Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1909155 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #240 Dátum: 2014. Július 21. 15:22 »
Kedves Elemér méhész!
Látom a nyalókásokon vagy fennakadva.
Akkor kifejetem bővebben álláspontom.
Bross Péter idejében ugyanazok az emberek voltak körülötte, mint most Dr. Mészáros László körül.
Ez lenne a lojalitás? Hűség az elnökhöz, hűség az OMME-hoz?
Szerintem meg hűség (simulékonyság) a pénzhez.
Ki mondta ezt, találós kérdés Elemér méhész?
"Brossi ha lemondasz itt hagyom ezt az egész bandát én is."
Most mint mond ugyan ez a féreg?
A Bross lopott, csalt, hazudott.
És én legyek az Uri Ember?
Rengeteg megalkuvó, pozícióját kereső, sunyi ember van a felső vezetés holdudvarában.
Arra lennék kíváncsi, ha lenne egy váltás, megint új "farrvízen" hajóznának?
Ez a baj velem, hogy belelátok a bűnös kártyákba.
Nem én változtam, nem én lettem bosszú álló, és sértődött, ami ellen igen nehéz érvelnem.
Sokkal egyszerűbb az én történetem.
Soha senkinek nem nyaliztam, amit elértem szakmailag egyedül tettem, segítség nélkül.
Az év méhésze pályázaton mit kérdeztek tőlem?
Miért vagyok az OMME vezetése ellen? Kicsit gáz ez az "elfogulatlanság"!
Semmi szakmaiság nem számít. Ma egy telefonhívással minden elintézhető, ha jó pacin ülsz.
Ezért a mai OMME irányítása megmeggyezik a politikával. Azért szakmapolitikai rovatunkban írom ezeket a sorokat.
Én gyalog szeretek közlekedni.
Ne tartsam olyan nagyra a Méhészklubot, nem sokan olvassák?
Elnökünk mondta Hartán a kampánykörútján, hogy kinyomtatják Kiskakas írásait.
Kicsit nézd meg a "kattintások"számát, és akkor mást látsz.
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila




Re:Szakma-politika
« Válasz #241 Dátum: 2014. Július 21. 16:18 »
Kedves Attila!

Részben igazat adok Neked, részben nem. 
 
Bár most "gépezeten kívüli vagy", nem feledkezhetsz el azokról a hibákról, "bűnökről" sem, amilyeket még az előző ügyvezetés idején "követtek el". (Nemcsak az IB, EB, hanem az egykézben öszpontosuló elnök-ügyvezetés is.)
(Egy kiskakasnak ott is lenne, vagy lett volna mit kapirgálnia!)

Azt az időszakot sem szabad elfogultan minősíteni; - állíts mérleget, s a tartozik-követel egyenlege objektíven megmutatja az igazságot.

Ha az OMME idővonalát végig nézed, láthatod, hogy Bross Péter bekapcsolódása adta meg azt a lendületet és felívelést a magyar méhészetnek, s rántotta ki az ágazatot az állóvízből. (EZT NEM TAGADJA EL SENKI!) De az évek múlásával a "hatalom hosszú birtoklása" szolgálatból uralkodássá változott, kiépült a klientúra.........s az önzetlen lendületből, számító érdekek láncolata alakult ki. A bukás (Nem lemondás!) innen már törvényszerű volt!

Nem róhatod fel a jelenlegi vezetésnek hibának azt, amit az előzőnél nem észrevételeztél. (Ismét a kettős mérce elve.)

Mivel Bross köréhez tartoztál (tartozol), megértem a jelenlegi vezetéssel szembeni ellenszenvedet.
Egyet azért szeretném ha figyelembe vennél: Ez a vezetés keményen dolgozik! Számtalan olyan eredményt ért el, amelyet az előzőnek éveken keresztül nem sikerült. (Majd legközelebb visszatérek rá.)

Most be kell fejeznem, mert a gyerekemet viszem az usziba.

Üdvözlettel: E.m.

