Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904961 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #255 Dátum: 2014. Augusztus 05. 12:29 »
Bevallom a Nick nevemen is sokat gondolkodtam.

RaVasz szónak több értelme is van.

Ravasz mint a róka. Úgy is sok szárnyas van a klubban. Rafkós, furmányos, fifikás, leleményes.

Majd hozzászólásaimból eldöntitek melyik jelzővel illettek.

A RaVasz másik jelentése.

Valamilyen fegyver elsütő billentyűje.

Én a számítógép billentyűjére gondolok a következő tényfeltáró beszólásomkor.

Tomi elnök-alalnök-szaki turpissága a méhanyákkal kilőve.

Van még két alelnök az ZOMME-ban.

Az egyik lassan évtizedek óta stikában árulja a mézet a ZOMME irodában, pult alól.

Amúgy álláshalmozó.

Nézzük a másikat.

Ő a gyógyszerguru. Fia a Mesterkurzuson, majd később a profik gyűlésein szatyorból árulta az akciós Perizint.

Mára ennyi
Kedves RaVasz!
Tegnap regisztráltál és nem tudod mi az íratlan szabályunk.
Nem személyeskedünk senkivel. Tudom neveket nem írtál, de aki az OMME rendezvényeken, OV-kon stb. megfordul,
rögtön tudja kikről van szó. Megkérlek, egy kicsit finomabban fogalmazz, mert a stílusod még a kemény magnak is meglepetést okozott.
Nagyernyei Attila klubvezető
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 05. 18:31 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #256 Dátum: 2014. Augusztus 05. 13:21 »
Nézzük a másikat.

Ő a gyógyszerguru. Fia a Mesterkurzuson, majd később a profik gyűlésein szatyorból árulta az akciós Perizint.


Ha ez így van, az végtelenül szomorú, ugyanis a Perizin vényköteles állatgyógyászati készítmény. Csak a forgalmazására jogosult által, és csak állatorvosi rendelvényre adható ki. Ezen feltételek nélküli kiadása-és a vele történő kereskedelem szimpla bűncselekmény.

A fumagillin tartalmú készítményre ugyanezek a feltételek vonatkoznak. Akit érint, az komolyan gondolkodjon el ezen…

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #257 Dátum: 2014. Augusztus 06. 09:32 »
Jászberényben panaszkodott egy méhész, hogy a profi egyesület tagja és tagja annak a telefonflottának, amit a profi egyesület működtet. A többi most futó flottához képest drága és a szerződés módosításáig nem tud belőle kilépni. Szerinte a helyzet kezelhetetlen. Kinek a feladata a megoldás?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #258 Dátum: 2014. Augusztus 08. 19:53 »
Kedves Csuja bácsi. Szerintem ha te vagy ennek a telefon flottának a szervezője akkor a tiéd. Ha nem így lenne, és nem is vagy tagja a fennt nevezett flottának akkor nem a tiéd. Én sem vagyok tagja, és nem is érdekel.

Re:Szakma-politika
« Válasz #259 Dátum: 2014. Augusztus 08. 21:37 »
Tisztelt Méhészek!
Az OMME honlapjáról másoltam ide a jó hírt!(?)

"Előnyös változás az üvegforgalmazásban!    | Nyomtatás |
2014. 08. 07.

Az OMME Magyarország Kft. értesíti a Méhésztársakat, hogy 2014. augusztus 1-jétől, az OMME által gyártatott és forgalmazott OMME termelői mézesüvegeket, 20 raklap alatti mennyiségben, a Piroda Kft. orosházai telephelyén vásárolhatják meg. Az eddigi többlépcsős előrendelési és fizetési gyakorlat megszűnik.

Ezzel kívánjuk segíteni a Kollégákat, hogy gyorsabban, egyszerűbben, nyitvatartási időn belül előre bejelentkezés nélkül vásárolhassák meg az üvegeket. Az ár változatlan marad, a fizetés módja azonban egyszerűsödik. Az üvegek vételára a helyszínen készpénzben vagy kiállított számla ellenében utólagos átutalással rendezhető.....
Tisztelettel:

Egyed Árpád
ügyvezető igazgató"

Köszönjük, hogy az OMME urai írásban elismerték, hogy a Kft. létrehozásával megbonyolították az üveg beszerzését. Pancserok voltak és belebuktak. Mi akik beleláttunk a kártyákba, az első pillanattól kezdve mondtuk, hogy így nem jó! Ez a változás, ami akár jó is lehet kérdések sorozatát veti fel.

