Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904674 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #390 Dátum: 2014. Október 12. 20:52 »
Jó estét kívánok Méhészek!
Talán nem vagytok elég fáradtak, hogy ennyien olvastok bennünket?
A Méhészklub regisztrált tagsága 261 fő. Nagyon örülök.
Mostani beszólásom az érdektelenségről szól.
Tegnap a 119 OV tagból mindössze 63-an voltak jelen, ebből is ebéd után 43-an maradtak, valamint két IB tag is távozott.
Biztosan voltak akik igazoltan maradtak távol, de én mégis szóvá teszem ezt.
Hol volt az elnök-szaktanácsadók egy része? Hol volt a vezető szaktanácsadó? Hol volt az EB elnöke?
Hol volt a közel fele egyesületi elnök? Nincs rá magyarázat. Ilyen történelmi helyzetben, amikor a tét a lét, semmi nem indokolhatja a távollétet.
Hogy fogják azok az elnökök tájékoztatni a tagságukat az OV döntéseiről akik itt sem voltak? A szaktanácsadók, az egyesületek közötti kapocs szerepét is betöltik. Nagy részük hol volt? Kecskeméten egy továbbképzésen?
Az OV-nál nincs fontosabb. Az OMME elnöke nagyon gyenge vezető. Minden rajta múlott. Most viszont a tagságon múlik meddig marad.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #391 Dátum: 2014. Október 12. 21:15 »
QUQURIQ!!!

Fáskerti László EB elnök, kirándulni van ingyen, a"JÓ" munkájáéert ertélyi kőrúton.

Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #392 Dátum: 2014. Október 13. 07:05 »
Aludjunk rá egyet!
Tisztelt Méhészek! Olvassátok el az alábbi kutatási eredményt, és döntsetek helyesen cselekedtem e?

"Ha alszunk egyet a problémánkra, könnyebben megoldhatjuk, mivel éjszaka az álmok képesek a fájdalmas gondolatokra gyógyírt keresni – állítják a Kalifornia Egyetem kutatói."


Azért, hogy megosszam veletek gondolataimat az OV óta kettőt is aludtam, úgy döntöttem legyen!
Miről is van szó?
A Tolna megyei elnökválasztásról. Mint tudjátok nem vehettem részt az OV munkájában, mert az OMME elnöke nem fogadta el azt a jegyzőkönyvet, ami ezt hitesítve tartalmazza.
Beszédében felolvasta levélváltásunkat, majd szóban is hozzátette, hogy az OMME semmiféle állásfoglalást nem kíván tenni, nem avatkozik be a helyi vitákba. Közben megkérdőjelezte a Tolna Megyei Méhész Egyesület közgyűlésének legitimitását, mivel kijelentette, hogy egyébként is milyen kevesen voltak a szavazáson.
Na itt az a pont, ahol jogász elnökünk bírói palástot öltött, és rögtön be is avatkozott belügyeinkbe.
Alapszabályunk értelmében ha nem vagyunk határozatképesek, azonos napirendi ponttal, fél óra elteltével a közgyűlés lefolytatható.
Megjegyezni kívánom, hogy az OV sem volt határozatképes!!!!!!!
Tehát Ő nem avatkozik bele, de véleményt mond, befolyásol és dönt.
Így adnak elő a zsenik!
Most még megtehette, mert nem rólam szólt az OV, nem érdekel senkit ez a szitu, én is unom.
Különösen azt, hogy az OMME mindenbe beleszól.
A végére hagytam a poént.
Tajti Zoltán van a cégbírósághoz bejelentve, és Koller Zoltán szavazott, amikor én vagyok az elnök a hiteles jegyzőkönyv alapján.
Szerintem pályát tévesztettem. Vagy ügyvédnek, vagy jogásznak kellene most lennem, lehet még nem is kéne azon aggódnom, milyen lesz a jövő évi akác.
Nagyernyei Attila

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Szakma-politika
« Válasz #393 Dátum: 2014. Október 13. 10:16 »


A méhek is takarmányozott állatok. Ha nem a cukor a takarmányuk, akkor mi?

Tehát akkor mi a gond azzal, hogy a kereskedelemben nádcukor kapható ? Semmi. Álprobléma az egész répacukor ügy, ezen logika alapján. Nem mindegy, hogy mivel takarmányozod? A lényeg, hogy a mézbe ne kerüljön. Ja, ha a nádcukrot a mézben kimutatják, akkor hamisítás, ha a répát is ki tudnák mutatni, akkor az nem lenne hamisítás? A baj az, hogy ezt Te meg sem érted! Ezek után hogyan higgyem el Neked azokat az állításaidat, melybe nem akarok mélyen belefolyni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #394 Dátum: 2014. Október 13. 10:36 »
Iridó!

