Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1909551 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #405 Dátum: 2014. Október 14. 09:42 »
Nem lehet ez az oka, hogy az OMME elnöke bújócskázik a közhasznú státuszunk visszaállítása elől?


Attila!

Nincs olyan, nem lehetne olyan, hogy egy egyesületi elnök bújócskázik, ill. eltitkol alapvető információkat az egyesület működéséről a tagság elől. A tagság úgy döntött, hogy az OMME közhasznú egyesületként működik. Ez a tény az Alapszabályban rögzített, ez a döntés pedig csak kétharmaddal változtatható meg. Ameddig a tagság akarata szerint az egyesület közhasznú, addig az elnöknek az a munkaköri feladata, ha tetszik az a kutya kötelessége, hogy egyebek mellet az egyesület közhasznú működésének megfelelően, ill. a közhasznúság megtartása érdekében dolgozzon.

Minden jel arra mutat, hogy az elnök a megbízatását és munkaköri kötelességét szándékosan megszegve azon munkálkodott, hogy az egyesület a közhasznú státuszát elveszítse. Az látható volt, hogy a tagság kétharmada biztosan nem fogja eldobni a közhasznúságot, ezért úgy lehetett megszabadulni a közhasznúságtól, hogy szándékosan „elfelejti” a közhasznúság egyes feltételeit teljesíteni. Mindezt úgy, hogy ezt a szándékát szavazásra nem bocsátja, a tagságot megtéveszti, az ezzel kapcsolatos információkat eltitkolja. Mindezt azért, mert a közhasznúság a maga előírásaival, átláthatóságával, az egyesületek által folytatott többcélú gazdasági vállalkozás lehetőségének korlátozásával nem tud kéz a kézben járni a káeftézéssel.

A mai napig nem látjuk a Bíróság közhasznúsággal kapcsolatos határozatait és végzését, annak ellenére sem, hogy a legutóbbi OV-n írásos indítványban kérte egy OV tag ezeknek a határozatoknak a közzétételét. Innen már nincs nagyon tovább, mind a megbízatását és munkaköri kötelességét is szándékosan megszegő elnököt, mind azokat a tisztségviselőket, akik a megbízatásukat vétkesen megszegve ebben a tevékenységében az elnököt segítették, mielőbb el kell távolítani az egyesület éléről, mert további helyrehozhatatlan károkat fognak okozni az egyesületnek.   

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #406 Dátum: 2014. Október 14. 12:16 »
Továbbfűzöm Litterae gondolatait. Nemcsak az elnök vétett a közhasznúsággal kapcsolatos küldöttgyűlési döntések ellen, hanem ebben cinkostársak voltak az IB ÉS EB, sőt az Etikai bizottság tagjai is.

Az IB és EB tagjainak 20 %-a jogosult küldöttgyűlést összehívni, ha alapvető jogos érdekei sérülnek az egyesületnek. Mivel többségük olyan vezető, amelyik a közhasznúság jelentőséségével tisztában van, sőt olyan helyi szervezetet vezet, ami maga is közhasznú, a felelősség fokozott.

Csak az a kérdés, hogy ki fogja az etikai eljárást elindítani ebben az ügyben.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 14. 12:20 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #407 Dátum: 2014. Október 14. 12:57 »
Kedves Geddekas!

A hatáskörök szétválasztásának célja, hogy egy adott dologért egy személy ill. csapat feleljen. Nem felelhet ugyanazért egyszerre három szerv is.

AZ EB dolgáról hosszasan írtam másik bejegyzésben, légy szíves olvasd el.

Szóval az EB nem napi ügyeket irányít.

Üdv KRJ
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #408 Dátum: 2014. Október 14. 17:15 »
A közhasznúság megszűnése nem napi ügy!

Következésképpen ebben az ügyben az OMME EB-nek nemcsak joga, hanem kötelessége is a tudomásra jutást követően a lehető legrövidebb időn belül cselekednie. És erre még felszólítani se kell őt, mert ha erre fel kell szólítani, akkor már régen rossz. Gyakorlatilag november 30-ig a rendkívüli küldöttgyűlésnek az új alapszabályt el kell fogadnia és a bíróságra be kell nyújtania.

