Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904717 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #4335 Dátum: 2020. Október 04. 09:17 »
Valami itt nem stimmel a dátumokkal!
Tóth Péter azt állítja a mandátumlemondásában, hogy már az őszi küldöttgyűlésen a küldöttek az agrár minisztériumi állásfoglalás tudatában szavaztak. Már hogy lehetne ez igaz?
A kiküldött tájékoztatóban egy minisztériumi állásfoglalás van 2015 március 20 keltezésű még Mészáros László regnálása alatt keletkezett. (Emberi Erőforrások Minisztériuma, aláírás Dr. Téglásy Pál). De már itt leírták 2007 évi CLXXXI törvény vonatkozó rendelkezését . Szóval jól el lett summantva az ügy. Az ominózus küldöttgyűlésen, a bekiabálásokkal szimpatizánsai teljesen más irányba terelték a témát.
Tegye össze a kezeit, adjon hálát a jó istennek hogy eddíg is így dolgozhatott s nem lett ebből nagyobb baj, s ne a hibást keresse.

Üdv. jani bátya

Re:Szakma-politika
« Válasz #4336 Dátum: 2020. Október 04. 09:54 »
Van egy hangfelvétel arról, amikor Dr.Ese Ferenc ügyvéd (remélem jól emlékszem a nevére) kikelt magából, és elmondta egy elnökségi ülésen, hogy ez baromi szabálytalan.
Erre (és még több szabálytalanságra hivatkozva) ezután nem látta el az OMME jogi képviseletét!
Csak azért, hogy ez ne kerüljön feledésbe.
És ki volt akkor az elnök?
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4337 Dátum: 2020. Október 04. 13:22 »
Van egy hangfelvétel arról, amikor Dr.Ese Ferenc ügyvéd (remélem jól emlékszem a nevére) kikelt magából, és elmondta egy elnökségi ülésen, hogy ez baromi szabálytalan.
Erre (és még több szabálytalanságra hivatkozva) ezután nem látta el az OMME jogi képviseletét!
Csak azért, hogy ez ne kerüljön feledésbe.
És ki volt akkor az elnök?
Nagyernyei Attila

Azt nem tudom, hogy dr. Mészáros LÁszló felkérte-e jogi képviseletre, nem emlékezem a hangfelvételre, baromi régen volt.
De arra emlékezem, hogy dr. Mészáros László volt az elnök. Az elején ő is szerette volna az összeférhetetlenséget rendezni. Ekkor hívta meg az ügyvédet. Ő valami olyasmit mondott, hogy egyetlen euro esetén már gáz az elnökségben a szaktanácsadó. Mondott példát is. Ha nincs Európai Úniós pénz, akkor csak a magyar szabályok kellenek, annak megfelelne az OMME. De ha van egyetlen Euro is, akkor meg kell felelni az EU-nak is. Azok meg ugye elég régóta nem bánnak kesztyűs kézzel Magyarországgal.

Végre sikerült megszüntetni az összeférhetetlenséget. Nem kell tovább ragozni.

Persze az amatőr jogászkodás megelőzésére bele kell venni valamilyen szabályzatba. Ez lehet az SzMSz, eddig ott volt a három főre vonatkozó korlát, - amit ugye dr. Mészáros elnöksége alatt nem tartottak be, három szaktanácsadó és kft ügyvezető = 4 - lehet oda is tenni. De talán jobb, amit a Fáskertiék javasoltak anno, és amit a dr. Soós is támogatott, az Alapszabályba beemelni. Ja és valamilyen szabályzat módosítást kért az Agrárminisztérium is. Mivel ők döntik el, hogyan megy a Nemzeti Program, kérésük parancs! A Nemzeti Program tekintetében az OMME nem ronthatja meg a jó viszonyt egyetlen ember anyagi kényelme miatt.

Egyébként emlékezzünk Kollár Imre bácsira. Becsülettel méhészkedik, és mellette dolgozott az OMME közösségéért. Nem csak szaktanácsadóként lehet tenni bármit.
 

