Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1905051 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #4350 Dátum: 2020. November 06. 09:48 »
Ha lenne olyan hogy NEM TETSZIK én megint azt nyomnám meg .           
 Szerintem szeptember 5-tel lezárult a kampány /folyt.köv.négy év múlva/.Idézgettek itt és a zöldön is hogy ekkor-akkor mit mondott vagy írt le a másik,essünk már ezen túl,ezzel csak a feszültséget tartjátok fen.A méhészek --szerintem--nem kíváncsiak már erre,megegyezést,békességet egymás iránti türelmet,tiszteletet akarnak.                                                  Jó példa erre hogy napokig nem reagált senki az egymást lejárató beírásokra sem itt sem a zöldön.

szs



Re:Szakma-politika
« Válasz #4351 Dátum: 2020. November 06. 18:16 »
Addig saját részemről egyoldalú tűzszünetet rendelek el, amíg ismét nem vesznek belém.
Szerintem nem sokáig fogják bírni, de hátha.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4352 Dátum: 2020. November 06. 18:21 »
Válaszolok.Személyes véleményem szerint Tóth Péter jobb választás lett volna mint Bross Péter. A többség azonban ezt máshogy gondolta.Ezek után ismét gratulálok Bross Péternek és az új elnökségnek sok sikert kívánok.
Azt mondom mint szabomehesz
A méhészek .....megegyezést,békességet egymás iránti türelmet,tiszteletet akarnak.                                                 

Re:Szakma-politika
« Válasz #4353 Dátum: 2020. November 06. 19:22 »

Ezt írja Malya Péter:
" A többség azonban ezt máshogy gondolta."
A küldöttek 70%-a gondolta másként......
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4354 Dátum: 2020. November 07. 09:08 »
Nem értek egyet Malya Péterrel a személyt illetően és ehhez nem kellett semmilyen durvaságot egymás fejéhez vágni,tisztelve véleményét és Őt.

Ha jól tudom még perek zajlanak a méhész fórumokon leírt vélemények sértések  miatt.Szerintem nem méltó saját körükben elismert méhészekhez és méhész társadalmunknak kifejezetten káros precedens.Ebből csak az ügyvédek jöhetnek ki jól        szs

Re:Szakma-politika
« Válasz #4355 Dátum: 2020. November 08. 11:06 »
Kiemelten fontos a vezető személye. Erre láthatunk sok példát az élet egyéb területeiről nap mint nap.

Nem kevésbé fontos az őt támogató szakember gárda,akik a háttérben tevékenykednek.Róluk alig esik szó!
Van egy nagyon lényeges megjegyzésem/észrevételem:Az OMME-mint testület- még sohasem határozott meg kritériumokat/ismérveket a vezető emberi tulajdonságait illetően.
Az elnök kötelességei, jogai résznél határozza meg a szervezeti teendőket,de vonatkoznak rá a tagok kötelességei is. /Az szmsz-szel most nem foglalkozok!/
 Az elnökkel szembeni legfőbb elvárások a szervezet céljai-feladatainál kerültek rögzítésre. 

Egyértelmű hogy az alapdokumentumban  cselekvési feladatok sora  van rögzítve . Így ennek a tükrében lehet -érdemleges-értelemes vitát -beszélgetést- folytatni.

A méhészek,(és méhészetek) tekintetében nagyon színes a kép. Nyilván az elvárások is sokfélék.
A bármikori  elnök nem képes mindenki kedvére tenni.
 Kiejelenthetem,amíg  az OMME nem tud/akar változtatni a szervezet feladatain és céljain ,addig mindigis lesznek kritizálók, elégedetlenkedők.

Én sem vagyok mindennel elégedett. (Nem tetszik pl. hogy a szervezet reformjáról szó sincs!,
A kis és hobbi méhészek ügye !; még van! )
A következő évek nagy kihívást jelentenek  mindenki számára. Csak remélni tudom , hogy a mostani szervezeti vezetés kezelni tudja a mindig változó helyzetet !
Ehhez -viszont igen aktív tagságra van-lenne- szükség. Ezt csak remélni tudom!


 
« Utoljára szerkesztve: 2020. November 08. 11:09 írta Erdélyi János »

