Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904935 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #225 Dátum: 2014. Május 25. 09:16 »
A vándorlás szabályozása lehetetlen addig, amíg dr. Cserényi Péter az OMME vezetésében azt hirdeti, hogy a szabad versenynek kell mindent megoldania. A világon soha nem volt szabad a verseny és soha nem is lesz az. A helyi erőforrások fölöslegét természetesen meg kell osztani a többi méhésszel, de a mai szabályozatlanság csak katasztrófák sorozatát szüli.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #226 Dátum: 2014. Május 25. 13:33 »
Na ezért maradtunk mi otthon...Az akácunk olyan lett amilyen,de idén majdnem mindegy volt,hogy hova megy az ember.Most viszont elfogadható hordásunk van olajfűzről,szép nyugisan kipörgettünk,készülünk a vaddohányra,de ott is inkább kevésbé frekventált helyre.Nincs kedvünk vágóhídra vinni az állományunkat...
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Szakma-politika
« Válasz #227 Dátum: 2014. Június 11. 12:22 »
Tisztelt Méhészek!
Egy neves szaktekintély tollából olvasva a következő sorokat, több mint ciki az érintetteknek.
És Ő rá végképp nem mondhatják,hogy sértődött ember.
" Mindez bizonyítja, hogy a méhbetegségek megítélésében méhegészségügyi szakemberképzés, színvonalas diagnosztikai és kutatómunka, valamint nemzetközi összefogás nélkül nem jutunk előbbre. Azt is be kell valljuk, az elmúlt években jelentős lemaradásba kerültünk ezen a téren." MÉHÉSZET 16.oldal, cikk vége.
Hú ha! Nagyon tetszik a más szájából (tollából) hallható igazság!
Már sokszor magamban is kételkedtem, hogy én vagyok az ilyen összeférhetetlen. De ha Tanár Úr is így látja,  teljesen megnyugodtam. Az IB ülés előtt jól jött ez a kritika. Végre egy mindannyiunk által elismert neves szakember is kinyilvánítja véleményét (nagyon helyesen) és néhány sorban leírja a probléma okát.
Az ok az OMME vezetőinek alkalmatlansága, teljesen szétesett az irányítás.
A fej nélküli lovas módjára próbálják az igazukat ránk sulykolni, de hiába.
Új szemléletre,komoly változásra van szükség, mert az hagyján hogy nem hallgatják meg a tudomány szavát, legalább kárt ne okozzanak azzal, hogy vegyszereket reklámoznak.
Ez mindennek a teteje! Vagy az alja?
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #228 Dátum: 2014. Június 11. 22:36 »
Valamit én sem értek. Pontosabban nem akarom elhinni, hogy ennyire vakok vagy tudatlanok a méhészeti közélet bizonyos szereplői. Az OMME intéző bizottsága, elnöke, ellenőrző bizottsága és esetenként az országos vezetőség két jól elhatárolható témakörben kap bírálatokat. Megjegyzem teljesen jogosan. Az egyik témakör a neonikotinoid ügyben elfoglalt álláspontjuk és általában az egyes növényvédő szerek (általában rovarölők) védelmében kifejtett tevékenységük. Tartok tőle, hogy a tagság nevében eljáró emberek –egyébként szabályszerűen csak az egyesület legfőbb szerve által korábban elfogadott álláspontot képviselhetnék ebben a kérdésben és nem a személyes álláspontjukat adhatnák elő egyesületi állásfoglalásként - csak annyi ismerettel rendelkeznek ebben a témakörben, mint egy átlagos autószerelő mester a Ferrari csapat Forma 1-es fejlesztéseit illetően… El kellene fogadni a rangos külföldi kutatóintézetek eredményeit, átgondolni azokat, ugyanis azok egy irányba mutatnak. A méheket, beporzó szervezeteket is mérgezik, pusztítják ezek a készítmények.

