Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904885 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #4275 Dátum: 2020. Március 05. 08:24 »
Most is veszik!
Nézd a híreket.
Jelenleg 600 a vegyes, 1.450 az akác.
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Szakma-politika
« Válasz #4276 Dátum: 2020. Március 05. 08:37 »
Úgy gondolom, Ata félelme abban jogos, hogy megjelent egy nagyon szerencsétlen újságcikk, ahol a kedves riporter leírta, hogy OLCSÓBB LESZ A MÉZ. Nyilván tájékozatlan volt, "nem olvasott, csak írt", hogy HOFIS magasságokba elmelkedjek. Az én véleményem az, hogy ha egy vevő a piacon, vagy a háztól vásárolva megkérdezi, hogy olcsóbb lesz-e a méz, vissza kell kérdezni, hogy olcsóbb lett-e a leves zöldség, a chips, vagy a Nutella, vagy a gázolaj. Szerintem kiskereskedelmi árusításban saját magunkat árazzuk be. A nagybani felvásárlási árakat pedig szerintem nem ez befolyásolja.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #4277 Dátum: 2020. Március 05. 09:58 »
Igen Bicska, a cikkre gondoltam, meg szerintem a vevők gondolkodása is ilyen, részesülni akarnak a haszonból, vagy még inkább teljes mértékben zsebre tenni. Hasonló eset az eszközgyártóké. Akkor látszana meg a méhészeti gépek, eszközök valós ára, ha nem lenne rajtuk támogatás. A mézárakra negatív hatást gyakorló legnagyobb tényező a kétes eredetű, minőségű, nagy tételekben beáramló méz.
Üdv: Attila
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 05. 14:21 írta ata67 »

Re:Szakma-politika
« Válasz #4278 Dátum: 2020. Március 05. 12:23 »
"Amennyiben a küldöttek ismét Bross Péternek szavaznak bizalmat,
AZ ELNÖKSÉGI ÜLÉSEKET MINDENKI ÉLŐBEN OTTHON NÉZHETI!!!!!"

Oszt, akkor mi lesz? :o 
;D ;D ;D ;D ;D ;D

A Parlamentből, önkormányzatokból stb. is jön az élő.......
Erről ennyit!

Re:Szakma-politika
« Válasz #4279 Dátum: 2020. Március 05. 16:40 »

Ezt kérdezi Beeznisz:
Akkor mi lesz?
Éppen, hogy mi nem lesz!
Olyan nyuszik lesznek a nagyszájúak, hogy arról fogalmatok sincs.
Akkor megláthatjátok, hogy ki dolgozik és ki akadékoskodik, vegzál, szívat, meg mószerol.
Sajnos Bross ezt nem tárta a nagyérdemű elé, és ennek issza most a levét, pedig többször kértük tőle.
Bezony, ki kell teregetni a szennyest, és ezt a hangnemet egyedül a nyilvánosság tudja békés mederbe terelni.
Az ajtók mögött szabadon lehet a méhészek pénzén veszekedni, csak nem ártott volna egy kis meló sem.
Ha a jelenlegi ellenzék a fele energiáját a munkára szánta volna, sokkal előrébb lennénk.
Könnyű azt mondani, hogy Bross nem csinált semmit.
És a "drágalátos" elnökségi tagok?
Azoktól elnézést akik dolgoztak!!!!!!!!
Páran erősen hallgatnak, de még a választás előtt kiderül az igazság.
Remélem nem az alapján kapják majd az újabb voksokat, hogy ki mekkorát rúgott Bross alá, bár doktor úr nagyon tüzeli csapatát.
Összeszedte minden ellenségét, és lassan versenyt futnak a pozícióért, hogy ....doki én nagyobbat tudok alárúgni, csak jelöljetek.
Ez ma az OMME.
Ezen kell változtatni de sürgősen.
Véleményem szerint ezért kell a nyilvánosság, de a béke még nagyon messzinek tűnik.
Nagyernyei Attila
 


