Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1923359 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #4035 Dátum: 2019. Október 10. 13:42 »
Másrészt, gyilkos csak akkor van, ha van hulla is. Így kampány akkor van, ha van másik jelölt  is.
De, ilyenről én nem tudok.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4036 Dátum: 2019. Október 10. 14:37 »
"A szaktanácsadók kirúgása  a vezetőségből egy személyre irányul, ha valóban létezik, az elnök helyettesre."

Vivaldi, tájékozodj már egy kicsit légyszives,mielőtt hülyeségeket irogatsz, kérlek! Jelenleg három szaktanácsadó van a vezetésben.

Üdv. jani bátya

Re:Szakma-politika
« Válasz #4037 Dátum: 2019. Október 10. 19:27 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 20:57 írta kivancsi111 »

Re:Szakma-politika
« Válasz #4038 Dátum: 2019. Október 10. 20:13 »
Fáradt vagy kivancsi111?
Ki beszél itt Tsanyiról?
Csak az írására utaltam.
Majd lassan írom, hogy megértsd.
Ami nekem egyértelmű, sajnos másoknak nem az, akiknek nincs annyi információjuk mint nekem.
Az is tetszik, hogy néha elnökségi tagok reklamálnak, hogy innen kell híreket megtudniuk.
Akkor ők hol élnek, vagy mit csinálnak?
Erről fognak hamarosan dönteni a küldöttek.
Bármerre megy tovább az OMME szekere azt mindenkinek tiszteletben kell tartania, nem úgy mint most ahogy a 4 muskétás teszi.

Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4039 Dátum: 2019. Október 10. 20:31 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 20:57 írta kivancsi111 »

Re:Szakma-politika
« Válasz #4040 Dátum: 2019. Október 11. 06:42 »
Ezt írja Vivaldi:

 "Másrészt, gyilkos csak akkor van, ha van hulla is. Így kampány akkor van, ha van másik jelölt  is.
De, ilyenről én nem tudok."
Ezért nem tudom minek kotyognak olyanok bele a méhészeti közéletbe akiknek halvány lilájuk sincs?
Kicsit figyelj, aztán rögtön rájössz ki Bross kihívója.
Mindig mondom, hogy sokan információhiányban szenvedtek, és úgy szóltok hozzá.
A piaci kofák valami hasonlóak lehettek, mert a hírek a falu két szélén mindig mások lettek.
Mindent meg fogsz tudni időben, csak figyelj, pedig már egyik írásomban utaltam rá.
Nagyernyei Attila


Re:Szakma-politika
« Válasz #4041 Dátum: 2019. Október 11. 07:56 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 20:57 írta kivancsi111 »

Re:Szakma-politika
« Válasz #4042 Dátum: 2019. Október 11. 10:08 »
Na tehát van kampány az OMME-ban vagy nincs?
Hozzászólásom után döntsétek el magatok.
Tsanyi írta a Zöldön.
Idézetet írta: tsanyi
"Tükör!
Szeretnélek megkérni, tájékoztass már bennünket a legutóbbi elnökségi, alapszabály változtatási részéről.
Úgy tűnik, nagyformátumú elnökünk megint a méhészek háta mögött szeretne alapszabályt módosítani a kárunkra. Vajon kinek a megbízásából illetve érdekében?
Miért írom, hogy a méhészek háta mögött?
A küldöttgyűlés anyagát, majd az utolsó pillanatban kapják kézhez a küldöttek, úgy összeállítva, ahogy B.P. gondolja. Nem lesz lehetőség részletesebb infók beszerzésére és legkevésbé a tagok tájékoztatására, véleményük kikérésére.
Úgy hallom a szaktanácsadók eltávolítása az elnökségből újra bekerült a tervek közé.
Törvényes indok nincs rá, mint ez már eddig is kiderült, de a küldöttgyűlés hozhatna szigorúbb szabályokat.
Úgy hallom szaktanácsadó nem lehetne elnökségi tag, dönteni kéne a két megbízás között.
Az az érzésem, hogy valakinek itt az az érdeke, hogy ne lehessenek olyan szakemberek az elnökségben, akiknek nagyobb területen rálátásuk van a méhészekre illetve jó a kapcsolatuk velük.
B.P. véleményem szerint, egy olyan elnökséget szeretne, akik kevés, az elnök által szelektált információval rendelkezik, és könnyű őket (meg)vezetni.
Végül is egy kis tájékoztatást kérnénk!"