Az ár változatlan marad, a fizetés módja azonban egyszerűsödik.
Egyszerűsödik, de mihez képest? Az OMME Kft közbeiktatása előtti állapothoz képest nem, de a Kft által létrehozott zűrzavar után…talán.
Mi haszna ebből a Piroda Kft-nek? Az üveget ugyan annyiért adja, mint kapja? Ki érti ezt?
Egy biztos a méhészek az eredeti árhoz képest drágábban kapják, azt nem emelték tovább.
Tiszta jóindulatból, a méhészek iránti elkötelezettségből.
Orosháza már több éve változatlan áron adja az üveget, és ingyen tárolja!
Akkor itt valaki nagyon kavar. Az pedig az OMME kft!
Most aztán végképp nem értem minek az OMME Kft. ha kiadja az üveg forgalmazását egy újabb Kft-nek?
Amikor a Kft. őrületet nyomták, az volt az indok, hogy a Kft. fogja az üveget forgalmazni, így olcsóbb lesz.
Mi lett ebből? Drágább lett. Falun a kocsis nem hazudik így! És a méhészek ezt becuclizzák.
Mi van az OMME-val, az üvegek utáni 2 Ft-al? Ja az már kuka. Az egyesületet konkrét anyagi kár, sok sokk milliós kár érte! Milyen jól jönne ez a pénz, gyarapodhatna szervezetünk vagyona, de nem ezzel a vezetéssel.
Mindenkitől kérdezem ismét rendületlenül.
Minek ez a Kft? Mi ebből a hasznunk? Most már egy másik Kft. forgalmazza az üveget, lehet, hogy ők is továbbpasszolják csak legyen aki ezt követni tudja. Én még talán.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 08. 21:41 írta Nagyernyei Attila »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #260 Dátum: 2014. Augusztus 09. 07:49 »
Attila!
Írásod olvasva, melynek egy része az OMME honlapról lett bemásolva, elgondolkoztat.
Az eredeti írást olvasva,
Idézet
(Több raklapnyi mennyiség esetén, ajánlott telefonon jelezni a vásárlási szándékot.)
nekem az jön át, hogy ha 19 vagy 20 raklappal szeretnék vásárolni, akkor is be kell jelentkeznem, magyarul időpontot kapok, mikor és hova kell mennem. Tehát nem mehetek csak úgy úri szórakozásból bármikor, az ország másik feléből, 19 raklap OMME-s üveget vásárolni.
Az meg külön nagy segítség hogy Orosházára kel érte menni.  :'(
Minél többször olvasom ezt a hírt annál, inkább nem értem ezt az egészet.
De ez számunkra, "Előnyös változás az üvegforgalmazásban!"
Visszanéztem a Kft-vel kapcsolatos írásokat, bejelentéseket, a kezdetektől, de nem találom az üveg forgalmazására kiírt pályázati kiírást sehol. Valaki tud ebben nekem segíteni, hogy hol keressem? Mert biztos hogy megpályáztatták és a legelőnyösebb pályázatot fogadták el. Már mint, hogy a lehető legjobb legyen a méhészeknek. :o



A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #261 Dátum: 2014. Augusztus 09. 19:23 »
Az a gyanúm, hogy a helyzet nem javult, inkább romlott. Még egy lépcső lett közbeiktatva, aki nyilván ingyen nem akar dolgozni. Ráadásul az ilyen pályáztatás nélküli ügyek nem állnak minden gyanú fölött. Szerintem előbb-utóbb elverik a port a méhészek azokon a vezetőinken, akik ezt az egészet kitalálták és csinálják.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #262 Dátum: 2014. Augusztus 09. 20:04 »
Fogadunk?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #263 Dátum: 2014. Augusztus 09. 21:50 »
Mióta vagy te OMME tag?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #264 Dátum: 2014. Augusztus 10. 20:43 »
No ez egy érdekes hír, és ismét a méhészek érdekében. Akkor ezek szerint az OMME kft, minden befektetés és vele járó munka nélkül fogja a továbbiakban lenyúlni az OMME pénzét ? Most akkor el lehet ismét gondolkodni, ki nyer az ügyön, ha a méhész nem, az OMME nem.
El kellene gondolkozni, egyáltalán kell még az üvegre az OMME embléma, hiszen lassan semmi köze nem lesz az egyesületnek hozzá. Javaslatokat kérek az új emblémára ;D.

Üdv. jani bátya

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #265 Dátum: 2014. Augusztus 10. 21:03 »
Egyed-i?  ;D
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #266 Dátum: 2014. Augusztus 11. 07:42 »
Mióta vagy te OMME tag?
1993-as januári keltezésű tagkártyámat meg tudom mutatni. De már előbb tag voltam. Kb 1991 óta. De én azóta még senkit nem láttam akin elverték volna a port. Most sem fogják. Megnyugodhatsz.
A mezei tagságot, egyáltalán nem érdekli a legtöbb téma amit ti itt felhoztok, legfeljebb akkor lázad fel, ha a támogatás nem jön meg. Innen alulról teljesen másképp néznek ki a dolgok. A tagság túlnyomó részének tökélletesen mindegy kik a küldöttek, és ki az elnök. Az omme-s rendezvények hangulatából ez szűrhető le, most sincsenek kevesebben mint azelőtt. Innen a béka segge alól nincs különbség a régi és az új elnök között. Akkor meg minek strapálja magát az ember. Brossért nem fognak hadba menni. Ebben is biztos vagyok. A méhészet magányos foglalkozás, talán ezért különbözik a méhész lelkivilága másokétól. Ezt megváltoztatni nem lehet, esetleg meg lehet próbálni megérteni. Ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 11. 07:50 írta Vivaldi »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #267 Dátum: 2014. Augusztus 11. 08:09 »
Pedig bukott meg már több vezérkar is, csak nem figyeltél oda.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Veszti1982

Re:Szakma-politika
« Válasz #268 Dátum: 2014. Augusztus 11. 08:18 »
De nem kértek számon senkin semmit.
Nekem Takács nyilatkozataiból úgy rémlik, hogy őt is érdekli a Mészárszék

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #269 Dátum: 2014. Augusztus 11. 13:45 »
Pedig bukott meg már több vezérkar is, csak nem figyeltél oda.
Valószínű mert nem kavarták fel úgy a vizet, hogy az iszap is felkavarodjon. Az is csak a felsőbb szinteken csapódott le, a tagság mit sem érzett belőle. Valószínű azonban most már más a helyzet, oda fent, és talán nagyobb a tétje is egy bukásnak. Míg Bross nagyvonalú nem törődömséggel elnökösködött, Mészáros jobban be van ágyazódva, mint politikailag, mint a híveit illetően. Nemigen hagyja magát. Legalább is nekem úgy tűnik, innen a béka feneke alól. Valahogy valami azt súgja nekem, sokáig kell vele számolni.