Re:Szakma-politika
« Válasz #4280 Dátum: 2020. Március 06. 15:28 »
Így az OMME tisztségviselő választás finisében megy az üzengetés, és sem szeretnék ebből kimaradni.
Tehát üzenetem a különböző OMME tisztségre pályázóknak szól, kicsit más szemszögből de nem minden jelölthöz.
Miről is van szó?
Gondolom azt minden Magyar méhész (de sok külhoni is ) tudja, hogy a Magyar Méhészeti Nemzeti Programot Bross Péter találta ki, ő írta , az anyaghoz a jogi és formai segítséget Illés Kálmán nyújtotta.
Akkor ez rendben is lenne, gondolom ez nem a vita tárgya.
Bross Péter fejében született meg a szaktanácsadói hálózat ötlete, és hogy ezt is a NP-ból lehet finanszírozni.
És itt álljunk meg, ez az a pont ahol más megvilágítást szeretnék nyújtani a választáshoz.
Induláskor pályáznunk kellett és az arra legrátermettebbeket a bizottság kiválasztotta.
Ez is rendben.
Viszont az már egyáltalán nincs rendben, hogy az idők folyamán a szakik elfelejtették ezt az egészet, miként is kerültek a jól fizető pozíciójukba és ezt kinek köszönhetik.
Most  jó némelyikük nyíltan kampányol Bross ellen, sőt van közöttük egy igen bátor teremtés, akit ismét ő hozott a nyakunkra, és most ellene indul mert doktor úr hátulról nyomja, tüzeli.
Nagyon örvendek Dr.Zsíros István kijelentésének, hogy az OMME-ban betöltött tisztségviselők közszereplőnek számítanak, és így sokkal több kritikát kell elviselniük, sokat segítette, írását lementettem.
Akkor szeretném most megkérdezni tőletek etikus az ellen az ember ellen szót emelni, aki az egész rendszert kitalálta, létrehozta?
Néhány szaktanácsadó taktikázik, mert.....mi van akkor ha Bross nyer?
Inkább hallgat, nem nyilatkozik, próbál független maradni, teszi a dolgát.
Tehát fenti gondolatim nem Bross Péterről szólnak!
Nem is kell neki hálásnak lenniük, csak szálljanak le a földre, és gondolkodjanak el ha ez idő alatt "mezei" méhészek lettek volna, tellene e csilli villi terepjáróra, földekre, tanyára, üdülőre,mezkiszerelőre, anyanevelő telepre, meg mit tudom én mikre?
Van akinél ez nem számít, elfelejti, ezzel az írással szerettem volna az eszébe juttatni.
Én szégyellném magam helyükben."
Nagyernyei Attila



« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 06. 15:39 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #4281 Dátum: 2020. Március 06. 17:31 »

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #4282 Dátum: 2020. Március 06. 20:02 »
És itt álljunk meg, ez az a pont ahol más megvilágítást szeretnék nyújtani a választáshoz.
Induláskor pályáznunk kellett és az arra legrátermettebbeket a bizottság kiválasztotta.
Ez is rendben.
Viszont az már egyáltalán nincs rendben, hogy az idők folyamán a szakik elfelejtették ezt az egészet, miként is kerültek a jól fizető pozíciójukba és ezt kinek köszönhetik.
Most  jó némelyikük nyíltan kampányol Bross ellen, sőt van közöttük egy igen bátor teremtés, akit ismét ő hozott a nyakunkra, és most ellene indul mert doktor úr hátulról nyomja, tüzeli.
Nagyon örvendek Dr.Zsíros István kijelentésének, hogy az OMME-ban betöltött tisztségviselők közszereplőnek számítanak, és így sokkal több kritikát kell elviselniük, sokat segítette, írását lementettem.
Akkor szeretném most megkérdezni tőletek etikus az ellen az ember ellen szót emelni, aki az egész rendszert kitalálta, létrehozta?
Ami kékkel van, azt én írtam: ata67- Igen, etikus. Ha úgy látják, hogy valami probléma van, akkor persze, hogy etikus, akárkinek is a rendszerén lettek tisztségviselők. Ez örök életre lekötelezné őket?! Attila! Nem diktatúrában élünk, nincs feltétlen hűség. A hűség egy program mentén köttetik. Miért?! Bármit látnak, kussolniuk kéne? Te sokszor felszólaltál a kussoltatás miatt! Védd meg a mindenkori kussoltatás áldozatait! Most más oldalról jön a nyomás, akkor rendben van?! Engem bármilyen oldalról jön, zavar a kussoltatás. Nézd meg, a Zöldön a másik oldal is elmondhatja a véleményét! ata67 vagyok ott, Te ki vagy?!
Néhány szaktanácsadó taktikázik, mert.....mi van akkor ha Bross nyer?
Inkább hallgat, nem nyilatkozik, próbál független maradni, teszi a dolgát.
Tehát fenti gondolatim nem Bross Péterről szólnak!
Nem is kell neki hálásnak lenniük, csak szálljanak le a földre, és gondolkodjanak el ha ez idő alatt "mezei" méhészek lettek volna, tellene e csilli villi terepjáróra, földekre, tanyára, üdülőre,mezkiszerelőre, anyanevelő telepre, meg mit tudom én mikre? Van akinél ez nem számít, elfelejti, ezzel az írással szerettem volna az eszébe juttatni.
Én szégyellném magam helyükben."
Én pedig szeretném jelezni, hogy nagyon sok kis méhész van, akiknél a csilivili terepjáró, egyéb haszon szóba se kerül, pusztán hobbiból, keresetkiegészítés miatt, saját családnak termelve folytatják a méhészeti tevékenységet. A méhegészségügy miatt, és egyéb okból is fontos rájuk is odafigyelni. Üdv: ata67
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 06. 20:07 írta ata67 »