A másik témakör az OMME szabálytalan működése, ezen belül is kiemelten az OMME Kft. szabálytalan megalapítása és működtetése. Ezen a területen otthon vagyok, és „nyugodt szívvel" állíthatom, hogy ennyi szabálytalanságot elkövetni külön tehetséget igényel. Csak idő kérdése, hogy mikor avatkozik közbe egy hatóság. Ha „visszatapsolják” ezeket a szabálytalan „mutatványokat”, akkor jó eséllyel több tízmillió forint kár éri majd az egyesületet. A személyi felelősség megállapítása pedig bizonyos személyek esetében elkerülhetetlen lesz.

Én valójában már csak arra vagyok kíváncsi, hogy ezen előrelátható következmények realizálódása után mit fognak mondani és tenni a felelősök, valamint az őket támogató elvtelen szekértolók és szerecsenmosdatók. Ha ezek az emberek nem fognak eltűnni a méhészeti közéletből, akkor nem nehéz megjósolni, hogy szomorú jövője lesz az OMME-nak.   

Re:Szakma-politika
« Válasz #229 Dátum: 2014. Június 12. 08:23 »
Litterae!

Valamit azért érezhetnek a fiúk!
A mai IB ülés egyik központi témája:
"2.       OMME Magyarország Kft (Magyar Méhész Kft 2013. évi Mérleg és Pénzügyi beszámoló és a 2014. évi Üzleti terv megvitatása)"

Mi "mezei" méhészek, az ellenzéknek bélyegzett igazi érdekképviselők, folyamatosan fogalmaztuk meg először előremutató kifogásainkat, később már a vezetők távozását követeltük a sorozatos, súlyos alapszabály ellenes magatartásuk miatt.
Én még megyei elnökként folyamatosan küzdöttem a káros szemléletük ellen, amely miatt szaktanácsadói tevékenységemben újra kívántak indítani.
Holnap lesz egy éve, amikor megtört szívvel közölte velem az OMME jelenlegi elnöke, hogy kiírták megyénkre a pályázatot. Természetesen kiakadtam, mert a munkámmal maximálisan meg voltak (állítólag) elégedve.
Amit Te leírsz, és még sok minden mást, viszont a méhészek érdekképviselőjeként a szemükre vetettem, nem a hátuk mögött, ahogy ők teszik velem, hanem OV-n és küldöttértekezleten.
Na de ne nézzük a múltat. Végül is teremtettem egy vagy két munkahelyet az OMME-s üveggel, bár Orosháza tombol a forgalom csökkenés miatt. Pancser módon alakítottak Kft-t, (még a nevét is háromszor változtatták)
és félmilliós fizetéseket szavazgatnak egymásnak, egy katasztrofális munkának hazudott látszattevékenységért, természetesen a tagdíjunkból.
Engem is sokan támadnak,de már megedződtem. Az elnökválasztási procedúránkon a jelölő bizottság elnöke,és két tagja nyíltan ellenem kampányolt. Ahhoz képest négy szavazattal kaptam kevesebbet. Csak azt ne gondoljátok,hogy az OMME keze ebben nem volt benne, úgy mint az ÉV Méhésze választásban.
Annyi biztos, ez a hatalommal való visszaélés, és arrogancia a felső vezetés részéről nem sokáig fog menni.
Bár az IB újságban egy fizetett cikk (szerintem ciki) író, tollából az egységes OMME betonkemény összetartó ereje tükröződik?
Sokan kérdezik, hogy nem fáradok? Amikor ilyen hozzászólásokat olvasok mint amilyen Litterae írsz, újult erővel bízom abban, hogy eljön egy olyan új vezetői garnitúra, amely valóban a méhészek érdekében fog dolgozni, a tagság előzetes megkérdezése után, és nem tartja szem előtt a minden emberi kapcsolatot megmérgező PÉNZT!
Az OMME sírja a Nemzeti Program! Ez egy jó nagy húsos fazék.
Addig amíg a tégla jegyeket gyűjtöttük a székházunkra, az volt az igazi érdekképviselet.
Most az OMME vállalatként működik, elérték vezetőink nem titkolt céljukat, amit éppen két éve a Tavaszváró Méhésznapon "elszólásnak" minősítettek.
Már csak az a kérdésem,hogy a tagdíjunkból gazdálkodó egyesület elsődleges szerepe nem a méhészek érdekképviselete? Az OMME egy kifizető ügynökséggé degradálódott.
Ez már politika, nem szakmapolitika. Egy szakmai civil szervezetnek függetlennek kéne lennie.
Mi csak a kampányhoz kellettünk, ez a napnál világosabb!
Nagyernyei Attila