Ezt a mostani vitát ejtem, mert te ebben a témában teljesen ésszerűtlenül, a közösségi érdeket félretéve - csak a vita kedvéért vitázol. Ehhez nem vagyok partner.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #395 Dátum: 2014. Október 13. 10:59 »
Irido!
Ott voltál az OV-n?
Akkor megkaptad volna a kérdésedre a választ.
Kérdezd meg az elnöködet mi hallott.
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #396 Dátum: 2014. Október 13. 11:15 »
Osztva az OMME általános alelnöke, Fekete József véleményét, - és tudomásul véve a Törvényszék végzését,  az elvesztett közhasznúsági státust - csatlakozom azokhoz, akik javasolják, hogy az OMME készítse el azokat a dokumentumokat, amelyek a törvényszéki benyújtáshoz kellenek és kérvényezze ismét a közhasznú státust.  Ha elrontjuk a papírokat, akkor marad az OMME a jelen állapotban, amiben 2014. junius 3-i hatállyal van, NEM KÖZHASZNÚ.

Kedves János!

Természetesen privátban is írhattam volna erről a témáról, de a közhasznúsággal együtt jár a nyilvánosság, akkor is, ha itt már csak vétkesen megkésett nyilvánosságról beszélhetünk. Ezzel kapcsolatban bárki felteheti azt a költői kérdést, vajon az OMME hány tagja tudta eddig, hogy az egyesület 2014. június 3-i hatállyal nem közhasznú. Az egy évvel ezelőtt megtartott OV ülésen meghozott szabálytalan határozatok óta folyamatosan figyelemmel kísérem a történéseket. Lényegesen több információval rendelkezem erről a témáról, és lényegesen több ezzel kapcsolatos joganyagot láttam azóta, mint egy átlagos érdeklődő. Én sem ismertem az általad most közölt dátumot, a mai napig nem láttam a bíróság ezzel kapcsolatos határozatait, végzését. Így alapvető információktól elzártan kitől várható el, hogy most elkezdje tolni a szekeret. Úgy, hogy azt sem tudom, hogy pontosan mi van azon a szekéren.

Re:Szakma-politika
« Válasz #397 Dátum: 2014. Október 13. 12:10 »
Írásom címe.
AMIKOR A HAZUGSÁG VALÓSÁGGÁ VÁLIK!
Tisztelt Méhészek OV tagok!
Mit mondott az OMME elnöke Dr. Mészáros László az OV tagoknak üveg ügyben?
Valami hasonlót, idézni nem tudom mert megtiltották a nyilvános ülésen a hangfelvételt:
Nőttek az eladási adatok, jelenősen több OMME-s üveget adunk el az OMME Kft. megalakulás óta.
Ez volt a hazugság, most pedig jöhet a valóság.
Néhány perce beszéltem az Orosházi Üveggyár illetékesével, aki megdöbbenve hallgatta az elnöki dicshimnusz újabb fejezetét.
Az OMME még a szerződésben vállalt kötelezettségét sem tudja az idén teljesíteni!
Én nem tudom ezek a fúk milyen üveget árulnak még?
Az biztos, hogy az OMME-s üvegek forgalmában komoly visszaesés van.
Ezt nem "Gyenge" sikernek minősíteni.
Meddig tűritek ezt a mellébeszélést tisztelt OV tagok, küldöttárasaim?
A valóság ideát van.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #398 Dátum: 2014. Október 13. 21:08 »
Mi van Vivaldi öcsém, csak nem a Bezzeggel akarsz menni te is kirándulni Fehéroroszországba azoknak a méhészeknek a pénzén akiknek a véleményét előtte kitörölted egy fórumról?? Méhészújság 2014 május 30 oldal!!
Valóban láttam már Bezzeget. Voltam is  az előadásán Salgótarjánban.  Ott volt kb 10 méterre tőlem. Igaz nem beszélgettem ott se vele, mert mindjárt mentem is haza. Viszont valóban többször is láttam amint haza felé mentem, és ő meg a méheit rendezte akácon. De akkor meg vagy 50 méterre voltam tőle, én az autóban ültem , ő meg a méheit rendezte. Így valószínű nemigen megyünk együtt sehová, még Jászberénybe se.
 A másik megjegyzésedet meg nem értem, mert  sehol nem voltam moderátor, így nem is törölhettem ki senkit semmilyen fórumról.
 Sőt ha elmondom, hogy szerintem senkit nem töröltek annyit a zöldön mint engem, sőt az eltiltási csúcsokat is én tartom. Többek között Bezzeg is kitiltott vagy ötször több hónapra.
Nagy kár, hogy csak szekér táborokban tudtok gondolkodni.  Bár igazság szerint ez  mind két félre  jellemző. Gyakorlatilag három csoportra szakadtunk. Ti. A mostani vezetés. Valamint a tagság. Ezek közül leginkább a tagság viselkedését, és közönyét vélem érteni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #399 Dátum: 2014. Október 13. 21:24 »
Vivaldi!
Tudom nem nekem írtál, de engedd meg, hogy reagáljak.
Semmi nem szakadt szét. Nincs két tábor. Egy csapaton belül alakult ki egy frontvonal.
Az egyesület egyes vezető tisztségviselői ellene mennek a tagság érdekének, mi pedig ezt folyamatosan számon kérjük tőlük. Ha demokratikusan működne az OMME, meghallgatnák javaslatainkat, soha nem követelnénk a távozásukat. Ilyen volt az alapzabszabály módosítási szándékunk, és a közhasznúság kérdése.
Beláthatnák, hogy hibáztak, de nem így tesznek. Még bennünket próbálnak felelőssé tenni, de ez már ócska trükk.
Bukta van, és ezt nagyon nehezen élik meg.
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #400 Dátum: 2014. Október 13. 21:32 »
Vivaldi