Az elmúlt ciklusban a Kontroll Csoportnak egyik kérése volt, hogy szaktanácsadók ne vállalhassanak tisztséget az OMME-ban, mert az eltorzítja az érdekvédelmi munkát.
Sok-sok írás született erről, de egyik elnök sem merte a témát feszegetni, most Bross megtette.
Természetesen az nem igaz, hogy a méhészek, és a küldöttek háta mögött megy a sumákolás, mert az OMME hatályos alapszabálya értelmében az OMME Küldöttgyűlése előtt 14 nappal minden érintett meg szokta kapni az anyagot, gondolom most sem lesz ez másként.
Egyébként az elnökség csak javaslatot tesz, a döntést a küldöttgyűlés hozza meg.
Mint tudjuk a szakik az egyesület és az elnökök (ha nem maga is elnök) és a tagság közötti kapocs.
Már az elmúlt választási kampányban is szóvá tettük , ha a szaktanácsadó részt vesz a kampányban az nem szerencsés. (Rengetegen Bross ellen nyíltan kampányoltak, és lám mégis ott vannak! )
Aztán többször elnökségi ülésen is történtek érdekes szavazások amikor az elnökségben ülő szaktanácsadók tartózkodtak.
Miért?
Azért mert érintettek voltak a témában, tehát összeférhetetlen!
Nehezen tudom elképzelni, hogy a 12-13.000 méhész közül csak ők a legalkalmasabbak az ágazati vezetésre.
Emiatt nem is értemTsanyi ezen kijelentését:
"Az az érzésem, hogy valakinek itt az az érdeke, hogy ne lehessenek olyan szakemberek az elnökségben, akiknek nagyobb területen rálátásuk van a méhészekre illetve jó a kapcsolatuk velük."
Kire, vagy kikre gondol?(Nem írom körbe, rátok bízom mert újra feljelent.)
Azt is érdekesnek tartom, hogy azt beszélik ha a szakik nem Brossra szavaznak megnyomják a fizujukat 100.000 Ft-al.
Mi ez ha nem egy sima szavazatvásárlás?
Tehát dúl a kampány Kivancsi 111, de ahogy látom te észre sem veszed.
A  témát vitaindítónak szántam.
Nagyernyei Attila

Te Atilla!

Megint hablatyolod itt össze a lüke vízióidat, miközben tényleg legalább ostobaságokat beszélsz.

Fogalmad sincs a küldötti rendszer lényegéről, vagy ha van, jól titkolod, s hazudozol összevissza. A küldött -mint neve is mutatja, az az egyesületi tag, akit saját, helyi egyesületének többi tagja delegál az országos egyesület legfőbb döntéshozó szervezetébe, a Küldöttgyűlésbe.

Amit Tsanyi kifogásol, az annak ténye, hogy a küldöttek -hangsúlyozom, hogy sajnos törvényesnek látszó, ám a döntéshozatal szempontjából teljesen kitekert módon- ha a küldöttgyűlés összehívását megelőző 14 nappal meg is kapják a napirendi pontokhoz tartozó írásos anyagot, azt legfeljebb csak átolvasni maradhat idejük. Ha átolvassák.