Fáskerti Lászlónak kötelessége sürgősen összehívnia a OMME Ellenőrző Bizottságát és neki kötelessége jelen helyzetben a rendkívüli küldöttgyűléssel kapcsolatos intézkedések irányítása is, hiszen az OMME elnökének elfogultsága és alapszabállyal ellentétes magatartása, cselekményei nyilvánvalóak.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #409 Dátum: 2014. Október 14. 20:15 »
Fiúk!
Vegyétek már észre, hogy az OMME-t Dr. Cserényi állatorvos terelgeti, mint juhász a nyáját. A nyáj szétszéledt, a juhász meg egyedül maradt. Cserényi még felír néhány tucat perizint a profi gyűlésen, meg Fumidil-B-t, hogy a Mézes Maci Bt. is boldoguljon, mielőtt elhúz. A szaktanácsadókat is arra kérte, hogy ne menjenek az OV-ra, mert ott sok turpisság kiderül, jobb ha nem hallják a talpnyalók. Csoda, hogy gyufa Tamás beszólt az OMME felirat miatt, amit a nagyagyúak a zsákokra akartak nyomtatni. Majd nem vadászgat szeretett főnökével. Kopónak sem rossz ez a Tomi gyerek. Sokan érzik úgy, hogy valójában az OMME-t mindig is egy ember irányította, vele senki nem szállt harcba, mert mindenkit leordít. Isten malmai lassan őrölnek.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #410 Dátum: 2014. Október 14. 20:30 »
Vivaldi

Ha az eltelt évek alatt nem ment át neked, hogy mi azért lettünk, mert a mostani vezetést nem érdekli a tagság, akkor azt kell mondjam, baj van a vevő egységeddel, sajnállak.
Mondhatnám azt, hogy a jelenlegi vezetés állított minket elő, az arroganciájával, és azzal, hogy semmibe veszi a méhészeket, a méhészek érdekeit, és a szabályokat.

Igen, én is ezt reméltem. Ezért léptem be ide. Bár még soha nem láttam sehol, az ellenzéktől egy olyan tervezetet, ami azt taglalná, hogy hogyan alakítanák át az alapszabályt azért, hogy a tagságot bevonják az omme életébe.
Akkor valószínű én tévedek, /és bocsánatot kérek mert tévedek/. Én ugyanis ezek szerint tévedtem, mikor menet közben úgy gondoltam, hogy a ti célotok végül is nem más mint a Bross vissza támogatása valahogy az omme élére.
Ezt abból következtettem ki, hogy amikor megírtam, hogy a tagságnak, akit kihagynak mindenből, teljesen mindegy ki van ott fönn, mert Brosst se látja különbnek mint Mészárost, kaptam a piszkos pofámra, még valaki meg is akart közületek verni.
 Nos, én azzal értenék egyet, hogy ha már alternatívát állítotok a mostani elnöknek az azért jó lenne ha ez nem egy "régi lejárt, futott már , és az sem volt különb" személy lenne.
Ugyanis, szerintem aki egyszer lemond valamiről, azt többet nem érdemes vissza erőszakolni, mivel az Isten mentsen meg olyan kutyától akit bottal kell a nyúl után zavarni.
 Más részt azért innen a béka feneke alól úgy látszik, hogy abban a korszakban is vannak sötét foltok, ami a mai elnök előtt volt. Más szóval ott is vannak bizonyos sarak, amiket lehetne vakargatni.
Én nem védem a mostani vezetést, mert bizony ott is előfordulnak olyanok akiknek illene már inkább az egészségükre gondolni, lévén hogy a kor előre haladtával bizony csökken a koncentrációs képesség.
De, mintha lennének az úgy nevezett ellenzék között olyanok is, akiket nem tisztán a közösség, és az omme iránt érzett aggodalom vezérel.
 Negyedrészt pedig én azt mondom, hogy a higgadt helyzetértékelés mindig többet ér, mint a " van kalapja nincs kalapja" árnyékboxolás.

Re:Szakma-politika
« Válasz #411 Dátum: 2014. Október 14. 20:46 »
Te hogyan alakítanád ki az alapszabályt?

