Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1910123 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #270 Dátum: 2014. Augusztus 11. 16:11 »
Mészáros valóban abban bízik amit te írsz, de vajon tényleg így van? Erre nem vennék mérget. Jászberényben eléggé unottan hallgatták. Én feltettem két kérdést és a szokásos semmit mondással válaszolt. Az előadás után a mögöttem űlők megkérdezték, hogy elégedett vagyok-e a válasszal? Háááááááát. visszakérdeztem - Volt válasz? - Mindenki nevetett. Azt mondták semmire nem emlékeznek a válaszból. Hát igen! - mondom - Ez a lényege az ő válaszának mindig.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #271 Dátum: 2014. Augusztus 11. 19:15 »
Objektívan kellene nézned a dolgokat. Többre mennél. Én még nem láttam olyan közönséget, pedig ültem már pár gyúlésen Gödöllőtől kezdve, Jászberényig aki hurrázva hallgatta volna az akkori elnököt. Biztos lehetsz benne, hogy a tagság túlnyomó részét nem érdekli az egész. Másrészt ebben a szervezeti felépítésben elnököt leváltani, ha ő nem mond le lehetetlen. Bross ugye majdnem 8 évig volt, meg változtathatta volna. Nem tette. Most már fújhatjátok.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #272 Dátum: 2014. Augusztus 11. 20:43 »
Mindenki azt mondta 1988-ban, hogy a szocializmus örök és megbonthatatlan. Aztán ..... Sőt a posztszocializmus is megbukott 2008-ban.
Szóval semmi sem örök, még Cserényi és Fáskerti urak hatalma sem.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #273 Dátum: 2014. Augusztus 11. 22:12 »
88-ban, már recsegett a klotyó, és aki oda figyelt az már sejtette, hogy valami lesz. Most itt, akárhogy is fülelsz nem recseg semmi. Az ellenzék szépen semlegesítve lett, mert ez a szervezeti felépítés nem tesz lehetővé egy elnök váltást. Ez van. És szépen mindenki belenyugszik. Kivéve persze, egy pár embert, akik meg nem tudnak másik alternatívát mutatni a mindennapi támadásokon kívül. A tagság zöme úgy gondolja semmi sem garantálja ebben a szervezeti felépítésben, hogy a Mészárostól jobb lenne a következő elnök. És lehet igazuk is van. Mert  a tagság nem is lát jobb embert. Nehogy azt gondolja valaki hogy itt tömegek nosztalgiáznak Bross után. Bross sem volt jobb a deákné vásznánál a tagság nagy részének szemében.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 11. 22:33 írta Vivaldi »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #274 Dátum: 2014. Augusztus 11. 22:50 »
Még a diktatura is megbukhat, hátmég a demokrácia. Márpedig ők hírdetik, hogy demokratikusok.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #275 Dátum: 2014. Augusztus 11. 22:54 »
Ja, és mielőtt még rám sütnétek, hogy ennek vagy annak a szekerét tolom, elmondanám, hogy én csak azt szeretném, hogy reálisan nézzétek a helyzetet. Kicsit mintha elvakított volna benneteket a gyűlölet. Ahhoz, hogy  leváltsátok ahhoz az kellene, hogy legalább olyan karakterű személyt kellene felállítani, mint a mostani elnök. Az meg nincs. Vagyis innen a béka feneke alól nem látszik hogy lenne. Az ommet pedig egyben kell tartani, mert az lehet, hogy olyan amilyen, de legalább van. Be kell látni, ha az omme nincs, akkor határtalan nagy káosz van. Ez pedig a legroszabb állapot.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #276 Dátum: 2014. Augusztus 11. 23:54 »
Idézet
Kicsit mintha elvakított volna benneteket a gyűlölet.
Hát ezt azért nem tudnád bizonyítani. Vannak vitáink, vannak javaslataink és kísérleteink a megegyezésre, de fogadókészség nulla.

Idézet
Ahhoz, hogy  leváltsátok ahhoz az kellene, hogy legalább olyan karakterű személyt kellene felállítani, mint a mostani elnök.
Légy szíves ismertesd, hogy mit kellene ehhez felmutatnia az ellenjelöltnek?

Idézet
Az ommet pedig egyben kell tartani, mert az lehet, hogy olyan amilyen, de legalább van.
Szerintem nincs veszélyben az OMME létezése se tőlünk, se a mostani vezetéstől. A jelenlegi OMME vezetés működése zavaros. Ebben vannak veszélyek, néha katasztrofális, néha vagyon felélő, ami középtávon még az OMME létét is veszélyeztetheti. Azzal van nekem igazán gondom, hogy a mi mindennapi méhészeti munkánkra káros a növényvédelemmel kapcsolatos magatartásuk. De ez utóbbit olvashattad Takács Ferencnek az Aranynektár igazgatójának a tollából. Szóval mostanában ha van káosz a szakmában, azt az OMME vezérkarának magatartása okozza.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Szakma-politika
« Válasz #277 Dátum: 2014. Augusztus 12. 07:41 »
Tisztelt Vivaldi!
2014. március 24.-én,ezt írtad.
/"Mint már leírtam, ebben az életben majdnem minden taktika kérdése. Taktika az is, hogy mit, hogyan milyen arányban csinálunk."/
"Ződ"-"Fekete"-.......?Kaméleon.

Re:Szakma-politika
« Válasz #278 Dátum: 2014. Augusztus 12. 09:39 »
Kicsit mintha elvakított volna benneteket a gyűlölet. Ahhoz, hogy  leváltsátok ahhoz az kellene, hogy legalább olyan karakterű személyt kellene felállítani, mint a mostani elnök. Az meg nincs.