Szavazni pedig a tagság nevében szavaznak, magyarán. fogalmuk sincs ugyan a tagság véleményéről és szándékáról a konkrét ügyekben, ám "tiszta lelkiismerettel", s a "törvényesség köntösében" emelgetik a szavazócetliket. Nincs meg a képviseleti demokrácia összes lépcsőfoka, kimarad ugyanis az alapja, a tagság beleszólási, döntési lehetősége a döntéshozatalba, miközben a küldötti rendszernek éppen azt kellene megvalósítania. Ha a küldött kap csak tájékoztatást a napirendről, akkor a a tag akár elhanyagolható is lenne, ha nem lenne szükség a tagdíjaira. Onnantól viszont elkotródjon a döntéshozatal közeléből is, ott semmi szükség reá.

Ez pedig nem más, mint síma és cinikus lábbal tiprása a demokráciának, hiszen papíron ugyan minden az egyesületi tagról szól, ám funkciója annak a tagnak véget ér a tagdíj befizetésével.

A "szaktanácsadók vezető tisztségviselői összeférhetetlensége" valóban egy régi, de bármikor elővehető gumicsont, amiről már régtől fogva rendelkezésre áll a szakmai állásfoglalás, az egyesület vezető tisztségviselői nem tudom, miért nem hozták azt nyilvánosságra.

Az EB, benne DR. Körmendy-Rácz P. János, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület tagja, akkortájt mint az OMME ELLENŐRZŐ BIZOTTSÁGÁNAK is tagja a 2014. november 28. napján megtartott EB bizottsági ülésen már megtárgyalta dr. Soós ügyvéd úr által e témában írottakat, valamint az Ügyvéd Úr részt vett a 2014. november 30. napi Küldöttgyűlésen is, ahol a kérdést részletesen kifejtette, s válaszát DR. Körmendy-Rácz P. János és a Küldöttgyűlés egyaránt elfogadta. Ezzel szemben DR. Körmendy-Rácz P. János a Küldöttgyűlésen már elfogadott álláspont ellenére decemberben ismét "nekifutott" az összeférhetetlenség kérdésének. Erre is kapott választ, e válasszal nem dicsekedett, valamiért az OMME honlapra is elfelejtette feltenni, a világhálón sem szellőztette.

Szerintem Nagyernyei Atilla is rendelkezik ezzel a jogi állásfoglalással, de annak közzététele helyett inkább bregyog itt a klubon mindenféle eklektikus ökörséget, ahelyett, hogy belenyugodna, hogy álláspontja alkotmányos alapjoggal és a hatályos törvényekkel is szembemegy. Szerintem kérjük meg, hogy virítsa már ki ezt a jogi állásfoglalást és a minisztériumi állásfoglalást (létezik egy kormányzati oldalról kiadott jogi állásfoglalás is, mely kimondja, hogy nincs összeférhetetlenség e kérdésben) is, hogy ne olyanokról kutykorékoljunk itt, amiről az egyszerű fórumozó azt se tudja, a Tejútrendszer melyik galaxisán szülte meg Bross és bandája...

Volt még összeférhetetlenségi nekibuzdulás a 2016. november 13.-i Küldöttgyűlésen is, ahol Vajda László kisalföldi elnök volt a témában az elővartyogó. A küldötteket akkor ismét nem érintette meg a kérdés, igaz, nem is volt más szerepe az egész majomparádénak, amit Vajda elnök úr előadott, mint elterelni a küldöttek figyelmét Bross OMME elnöki és Méhészet-béli felelős szerkesztői funkciójának "érdekességéről". Nem ragozom tovább fölöslegesen, a témában ott vannak a Méhész Fórumon a válaszok:

http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=55&p=153096&hilit=%C5%90sz+rendes+K%C3%BCld%C3%B6ttgy%C5%B1l%C3%A9s+ez%C3%BAttal+is#p153096
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=55&p=153104&hilit=feladatot+v%C3%A1llal%C3%B3+szaktan%C3%A1csad%C3%B3k+%C3%B6sszef%C3%A9rhetetlens%C3%A9ge#p153104
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=55&p=153111&hilit=feladatot+v%C3%A1llal%C3%B3+szaktan%C3%A1csad%C3%B3k+%C3%B6sszef%C3%A9rhetetlens%C3%A9ge#p153111
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=55&p=153118&hilit=feladatot+v%C3%A1llal%C3%B3+szaktan%C3%A1csad%C3%B3k+%C3%B6sszef%C3%A9rhetetlens%C3%A9ge#p153118