Szóval a prioritások:
- OLAF, VPOP, NAV, stb. szervek ellenőrzésihez kapcsolódó ismert rizikók megszüntetése,
- Közösségi munka - problémák megkeresése és válaszok kidolgozása, végrehajtása
- egyéni érdek.

Ha valaki azért nem akarja megérteni az első két pontot hosszú évek alatt, mert a harmadik ágon érdekelt, az komoly probléma. Emberi probléma.

Miért nem tudott, méhészkedni, mint Kollár Imre bácsi, és dolgozni az elnökségben, mint Kollár Imre bácsi? Nem lehetett volna találni Veszprém megyében egy másik méhészt, aki alkalmas szaktanácsadó lett volna? Dehogynem. Van ott sok, jó méhész!!!  Kényelmesebb volt a szaktanácsadói fizetés, mint a becsületes méhész munka? Vagy miért kellett ezt a kérdést a végsőkig élezni?


Re:Szakma-politika
« Válasz #4338 Dátum: 2020. Október 22. 21:17 »
Milyen érdekes, hogy ezt a felemelő hírt mennyire mellőzik a zöldön.
http://www.omme.hu/elismeres-2/
Valahogy teljesen elnémultak odaát, még mindig a választásokkal kapcsolatos sebeit nyalogatja Tomipapa, és csapata.
Itt a következő trauma számukra, nekünk pedig akik a többséget képviseljük, és józanul láttuk eddig is a történéseket büszkeséggel tölt el, hogy  méhészeti ágazatunk vezetőjét az OMME elnökét állami kitüntetésben részesítették.
Erre még azok is felkapják a fejüket akik kórusban kántálták éveken keresztül, hogy ....Bross nem csinál semmit, meg "Kistakács" és a kereskedők malmára hajtja a vizet, majd akarattal lerontja a mézparamétereket.
Ez a törpe 10 % alatti kisebbség most megtapasztalhatta, hogy milyen az amikor valótlanságokat állítanak valakiről, mert nem csak szeptember 5-én győzött az igazság, hanem ma újra, ezzel a kitüntetéssel.
Nekem egyébként is felemelő érzés, mivel Bross Péter az OMME elnöke, a Tolna Megyei Méhész Egyesület tagja.
Tagságunk nevében gratulálok Péter!
Köszönjük az eddigi munkádat, és adjon erőt az elsöprő választási győzelem, és ez a szép állami elismerés!
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Szakma-politika
« Válasz #4339 Dátum: 2020. Október 23. 19:38 »
Ez igen! Gratulálok a Péternek.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Szakma-politika
« Válasz #4340 Dátum: 2020. Október 24. 07:34 »
Én is gratulálok. Ez ugyanaz, amit Takács Ferenc kapott?

Re:Szakma-politika
« Válasz #4341 Dátum: 2020. Október 25. 08:19 »
Igen!
És Takács Ferenc javasolta "Kistakácsnak"....
https://docplayer.hu/141601600-Dijaztak-az-agrarszakma-nagyjait.html
De mit is kaphatott volna mást?
Nézd csak a címet!
Díjazták az agrárszakma nagyjait.
Én ezt egy újabb rosszindulatú beszólásnak érzem, de ne legyen igazam.
Tegnap írtam még mást is, de saját írásomat töröltem, mert végre BÉKE van az OMME-ban.
Nagyernyei Attila


Re:Szakma-politika
« Válasz #4342 Dátum: 2020. Október 25. 09:43 »
Ne legyen igazad!Engedd el a  kistakácsozást, nyugodj bele a békébe!