Re:Szakma-politika
« Válasz #4356 Dátum: 2020. November 11. 08:01 »
Jelenleg abban merül ki a szakma-politika, hogy üzengetünk egymásnak.
A Zöld oldal állandóan azt próbálja bizonygatni, hogy mekkora baklövés volt Bross újraválasztása, ezzel elismerve, hogy nem nyugszanak bele az óriási buktába.
Be kell vallanom anno én is nehezen viseltem Dr.Mészárost az OMME élén, de az élet bebizonyította, hogy kinek hol a helye.
Annak viszont őszintén örvendek, hogy "Zsíriosméhészet"  is segít a zajló pereimben, hiszen ő is azt bizonygatja, mennyire egyedül maradtam.
Köszönöm szépen!
Én pedig most úgy látom, és az elnökség tagjai is osztják véleményemet, hogy végre béke van az OMME vezetőségében, emiatt nincsenek extra hírek.
Mindenki teszi a dolgát, akik meg kívülről kiabálnak, senkit nem érdekel....azon a pár főn kívül.
Nem fognak ők lenyugodni, de senki nem figyel már rájuk, így saját magukat pörgetik hiába.
Az elnökség munkájáról meg majd a küldöttek fognak véleményt formálni nem a pár hangadó.
Egy fő még hiányzik közülük, mert Tóth Péternek nagy volt ez a falat is, bár jobb lett volna ha a helyszínen kapcsol, akkor már teljes a létszám.
Több dolog is folyamatban van, és örvendek annak, hogy Tolna megyei javaslatra komoly szakmai átalakítás lesz a méhegészségügyi hálózaton belül.
Erről mit tudnak a hangadók, vagy hol olvashatjuk az ők egyéb javaslatait?
Sehol, mivel egy távolba kiáltó üres szó csupán az erőlködésük.
Be kéne tartani demokratikus útvonalat, és javaslataikkal segíteni az elnökség munkáját, és az OMME közösségét.
Na arra várhattok!
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4357 Dátum: 2020. November 11. 17:44 »
Azt gondoltam, hogy a Zöld Fórumon írogatókkal kialakulhat valamilyen kulturált párbeszéd.
Tévedtem.
Annyira színvonal alattiak az írások, különösen bukott "Kis Zsírosé", hogy nem kívánok továbbá ilyen mélyre süllyedni, így befejezem válaszaimat.
Gondolom szóltak nekik, hogy mégsem vagyunk mi itt ilyen kevesen.
Jobb lett volna valamilyen okos javaslatot olvasni tőlük, de erre képtelenek.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4358 Dátum: 2020. November 12. 07:55 »
Vannak akik ezt is kifogásolják!
"Több dolog is folyamatban van, és örvendek annak, hogy Tolna megyei javaslatra komoly szakmai átalakítás lesz a méhegészségügyi hálózaton belül."
A részleteket nem ismerik, ők semmilyen javaslatot nem adtak, de ez biztosan nem lesz jó.
Nekik az sem tetszik, hogy a vándorméhészeknek letelepedés előtt meg kell keresniük a helyi méhegészségügyi felelőst.
Valószínű ezek nem is méhészek akik ezt kétségbe vonják, akkor meg mi a frászt foglalkozunk velük?
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4359 Dátum: 2020. November 12. 12:20 »
HÁT MI A FRÁSZT FOGLALKOZOL VELE ATTILA


SZS
« Utoljára szerkesztve: 2020. November 12. 12:27 írta szabomehesz »

Re:Szakma-politika
« Válasz #4360 Dátum: 2020. November 12. 17:13 »
Mivel "belém állt" deGonosz is, és nem szeretném ha úgy gondolná, hogy....a némaság belegyezésemet jelentené, megpróbálok neki érthetően válaszolni, bár vannak kétségeim, hogy megérti e.
Ezt írja:
"Több dolog is folyamatban van, és örvendek annak, hogy Tolna megyei javaslatra komoly szakmai átalakítás lesz a méhegészségügyi hálózaton belül.
Hogy is mondták régen?:-A magyarok nyilaitól ments meg uram minket!- ,és ma?: a Tolna megyei javaslatoktól ments meg uram minket!"

Nézzünk az elmúlt időszakból néhány Tolna megyei javaslatot, nehogy feledésbe merüljön, hiszen ezek mind megvalósultak!
1.
A szaktanácsadók ügyfél fogadása először a falugazdák irodáiban tartott fogadóórákra épült.
Javasoltam, hogy ezeket a fogadóórákat a helyi méhészklubokhoz igazítsák, mert itt Tolnában így működik.
Jelentem azóta is így van!
2.
A méhegészségügyi felelősök képzése történjen a Magyar Méhészeti Nemzeti Program elméleti ismeretterjesztés jogcímen.
Tolna megyében elsőként megcsináltuk, (15 éve) azóta is így van.
3.
Ne feledkezzünk el az OMME-s egyen üvegről, ez is Tolna megyei vívmány.
4.
Méhésznyakkendők úgy szintén.
5.
A méhegészségügyi felelősök bérének felemelése!!!! Ezt is Tolna megye harcolta ki Csere Tibor szekszárdi méhegészségügyi felelősnek köszönhetően.
Folytassam?
Minek.
deGonosz!
Tényleg hol olvashatjuk a Te és Ti javaslataitokat, mondjuk ott ahol Kis Zsírosét?
Tehát Ti csak kötekedni jártok a fórumokra értelmes javaslatotok nincs?
Akkor pedig mire ez a nagy arc?
Majd ha letesztek az asztalra valamit akkor követelődzetek.
Amit a méhegészségügyi témáról meg böffentettél, rád nézve ciki.
De ne búsulj, mert mi itt Tolnában dolgozunk, és majd az eredményt is láthatod.
Ha pedig nincs információd a témáról az ismét téged minősít.
Nagyon örvendek a választási eredménynek, hogy nem az ilyen és hasonló szájkaratésok vezetik az OMME-t, hanem tenni akaró méhészek.
Ha lesz javaslatod szívesen olvasom, vitassuk meg, de szerintem arra várhatok még vagy 120 évet...
Nagyernyei Attila




Re:Szakma-politika
« Válasz #4361 Dátum: 2020. November 16. 09:18 »
Legyünk büszkék magunkra itt a Fekete-Fehér Méhészklubon!
Ugyanis két méhészeti fórumot üzemeltetünk, mivel a "Zöldön" csak az a hír amit itt olvasnak.
Köszönjük!
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4362 Dátum: 2020. November 23. 15:11 »
                                    :)Jövőkép

                            Nem okoskodás,csak ötletek!
             Az  apropó....változnak az idők,mi is változunk!