Ismét könnyebben "utolérnek" tehát téged az emlékezni képes fórumozók, mint a mozgássérült invalidus ebet, amikor ezt írod:

" Az elmúlt ciklusban a Kontroll Csoportnak egyik kérése volt, hogy szaktanácsadók ne vállalhassanak tisztséget az OMME-ban, mert az eltorzítja az érdekvédelmi munkát.
Sok-sok írás született erről, de egyik elnök sem merte a témát feszegetni, most Bross megtette."

Az idézett tények alapján két elnök is találkozott a permanens próbálkozásaitokkal, igaz, egyikük (dr. Mészáros László)  regnálása alatt DR. Körmendy-Rácz P. János DR. PhD nekifutási kísérletei nyomán éppenséggel cáfolták az összeférhetetlenség tényét a bekért jogi álláspontok, valamint "hivatalosan" Bross kétszer is nekiszaladt az összeférhetetlenségnek, mint a kótyagos "kistehén" az anyjának, s áldásos kísérletező kedvetek nyomán most lenne a harmadszori küldöttgyűlési napirendi alkalom arra, hogy a hozzáértők többedjére visszaverjék ezt a próbálkozást.

Ugyan Csuját kizárták már az egyesületből, ám bizonyára lehet találni olyan "jogerős" személyt, aki képes bíróságon megnyerni a -sunyin diszkriminálni szándékozó próbálkozás nyomán indított- pert, mely egy esetleges -az összeférhetetlenséget tévesen kimondó-  küldöttgyűlési határozathozatal nyomán indulhatna. Abban is biztos vagyok, hogy Dr. Soós ügyvédi irodája nem készít olyan jogi állásfoglalást, mely az előző munkájával szemben az összeférhetetlenséget támasztaná alá, s reményem szerint Bross is jobb belátásra tér az észérvek nyomán, s a továbbiakban nem ezzel a módszerrel igyekszik ellehetetleníteni potenciális választási ellenfeleit, illetve a királykodási szándékait kifogásoló vezető tisztségviselőket, jelölteket, hanem arra koncentrál, hogy választási ígéreteinek betartását dokumentálja már a tagság felé. ne jöjjön Titanic-kal, ne jöjjön mézpiaci katasztrófa-mantrával, jöjjön azzal, amit megígért, s kérnénk a megvalósult ígéreteinek százalékos elemzését is...

Az alábbi kijelentésed viszont -ha nem is tökéletesen és biztosan alkalmas egy újabb jogi lépés megtételére, bár egy próbát valóban megérhet -, ragyogóan leképezi, hogy milyen sunyi, csúsztató humanoidot formázol, amikor a "kampány" égisze alatt szórod másokra a mocskot:

Idézetet írta:  Nagyernyei Attila
Nehezen tudom elképzelni, hogy a 12-13.000 méhész közül csak ők a legalkalmasabbak az ágazati vezetésre.
Emiatt nem is értemTsanyi ezen kijelentését:
"Az az érzésem, hogy valakinek itt az az érdeke, hogy ne lehessenek olyan szakemberek az elnökségben, akiknek nagyobb területen rálátásuk van a méhészekre illetve jó a kapcsolatuk velük."
Kire, vagy kikre gondol?(Nem írom körbe, rátok bízom mert újra feljelent.)
Azt is érdekesnek tartom, hogy azt beszélik ha a szakik nem Brossra szavaznak megnyomják a fizujukat 100.000 Ft-al.
Mi ez ha nem egy sima szavazatvásárlás?

