Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904992 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #3930 Dátum: 2018. November 12. 07:14 »
Bicska írása annyira összeszedett, hogy én sem tudtam volna jobban összefoglalni.
Tóth Péter az OMME elnöke?
Még megérjük, hogy szobrot állítanak neki?
Egy növényvédősnek aki több mint 10 évig minden alkalmat kihasznált, hogy kifejtse véleményét a neonikotinoidokról.
Sőt a pénzünkön létrehozott MÉHÉSZET szaklapot zülleszteni szándékozó OMME "bossszújság" címlapján hirdette, hogy milyen frankó a neo.
Most kezdjem elölről, hogy a NÉBIH az MTA az FM a Növényvédelmi és Növényorvosi Kamara mindig Tóth Péterre hivatkozott, hogy ő folyton azt nyilatkozza....Magyarországon nincs bizonyítva a neonikotinoidok káros hatása!
De ezt bizonyítani nem tudja.
Éppen Geddekas (és én már vagy 12 éve) folyton azt vetjük a szemére, hogy normálisan mintát sem képes venni.
Hát tudjátok mit, "soroshoz" fogok fordulni, ha ez bebizonykodik, hogy indul az elnöki székért.
Az elmúlt kampány ahhoz képest csak ipari tanulók vizsgája volt ami ezután fog következni.
Nem vagyok egy hisztis típus, de most megjött a harci kedvem.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3931 Dátum: 2018. November 12. 11:31 »
Idézet
Tóth Péter indulni fog az OMME elnöki posztért.
>:( :o
Idézet
Még megérjük, hogy szobrot állítanak neki?
;D ;D

Érthető okok miatt nem vagyok Tóth Péterrel beszélő viszonyban. Ő kerül engem, sőt, ha teheti, nem is köszön. Elég pontosan látom az Ő hibáit. De van egy rossz hírem, hogy Tóth Péter is nagyon jól ismeri saját hibáit, annak ellenére, hogy nagyon el tud szállni az agya és ezért nem fog indulni az OMME elnöki posztért szerintem.

Sokkal inkább aspirálhat ilyen posztra Fekete Józsi. Ő is jól ismeri a saját hibáit, de pályája csúcspontját az OMME elnöki szék jelentené és ezt még Ő szeretné elérni. Tehát jobb, ha a fekete lovagtól féltitek inkább Bross Pétert! Fekete a nagy túlélő, Ő 2020-ban befutó lehet a szélső pályán, ha vállalja a versennyel járó macerát és ha addigra Bross Péter presztízse eléggé legyengül. Ő a Vivaldi embere.

Nem azért írtam Tóth Péter nevét, hogy őt indulásra biztassam, hanem összehasonlításképpen. Tóth Péter pontosan tudta, hogy óriási veszélyt jelzett a 2016-os államtitkári levél. Tóth Péter nemcsak Bross Péternek, hanem minden elnökségi tagnak szinte havonta szólt a tavalyi évben, hogy baj van, sőt a környezetében is mondogatta, hogy baj van és baj lesz. Ő azt akarta, hogy lépjen az OMME. Ezzel szögesen ellentétes volt Bross Péter akarata, aki csupán annyival érvelt a saját álláspontja mellett, hogy széllel szemben nem lehet pisilni. Ez pedig nevetséges érv egy érdekképviseleti vezetőtől.

Azt elmondom, hogy én mit tettem volna OMME elnökként, ha döntési helyzetben lettem volna, tehát a 3P birtokában, tehát ha van pénzem paripám és fegyverem.
1.
Problématérkép. Vagyis szakmai szempontból pontosan feltérképezem az ügyet és a lehetséges megoldásokat, kiemelten az általam vezetett érdekcsoport érdeke szerintit.  A neoniokotinoid ügyben pl. tárgyalni kellett volna agrárszakemberekkel, hogy milyen alternatívái vannak a neonikotinoidos technológiának és azok milyen munkaigénnyel, költségekkel járnak. Aztán megnézetem államigazgatásban jártas jogásszal a jogi lehetőségeket, pl. mennyire tekinthető szabályosnak a szükséghelyzeti engedélyek kibocsátása, támadható-e, ha igen hogyan. Tudomásom szerint teljesen szabálytalan jogi aktusok voltak. De ezt jobb, ha szakember írja le és mondja el. Szerintem lett volna olyan EU jogi szakértő, aki ezt elvállalta volna. Miért EU szakértő? Mert EU szabályra hivatkozva adta ki a határozatokat a NÉBIH.
2.
Ez után kiválasztok néhány szakértőt, akik írott és előadási anyagot készítenek. Megszervezek egy konferenciát Budapest legnagyobb konferenciatermébe, ahova meghívom az összes méhészt még külföldről is. Meghívom az összes sajtót, tehát sajtónyilvánossá teszem. A konferencia végén pedig tüntetés a minisztérium előtt. Tulajdonképpen elég akár 500 méhész egy ilyen sikeres akcióhoz és dőlt volna a neonikotinoidos légvár.