Hogyan jutna el a 12 ezer méhész véleménye? Nem a küldötteken ill. az elnökökön keresztül? 
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #412 Dátum: 2014. Október 14. 21:25 »
Vivaldi!
Rögtön a közepébe, így mulat a magyar.
Idézet
még soha nem láttam sehol, az ellenzéktől egy olyan tervezetet, ami azt taglalná, hogy hogyan alakítanák át az alapszabályt azért, hogy a tagságot bevonják az omme életébe.
Kérd el az elnöktől, úgy tudom meg van neki.
A céljaink megfogalmazását illetően is tévedtél!
Átnéztem a levelezésemet, és nem látom azt a leveledet, melyben azt kérdezed, hogy hol fogtok találkozni, és mikor, mert szeretnék elmenni, érdekel amit csináltok, segíteni szeretnék , részese szeretnék lenni......
El sem tudod képzelni, mennyi méhész küldött ilyen levelet. Vivaldi, senkit nem agitáltunk, jöttek, és jönnek maguktól, egyre többen. Ez számomra csak egyet jelenthet, nem érzik jól magukat a méhészek a jelenlegi vezetéssel. De ha nem hiszed, kérdezd meg Fekete Józsit, vagy Rádi Tibort.  ;)
A mai napig is azon dolgozik, (az a mások által, csak maroknyi méhészeknek titulált) a csapat, hogy vegyék komolyan a méhészeket, a  méhészek érdekei ne sérüljenek, a méhészek ne csak a pénzükért kelljenek, és a szabályokat ne a saját kényükre-kedvükre alakítgassák, és használják.
Idézet
De, mintha lennének az úgy nevezett ellenzék között olyanok is, akiket nem tisztán a közösség, és az omme iránt érzett aggodalom vezérel.
Ezt fejtsd ki úgy hogy meg értsem. Köszi


A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #413 Dátum: 2014. Október 14. 21:27 »
Vivaldi!

Egyszer írd már le, miért utálod a Brosst.
Több írásodból is ez tűnik ki.
Nekem Ő nagyon jó barátom.
Meggyőződésem,hogy óriási tévedsz vele kapcsolatban.

Csányi Antal

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #414 Dátum: 2014. Október 14. 21:44 »
Vivaldi nagyon szeret vitatkozni a vita kedvéért. Aztán néha akkorát köp, hogy nem tud alóla kifutni.  ;D :(

Vivaldi! Te és barátaid csináltak-e alapszabály tervezetet. Ugye nem? Pedig akkor lenne alapja a demokratikus kritikádnak, ha ilyet tettél volna le az asztalra és dicséret vagy javítgatás helyett mindenki leköpködte volna. Szóval tegyél le az asztalra valami javaslatot aztán van miről vitázni. Lécci mássz ki a béka segge alól, mert nagyon az agyadra telepedett.

Állandóan azt feszegeted, hogy Bross visszajön-e? Vagy visszajön vagy nem. Ha visszajön, akkor meg vagy megválasztják vagy nem. Eddig viszont se a te, se más kérdésére nem válaszolt arra a kérdésre, hogy hajlandó-e visszajönni az OMME élére. Mi a változásban úgy gondolkozunk, hogy az lehető a legkevésbé legyen személyfüggő, vagyis maga a szervezet felépítése és a kialakuló döntési mechanizmusok legyenek demokratikusabbak.

Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #415 Dátum: 2014. Október 14. 21:45 »
QUQURIQ!!!