Azt bizonyítsd, hogy kik azok, akik "azt beszélik", mert azt már régtől tudjuk, hogy a szakiknak vállalkozói szerződésük van az egyesülettel, pontosabban a Magyar Méhészeti Nemzeti Programmal, a MMNP viszont nemigen ad "fizuemelési" mozgásteret, lévén a szaktanácsadói tevékenység és hálózat finanszírozási jogcímét a NP-ot felügyelő minisztérium fogadja el és szabályozza rendeletben. Ha a vállalkozói díjkeretet megemelik, akkor lehet "fizuemelés", ám a következő ciklusra vonatkozó javaslatot még a jelen vezető tisztségviselői gárda jegyzi, s a NP-tervezetben nem olvastam, hogy a szerződési összeg megemelésének tervét Bross leszavazásához kívánták volna kötni. A terv e témára vonatkozó pontja így szól, a szöveget a programtervezetben áthúzó vízszintes vonal pedig azt jelenti, hogy a terv "átmenetileg" továbbra is csak terv marad, s e támogatási ciklusban nem lesz belőle valóság, azaz egyik alpont sem kerül bele a rendeletbe:

ac) szaktanácsadó-hálózat működtetéséhez,
- Szaktanácsadók vállalkozói díjának bruttó 100.000 Ft-al történő emelése (2013-óta változatlan)- magyar jogszabály
- Továbbképzés szaktanácsadók részére

Mindkét pontot kihúzta Bross a tervezetből a várható uniós támogatási keretösszeg "lebegtetése" miatt...

Mint látható, ismét indokolt a megállapításom, a klubvezető, Nagyernyei Attila -ismét, folyamatosan- szemérmetlenül hazudik!  (Állításom alátámasztására igény esetén beidézhetem a MMNP új ciklusának tervezetét is, bár jelzés értékű, hogy a rendelet kibocsátása jócskán csúszik, s néhány furcsaság és "meglepi" is várható).

Atilla Kerály!

Amennyiben az alábbi állításod megfelelne a valóságnak, akkor azt mindenképpen a küldöttek tudomására kell hozni, hiszen megérdemlik, hogy személyeddel, mentalitásoddal és a békétlenség fenntartásában betöltött szerepeddel ők is tisztában legyenek, s helyes döntésük esetén indokoltan hányhassanak ki ebrúdon a gyűlésteremből...

Fáradt vagy kivancsi111?
Ki beszél itt Tsanyiról?
Csak az írására utaltam.
Majd lassan írom, hogy megértsd.
Ami nekem egyértelmű, sajnos másoknak nem az, akiknek nincs annyi információjuk mint nekem.
Az is tetszik, hogy néha elnökségi tagok reklamálnak, hogy innen kell híreket megtudniuk.
Akkor ők hol élnek, vagy mit csinálnak?
Erről fognak hamarosan dönteni a küldöttek.
Bármerre megy tovább az OMME szekere azt mindenkinek tiszteletben kell tartania, nem úgy mint most ahogy a 4 muskétás teszi.

Nagyernyei Attila

A "Négy Muskétás" pedig azt teszi, amiért választóik oda szavazták őket: megpróbálják kontroll alatt tartani a hegemóniára törekvő gazdádat, s az árulását támogató csatlósait.

Mocskos stricire hajaz az is, aki az információk birtokában nem megosztja azokat a nagyközönséggel, hanem visszaélve az információkkal, eltikolva, nemtelen célokra használja azokat. Ha egy elnökségi tag nem rendelkezik a döntéshozatalhoz szükséges információkkal, az nem az információtól elzárt elnökségi tagot, hanem leginkább az információ birtokosát minősíti, az nem különben, hogy az információk egy részét zakkant díszbaromfijaival kukorékoltatja (esetedben leginkább kotyogtatja, mint kappanéknál szokás) ki...

Jelen esetben éppenséggel veled is, bár veled kapcsolatban van egy fura érzésem. a közted és "kisgazdád" (s most nem párodra és unokáidra és "nagygazdidra" gondolok) között kitapintható viszony egyes esetekben legjobban a kutyust csóváló farokra hajaz, mely kontextusban a farok lennél te...

Ha nem így lenne, cáfold meg!