Vivaldi!

Ilyen szemérmetlenül ne nyaljál, mert kifordul a gyomrom! A gyűlölettel kapcsolatos ökörségedre annyit még megjegyeznék, hogy tucatnyi szabálytalanságra hívtuk fel a figyelmet, magam is igyekeztem közérthetően elmondani és leírni, hogy az egyesület működése során milyen szabályok sérültek. Ezek a szabálytalanságok tények, ellenőrizhetőek akár évek, évtizedek múlva is. A neonikotinoidokkal kapcsolatos téves állásfoglalásra, a vizsgálatok nélküli mellényúlásra, a megporzó szervezetek ezen vegyszercsoport általi mérgezésére pedig folyamatosan jönnek a bizonyító értékű tudományos eredmények.

Ezeknek a tényeknek a felmutatása, számonkérése, a szabályos, átlátható, ésszerű működés érdekében történik, semmi köze a gyűlölethez. Személyes sértésnek veszem a „gyűlölet” kifejezéssel történő manipulálásodat, annál is inkább, mert erősen igazolva látom „Kas62” következtetését, miszerint nem feltétlenül a butaság az eredője ezeknek a kijelentéseknek, hanem az együgyű taktikázás.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #279 Dátum: 2014. Augusztus 12. 10:10 »
Láttam egy filmen. A római hadsereg állt nyugodtan, harci alakzatba felsorakozva. Hideg fejjel, racionálisan kihasználva a terep adottságokat. Velük szemben egy másik sereg, /azt hiszem germánok, de ez mindegy/. Össze vissza habzó szájjal rohantak feléjük, ordítva, minden terv, és vezér nélkül. Mit gondoltok ki győzött?
Aki érti, érti, aki nem akarja azt sajnálom.

Re:Szakma-politika
« Válasz #280 Dátum: 2014. Augusztus 12. 10:51 »
Vivaldi!

Ezt az „össze vissza habzó szájú” dumát nem javaslom egy személyes találkozás alkalmával is elmantrázni, mert esetleg közbe vágok. „Aki érti, érti, aki nem akarja azt sajnálom”.

Ha ennek a „példaértékű” filmnek a címét, elérhetőségét meg tudnád adni, akkor kifejezett érdeklődéssel tekinteném meg, hogy miként habzik a germánok szája ebben a „filmben”. A műveltségedet talán én nem méltatnám, de azt mindenképpen szükséges megjegyezni, hogy Rómát éppen a germánok foglalták el. Krisztus után 476-ban a germán vezér, Odoaker távolította el az utolsó császárt, s ezzel az aktussal szűnt meg a Római Birodalom.

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Szakma-politika
« Válasz #281 Dátum: 2014. Augusztus 12. 11:13 »
Szerintem ez olyan ismerős.
     „Aki érti, érti, aki nem akarja azt sajnálom”.
emelt tagdíj
ingyen újság
kft alapítás
olcsóbb üveg
 ::)
-.......
-.......
 :-X

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #282 Dátum: 2014. Augusztus 12. 15:39 »
Vivaldi!

Ezt az „össze vissza habzó szájú” dumát nem javaslom egy személyes találkozás alkalmával is elmantrázni, mert esetleg közbe vágok. „Aki érti, érti, aki nem akarja azt sajnálom”.

Ha ennek a „példaértékű” filmnek a címét, elérhetőségét meg tudnád adni, akkor kifejezett érdeklődéssel tekinteném meg, hogy miként habzik a germánok szája ebben a „filmben”. A műveltségedet talán én nem méltatnám, de azt mindenképpen szükséges megjegyezni, hogy Rómát éppen a germánok foglalták el. Krisztus után 476-ban a germán vezér, Odoaker távolította el az utolsó császárt, s ezzel az aktussal szűnt meg a Római Birodalom.
Szentséges Úristen. Abszulut nem értitek miről van szó. Talán elmondom még utoljára.
Csatát nyerni, csak egységesen , tiszta fejjel, megtervezve lehet./lehetne/ És jó ha van még egy vezér is. De ebben a"küldötti" rendszerben még úgy sem.

Ja és még annyit, nem hinném , hogy megijednék tőled fizikálisan sem. Másrészt pedig a műveletlenség azt jelenti, hogy az érvekre fizikai fenyegetéssel válaszolni, vagyis ez a  bunkóság barátom.
Ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 12. 15:46 írta Vivaldi »

Re:Szakma-politika
« Válasz #283 Dátum: 2014. Augusztus 12. 17:07 »
Vivaldi!

Nem szükséges további magyarázatokkal fárasztanod, számomra egyértelműek és kisszerűen átlátszóak a jeleneteid. Odáig azért majd juss el lassan, hogy most egy személlyel beszélsz! Amikor a Geddekassal beszélgettél, akkor is egyetlen, meghatározott személlyel kommunikáltál. Elvárható lenne, hogy a válaszaidban ennek megfelelően különbséget tegyél az egyes és a többes szám között.

A műveletlenségről nekem lehetőleg ne papolj, már az is erősen fárasztó, ha szimplán csak illusztrálod a hozzászólásaiddal.

Re:Szakma-politika
« Válasz #284 Dátum: 2014. Augusztus 12. 19:57 »
Sziasztok ! A film cime ,nem a Gladiátor volt ? Én úgy tudom, már ha bele szólhatok a Germánok győzelméhez kellet  Balambér, és Attila is. Csak csendben jegyezném meg. Űdv. Antal