Gyerekek!
Az alapszabályt egy"vegyes" hozzáértő bizotságra kell bízni! Az ügyvédnő csak a jogi álláspontokat kell, hogy betartassa velünk!
Mi, magunknak kell megírnunk, méghozzá hosszú távra, hogy mindenki meg legyen vele elégedve!
Az Én elgondolásom ami nem mérvadó, de a jelen tendencia is ezt irányozza elő az, hogy az OMME szövetséget meg kellene alkotnunk!
Mért?
Mert, az lenne az igazi, hogy az OMME mind külön-külön álló egyéni jogi személyű egyesületekből állna!
Minden egyéni egyesület külön-külön alapszabállyal!
Ezek összesége lenne a szövetség!
Minden egyesületnek lenne etikai bizottsága!
Nem pedig IB , OV, Küldöttgyűlés azzal menne el, hogy ki, és mit követett el a vándor tanyán, meg az, hogy az elnük, hogyan tette hülyévé az egész tagságot...
A méhekről, a szakmáról szó sem esik!!!...
Persze nehéz az átszervezés, mert lennének megyei "nagy" egyesületek, amik önálló jogi személyként működnének .
A megyében lévő egyesületeket tömörítené!
Így az országos értekezleteken mindenki egyenrangú lenne!
Szavazati aránya a tagságuk arányával lenne arányos!
Lenne:
1. elnök
2. alelnök
Ez 3 fő, (döntéskor nem páros szám)!
Lenne:
5 szakbizottság: (döntéskor nem páros szám)!
10 fő szakbizottság tagja,m szakbizottságonkénz 2-2 fő.
A szakbizottság a saját szakának a szavazásakor + 3 szavazatot kapna! (mert Nekik lesz afeladatuk a saját szakukban a dolgokat kivizsgálni, a témát kidolgozni stb...
Minden szakbizottságnak lenne ilyen jellegű munkája.
Lenne:
Minden megyének 1 elnök(19fő)+két küldöttje (38 fő)!
Minden döntéshozónak páratlan lenne a szavazat.

Tehát számszakilag így nézne ki az OMME vezetése:

  1 fő (elnök)
  2 fő ( alalnök)
  5 fő (szakbizottsági elnök)
10 fő (szakbizottsági tag)
19 fő megyei elnök
38 fő megyei küldött +2-2 fő
-------------------------------
75 fő

Ez csak egy baromfi udvarból származó ötlet...  Kiskakas!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 14. 22:37 írta kiskakas »

Re:Szakma-politika
« Válasz #416 Dátum: 2014. Október 14. 22:15 »
Tisztelt Méhészek!
Az OMME elnöke az OV-n bejelentette, hogy az alapszabály tervezet felkerül az OMME honlapjára, és ahhoz kérik majd a véleményeket.
Egyelőre még a honlapot sem tudták összehozni! "Hun van hon nincs."
Vivaldinak üzenem,  nagyon sok elnök dolgozik azon a napokban, hogy olyan alapszabály szülessen, ami a méhészek közösségét szolgálja. Ebben az elnök személye egyelőre nem lényeges. Bross nevét nem érdemes emlegetni, mert az OMME központban csak egy toalett van, és a forgalomra való tekintettel ezzel még várjunk.
Legyen olyan alapszabályunk, ami demokratikus működést eredményez, alulról építkező kezdeményezéseket előtérbe helyez, önkormányzatiság elvét magában foglalja, és természetesen a szervezet közhasznú.
Egyáltalán mit jelent, hogy egy civil szervezet közhasznú? Ezt Fekete József alelnökünk, és Dr, Fendrik Péter IB tag frappánsan megfogalmazta az OV-n. Nem is tetszett az elnöknek.
Kijelenthetjük, hogy az OMME felső vezetésében vannak olyanok, akik a tagság érdekével ellenkezőt cselekednek.
Őket el kell távolítanunk, így teszünk a köznek hasznosat.
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #417 Dátum: 2014. Október 15. 07:49 »
Íme, az OMME honlapja!!
Idézet
Object not found!

The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

If you think this is a server error, please contact the webmaster.
Error 404
www.omme.hu
Wed Oct 15 07:42:26 2014
Apache/2.2.22 (Linux/SUSE)
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #418 Dátum: 2014. Október 15. 08:03 »
Akkor inkább Füstölő Méhészeti Magazin!
Bár állítólag emiatt az OMME székházában is füstölögnek a méregtől.
Ingyen, társadalmi munkában a méhészekért, friss hírekkel?
Ez hogy lehetséges?
Az OV-n is kaptunk egy kis reklámot.
Köszönjük.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #419 Dátum: 2014. Október 15. 16:14 »
Ezt azért elkaptam az OMME oldalon.
"Tisztelt Felhasználók!
Weboldalunkon az átállás ideje alatt a hirdetés szolgáltatás átmenetileg szünetel.A szolgáltatás előreláthatólag Október 15.-én indul újra.A már regisztrált felhasználók hirdetései és regisztrációja változatlanul megmarad.Az új hozzáférési adatokat minden felhasználónak emailben megküldjük.Megértésüket köszönjük!OMME"

Üdv. jani bátya