            Javasolnék a jövőt illetően változtatásokat. Lehetne a fórum elnevezése-mondjuk-nyitott méhész újság

1. Mindenekelőtt:tanuljunk egymástól- ez az ÉRDEMI oldal,legalapvetőbb érdem,érték. 
2.Ne adjon a fórum teret azoknak,akik másokat becsmérelnek ,negatív jelzőkkel illetnek,rosszhíszeműen tüntetnek fel. E célból megfontolóandónak tartanék egy kötelező "etikai alapelvek" elfogadtatását,ami megsértése azonnali kizárással járna ! Többször is előfordult az elmúlt időszakban,hogy a "szinvonal ,az vonal alattira sikerült!". Tudjuk,hogy a méhész társadalom erkölcsi szintje sem jobb az "deákné vásznánál". 
3.Maradjon továbbra is nyitott bárki számára,aki elfogadja az alapértékeket.
4.Érdemes elgondolkodni egy méhészek (tagok) közötti csere-bere. rovaton.
5.Célszerű lenne egy önálló rész/különálló részt adni/nyitni az APTERÁPIÁS témának. Több helyen is olvasható a megjelenésük,néhol a munkásságukról is szó esik,nembeszélve a méhészeti termékeikről.
6.Lehetne bemutatkozó lehetőséget-esetlg állandó fórumot -adni a méhészkedést/méhészeteket segítőknek.(sokan vannak)

7.Nyilvánvaló,hogy a jelen "vírushelyzet" kihatással van/lesz a jövőnkre. A közösségek,amelyek -méhészeti összejöveteleken-eddig sem töltöttek meg minden széket,tovább errodálják a közös együttléteket.
Másrészt  :egyre terjed az internetes/digitális közösségek szerepe/jelentősége/befolyása,mitöbb ) jelentős-sőt sok esetben- domináns tudás-és emberi erőforrás bázist képesek létrehozni,fenntartani. /működtetni.
Esetleg rovatokban/témafelelősökben is lehetne gondolkodni! Vannak itt jó tollú méhészek!
Nem akartam senkit sem túlterhelni ötleteimmel,de mindenképpen olyan változtatás/változás célszerű, ahol érzi/tudja a méhész Ő is benne van a rendszerben,és az Érte van.
                           
 :D

Re:Szakma-politika
« Válasz #4363 Dátum: 2021. Január 19. 09:23 »
Csak van szakma-politika.... természetesen a Zöldön, ahol megint velem foglalkoznak.
Veszti1982 ezt írja:
"A Tolna Megyei Méhész Egyesület szétszakítása? Ebben jelentős részem volt. Ma már nem tenném meg. Eljutottam oda, hogy Attila csináljon azt amit akar, nem érdekel. Bár utólag már ő is úgy nyilatkozik, hogy azóta béke van. Akkor ezt is megérte?"
Köszönöm Veszti1982-nek, hogy így gondolja.
Akkor amikor a választások előtt összejöttünk és átbeszéltük a jövőt, egy dologban mindenki egyet értett.
Maradjunk együtt, bárhogy is alakulnak a dolgok.
Nagyon fájdalmasan érintett, hogy az akkori kézfogásunk nekik annyit jelentett, hogy amikor megválasztottak, felálltak és elhagyták a termet.
A korrektségről ennyit.
És valóban azóta én is másként látom az eseményeket.
Egyáltalán nem fájlalom a szakadást, mert nincs ordibálás "nagyfejűzés", ismét béke, alázat, megértés van nálunk.
Próbálkoznak még a befeketítésemen, de mindig lepattannak rólam az ezen serénykedők.
Akármit is gondolnak rólam ellenlábasaim senkinek nem kívánok rosszat, és a bosszú nagyon messze áll tőlem.
Veszti1982 megvilágosodott, és abban bízva dolgozok tovább, hogy egyre többen lesznek.
Befejezésül továbbra is az a véleményem, hogy ez a széttagoltsága az egyesületeknek országos szinten sokáig nem lesz így.
Egy pontban össze kell kapaszkodnunk, ez pedig a méhegészségügy kérdése.
Ha az egyesületek között rivalizálás, hatalmi harc, ellentét van, kihat a méhegészségügyre is.
Sajnos Tolna megyében is láttunk erre a közelmúltban példákat.
Nagyernyei Attila
 

Re:Szakma-politika
« Válasz #4364 Dátum: 2021. Január 21. 09:26 »
 
komment nélkül ..........
Egy idő után rájössz, hogy csak ott van értelme lenni, ahol jó a lelkednek !