Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1905733 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #4005 Dátum: 2019. Május 04. 22:58 »
A DDT-t 1968-ban tiltották be Magyarországon és még most is ott van a talajban. A most divatos mérgek betiltása után vajon mikor fog a talaj megtisztulni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4006 Dátum: 2019. Május 11. 22:04 »
Jó estét!

Állítólag volt valamilyen keresztbe fórumozás elleni megállapodás, amit egyik fél sem tart be maradéktalanul, ezért bátorkodom megjegyezni, hogy a ződön Arisztaiosz OMME hírek topicba írt bejegyzése megér egy misét! Véleményem szerint jól sikerült!

Lesz min gondolkodni... ;D

Szeretem ezeket a tényfeltáró típusú írásokat, de ez kifejezetten közel áll a szívemhez, a megporzási támogatással kapcsolatos okfejtése miatt! Úgy látszik,vannak még, akik nem rabsicnak tekintik a nem OMME tagokat ebből a szempontból...

Egy valamit viszont hiányolok belőle: A méhegészségügyi hálózat helyzetének elemzése, különös tekintettel arra az esetre, ha azt az OMME átveszi.  ;D
Neonak erről született egy nagyon jó bejegyzése, amelyben érdekes kérdések merültek fel.
PL: Mi lesz a nem OMME tagokkal ebben az esetben?

*

huber

  • ***
  • 144
Re:Szakma-politika
« Válasz #4007 Dátum: 2019. Május 11. 23:02 »

Egy valamit viszont hiányolok belőle: A méhegészségügyi hálózat helyzetének elemzése, különös tekintettel arra az esetre, ha azt az OMME átveszi.  ;D
Tamás (Tomipapa) üzeni:
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=55&p=168146#p168146
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=55&p=168158#p168158

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #4008 Dátum: 2019. Május 13. 18:20 »
Beeznisz, huber, nektek végetek. Még hogy Tomipapa, meg asztalos? Phű!!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #4009 Dátum: 2019. Május 14. 09:11 »
Az omme léte vagy nem léte függ a 2020 utánni Uniós támogatásoktól, ami bizonytalanná vált mint a kutya vacsorája.
 Amúgy pedig az a mostani Bross alatti tapasztalat, hogy az omme az uniós pénzek osztogatásán kívül másra nem képes, így nyugodtan rá lehet tenni bármennyi pénzt , hogy ha a méhegészségügyet is átveszi, az is csődbe megy, mivel az arra most kifizetett összeg egy részét az uniós támogatásokhoz hasonlóan lecsípné.
 De ez nem uniós támogatás, és mivel az egészségügyi felelősök, így is messze alul díjjazottak, félő, hogy nem sok egészségügyi felelős maradna. ebből ugyan is nincs mit lecsípni. Így ez szinte több mint valószínű az évtizedek óta jól, de most már döcögősen működő méhegészségügyi rendszer megszűnéséhez fog majd vezetni.
Ráadásul ne felejtsük el, nem mindenki jó egészségügyi felelősnek.
van egy dolog amit senki sem emleget.
 Az egészségügyi felelősnek tekintélye kell, hogy legyen, ami évek hosszú méhészkedése alatt alakul ki, ha kialakul.
És senkit nem érdekel semmi féle tanfolyam, ha annak ellenére látszik, hogy az illető csak dumál, mert méhtartó.
 A nagyobb állományokat üzemeltetők erre nem érnek rá, sőt a közepesek sem. marad a maradék, de ennyi pénzért ők sem törekednek majd rá.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Május 14. 09:27 írta Vivaldi »

Re:Szakma-politika
« Válasz #4010 Dátum: 2019. Május 19. 08:47 »
 
A méhegyészségügyi felelősök helyzete sosem volt "rózsás", de az "állami szerepvállalás"után rossznak mondható.
Miért ? A nyugdjas koruak "kiestek".
A méhészek elvesztették a tapasztalt és több idővel rendelkező méhésztársakat.
Nem került sor a jogaik rendezésére . /Szerintem az a terület igenis állami feladat kell, hogy legyen!/
Javadalmazásuk nem megoldott.
Egyesület nem rendelkezhet állami ,sőt hatósági jogkörrel,ami ugyancsak "gyenge" pont .
 A területileg illetékes állatorvosok "szerepe sem megnyugtató".
 /Nem a személyekre gondolok, hanem a szabályozottságra,eljárásjogra,szakmaiságra/

A képzést állami keretek között célszerű megoldani .
Úgy látom , hogy az állam  egy ú.n. "kényelmes állami szerepvállalás keretében" átadta a méhészet ügyét egy szakmai szervezetnek. /A nonprofit szervezeteknek ,így az OMME-nak is vannak" korlátai/határai" !/
A megoldást a jogi szabályozás ,az állami feladatok újragondolása jelenthetné .   
E. János 
   

 

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #4011 Dátum: 2019. Június 22. 20:47 »
Valószínű itt is pénz van a háttérben.
 Nem hinném, hogy az állategészségügyben dolgozó állatorvosok kiengednének a kezükből egy olyan pénzkereseti lehetőséget, mint a méhegészségügy, amihez még trágyába se kell tapicskolni nekik.
Ennek hiányában esetleg némi létszámcsökkentés is bekövetkezhetne, ezért nem fogják kiengedni a kezükből.
Szerintem azonban ez inkább megnyugtató, mert ismerve az ommét a méhegészség ügy is tönkre menne a kezükben.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4012 Dátum: 2019. Július 13. 12:56 »
... a 2020 utánni Uniós támogatásoktól, ami bizonytalanná vált mint a kutya vacsorája.
...