Re:Szakma-politika
« Válasz #4343 Dátum: 2020. Október 25. 10:29 »
Rendben!
Csak abban nem vagyok biztos, hogy a vesztesek is így gondolják.
Vannak híreim amik erre utalnak.
Majd az idő begyógyítja a sebeiket.
Örvendek ha te is a békét látod a mostani felállásban.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4344 Dátum: 2020. Október 26. 23:28 »
Gyakorlatilag saját magának köszönheti a sorsát amikor ezt írja:
"A fentiek apján arra a következtetésre jutottam, hogy az elmúlt négy évben zajló
folyamatok és vezetési módszerek nem változtak, a tisztségviselő választást követően
sem. Ennek alapján, nem pedig az összeférhetetlenség miatt döntöttem úgy, hogy nem
kívánok részt vállalni a vezetés munkájában, főleg nem úgy, hogy közben az általam
ellátott szaktanácsadói tevékenység folytatása is kérdéses."

Ha gondosan elolvasta volna a szaktanácsadói szerződését biztosan nem ír ilyent, vagy tényleg feladta és mehet a méheihez ki a frontra, ahol megtapasztalhatja mindazt amiről évek óta megy a vita.
Különösen legyen figyelmes repce, és napraforgó virágzás alatt, de a kukoricáról sem feledkezzen meg.
Egy szaktanácsadó azért kapja a fizetést, hogy az OMME vezetése által kijelölt feladatokat maradéktalanul végrehajtsa.
Ha ő ezt nem tudja megtenni, nem tud együtt működni akkor.....itt a vége.
Ő az elnökre próbálja a felelősséget hárítani, gyakorlatilag végig fordítva ült a lovon, amit eddig eltűrtek.
A kárfelmérést pedig végre olyan emberre kell bízni aki elkezdi a monitoringot.
Nekem erről ez a véleményem.
Nagyernyei Attila
Már rég voltam itt. Ez nem semmi. A szaktanácsadóknak nincs főnökük? Én úgy gondolom, hogy az OMME-el kötött szerződésük alapján az OMME vezetése, elnöke a "munkáltató".
Nagy bátorság kell ahhoz, hogy valaki leírja azt, hogy nem tud a főnökeivel együtt dolgozni.
Egy normál munkahelyen aki ilyet mond a főnökére annak másnap nem kell bemenni a munkahelyére.
Csak remélni tudom, hogy itt is megtörtént.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4345 Dátum: 2020. Október 30. 07:08 »
A Zöldön olvasom....elgondolkodtató.
"Arisztaiosz betette a linket.
http://www.omme.hu/elismeres-2
Kérem senki ne véleményezze!
Az előző keresztet is véleményezték, aztán néhány óráig fenn volt a hozzászólás, és a "keresztes" pert indított az akkori hozzászóló ellen."

Talán jól is teszik odaát, hogy nem véleményezik Bross állami kitüntetését, ha már gratulálniuk nem sikerült.
Mondjuk szeptember 5-e után meg is értem a bánatukat.
Van közülük aki összeomlott, volt aki dühös.
Én pedig annak örvendek, hogy a méhészeti ágazatot nem egy növényvédős vezeti!
Nekik semmi nem számított, csak az hogy ne Bross legyen az elnök?
Ők az igazi érdekvédők?
Legalábbis ezt állítják magukról.
Az idén a "Zöld mikulás" (Tomipapa) , hogy fog a gyerekeknek mókázni?
Talán így....Kedves gyerek felettem is eljárt az idő, mindent megtettem, de ezt benéztem...
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4346 Dátum: 2020. November 02. 10:31 »
Nem jó ez így.Már két hónapja vége kellene hogy legyen a választási kampánynak.Az győzött akit mi akartunk,nem kis fölénnyel.Legyen már vége hogy emberek egymást sértegetik.Szerintem nem kellene hogy méhészek között legyen olyan hogy ŐK vagy MI.A cél nem az hogy a lövészárok mélyüljön,hanem betemetődjön.
Szeptember 5,-én valószínű
 hogy a küldöttek a jobbat választották meg,de már ideje lenne jobbot nyújtani azoknak akik ezt másként gondolják.