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #230 Dátum: 2014. Június 14. 21:47 »
Egyed Árpád megvizsgálta Egyed Árpádot és nem kifogásolt semmit. Erre mondják, hogy ...... De nem folytatom mert ... Aki nem ismeri fel, hogy itt nagyon gáz van, az nem vak, hanem bátor.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #231 Dátum: 2014. Június 27. 06:12 »
Tisztelt Méhészek!
Buli van ám! Az OMME elnökének szervezésében két napig megy a "danajda"!
Nincs is ezzel semmi baj, biztosan újra megélik ovis élményeiket.
"Erre csörög a dió..."
Én jobban szerettem volna olvasni az OMME honlapján a hársról, és a napraforgóról egy átfogó körképet, a termelők érdekét ez jobban szolgálná. Segíthetnének abban, hogy merre érdemes mozgatni az állományokat  a veszteségek elkerülése miatt.
Na de sebaj! "Vis major" mindent megold.
Az akácméz termésünk megítélése maga a ciki.
Volt itt már 20-25%-al kevesebb. Aztán most az IB újság címlapján olvashatjuk, hogy
" Az előző évinél mintegy 35 %-al kevesebb akácméz termett." De azt nem írják le mennyi volt az előző évi!
A belső oldal a csúcs.
Az elnök ezt írja: Megdöbbentően kevés!
Hiába, az oviban érzem újra magam. Bújócskázunk a számokkal.
Fogadjátok el egy volt (jelenleg kalóz) szaktanácsadótól, hogy Tolna megyében egy átlagos évhez képest,ami a beteleltetett állományra vetítve 20-25 Kg akácmézet jelent, mindössze 20-25 % termett!
Sokan nem is pergettek, és a méhészek zöme 5-8 Kg-os átlagot produkált.
Ez az adat kézzel fogható, és a kereskedők ajánlatai is ezt támasztják alá.
A szájhősöket megpróbáltam kiszűrni.
Volt aki még repcéről 20 kg-os átlagról számolt be, aztán kiderült,hogy látott olyan méhészt akinél lehetett ennyi.
Nagyernyei Attila

Alig néhány perce írtam a fenti sorokat, már privátban kérdezik tőlem, honnan tudom ezt a biztosan csúcs titkos infót?
Megnyugtatásukra közlöm, hogy nem annyira egységesek, mint amennyire gondolják.
Majd beszámolok arról is, hogy mi volt a menü. Az informátorom személye három pecsétes titok!

Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 27. 06:44 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #232 Dátum: 2014. Június 27. 23:45 »
Mi volt ez a kétnapos buli? Csapaterősítő tréning. Rövid pórázon kell tartani a csapatot, nehogy összeszűrjék a levet a pórnéppel?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #233 Dátum: 2014. Június 28. 07:08 »
Geddekas!
Az OMME-ból (belőlünk) élő vezetőknek nincs kisírva a szemük az idei katasztrofális év miatt!
Nem szoktam reklámot csinálni a Zöld Fórumnak, de most megteszem.
Olvassátok el ott Maya Péter volt kollégám írását, (Méhészet újság topik) majd azt követő kommentet.
Hát bulizzanak csak vezetőink! Irányt úgy sem tudnak mutatni.
Örülünk, hogy jól érzik magukat. Nekik nem számít az átlag, a pergetés.
Akkor is lesz "fizujuk." Nem számít, ha csökken az üveg, zárszalag forgalom, a fizetés 500 %-al nő.
Ebből baj lesz.
A kétszívűektől sem várhatunk jelentős segítséget. NAK vagy OMME?
Egyesületünk alapszabálya minden politikai megnyilvánulást tilt.
Hát az IB újság második oldalán induló cikk elnökünk tollából?
Nagyernyei Attila

« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 28. 07:11 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #234 Dátum: 2014. Július 01. 22:14 »
Hajrá Belgák!
A Méhészklub létrehozásakor arra számítottam,hogy csak ez az egy rovat lesz. Szakma-politika.
Az élet aztán úgy alakult, hogy szakmai kérdések is napirendre kerültek.
Írásom apropója, hogy ismét olyanban "mesterkednek" vezetőink, amit nem szerettek volna ha kiderül.
Az, hogy az OV tagokat tájékoztassák, ne adj Isten a küldötteket, meg sem fordult a fejükben.
Véleményünket kérni? Hol éltek? Diktatúrában nincs vélemény. Az-az csak egy van, az pedig a vezéré.
Recseg, ropog az OMME Kft. Az a napnál világosabb,hogy veszteséges a mutatványuk, nekem ez nem furcsa.
Nem volt piackutatás, hatástanulmány, aki vezeti a Kft-t semmi tapasztalata a versenyszféráról. Mondjuk kockázat is kevés,mert a méhészek úgyis fizetnek. De meddig tűrjük ezt? Az üvegforgalom drasztikusan visszaesett,  most más megoldásokat keresnek. Ha ezek után kutakodunk, rávágják a Kft. ügye üzleti titok. Ja ám,csak a mi lóvénkkal üzletelnek. Csináltak maguknak egy Kft-t a mi tagdíjunkból, amihez semmi közünk? Az ügyvezető kikérte magának, hogy a fizetése nem publikus. Azt kitől kapja? Nem az a főnök aki fizet?
Na de ne zsörtölődjünk. Megint szeretnének egy kicsit változtatni az OMME-s üveg forgalmazásán.
Egy újabb láncszem behozásával biztosan tovább fog csökkenni az üveg ára.
Még mindig nem hiszik,hogy nincs zárt ajtó nincs titok?
Szerintem kéne az OV tagokat tájékoztatni az újabb "észventúra" tervükről, és nem a tényeket közölni, megszavaztatni. Elvesztette az egyesület az üvegek utáni egy és két forintokat. Ez évi sok sok millió forint bukta az OMME-nak. Minek egyáltalán ez a Kft. amely még veszteséges is?
Magyarázza meg már végre valaki, mi nekem ebből a hasznom?
Vagy csináltak maguknak egy munkahelyet a méhészek pénzéből?
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #235 Dátum: 2014. Július 01. 22:58 »
Attila!

Nézzük csak a költségeket. Ludányi Pista mint új munkaerő megdolgozik az 500e Ft-ért, de vajon Egyed Árpád mit érdemel a pénzek tilitoli kezeléséért, a veszteséges gazdálkodásért, az új gazdasági kezdeményezések hiányáért?

Most épp kinek a kezére akarja bárki is játszani a kft-ben levő hasznot hajtó tevékenységeket? Meg lehet tudni a választ abból, hogy ki védi és ki támadja Egyed Árpád tevékenységét a vezérkarból.Ezek most szépen megeszik egymást.

Ölbe tett kézzel nézem vagy épp tapsolok, amikor látom, hogy mi történik.
Nyugodtan mondhatom, hogy ezt tavaly októberben láttam, hogy be fog következni.
Nyugodtan, mert az OMME OV-n tavaly októberben megmondtam, mi fog történni és a kft megalakítása ellen szavaztam.