Re:Szakma-politika
« Válasz #4283 Dátum: 2020. Március 06. 22:31 »
ata67

Szerintem nem értetted meg Attila írását.
Azon személyekről írt név nélkül akiknek nagyon nagy "lökést" ,"ugródeszkát", "jövedelmet" jelentett, jelent a most agyon szidott Bross által fémjelzet NP.

Üdv. jani bátya

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #4284 Dátum: 2020. Március 06. 23:01 »
Értettem, de sokan vannak más lehetőségekkel, és ne vegyenek meg senkit jól fizető pozíciókkal! Tényleg onnantól nem szabad ellenvéleményt, kritikát mondani? Ne már... Ebben nem a Fekete- Fehér fórum alapgondolatát látom.
Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4285 Dátum: 2020. Március 06. 23:18 »
Persze sokan vannak más lehetőségekkel. Szerintem bizonyos fokú lojalitás elvárható a munkavállalótól a munkáltatóval szemben. Szerintem az Ő esetükben nem ellenvéleményt , kritikát hanem ötleteket javaslatokat kell tenni. Véleményem szerint itt a kitiltottak többsége nem a kritikája miatt hanem személyeskedése vagy "alpári" stílusa miatt került kitiltásra. Menj át a zöldre. Feltettem egy egyszerű kérdést az aktuális rovatban egy mai bírósági tárgyalásról érdeklődtem volna. Olvasd el milyen választ kaptam rá. No látod szerintem ez a fajta stílus nélkül el lehetne azért lenni nem? Vagy hiányzik?