Re:Szakma-politika
« Válasz #242 Dátum: 2014. Július 21. 16:54 »
Kedves Elemér méhész!
Folytassuk, mert én is látok kapcsolódási pontokat.
Most rohanok a pergetett kereteket visszatenni.
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #243 Dátum: 2014. Július 21. 21:23 »
Elemér méhész!
Ezt írod.
"Bár most "gépezeten kívüli vagy", nem feledkezhetsz el azokról a hibákról, "bűnökről" sem, amilyeket még az előző ügyvezetés idején "követtek el".
Milyen hibákról, bűnökről írsz?
Ki volt akkor az ellenőrző bizottság elnöke?
Kik voltak az IB tagjai? Szinte kivétel nélkül azok akik most!
Miért nem akkor tárták fel Bross bűneit? Talán azért mert nincsenek?
A jelenlegi vezetők zöme több cikluson keresztül csücsültek az IB-ben, EB-ben.
A felelősség az övék.
Ja és mi van a KFT. dolgaival? Ekkora pénzt még soha nem bukott el az OMME mint a KFT alapításával.
Majd lesz talán újabb tagdíjkorrekció? Katasztrofális a KFt gazdálkodása. Hatalmas a veszteség, és Te Elemér méhész visszafelé mutogatsz?
A jelenlegi csapat úgy dolgozik, hogy beszalad az összes médiába, és hatalmas hírt ver, hogy DOLGOZUNK!
Szerintem mást sem tehetnek, azért lettek megválasztva, ja meg nem szeretetből teszik, hanem miniszteri fizetésért! Értünk, csak nekünk.
Bross csendben tette a dolgát, egyedül mert nem volt segítsége.
Különben is a diktatúrákat meg szokták dönteni. Ő lemondott!
Folytassuk, szívesen válaszolok minden kényes kérdésre itt a nyilvánosság előtt.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 21. 21:28 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #244 Dátum: 2014. Július 22. 22:33 »
Tisztelt Méhészek!
Mostani írásom mindenkihez szól.
Azt a Méhészklub látogatói régen tudják, hogy az IB ülésekről OV tagokat simán kizavarnak, vagy be sem engedik őket a beosztottak. (Főnököt zavarja ki a beosztott.) Nem gyenge mutatvány.
Valójában falusi nyelvre lefordítva mi az Intéző Bizottság feladata, és jogköre?
Hát a nevében is benne van(na meg az alapszabályunkban).
A küldöttgyűlés, és az OV határozatainak végrehajtása (intézése).
Mi van most? A kiskirályok ( az OMME tulajdonosai) döntenek, határoznak, és a képviselőkkel a kész tényeket közlik, megszavaztatják. Hol az önkormányzatiság elve, az alulról építkezés, a tagság véleménye?
Egy évben egyszer van a tagokra szükségük, amikor becsengetjük a tagdíjakat.
Na ennek lesz lassan vége. Szent meggyőződésem, hogy ez így sokáig nem fog menni, és az sem, hogy az általuk kieszelt KFT veszteségét titkolják előlünk!

Az tudjátok, hogy  OV jegyzőkönyvet OV tagok nem kaphatják meg?
De képzeljétek mi történt.
Az IB-n készült jegyzőkönyvet IB tagoknak sem adják ki.
Szerintem itt nincs tovább.
Az OMME irányítása széteső félben van. A felső vezetés, az általunk állítólag legitim választáson elnyert vezető pozíciókban ülő IB tagoknak nem adják ki a saját ülésük jegyzőkönyveit.
Ebből botrány lesz. Én már az időpontját is tudom.
Hamarosan beszámolunk itt róla.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #245 Dátum: 2014. Július 23. 15:58 »
Attila!

Ki nem teszi lehetővé ezeknek a jegyzőkönyveknek a megismerését vagy az azokról való másolat készítését? Egyáltalán mire hivatkozik?

Az egyesület testületi üléseinek - amelyek nyilvánosak – a jegyzőkönyveit az OMME bármelyik tagja megtekintheti, tanulmányozhatja, vagy arról másolatot készíthet. Indifferens, hogy az egyesület tagja az egyesületen belül betölt e valamilyen tisztséget vagy tagja e valamelyik testületnek. A betekintési jogának gyakorlása előtt a tagnak nyilván adminisztratív okokból egyeztetnie szükséges, mert az OMME helyiségében kell a betekintést számára lehetővé tenni, de semmilyen módon nem akadályozható az egyesületi tag ezen jogának a gyakorlásában.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #246 Dátum: 2014. Július 23. 19:16 »
Nekem nem engedték meg a betekintést. Két alkalommal is próbálkoztam és egyszer se sikerült.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #247 Dátum: 2014. Július 23. 21:10 »
Litterae, és Geddekas!
Ha másként nem megy ki lesz kényszerítve.
Én csak sajnálatomat tudom kifejezni.
Ők az igazi OMME ellenesek.
Veszélyeztetik a demokratikus működést, akadályozzák a tagság véleménynyilvánítását.
Belőlünk élnek, és ellenünk cselekednek.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #248 Dátum: 2014. Július 23. 21:27 »
Én egy kicsit csodálkozom azon, hogy az OMME honlapon, nem közlik az OMME kft tavalyi mérlegét.
Nem úgy van, hogy egy közhasznú szervezet által alakított gazdasági társaság is közhasznú, szerintem ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint akitől az alakításhoz szükséges tőkét kapta. Vagy rosszul tudom? A normális az lenne, ha ez is nyilvános lenne, mert tulajdonképpen a közhasznú szervezet vagyonának csökkenésével vagy növekedésével szoros összefüggésben áll, annak alapítása és működése.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 23. 21:49 írta jani bátya »

