Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904333 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #285 Dátum: 2014. Augusztus 12. 21:33 »
Tisztelt Méhészek!
Arról megy a vita, hogy ki kit szeret, meg ki kinek a székébe kíván ülni.
Először is nekünk nem kell az elnököt szeretnünk! A szeretet a családra tartozik, az OMME pedig civil szervezet.
Az előző elnököket sem szerencsés úgy minősíteni, hogy szeretem nem szeretem.
Erre van egy frappánsabb magyar szó.
Ez a TISZTELET!
Na ez hiányzik a mostani vezetőink nagy részéből.
Ilyen beszólások, nyílt kritikák soha nem voltak.
Miért? Mert a mindenkori OMME elnököt a tagság nagy része tisztelte.
Ezt senkitől nem lehet elvárni, hogy tisztelje a vezetőket. Ez parancsra nem megy.
Az ellenzéknek, vagy forradalmároknak címkézett szerveződés is azért jött létre, mert megbomlott a bizalom, és ezzel együtt kútba esett a  tisztelet.
Kit lehet tisztelni, vagy felnézni rá?
Aki (akik) alázatos, szakmailag toppon van, szavahihető, precíz, pontos.
Mit is írt az üveggyár kereskedelmi igazgatója abban az ominózus levélben?
Na itt a baj méhésztársak! Aki nem tiszteli a kollégáit, partnereit az ne várjon tiszteletet, főként ne szeretetet.
Ezt általánosságban írtam, de a személyek akikre értettem valósak.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 12. 22:03 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #286 Dátum: 2014. Augusztus 12. 22:45 »
Vivaldi!

Szerintem senki nem tett utalást fizikai fenyegetésre.

A te hasonlatod helyett én egy másikat látok a helyzethez illőnek. A gömböc meséjét. A mostani OMME IB aféle gömböc módjára viselkedik. MIndent igyekszik felfalni amit elér. Azért vált látszat demokráciává az egyesületi élet, mert az OMME IB módszeresen kiírtja, felfalja a demokráciát az egyesületi életből. Az alapszabályunk még korrekt és demokratikus, de az IB a maga érdekeinek megfelelően ráadásul jogellenes módon szűkíti a tagi jogokat. "Minden hatalmat a szovjeteknek" módra, minden hatalmat az OMME IB-nek. Ezért alakítottak kft-t, ezért alakítottak alapszabály és törvényellenes szervezeti működési szabályzatot stb.

Az OMME IB, mint a mesebeli gömböc nő és gurul előre, de halad a kipukkanás felé.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #287 Dátum: 2014. Augusztus 13. 07:13 »
Sziasztok!
Mit mondott Jászberényben az OMME elnöke?
Az OMME újságban az OMME híreknek állandó rovata van.
Még jó, hogy a szabálytalanul, az IB által kisakkozott csalafinta terv alapján létrejött újságban, vannak belső hírek is.
Ebben mindenhol az egységet próbálják nyomni, és az ellenvéleményeket ellenségeskedésnek állítják be.
Nagyernyei Attila


Re:Szakma-politika
« Válasz #288 Dátum: 2014. Augusztus 14. 07:29 »
OMME családi nap!
Tisztelt Méhészek!
Tegnap újra nosztalgiáztunk egy kicsit.
Sirattuk a régi OMME-t, és valójában annak családias hangulatát.
Nem a résztvevők személye a lényeg.
A spontán szerveződött baráti társaság szükségét érezte egy néhány órára felidézni a régi OMME-t.
Ez sikerült. Sok mindenről szó esett, szakmai, szakmapolitikai kérdésekről egyaránt.
Nem volt írott szöveg, nem volt szónok, nem volt forgatókönyv, hogy ki mit mondjon.
Egyben mindenki egyet értett. Olyan már soha nem lesz egyesületünk mint ahogy elődeink megálmodták, mert az érdekvédelem nem arról szól, hogy mekkora lóvét tudok a Nemzeti Programból, vagy a méhészek tagdíjából kihasítani, a Kft. rögös, buktatókkal teli útjáról nem is beszélve.
Az OMME a vesztébe rohan! Mint Takács Ferenc leírta egy pénzelosztó, kifizető ügynökség lett az egyesület.
Tegnap ismét az önzetlenségről, társadalmi munkáról esett szó.
Sokan voltak az alapító tagok közül is. Nem kaptak csicsás meghívót a 30 éves évfordulóra, mégis úgy érezték jó lenne együtt eltölteni egy napot.
Most az OMME irodába toppanva az ember úgy érzi magát mint egy temetkezési vállalatnál.
Rögtön megy pus-mus ki kinek a "híve".
Abban bízok, hogy van még remény a régi szellemiséget visszacsempészni a méhészeti közéletbe, de a mostanii vezetés azt sem tudja mit jelent ez.
Ezért nem voltak tegnap közöttünk, mert mi pedig az ő cselekvéseiket, gondolatvilágukat utasítjuk el.
És ezt még le merik írni, hogy ilyen egységes még soha nem volt az OMME?
Tegnap a gyerekek felszabadult játékos sikítozása közben én is így éreztem, mert otthonos hangulat volt.
Jó érzés, hogy a régi mag összetart. Ezt úgy hívják BARÁTSÁG!
A mostani, pedig ÉRDEKEK SZÖVETSÉGE! Ez pedig a pénzről szól, nem a méhészekről.
Nagyernyei Attila

« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 14. 07:32 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #289 Dátum: 2014. Augusztus 14. 20:39 »
Jó estét kívánok minden Méhészklub olvasónak!
A reggeli írásomhoz (OMME családi nap) szeretnék egy kis kiegészítővel szolgálni.
A "Csintó csapatnak" üzenem, hogy semmiről nem maradtak le, ez egy spontán szerveződött OMME családi nap volt, nem ellenzéki kerekasztal! Már tavaly is volt, akkor ugyan így beszámoltam róla.
Mint írtam az OMME-ban zajló eseményeket bőségesen kitárgyaltuk, végig szem előtt tartva a jobbító szándékot.
Véleményem szerint az is előre mutató dolog, ha felhívjuk a figyelmet a hibákra, a vélhető szabálytalanságra.
Annyi "összecsengése" lehet a tegnapi találkozónak, hogy a családi nap résztvevői szolidárisak az ellenzékkel.
Ennyi és nem több. Ilyen méhészbulikat bár ki szabadon rendezhet, attól még nem rakja le senki egy új egyesület alapját.
Nagyernyei Attila
 

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #290 Dátum: 2014. Augusztus 14. 21:33 »
Az OMME most is 114 egyesületből áll. Ha létre is jönne egy újabb egyesület, azzal legfeljebb 115-re nőne a méhészegyesületek száma.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #291 Dátum: 2014. Augusztus 15. 07:04 »
Geddekas!
Új egyesületben tudomásom szerint nem gondolkodik senki.
Az OMME-ban kéne rendet rakni, ezt mindenki tudja.
Mi régóta mondjuk, hogy baj van így nem jó, vesztébe kormányozzák a 30 éves OMME-t.
Remélem nem lesz késő a tagság véleményének kikérése.
Nagyon jó példa hibás döntésre a Kft. üveg forgalmazás körüli bolondériájuk.
Az üvegforgalmazás zökkenőmentesen ment mindaddig, amíg hozzá nem értő, az életben kereskedelmi tevékenységet nem folytató emberek nem kezdetek kísérletezni vele.
Az OMME vagyona meg kopik, nemhogy a 2 Ft/üveg utáni jutalékkal nőne, amit Orosháza utalt évekig!
Ez merénylet az egyesület ellen! Az önös érdekek mire képesek.
És még volt arcuk bejelenteni a jó hírt, hogy az üveg ára nem emelkedik az újabb Kft. láncszem becsatolásával.
Már rég felemelték, azzal kezdték a tevékenységet, de addig amíg a méhésztársadalom csak tűr, azt csinálnak amit akarnak.
A méhészek torkán mindent le lehet nyomni.
Az enyémen a Kft. megakadt.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #292 Dátum: 2014. Augusztus 21. 07:18 »
Az OMME honlapján mindig aktuális, friss híreket olvashattok.
Pedig annyian vannak, hogy lassan egymásba ér a f@rkuk.
Nézzünk két aktualitást.

"Aktuális
Mézkirálynő választás - 2014 Jászberény
2014. 08. 08. "


A másikat nem rég idéztem:
A megfigyelő hálózat sem valami friss:

"Kiemelt hír

2012-05-24 11:06"


Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #293 Dátum: 2014. Augusztus 21. 20:20 »
Idézet
Az enyémen a Kft. megakadt.
Nekem is. És remélem a többségnek is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Szakma-politika
« Válasz #294 Dátum: 2014. Augusztus 21. 21:28 »
Attila!

De a legjobb még mindig ez:
Az OMME Elnökének levele a Földművelésügyi Miniszterhez
2014. 07. 09.