Re:Szakma-politika
« Válasz #4043 Dátum: 2019. Október 11. 11:01 »
[111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 20:56 írta kivancsi111 »

Re:Szakma-politika
« Válasz #4044 Dátum: 2019. Október 11. 13:23 »
Tegnap este beszélgettem egy önkormányzati képviselővel, ez a példa ide igen jól vág.
Ő most is indul.
 Mondja nekem, mikor beszélgetünk, hogy "ezt se tudod, azt se jól tudod, fogadjunk, hogy azt se tudod."
 Hát bazmeg, mi vagyok én, hogy mindent tudnom kell? Talán még bűntudatom is legyen? Hát te voltál ott, világosíts fel, mert legfeljebb nem szavazok rád.
 Nehogy már az omme tagság bűne legyen, hogy nem tud semmit.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4045 Dátum: 2019. Október 11. 17:53 »
Szépen szólok hozzád Fehér Viki, Tomipapa, minden gyermek várva várt mikulása, amikor ezt írod:
"Amit Tsanyi kifogásol, az annak ténye, hogy a küldöttek -hangsúlyozom, hogy sajnos törvényesnek látszó, ám a döntéshozatal szempontjából teljesen kitekert módon- ha a küldöttgyűlés összehívását megelőző 14 nappal meg is kapják a napirendi pontokhoz tartozó írásos anyagot, azt legfeljebb csak átolvasni maradhat idejük. Ha átolvassák."
Mivel nem vagy OMME tag ez miért érint téged?
Egyébként az OMME hatályos alapszabálya szerint 14 nappal a küldöttgyűlés előtt megkapják az anyagot a küldöttek.
Engem nem kéne kioktatnod küldött kérdésből, mert vagy 30 éve minden OMME Küldöttgyűlésen részt vettem, egyről sem hiányoztam.
Ezt írod sipítozva:
"Nincs meg a képviseleti demokrácia összes lépcsőfoka,.."
Szeretném látni az OMME alapszabály módosításra tett javaslatodat.
Ja az nincs, ....akkor "csüccs".
Ja szeretném kérdezni ez ki??
DR. Körmendy-Rácz P. János...
Mi az a P betű Dr.Körmendy-Rácz János nevében?
A továbbiakra nem válaszolok, mert ennek a töredékéért jelentettek fel engem.
Sajnos ma már a mikulások sem a régiek.
Szegény gyerekek....
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4046 Dátum: 2019. Október 11. 18:11 »
"Nehogy már az omme tagság bűne legyen, hogy nem tud semmit."

Ja, kérem aki tudni akarja miről szól valójában a /cirkusz/ annak nem csak jegyet kell vennie hanem éberen végig is kell ülnie az előadást, mert lehet a szomszéd nem tudja úgy elmesélni mint ahogy az élőben látható , és lehet a reklám szórólap sem tartalmaz teljes leírást a műsorról. ;D

Üdv. jani bátya

Re:Szakma-politika
« Válasz #4047 Dátum: 2019. Október 11. 18:28 »
Igazad van. Mert az omméban mindegy ki mit tud, úgy is leszarjátok a tagságot.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4048 Dátum: 2019. Október 12. 05:21 »
Szépen szólok hozzád Fehér Viki, Tomipapa, minden gyermek várva várt mikulása, amikor ezt írod:
"Amit Tsanyi kifogásol, az annak ténye, hogy a küldöttek -hangsúlyozom, hogy sajnos törvényesnek látszó, ám a döntéshozatal szempontjából teljesen kitekert módon- ha a küldöttgyűlés összehívását megelőző 14 nappal meg is kapják a napirendi pontokhoz tartozó írásos anyagot, azt legfeljebb csak átolvasni maradhat idejük. Ha átolvassák."
Mivel nem vagy OMME tag ez miért érint téged?
Egyébként az OMME hatályos alapszabálya szerint 14 nappal a küldöttgyűlés előtt megkapják az anyagot a küldöttek.
Engem nem kéne kioktatnod küldött kérdésből, mert vagy 30 éve minden OMME Küldöttgyűlésen részt vettem, egyről sem hiányoztam.
Ezt írod sipítozva:
"Nincs meg a képviseleti demokrácia összes lépcsőfoka,.."
Szeretném látni az OMME alapszabály módosításra tett javaslatodat.
Ja az nincs, ....akkor "csüccs".
Ja szeretném kérdezni ez ki??
DR. Körmendy-Rácz P. János...
Mi az a P betű Dr.Körmendy-Rácz János nevében?
A továbbiakra nem válaszolok, mert ennek a töredékéért jelentettek fel engem.
Sajnos ma már a mikulások sem a régiek.
Szegény gyerekek....
Nagyernyei Attila