szs
« Utoljára szerkesztve: 2020. November 03. 07:33 írta szabomehesz »

Re:Szakma-politika
« Válasz #4347 Dátum: 2020. November 04. 07:18 »
Egyet értek szabomehesz-szel, de erről se feledkezzen meg amiket odaát ír néhány....
Egy kis szemezgetés:
"Keresik a választ arra is, hogy a csávázószerek elleni tiltakozó levelet, amit Tóth Péter megfogalmazott, azóta kitüntetett elnökünk, miért is nem továbbította."
Aztán egy újabb érdekesség:
"Tudjátok mi a legérdekesebb? Valójában amiket Nagyernyei leírt, arra soha nem cáfolt rá a "muskétások " közül senki."
Hát persze hogy nem, mivel én a valóságról írok, ők pedig folyamatosan mellé beszélnek.
Ez a csúcs!
"Mi, akik naponta akár többször is megkerestük régebbi süketeléseit, és nyomtuk a porba minden esetben a Klubvezetőt,.."
Molnár Jenő sem a régi, annyira sikerült a porba nyomása, hogy szeptember 5-e óta nincs magánál.
Kit és kiket is nyomtak Bross szavazói a porba?
Valami nagy baj lehet odaát, mert úgy tűnik nem engem.
A pert meg várjátok meg,volt már többször arra példa, hogy a tenyereteket dörzsöltétek, aztán gyorsan zsebre csúsztattátok, nehogy lássák mekkorát égtetek.
Csak nyugi fiúk, egy kis pihi 4 évig aztán újra nyomjatok a porba.
Nagyernyei Attila



Re:Szakma-politika
« Válasz #4348 Dátum: 2020. November 04. 09:56 »
Megy az üzengetés egymásnak, de Molnár Jenőnek többet nem jelzem, hogy elég a segítségéből.
Először ezt írta:
"Nagyernyei másként emlékezik odaát, lentebb idézem, hátha eltűnik mint annyi más, ha szól a Góré, hogy ez már sok. Remélem csatolják a peranyaghoz, mint a többi naponta lejegyzett rágalmait a vádlók."
Én pedig biztosan ezeket fogom mellékelni, és még egyszer köszi az együtt érzésedet, és segítő szándékodat Jenő!
Íme az újabb megható segítsége:
"Szegény Nagyernyei megint próbálkozik valamit összehozni, és a lélegeztetőgépen sorvadó "fórumjának" a Zöldfórumról" való idézgetésekkel defibrillálja azt."
A vád ugyanis ellenem a nagy nyilvánosság előtti becsület sértés rágalmazás.
Ők meg folyamatosan azt hangoztatják, hogy minket már senki nem olvas.
Ennyi jó indulat, hogy szorulhat egy emberbe?
Lassan megkönnyezem.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4349 Dátum: 2020. November 05. 07:46 »
Ezt írja Malya Péter, írásomra reagálva:

"Végig fikázta Brosst" ...írtam én
"Attila, kérlek, légyszives enged már el ezt a témát.Méltatlan dolog bárkit, ilyen szövegkörnyezetben, pláne névvel feltüntetve megemlíteni!!!"
Nagyon szimpatikus amit kérsz tőlem, de igen egyoldalú.
Nézd csak mit ír Tóth Péter a Zöldön, nem is olyan régen!
"...úgy látom, a tisztújítást követően sem változtak a vezetői módszerek… Véleményem szerint, ha egy grémium vezetője ilyen szabálytalansággal kezdi munkáját, abból jobb már az elején kimaradni."
Tehát ha valaki veszi a bátorságot, különösen akkor ha ő az OMME-val egy szerződéses jogviszonyban áll, az ilyen, nagy nyilvánosság előtt tett kijelentésivel saját jövőjét kockáztatja.
Erre utaltam, de lehet rosszul gondolom?
Kérem erre is válaszolj!
Nagyernyei Attila