Az Ellenőrző Bizottságnak mi a véleménye javaslata a kft tragédiája kapcsán?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #236 Dátum: 2014. Július 02. 09:51 »
Írásom apropója, hogy ismét olyanban "mesterkednek" vezetőink, amit nem szerettek volna ha kiderül.
Az, hogy az OV tagokat tájékoztassák, ne adj Isten a küldötteket, meg sem fordult a fejükben.
Véleményünket kérni? Hol éltek? ...


Egy polgári jogrendben az egyesületek működése során nem lehetnek az egyesületi tagok elől elzárt információk. Ilyen nincs, ez sem jogszerűen és az erkölcsi normákat tekintve sem lehetséges. Az egyesületi célokat, azoknak megvalósítási módját, ill. az egyes tevékenységek gazdasági alapjait eleve az egyesület tagjainak közösen kell meghatározniuk és nem utolsó sorban biztosítaniuk.  Amennyiben az egyesület tisztségviselői –hangsúlyozom tisztségviselői, és nem vezetői- a tagok elől elzárnak vagy visszatartanak az egyesület működésével, céljaival, gazdálkodásával kapcsolatos információkat, akkor jogszerűtlenül és becstelenül járnak el.

Szabálytalanul, erkölcstelenül eljáró, a tagság vagyonával titkolódzva játszadozó tisztségviselőkre pedig kiváltképp semmi szüksége nincs egy tisztességes, szakmai érdekképviseleti tevékenységet is folytató egyesületnek. Akik titkolódzni, mutyizni akarnak, azok a sajátjukon vagy egymás pénzén szórakozzanak, ne a tisztességes és jóhiszemű tagság közösen összeadott vagyonán nyerészkedjenek!

Részemről azokra, akik a jóhiszemű, de sokszor egyszerű emberek bizalmával élnek vissza és az ilyen emberek jó szándékkal összeadott pénzén élősködnek, csak megvetéssel tudok tekinteni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #237 Dátum: 2014. Július 18. 06:33 »
Litterae!
Az OMME KFT veszteséges!
Ezt megpróbálják titkolni. Én sem írom le, hogy hány millió a hiány, de nagyon sok.
(Tízmilliót meghaladó.)
Ki, kik ezért a felelősök?
Hát ezen lehet vitatkozni, de sokáig nem érdemes, csak a neveket kell sorolni.
Mit mondunk mi az "ellenzéknek" bélyegzett, a méhészek vagyonáért aggódó, kipellengérezett, az OMME-t szétverni akaró, sértődött emberek?
1.
Nem volt piackutatás, nem volt hatástanulmány.
2.
Olyan emberek vezetik a KFT-t akiknek semmi tapasztalata nincs a versenyszférában.
3.
Az OMME-t óriási veszteség éri, mivel nem kapja az üvegek utáni gázsit.
4.
Minek ez az egész KFT mánia?
Remélem a veszteséget (mert ez a méhészek kára) elkövetők anyagi felelősséggel tartoznak!
Milyen gazdasági társaság az, ahol a cég veszteséges az ügyvezető bérét pedig 500 %-al, az IB önhatalmúlag megemeli? Az erről szóló jegyzőkönyvet nem hajlandók odaadni!!!!!!!!
A küldötteknek és az OV tagoknak óriási a felelősségük.
Mondjuk, ha nem kapnak tájékoztatást (mert titkolódznak) akkor ismét az OMME vezetőin a teher.
Mi már rég tudjuk mit kellene tenni, de hát a demokratikus úton megválasztott vezetést nem szabad piszkálni.
Én most a demokrácia szabályait betartva közöltem veletek, hogy kopik az OMME vagyona!
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 18. 06:37 írta Nagyernyei Attila »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #238 Dátum: 2014. Július 18. 07:30 »
Szép napot mindenkinek!
Ha ez így van, akkor sajnos igazam lett. És ezt nem örömmel mondom !
Az én olvasatomban, ennek a cégnek a neve: Álomgyár !