Re:Szakma-politika
« Válasz #249 Dátum: 2014. Július 24. 05:28 »
Jani bátya!
Mi a normális az OMME működésében?
A tagdíjbeszedés.
Talán.
Nekem azzal is van gondom, és javasoltam is egy megoldást, itt a lakásomon Dr. Mészáros Lászlónak.
Megígérte, hogy közli az OMME uraival, de ez a mai napig várat magára.
Tolna megyében nem volt sumákolás.
Ha egyszer megkérdezik, elmondom, hogy kell úgy tagdíjat szedni, hogy azonnal egy 24 óra alatt nőjön az OMME vagyona.
Mi a bibi? Ez őket nem érdekli, csak a saját gyarapodásuk.
Nézd meg a Kft. működését.
A vezető bére 500 %-al nő, közben csődben a Kft.
Ez szerintetek normális?
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #250 Dátum: 2014. Augusztus 03. 19:22 »
Sziasztok!
Olvasom hozzászólásaitokat, és nem nehéz megállapítani a következőt.
A 30 éves OMME történetében nem volt olyan, hogy az OMME elnökét , és szűk csapatát ennyi kritika érje.
Kigyűjtöttem egy csokorra valót az elmúlt hónapok írásaiból.
Nem idézném őket, mert így egyben olvasva hihetetlen ciki a jelenlegi vezetőkre nézve, hogy ezt olyanok írják (írjuk) róluk, akiket szolgálniuk kéne. A tagdíjfizető méhészek egy része rendre ostorozza az OMME urait.
Azért vetettem fel ezt a témát ismét, mert nem az összes IB tag, nem mind két ügyvezető stb. van negatív topplista élén! Emiatt lesz egyszerűbb a számon kérés az elmúlt időszak történései miatt.
Én az egyesület alapítása óta minden elnökkel távolságtartó, de jó kapcsolatban voltam.
Tiszteltem munkájukat, harcias kiállásukat, amit értünk tettek.
Most ennek a hiányát érzem nap mint nap. A tiszteletet, megbecsülést ki kell vívni, azt a tagságra nem lehet ráerőltetni! Ez úgy szokott jönni magától.
Mi van most? Olvassátok a hozzászólásokat, Kft. ügyekben, szakmai kérdésekben, szakma politikai kérdésekben és rádöbbentek, hogy OMME nem a miénk!
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #251 Dátum: 2014. Augusztus 04. 19:47 »
Köszöntöm a Méhészklubot!
Eddig csak olvasgattam az írásokat, és most jött el az idő, hogy regisztráljak.
Sok dologgal egyet értek amikről itt szó van, de van amit másként látok.
Ez az ZOMME és a méhészek közötti kapcsolat, ami nem túl rózsás véleményem szerint.
Nagy hibát követnek el azok akik az ZOMME körül settenkednek, kihasználják helyzeti előnyüket.
Ezért regisztráltam, mert ami sok az sok.
Jászberényben a ZOMME standján méhanyákat árult egy szak (?)tanácsadó, akinek állandóan head sat van a fülében és olyan a fizimiskája mint a gyufa.
Na nálam ezzel ki is húzta a gyufát. Uniós pénzből finanszírozott fizetése mellett van képe saját méhanyáit árulni az ZOMME pulton?
Pofátlansága odáig fajult, hogy még saját standot sem bérelt az alelnök Úr.
Állítólag nagy vadász. A RaVaszdi azért túl jár az eszén, mert enyhén bódult állapotában sokat kotyog ez menő Tomiszaki.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 04. 20:11 írta RavAsz »

Re:Szakma-politika
« Válasz #252 Dátum: 2014. Augusztus 04. 19:59 »
Most már végképp bánom, hogy nem mentem el Jászberénybe, szívesen vásároltam volna tőle pár darab méhanyát.
Sajnos valahogy az idén nem igazán jött össze az anyanevelés, sok anya eltűnt párzáskor.

Üdv. jani bátya

Re:Szakma-politika
« Válasz #253 Dátum: 2014. Augusztus 05. 08:10 »
RaVasz!
Most már szerintem nem csak Kiskakast fogják körözni.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #254 Dátum: 2014. Augusztus 05. 10:14 »
Én is láttam, hogy több helyen árultak anyákat, többek között az OMME standján is. Láttam, hogy festett anyák, de nem néztem az anyanevelő nevét. Gondoltam, hogy csókos az illető, de azt nem, hogy ő az volt, aki engem gyötört a vezérkar smasszereként a tavaszi küldöttgyűlésen. Akkor erőszakoskodott velem, amiért egy értelmetlen és haszontalan szabályt megszegtem, de itt a vásáron egy mindenki által természetesen betartott hasznos szabályt ő szegett meg, merthogy ő nagy valaki a vezérkar számára. Megérdemli az ilyen kicsinyes és rosszindulatú ember, hogy ki legyen pellengérezve.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.