Ezt miből szűrted le? Miért érzed bizonytalannak a méhészeti támogatást, amikor pont most emeltek? Igaz nem annyit, mint szerettünk volna, de mégis emeltek. (És euróban, tehát nem az árfolyamról beszélek!!!)


Ha rossz infóból indulsz ki, akkor nem lehet a következtetés sem jó!

Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #4013 Dátum: 2019. Július 21. 14:57 »
Kérdésem. Nektek miféle infótok van amikor még az uniónak sincs más mind különböző kiszivárogtatott szándéknyilatkozat. Légyszíves mond már meg, hol találom a 2020 utáni uniós költségvetést.
És ha nincs ilyen, ennek hiányában ti mi alapján terveztek?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #4014 Dátum: 2019. Augusztus 08. 17:36 »
Mit érdemel az a bűnös aki/ami miatt a méz ára bukó, amitráz eltűnik, gyantás méz kimutathatatlan, méhek a kaptárból büntetlenül eltűnnek, a méhcsaládok ára 20 évvel ezelőtti szintre zuhan?

Lássuk ki/mi a bűnös??? Van értelme és haszna az OMME-nak és vezetésének?

Van egy nagy egységes érdekkeépviseleti szervezetünk, de nem ér semmit. Miért? Mert a vezetés nem a méhészeket képviseli.

Igazam vagy .......?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4015 Dátum: 2019. Augusztus 08. 18:35 »
Megjöttél a nyaralásból Geddekas?
Azt hittem van végre valami új híred.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #4016 Dátum: 2019. Augusztus 08. 21:15 »
Megjöttél a nyaralásból Geddekas?
Azt hittem van végre valami új híred.
Nagyernyei Attila
Új hírem? Ja. Minden ugyanolyan mint eddig, sőt tovább romlott. Már az amitrázt is feketén szerzik be a méhésztársaim. De az OMME szerint minden fasza, sőt egyre faszább.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4017 Dátum: 2019. Augusztus 30. 14:38 »
Az omme léte vagy nem léte függ a 2020 utánni Uniós támogatásoktól, ami bizonytalanná vált mint a kutya vacsorája.


Szerintem lesz 2020 után is Méhészeteket támogató program. Nemrég döntötték el, hogy 40-ről 60 milliárd euróra emelik. Te mást hallottál? Az igaz, hogy nehezen mozdul az EU, de ha elindul, arra megy egy darabig...

Szerintem kár az atomrobbanás után időre lisztet bespájzolni. Ugyanígy kár szerintem riogatni a méhészeket, hogy nem lesz EU-s támogatás. Amíg nincs meg a teljesen szintetikus kaja, addig kell más is, ahhoz meg egyenlőre a méh a legolcsóbb beporzó - kivéve Kína, vagy más alacsony bérű régió.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Szakma-politika
« Válasz #4018 Dátum: 2019. Augusztus 30. 14:43 »
Kérdésem. Nektek miféle infótok van amikor még az uniónak sincs más mind különböző kiszivárogtatott szándéknyilatkozat. Légyszíves mond már meg, hol találom a 2020 utáni uniós költségvetést.
És ha nincs ilyen, ennek hiányában ti mi alapján terveztek?

Az OMME mindíg az aktuális törvényben meghatározott Nemzeti Programokat veszi figyelembe. 2019-évi terveihez nem használ fel 2020 utáni EU terveket. Te 2020 után mennyi nyugdíjemeléssel számolsz, mit tervezek otthon? Szerintem majd akkor számolsz vele, ha megvan. Akkor betervezed: ezt a havit zsemlére költöm, azt a havit sörre (pohár). Mármint az emelést.


Most éppen a jövő évi keskenylevelő ezüstfa méz hozamot és árát tervezem :-) A világ meg hagyjon békén, mert tervezek...

Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Szakma-politika
« Válasz #4019 Dátum: 2019. Augusztus 30. 23:40 »
Most éppen azon jár az agyam, mivel élet tapasztalatom okán, kissé gyanús minden változás, hogy mi is indokolta, miszerint ez iránt az 500 ft-os beporzási támogatás, ami majd megoldja a méhészeti ágazat minden gondját, miért nem az Omme-n keresztül lett kiosztva.
Gondolom azonban tudják a minisztériumban is, hogy a szaktanácsadóink Augusztusban nagyon elfoglaltak, és nem érnek rá mindenféle minimis támogatást kérő íveket kitöltögetni.
 Én megéltem azt életkorom okán, hogy az omme minden tervezetnek induló megszorítást, mint valami stréber nebuló, rögtön bevezetett, ami először csak a méhészeknek lett bevezetve , és arra hivatkozott minden más ágazat, hogy azért vezették be, mert a méhészeknél már működik. Így keletkezett egy dossziényi papír, tir szám, nav, vám ,meg a fene tudja, ami a hobbi méhészkedéshez szükséges. Mert ne feledjük, az őstermelői igazolvány alatt működők, bármennyi családszámmal is csak hobbi méhészek, mert az igazi méhészek a vállalkozók, akiknek már be le se merek gondolni, mennyi engedély meg bevallás meg egyébre van szüksége , hogy eladjon egy kiló mézet.
És még mindig nem vagyok biztos abban a rettenetes nagy támogatásban sem amit az idióta unió igérget. Ugyan is az ő ígérgetésük sem mindig olyan biztos, mint ahogy a cigány lova a kocsma előtt megáll.
 Tudom én , jön az Omme-s elnökválasztás, és valamit ígérni kell a népnek, aki most koppant, mivel az 500 ft-os támogatás nem rajtuk keresztül ment, ezért a nép nagyon jól e tudja választani azt, és nem mondhatják, hogy az omme intézte. Illetve mondhaták csak nem hiszi el senki.