Te Szépen Szóló Atikácska, ki oly repesve vár!

Megint bemutatót tartottál a hamis érvelésből, amiket itt ismét összebregyogsz, az már rendkívül gáz. Képtelen vagy felfogni a válaszom  lényegét, mely Tsanyi Méhész Fórumon feltett s általad ide "átemelt" kérdéseire adott "összeférhetetlenségi" és "szavazatvásárlási" hablatyod tételes cáfolatát volt hivatott beteljesíteni.

Érzésem szerint te abban a hitben élsz, hogy "most asztán jól beszótam a Vikinek", pedig csak a "színvonaladat" hozod, mely mostanság is olyan vér- és érvszegény, mint mindig is volt. Semmi másra nem vagy képes, mint félrebeszélni, ha valaki érvelve támasztja alá a véleményét... Aztán előhúzod a csörgősipkádból a "te nem is vagy tag, nem is vagy méhész, meg egyébként is csüccs". Hogy te milyen egyszerű is tudsz lenni...!

A kérdésedre , mely Magyarország legnagyobb fito-, api- és mindenféle terapeutájának nevével kapcsolatos, egy régi-régi történettel tudok a te felfogási képességi szintedhez hozzávetőlegesen igazodó választ adni:

Egyszer volt, hol nem volt, volt a nagy Alföldön egy takaros, módos falu. Abban a faluban bizony sokan éltek, s miután elég el nem ítélhető módon legtöbben nem Nagyernyéről kapták a családnevüket, hanem a régen használatos vezetéknevekből több család is a Varga, Kovács, Szűcs, Madár és hasonló, egyszerű vezetéknevet viselt. Ez még csak kezelhető lett volna, ha a keresztségben minden személy eltérő keresztnevet nyer és visel, ám ahogy a vezetéknevek gyakran halmozódtak, hozzájuk hasonlóan bizony sűrűn halmozódtak a keresztnevek is. Valami hasonlót képzelj el, mint Rátóton történt, ahol a tanácselnök iránti tiszteletből minden férfiember a Béla névre hallgatott. Nos, Rátóton keresztnév alapján nem lehetett identifikálni a férfiembereket (kivéve talán Rozi fiát, a rátóti legényanyát, akit nem Bélaként, hanem Józsiként anyakönyveztek), a mi falunkban viszont Vargából volt vagy négy család is, családon bévül javarészt a böcsületes Esvány vagy János körösztnevekkel. Elég nehéz volt tehát röviden körülírni, kiről is folyik a beszélgetés.

No, de nem azért magyar a paraszt, hogy meg ne találja a megoldást, megtalálták... Ezt a megoldást nevezték predikátumnak, amely az egykor általánosan elterjedt latin nyelvből származik [ prae- (előtt) és dicere (mond)]. Nem akarlak nagyon összekeverni a predikátum etimológiai fejtegetésével, neked talán megpróbálom egyszerűbben összefoglalni. Szóval egy olyan "előnevet" képzelj el, mint a nemeseknél a birtok neve elő-és vezetéknévként (lásd például: alsó- és felsőnagyernyei Nagyernyei Arisztid). Nos, a parasztnak -nemigen volt település-méretű birtoka, de csavaros esze annál inkább, kiötlötte tehát, hogy birtok híján valamilyen tulajdonság, jellegzetesség alapján ad "előnevet" , azaz az előnév valójában egy olyan állítás, amely egy tulajdonságot rendel az alanyhoz.

