Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904451 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #3990 Dátum: 2019. Február 06. 07:57 »
A Zöldön olvastam a következőt:
" Szerencsére az OMME elnökségében van szakmailag kiváló, joghoz, méhmérgezéshez egyaránt értő jogász-ember,.."
Mindig azt gondoltam eléggé tájékozott vagyok az OMME belső ügyeivel kapcsolatban, most viszont töredelmesen be kell vallnom, nem tudom kire gondolt Arisztaiosz.
Kik ezek, miért titkolták eddig?
Hacsak nem azokra gondolt akiknek semmi más nem jár az eszében mint az elnöknek egy jókorát alárúgni?
Ha pedig ennyire kiváló jogi szakemberekkel vagyunk felvértezve akkor mienk kell milliókat fizetni Dr.Soós ügyvédnek?
Akkor ezek a kiváló jogi szakemberek nem az OMME érdekét képviselik?
Elképzelni  sem tudom tudom kik lehetnek, de minél gyorsabban meg kéne szabadulnunk tőlük mivel most kiderült, hogy semmit nem segítenek az OMME-nak, és benne a méhészek közösségének.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Szakma-politika
« Válasz #3991 Dátum: 2019. Február 06. 09:32 »
á
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 19:46 írta oszkár »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3992 Dátum: 2019. Február 08. 17:37 »
Bármilyen hihetetlen a Magyar állam (Magyar Királyság) már közel 120 éve ebben a formában az OMME-n keresztül támogatja a magyar méhészeket, a méheket.

A többi gazda semmit nem kapott akkor állami támogatásként (állandó jelleggel), csak mi!

Már akkor rájöttek, hogy az amit a mi közösségünk előállít (méhes megporzás!) annak a hasznát főleg nem mi élvezzük, hanem az összes többi gazda és ezt így díjazták!

Bár akkor a gazdák megköszönték és szívesen fogadták a méhészeket és nem nevetve gyilkolták a méheket (kivéve akik a régi szellemben nevelkedtek és nem minden áron akarnak nyereséghez jutni).

Most ezt a szolgáltatást az államnak jobban meg kéne fizetni, ameddig van mit és van kinek!

Erről fogunk beszélgetni az OMME székház kapcsán is!  :)


Már Mária Terézia is Mézkirálynő volt.
Ja és ha nem mondtam volna még, nem az Omme -vel, általában van bajunk, hanem ezzel az Omméval.
 Ráadásul, én valahogy olyan kurva nagy támogatásokra nem emlékszem, sem a 60-as, sem a 70-es, sem a 80-as, de még a 90-es években sem.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3993 Dátum: 2019. Február 08. 17:58 »
Emlékszel arra a kis szünetre 1944 és 1989 között?  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Szakma-politika
« Válasz #3994 Dátum: 2019. Március 06. 19:02 »
Egy hónapja írtam pont ebbe a rovatba, pedig honlapunk elsődleges célja, mint a fejlécen is olvashatjátok ..."A méhészeti közéletről feketén-fehéren."
Na már most van egy pikáns téma pont az OV előtt!
Végre kiderült kik azok az elnökségi tagok (akikről eddig is tudtuk), hogy visszahúzzák az egyesület szekerét.
Ov tagként én is kaptam 7 levelet, melyből az utolsó kettő, de leginkább az utolsó nyílt levél a legpikánsabb.
Ezt mellékelem is.
Nekem már sokszor feltűnt, hogy a jogi végzettségű elnökségi tagok mennyire értenek a mézparaméterekhez, szinte az élelmiszer mérnököket meghazudtoló tudásról adnak számot.
Kicsi bibi akkor keletkezik amikor kérdeznek tőlük.
Aj jajj akkor nagy a baj,  mert kiderül, hogy ők valójában egy álruhába bújt kuruzslók, akik az elnök megbuktatására specializálódtak.
Baromi rossz a taktikájuk, amolyan szánalmas.
Jogászoknak sem túl jók, mert ha kicsit komolyabb jogi kérdésekről van szó, mindjárt segítségért kiáltanak.
Kíváncsi vagyok az OV tagokra, majd a küldöttekre, hogy tolerálják ezeket a renitens urakat.
Anno a miniszter is megmondta, hogy rendet kéne tenni az OMME-ban, de akkor még nem volt ennyire tisztán látható kikről is van szó.
Egy leváltást sokan nehezen tűrnek, pedig az alázat egy szép emberi tulajdonság.
Ha rajtam múlna soha többet nem választanánk jogi végzettségű elnökségi tagokat, inkább olyanokat akik a méhészeti közéletet magukénak érzik.
Ez a jogi csesztetés lemez lejárt.
Majd rájönnek ők is, ha máskor nem a választások alkalmával.
Kétségeim sincsenek afelől, hogy az egyesület elnöksége közelébe sem kerülnek többé.
A méhészek és a küldöttek békét akarnak!
Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Szakma-politika
« Válasz #3995 Dátum: 2019. Március 06. 19:51 »
Üdv.Uraim!
Tisztelt Nagyernyei Uram!
Szösszeneted a manipuláció mintapéldája!
Súlytalan, manipulatív,és tovább talán már nem is folytatnám a jellemzését.
Idézd be kedves Uram az előzményét e szerény mentegetőzésnek,az lesz igazán pikáns,és talán a nagyérdemű tudomást szerez arról is,miért kell magyarázkodni abban a "pikáns"magyarázkodásban.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3996 Dátum: 2019. Március 06. 20:53 »
Örvendek,hogy tetszik Izso60!
Nem tudom hol érzed benne a manipulációt.
Az előzményt azért nem tartottam érdemesnek feltenni, mert annyira szakmaiatlan, hogy fáj.
Minek okozzak másnak is fájdalmat?
Amikor jogászok mondanak véleményt mézparaméterekről akkor miről beszélünk?
Úgyis az OV-n téma lesz, majd beszámolok róla.
Nagyernyei Attila