Ha az eltelt évek alatt nem ment át neked, hogy mi azért lettünk, mert a mostani vezetést nem érdekli a tagság, akkor azt kell mondjam, baj van a vevő egységeddel, sajnállak.
Mondhatnám azt, hogy a jelenlegi vezetés állított minket elő, az arroganciájával, és azzal, hogy semmibe veszi a méhészeket, a méhészek érdekeit, és a szabályokat.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #401 Dátum: 2014. Október 13. 22:25 »
QUQURIQ!!!

Ahogy az OMME elnöke cselekszik, az IB ugyanolyan eszméket vall! Az úgy is kiderül az IB jegyzőkönyvekből...
Tehát az IB ugyanannyira felelős az elnök tetteiért akár alszanak, akár alszanak!!!
Egy önérzetes, IB-tag már régen elhagyta volna Őket, ami meg is történt! Dr. Kelemen Bálint.
Csak azt nen tudom, hogy egyes IB-tagok ennyire elaludtak, hogy nem észleltek semmit???.....

Kiskakas!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 13. 22:35 írta kiskakas »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #402 Dátum: 2014. Október 14. 01:07 »
Vivaldi!

Te sokkal feketébben és fehérebben tagolod a dolgokat mint én. Tény, hogy az OMME vezérkara és közöttünk egyelőre összebékíthetetlennek tűnik az álláspont.
DE
Amit te közönynek fogalmazol meg, az nagyon-nagyon sokféle.
 1.
Van akit soha nem érdekelt a közélet, mert azt gondolja, hogy ez nem része az Ő életének.
2.
Van akit dafke, csak azért se érdekelnek a közösségi dolgok, mert Ő egy darab f@sz.
3.
Van akinek az életében a méhészet közönséges hobbi, ezért tényleg csak a méhek érdeklik.
4.
Van aki azért méhészkedik, mert ezt egy ideológiai igénynek tekinti, környezetvédelmi vagy vallási vagy más szempont szerint: Ő tagja más közösségnek (vallási, környezetvédő, biogazdálkodó), de a méhészek szakmai közösségének természetes módon nem akar tagja lenni.
5.
Van olyan aki megutált valakit, valakiket a méhészek szakmai közszereplői közül és ezért kivonult a közéletből. Ilyen pl. most éppen szerintem Bross Péter is. Ezek kevesen vannak.
6.
Vannak akik azt látják, hogy a jelenlegi vezérkar őrületesen rossz irányba viszi a hajót, de tehetetlennek, erőtlennek érzik magukat, nem látnak esélyt a változásra.
7.
Van aki minket lát rossz irányba haladó csoportnak.
8.
Van aki az ilyenfajta küzdelmet csak távolról szereti figyelni.

DE nézzük mi a jövő esélye.
1.
Megmondtuk, hogy a kft csak többlet költség, de nem többlet haszon. BEIGAZOLÓDOTT!
2.
Megmondtuk, hogy a közhasznúságot fenn kell tartani. Lám rendkívüli küldöttgyűlést össze kell hívni.
3.
Megmondtuk, hogy rendkívüli tisztújítást kell tartani. Lám közeleg.
4.
Megmondtuk, hogy az OMME-t nem gazdasági vállalkozásként kell üzemeltetni, hanem érdekképviseleti szervezetként. Kezd a tagság ébredezni, hogy "ja, tényleg".

Azzal az állandó kekeckedéssel, amit csinálsz, bármennyire is akarsz felemelkedni, továbbra is a béka seggénél maradsz.
Pedig többre vagy képes és érdemes.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #403 Dátum: 2014. Október 14. 06:52 »
Sziasztok!
Kicsit jogászkodjunk, mi fog történni ha újra közhasznú lesz az OMME.

Milyen összeférhetetlenségi és kizárási szabályoknak kell megfelelni a közhasznú szervezetek tisztségviselőinek?

"A közhasznú szervezeteket érintő összeférhetetlenségi szabályok a CivilTv. VII. fejezet 38-39.§-ában találhatóak.
Az összeférhetetlenség fennáll ha:

b) a közhasznú szervezettel a megbízatásán kívüli más tevékenység kifejtésére irányuló munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban áll, ha jogszabály másképp nem rendelkezik,..."


Ezt kéne boncolgatnunk.
Az IB-ben lévő szaktanácsadókat és Egyed Árpádot ez nem érinti?
Nem lehet ez az oka, hogy az OMME elnöke bújócskázik a közhasznú státuszunk visszaállítása elől?
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #404 Dátum: 2014. Október 14. 09:17 »
Mivel közhasznúak voltunk a múlt évben, ezért az összeférhetetlenség fennállt akkor is.

De nemcsak a civil tv szerint összeférhetetlen, hanem a Nemzeti Programra vonatkozó szabályok szerint is. Ott az unió előírásának megsértése áll fenn.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.