Meggyőződésem, hogy egy ilyen akciónak ha hírét vette volna az államtitkár, sovány malac vágtában visszavonta volna minden addigi neonikotinoid párti nyilatkozatát és térden állva esedezett volna Orván Viktor előtt bocsánatért. Ugyanis Orbán nagyon szereti a hatalmat, de nagyon utálja, ha kaszás népe felkél és ráadásul a kaszás népnek még igaza is van. Ilyenkor vagy azonnal, de legkésőbb egy éven belül potyognak a fejek.

Nekem már volt olyan érdekvédelmi akcióm, amikor a tüntetés napján délelőtt már államtitkári szintű embert cseréltek le, mert nekünk volt igazunk és délután az új főnökkel tárgyaltunk öltönyben nyakkendőben és az új vezető kéréseink 80%-át teljesítette.

Mi lett volna esetünkben a kompromisszum? Majd erről később írok.

Sajnos szerintem Tóth Péter se lenne képes egy ilyen akciósorozat következetes végigvitelére, mert megfúrnák akcióját a növényvédős barátai. Ezért is nem fog jelentkezni az elnöki posztért, mert van ennyi önkritikája. De sajnos Bross Péter se alkalmas, hiszen neki ott volt a kezében a nagy stratégiai bizonyítási lehetőség 2016-ban 2017-ben és nem élt vele, mert Ő egy velejéig hitetlen ember, születésénél fogva hitetlen, őt nem is lehet hitre juttatni, ő nem mutat soha jövőképet a méhészeknek, mert az ő agyában ilyen soha meg se fogant.

Miért jobb Tóth Péter Brossnál? Mert Tóth Péter hívő lélek. Ő elkötelezetten tud hinni valamiben. Sajnos Tóth Péter hite tévút. Kell kompromisszum a mezőgazdászokkal, de nem úgy, ahogy Tóth Péter ebben hisz. Az OMME elnökének túl kell lépnie a mai valóságon, túl kell lépnie - a költő szavaival élve - "mai kocsmán". Olyat kell kérnie, olyat kell álmodnia, olyat kell a méhészeti ágazat elé célként kitűznie, ami lehetséges, megvalósítható, lehetséges, de itt és most még nincs. Jó hitet kell adni a méhészeknek, olyat, amit Ő is megvalósíthatónak lát.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3932 Dátum: 2018. November 15. 19:59 »
Tehát itt válaszolok Bagirának.
Sajnálom Bagira, hogy nem jössz.
Majd beszámolok a történtekről.
A forradalommal kapcsolatban nem rád gondoltam.
Véleményem szerint továbbra is az a gond, hogy a méhészek nem látják az OMME-ban végzett munkát, mert azt 1-2 személy végzi csupán, néha egy kicsit többen.
Nincs csapatmunka!!!!!!!!!!!
Az elnökség egyik része rájátszik arra, hogy a jelenlegi elnököt ellehetetlenítse.
A háttérből is vannak a régiekből észosztók, ezt a profin is megtapasztalhatták.
Amikor bekiabálnak, hogy.....elég, hagyd abba, és elég lett....akkor miről beszélünk?
Azt gondoltam ez a "Kistakácsozás" már lefutott.
Régi poros lemez, és amikor válságban az ágazat, felteszitek.
A küldöttgyűlésen hallhattad volna az elvégzett munkát, de sebaj.
Biztosan többen is leszünk akik írnak beszámolót róla.
Ha rajtam múlana már rég kiborítottam volna azt a bizonyos bilit.
Szerintem előbb-utóbb meg fog történni mert az egyesület így nem működhet.
Akik csak gáncsoskodnak, betesznek nincs helyük az elnökségben.
Remélem hamarosan a nevek is elhangzanak.