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3997 Dátum: 2019. Április 10. 12:18 »
Csodálatos OMME vezérünk mindíg utólag jön rá, mennyire elba-------szta az érdekképviseleti munkáját. Pedig ezért kap havi mennyit is? Talán 700 000 Ft/hó + végtelen telefonszámla, + kocsit a feneke alá + repi + + + ki tudja honnan, miért és mit, mint közhasznú szervezet vezetője. Szóval alább egy példa a mostmár legdrágább elnökünknek tekinthető személy egzisztálása során az ágazatunk leamortizálása ügyében.

Akkor, amikor a minisztériumból szólnak le neki, hogy "Hé! Ideje lenne védened a méhészek érdekeit, mert ha a méhek kipusztulnak, akkor rád se lesz szükség!" Valahogy így történt ez a neonikotinoid ügyben. Ezt a sztorit járja körbe most valaki a minisztérium támogatásával, miközben rám telefonált, hogy adjak már dokumentumokat erről a sajátosan piszkos aljas módon kezelt  neonikotinoidos sztoriról.

Egy szép példát csatolok:

Bag község határában is volt tavaly neonikotinoidos repce, amit még 2017-ben vetettek el a Zsigó Róbert államtitkár úr által kiprovokált és NÉBIH elnökhelyettes Jordán László nevével fémjelzett tökéletes jogi szélhámosságnak véleményezhető szükséghelyzeti engedélyekkel  vethettek el a gazdák.

A szükséghelyzeti engedélyt valamikor 2017 nyarán bocsáthatták ki és a repce még 2017 őszén, tehát valamikor szeptemberben lett elvetve. A szélhámosnak minősíthető szükséghelyzeti engedélyek szerint is a falu méhészeit a jegyzőnek kötelessége kiértesítenie, hogy vigyázz ba---zd meg, kockázatos a méhlegelőd! Mikor kellett volna kiértesítenie? Hát egyértelmű, 2017 őszén, hogy a szerencsétlen kiszolgáltatott méhész időben elmenekülhessen.
De nem így történt!
Bag község méhészei 2018 júniusi keltezésű levélben lettek értesítve, vagyis amikor a repce már rég levirágzott.

Miért lehetett ezt így megcsinálni!

Mert a teljes államapparátus és az OMME ebben az egész történetben bábuként viselkedett. Engedtek a Bayer cég gazdasági érdekeinek.