-Álom munka
-Álom fizetés
-Álom profit
-Álom felelősség

Nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy akik ezt meg álmodták, azok élik az álmaikat.
Nem hiszem el hogy volt "hatástanulmány". Vagy ha volt, akkor csak azt tanulmányozták, hogy nekik ez a hatás, milyen jó.
Sajnos a méhészek, meg álmodják az életet.
Eszembe jut egy mondás; kecskére bízni káposztát.
De azt azért hozzá kel tenni, nincs az a pénz ami egyszer el nem fogy.
Fekete József, általános elnökhelyettes sérelmezte, mikor az a vád érte őket, hogy olyan mintha a méhészek pénzét a lovira vinné a vezetőség.
Vajon ebben az esetben ki, és mit sérelmezhetne??
Személy szerint tele vagyok kérdőjelekkel.






A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #239 Dátum: 2014. Július 18. 08:38 »
Milyen gazdasági társaság az, ahol a cég veszteséges az ügyvezető bérét pedig 500 %-al, az IB önhatalmúlag megemeli? Az erről szóló jegyzőkönyvet nem hajlandók odaadni!!!!!!!!


Mondjuk ez még viccnek is rossz, inkább az abszurd kategóriája. Az egyesület alapszabálya a napnál is világosabban rendelkezik ezekben a kérdésekben, s akkor a Ptk.-t még nem is említettem. Nyilvánosak ezek az adatok, aki mást állít, az hazudik. Aki pedig el kívánja titkolni az egyesület tagjai elől ezeket az adatokat –bármelyik tagja elől is-, azt minél előbb el kell zavarni.

Az alapszabályból idemásolom az erre vonatkozó rendelkezéseket:

--------------------------------

I.

4.  Az Egyesület célja:
................
pontos és gyors tájékoztatás, a méhészettel kapcsolatos információkról,

6.  Az Egyesületre vonatkozó adatok és tények nyilvánosak…

II.

12.  A testületi szervek üléséről, az ott hozott határozatokról, a szavazás számarányáról jegyzőkönyv készítendő. A jegyzőkönyvet az ülés elnöke és a jegyzőkönyvvezető írja alá és két - erre választott - tag hitelesíti.

15.   Az Egyesület Küldöttgyűlésének ülései nyilvánosak, azon a belső rend megtartásával bárki részt vehet. A vitában is felszólalhat, ha a napirenden lévő kérdéssel összefüggő érdekeltségét igazolja.

16.  Az Egyesület működése során a közhasznúság körében keletkezett iratokba előzetes telefon egyeztetés alapján közvetlenül bárki betekinthet.

IV.

3.  Az Országos Vezetőség a küldöttgyűlés határozatainak megfelelően irányítja az Egyesület tevékenységét. Dönt minden olyan kérdésben, amely nem tartozik a küldöttgyűlés kizárólagos hatáskörébe. Összehívására, határozatképességére, határozatainak hozatalára, nyilvánosságára és közzétételére a küldöttgyűlési szabályok vonatkoznak.

V.

3. Az IB határozatképes ha tagjainak legalább1/2 az ülésen megjelenik, az ülés nyilvános, határozatait a jelenlévők egyszerű szótöbbségével hozza. A határozatok nyilvántartására, nyilvánosságára és közlésére -a személyes jellegű határozatok kivételével- az általános szabályok vonatkoznak.

-----------------------------

Szerintem nem nehéz belátni, hogy amennyiben az egyesület különböző szerveinek ülései, határozatai, ill. a határozathozatal folyamata nyilvánosak az egyesület tagjai számára, akkor az azokat írásban rögzítő, "megörökítő" jegyzőkönyvek is nyilvánosak ugyanezen tagok számára. A közhasznúság körében keletkezett iratok pedig még azok számára is nyilvánosak, megismerhetőek, akik nem is tagjai az egyesületnek. Említettem már az elején is, hogy aki mást állít, az sajnos hazudik. A hazugságra pedig egyetlen tisztségviselő vagy alkalmazott sem kapott felhatalmazást
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 18. 09:08 írta Litterae »