Üdv. jani bátya

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #4286 Dátum: 2020. Március 07. 07:19 »
Nem, a gúnyos, lekezelő stílus nekem egyik helyen sem hiányzik hiányzik.
Olvastam a diskurzust, amire utalsz. Erről ugyanaz a véleményem: mindenki kérdezhessen, mondhassa el az álláspontját. Ha a másiknak nem tetszik, cáfolja meg érvekkel, nem kell személyeskedni.
Ez az internetes fórumos, blogos kommunikáció egyre katasztrofálisabb...
Nem tudom, mit lehet ezzel a jelenséggel kezdeni..., moderátor sem lennék.
Ez okból már párszor megfordult a fejemben, hogy abbahagyom az olvasgatást (írni keveset írok). Az infóra viszont szükségem van. Elvagyok úgy, hogy elolvasok sok mindent, kialakítom a véleményemet, de nem szeretek rajta vitatkozni. Eszmecserét éppen szívesen folytatnék, de sokszor erről szó sincs. A felek elbeszélnek egymás mellett, személyeskedővé válik a beszélgetés, stb...
Azt hiszem értem, amiről Attila írt. Bizonyára van hálátlanság, akár rosszindulat is... Én a másik részét fogtam meg, amikor a betöltött pozícióért azt várják, hogy kritikát se fogalmazzon meg valaki.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4287 Dátum: 2020. Március 07. 18:03 »
Jani bátya teljesen rátapintott a lényegre!
Igazából nincs is mit hozzáfűznöm.
Ata67 viszont nem értett meg.
Senki nem kéri a szakiktól, hogy piros szőnyeget gurítsanak Bross elé ha betoppan közéjük.
Viszont soha nem szabad elfelejteniük, hogy ő alapozta meg az egzisztenciájukat, és anyagi hátterüket a Magyar Méhészeti Nemzeti Programmal.
Érdekes, hogy a "főnököt" simán kritizálják, és Bross sosem hozott semmilyen szankciót ezért.
Tehát ata67 véleménye hibás, mert ha úgy lenne ahogy ő gondolja, már simán kipenderíthette volna a fele társaságot.
És Péter ezt nem teszi, és ahogy hallom nem is tervezi.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4288 Dátum: 2020. Március 07. 19:18 »
Az OMME tisztségviselő választások előtt egyre csak sokasodnak az "OMME megmentői".
Mire is gondolok?
Sokan szinte követelték, hogy a leendő méhészek csak akkor kaphassanak "kaptárszolgát", ha átesnek egy minimum vizsgán.
Bevallom ezt én is szorgalmazom, hogy legalább ha fekete-sárga csíkos a rovar "pizsamája" akkor  tudja a méhész tanonc, hogy ez egy darázs.
És mi van az OMME tisztségekre ácsingózó tisztelt jelöltekkel?
Némelyiküknél olyan az érzésem, hogy az égből pottyant közénk!
Eddig sehol nem lehetett róla hallani, de most olyan motivációs levelet hozott hozott össze, hogy elérzékenyültem, sőt megkönnyeztem.
Tehát azt látjuk, hogy a jelölt mit szeretne, de hiányzik egy óriási valami, ez pedig az OMME-ban eltöltött érdekvédelmi múltja.
Mi tett eddig a közösségünkért, mit tud felmutatni önzetlenül?
Azt látjuk, hogy a Facebookon gyönyörűen nyomulnak, próbálják gyűjteni a népszerűséget, viszont van bennem egy óriási űr.
Véleményem szerint minimum 5 éves AKTÍV érdekvédelmi tevékenység kellene mondjuk egy elnökségi tag pozícióra való jelölésre.
Lehet ezt rosszul gondolom, viszont ez a határozott véleményem a témáról.
Mindenkit megnyugtatok, hogy én semmilyen pozícióra nem fogadok el jelölést, de ha lenne motivációs levelem így kezdeném:
-18 éve (egy év kihagyással) vagyok a Tolna Megyei Méhész Egyesület Elnöke
- Megrajzoltam az OMME-s üveg logóját, majd egészen a gyártás beindításáig, a szerződés aláírásáig végig vittem az ügyet. (A nevemmel gravírozott 1. sorszámú üveg a tulajdonom.)
- Kitaláltam, megszerveztem, és végrehajtottam a Magyar Méhészeti Nemzeti Programból a méhegészségügyi felelősök képzését a méhészek elméleti ismeretének bővítése programpontból. Ez lett a minta, azóta is a NP-ból finanszírozzák az eü. felelősök képzését.
- Megrajzoltam, és Roland Divatházban legyártattam a "méhész nyakkendőt".
Nem folytatom, mert nem indulok, és nem a magam önfényezést szerettem volna nyilvánosság elé tárni.

Arra szerettem volna rávilágítani, hogy a jelöltek között vannak szerencse lovagok, akik pár hete lettek "érdekvédők", és valami hasonlót szívesen olvastam volna a motivációs levelükben, de ez náluk egy üres lap csupán!
Remélem egyik sem kerül be a vezetésbe!
Előbb a meló, aztán a pozíció....
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4289 Dátum: 2020. Március 14. 18:15 »
A választási szabályzatban így szerepel:
"Minden tag jogosult tagszervezetén keresztül jelöltet állítani oly módon, hogy tagszervezete
írásban kéri a Jelölő és Szavazatszámláló Bizottságot legkésőbb a választás előtt 30 nappal,
hogy jelöltjeit a szavazó listára vegye fel."

No akkor a mostani kialakult helyzetben továbbfolyhat a jelölt állítás?

Üdv. jani bátya