ITT

Ha az ITT-re kattint az ember akkor a mai napig nincs OTT semmi.
Fent van de mégis nincs!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #295 Dátum: 2014. Augusztus 24. 22:17 »
QUQURIQ!

Na! Ez ma az OMME!
Nesze neked, fogd meg jól!

Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #296 Dátum: 2014. Augusztus 26. 09:02 »
Tisztelt Méhészklub olvasók, tisztelet Tolna Megyei Méhész Egyesületi tagok!
Többen hívtak, hogy körlevelet kaptak, melyben a megyei elnökválasztó közgyűlés előkészítéséről van szó.
Mindenki kérdése az volt "Indulsz e Attila?".
Most pihenek,nyaralunk a kérdés felvetése nem aktuális.
Amit tisztán látok, a jelölő bizottságot le kell cserélni!
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #297 Dátum: 2014. Augusztus 26. 19:05 »
Tisztelt Méhészklub olvasók, tisztelet Tolna Megyei Méhész Egyesületi tagok!
Többen hívtak, hogy körlevelet kaptak, melyben a megyei elnökválasztó közgyűlés előkészítéséről van szó.
Mindenki kérdése az volt "Indulsz e Attila?".
Most pihenek,nyaralunk a kérdés felvetése nem aktuális.
Amit tisztán látok, a jelölő bizottságot le kell cserélni!
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

Kedves Attila!

Az a vélelmem, hogy talán nem lát egészen tisztán...
Ezzel a "jelölő-bizottság lecserélése" dologgal azért óvatosan bánnék: a jelölő-bizottságot a Közgyűlés szokta volt választani, megbízni, miként ugyanezen -tudomásom szerint legmagasabb szintű testülete az egyesületeknek- testület hivatott visszahívni is e bizottságot, ha nem találja megfelelőnek a tevékenységét. Az egy dolog, hogy ön nem tartja korrektnek e bizottság munkáját, de lecserélni -mint ahogy megválasztani is- kizárólag a Küldöttgyűlés, Közgyűlés hivatott, nem egy jelölt, vagy önjelölt.

Tudja, ezt hívják demokráciának, s e klubon ez egy olyan szent fogalom, melyet ilyetén kijelentésekkel nem ildomos rombolni...

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Szakma-politika
« Válasz #298 Dátum: 2014. Augusztus 26. 21:47 »
Üdv. Mindenkinek!

Szerintem is demokratikus jogunk, hogy Közgyűlés keretében új (részrehajlás nélküli) jelölő bizottságot állítsunk fel, aki nem kampányol egyik elnökjelölt mellett sem és nem dobálja sárral a másik számára nem kívánatos elnökjelöltet!!! Mert nem is ez a dolguk!!!!!

Nb18

Re:Szakma-politika
« Válasz #299 Dátum: 2014. Augusztus 27. 00:53 »
Noná, hogy természet adta joga minden egyesület Közgyűlésének, hogy olyan jelölő-bizottságot válasszon, amilyen szívének kedvese... Iszen pont ezt írtam! Az sem lehetetlen, hogy éppen ilyen bizottság tetszett a Közgyűlésnek...

Válasszanak maguknak olyan bizottságot, amivel maradéktalanul elégedettek, de nehogy már a "Főnök" váltsa le azt a nyomorult jelölőbizottságot... Nem az ő kompetenciája. Az a Közgyűlésé, mely viszont nem kizárólag a "Főnök Úr" embereiből áll. Oszt' várhatóan a Közgyűlés legközelebb megint nem elnököt választ, hanem esmeg jelölő-bizottságot. Néhány év múlva talán elnököt is sikerülhet...

Minek ennyit görcsölni azon az elnökválasztáson, a megye eddig is egészen jól elvolt elnök nélkül is, noha a legutóbbi választás során a demokratizmus jegyében az én nézőpontom szerint Kékes Gábort választotta meg. Sehol másutt nem hallottam, hogy egy elnököt csak kétharmaddal lehet megválasztani. Két jelölt volt, az egyik többséget kapott: ő az elnök. Hozhat ugyan ezzel ellentétes választási szabályt is a Közgyűlés, de ezzel csak a sikertelen választást borítékolja a szavazatok hozzávetőlegesen kiegyensúlyozott aránya esetén. Persze még azt is megérhetjük, hogy társelnököket választ a közgyűlés...

Hajrá...! Itt az ideje a kampányolásnak, Uraim...!