A predikátum tehát segített precízen meghatározni, hogy a falu melyik Varga, Kovács, Szűcs és Madár nevű családjáról, személyéről beszélnek, hiszen a tulajdonságról, jellegzetességről pontosan tudta mindenki, kire is gondoljon. Illusztrálom. A faluban volt négy Varga, az egyikük Horvátországból származott, ő lett a Horvát Varga, a másik robbanékonysága miatt a Hörcsög Varga, a harmadik az "igazmondása" mián lött Hazudós Varga, a negyedik meg szintén jellegzetes tulajdonsága révén a Hugyos predikátumot kapta. Persze nem mindig kaptak egyező kezdőbetűvel predikátumot, lehetett akár valamilyen testi jellegzetesség alapján is "adományozni" a predikátumot, melyet neveznek ragadvány-névnek is. Így lett Kopasz Varga, Ragyás Varga, Pupos Varga, de akár valamilyen jellegzetes viselkedés alapján is kaphatott a Varga Istenes, Hosszú, Piás, Szittyós ragadványnevet is.

DR.Körmendy-Rácz esetében nehéz a helyzet, neki ugyanis a Körmendy lehetne a Rácz név predikátuma, igaz, akkor kis kezdőbetűvel szokás írni, de ismerve, hogy Jánosunk mennyire ragaszkodik a doktori címének nagybetűs írásmódjához, lehet, hogy felé a predikátum is nagy kezdőbetűs. Nem mertem tehát a P. betűt a név elé helyezni, nem szívesen bántanám meg a jó kandidátust és orvosprofesszort.

Nos, a hagyományoktól eltérően én a fito-, api- és  egyéb terapeuta barátunk esetében -eltérve a predikátum eredeti, vezetéknév (családnév) előtti  alkalmazásától-, a keresztnév elé helyeztem azt (a keresztnév után pedig szintén egy P betű foglalta a helyet), helyesen tehát a post (után) és dicere (mond) szókapcsolás nyomán postdikatum lenne a helyes kifejezés. Az pedig, hogy nem írtam ki a teljes "postdikátumot", csupán a kezdőbetűjét, azt is megmagyarázom neked, jó vezetőnk. Ha a teljes szót kiírom, akkor azzal csírájában fojtom el a szellem szabad szárnyalását, megfosztom az olvasókat az önálló képalkotás szépségétől, korlátozom a fantázia maradéktalan kibontakozását. Ha viszont csak a kezdőbetűt adom meg, akkor édes anyanyelvünk végtelen gazdagsága beláthatatlan távlatokat nyithat meg, mindenki "saját képére és hasonlatosságára" teremthet. Tehát szabadon gondolhat bárki, bármit a P. korlátain belül. Én azt hiszem Jánosunk esetében először a "Professzor", vagy a  "Polihisztor" postdikátumra gondoltam, de a végtelen szabadság megengedne még számtalan egyéb, a jó DR. Körmendy-Rácz P(hD)János P kezdőbetűs postdikátumot is. E postdikátum viszont maradéktalanul alkalmas a DR. Körmendy-Rácz család János keresztnevű tagjai közül az "igazi" kiválasztására...

Te meg Átilla, OMME Ustora, például nyugodtan gondolhatsz "Puszi Pajtás"-t is a P hangzó mögé...

Re:Szakma-politika
« Válasz #4049 Dátum: 2019. Október 12. 07:24 »
Szedd össze magad Fehér Viktor(Tomipapa)!
Még mindig nem aludtál eleget.
Ki olvassa el ezeket az agymeséidet?
Rövidebben, érthetőbben fogalmazz.
Például így...
Attila félre szeretnénk állítani, hogy a kampányban ne vegyél részt.
Ebből ért a méhész.
Üdv:
Nagyernyei Attila