Méhészek! Így bízzatok bármiben is! Eddig qrvára meg voltatok, most meg vagytok és ezen túl is meg lesztek védve, ha ezt a garnitúrát nem váltjátok le. De ha nektek így jó, akkor miért is tépem a számat?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Szakma-politika
« Válasz #3998 Dátum: 2019. Április 10. 13:09 »
Senki nem mondta egy szóval sem hogy jó. De mit tud tenni a "felsőbbrendűek" ellen a tavak alján kuruttyoló méhész? Semmit.
Elég megnézni, mi történt a tavalyi mérgezések ügyében. Semmi. Jobb esetekben, meg jobb szakmákban ilyenért már akasztás járna! Nem egy kósza legyintés, amivel elhessegetjük magunk körül a szellentést, hogy az ne érződjön.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3999 Dátum: 2019. Április 10. 13:51 »
Gedekkas Irományára reagálva:
Számításaim szerint, közeli távoli méhészekkel beszélve hazánkban a méhcsaládok 70% megsemmisült az elmúlt évben. Köszönhetően a neonikotinoidos csávázás engedélyezésének és a gyógyszer anomáliáknak. Természetesen felelős/sök nincsenek. Szívesen meghalgatnám az OMME illetékeseit a tavaszi család létszámokról........
Vannak viszont elég vad pletykák, szóbeszédek miért is történt ez a neonikotinoidos engedélyezés.
Hangsúlyozom a "verebek" csiripelték az eresz alatt. Miután az Eu-ban felfüggesztették ezen szerek használatát és a készleteket veszélyes hulladéknak minősülnek szükséges lett volna ezek megsemmísítése. Találékony emberek felvázoltak egy lehetséges megoldást. Megsemmísítés helyett felhasználás valamelyik banánköztársaságban......
Gondoljon azt aki amit akar.......

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Szakma-politika
« Válasz #4000 Dátum: 2019. Április 10. 19:38 »
Én semmit nem gondolok, viszont már az írás olvasása közben, sikerült akaratlanul is továbbgondolnom a dolgot.  :) Hogy melyik lehetett a kezdeményező fél azt nem tudhatjuk, de nehogy kár érjen bárkit is, és egy kis haszonra is szert tehessenek, összekötötték a kellemest a hasznossal, és felhasználták amit meg kellet volna semmisíteni.  :D
A piacra is így lehet betörni, van valamid ami eladhatatlan, nosza, érjük el valahogy, hogy mindenki meg akarja venni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #4001 Dátum: 2019. Április 11. 10:37 »
Most értelmezzem úgy, hogy 2017-18-ban a Bayer és Syngenta hulladéklerakója lettünk volna?

Vajon hány év múlva fog eltűnni a talajból ez a rengeteg hulladék?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Szakma-politika
« Válasz #4002 Dátum: 2019. Április 11. 11:58 »
Erről azt hiszen külföldön jelent meg már cikk, ha most nullára csökkentenék, azaz teljesen megszüntetnének mindenféle növényvédelmet, akkor is kellene úgy 15-20 év a természetnek a regenerációhoz.  :) Hol vagyunk ettől? És nem javul a helyzet, csak évről évre rosszabb lesz.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4003 Dátum: 2019. Április 11. 19:47 »
Sajnos sokkal, sokkal több idő kell a kiürüléshez. Van egy idősebb zöldség-gyümölcs kereskedő ismerősöm. Nem mai gyerek 35-40 éve üzi az ipart. Mióta többször megjárt, hogy az északi országokból DDT szennyezés miatt forditottak vissza több kamion dinnyét, saját pénzén megvizsgáltatja a dinnye termesztők földjét és csak azután szerződik velük.
Mikor is tiltották be a DDT? Talán 78-ban......

Re:Szakma-politika
« Válasz #4004 Dátum: 2019. Április 11. 21:47 »
Nem tudom növényvédelmi célra mikor tiltották be,de a matador
nevezetű DDT p poralakú készítményt,állat-egészségügyi célra 1991-ben még meg lehetett vásárolni.

Csányi Antal