Nagyernyei Attila


*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Szakma-politika
« Válasz #3933 Dátum: 2018. November 16. 18:55 »
Üdv.Uraim!
Idézet:Nagyernyei Attilától!

Majd beszámolok a történtekről.

Az előzményekről is szívesen olvasott volna a vékonyan tájékoztatott tagság pl.kötelező felelősségbiztosítás,azért többet várnak az első kézből tájékoztatott klubvezetőtől.

További idézet:ua. hsz.

Véleményem szerint továbbra is az a gond, hogy a méhészek nem látják az OMME-ban végzett munkát, mert azt 1-2 személy végzi csupán, néha egy kicsit többen.
Nincs csapatmunka!!!!!!!!!!!

Hm... a választások idején nem erről volt szó,aki mást ígért attól mást várunk EL!

További idézet:ua. hsz.

Azt gondoltam ez a "Kistakácsozás" már lefutott.

Akár le is futhatott volna,de van valami értékelhető tény ami az ellenkezőjét igazolja?
Legyen egyenes beszéd egyenes tájékoztatás,ne a sorok között keresse az olvasó a mondani valót.
Ez így szégyen,és nem rám nézve!
Van aki azt hiszi hogy az Ő feladata a tájékoztatás.
Hol van most Ő,a nagyŐ?

Re:Szakma-politika
« Válasz #3934 Dátum: 2018. November 17. 07:08 »
Attila!
Én meg azt nem értem,hogy mi akadályoz meg abban,hogy kiborítsd azt a bizonyos bilit?A tisztánlátás
érdekében nem az lenne -e célszerű?


*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Szakma-politika
« Válasz #3935 Dátum: 2018. November 17. 17:32 »
Attila!
Én meg azt nem értem,hogy mi akadályoz meg abban,hogy kiborítsd azt a bizonyos bilit?A tisztánlátás
érdekében nem az lenne -e célszerű?

Na ezek  kérdések amire nem fogsz választ kapni !!! 2016 októbere óta nem jött válasz !
Pár napra "eltűnik" az "illetékes" és majd úgyis lesz valami fontosabb esemény, ( most pld. a küldöttgyűlés)  így ismét (sokadszorra) a feledés homályába merül a kérdésed.


"
Idézetet írta: Csányi Antal - 2016. Október 29.  23:49
Idézetet írta: lygo67 - 2016. Október 29.  23:01
Idézetet írta: Nagyernyei Attila - 2016. Október 29.  22:41
Maci a méhesben !
Szeretnék veled privátban beszélgetni.
Ott leírnám, hogy mennyit keres egy nap az ügyvezető.
Ide élesbe nem írhatom, mert az lincshangulatot eredményezne a jelenlegi mézpiaci helyzetben.
Még a miniszterelnök haverja Mészáros Lőrinc is megirigyelhetné.
A többi marhaságodat is szívesen megcáfolom, de itt a nagyérdeműt ezzel nem untatnám.
.....
Nagyernyei Attila
Soha nem lesz igy megoldás , bedobtok egy dolgot amit lebegtettek
1-2 embernek lehetősége van be nézni a dolgok mögé is , akkor miért nem mondjátok el, hogy mind a 13000 méhész megtudja ? ezzel mi a szándék, hogy kicsit megrázzátok a pokrócot de csak éppen annyira, a szemét ne hulljon ki beőole ?
annyi mindent mondtok el félig (sem), hogy lassan igaz lesz a mondás itt is, hogy "vétkesek közt cinkos aki néma"
Attila!

Igaza van!
Boritsuk a bilit.

Csányi Antal

Szia Anti !

VÁROM(JUK) az igazságot .
szerintem azért is kellene megtenne(d)tek , hogy még 1x esélye sem legyen olyan embereknek akik gatyát letolnak, kussoltatnak, helyi méhészegyesületeket "szétvernek"....  vezető pozicióba kerülni.
2014 novembere óta várja 13000 méhész az IGAZSÁGOT !!!!
"vétkesek közt cinkos aki néma"
2016. Október 30. 19:49
"
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 17. 18:15 írta lygo67 »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3936 Dátum: 2018. November 17. 21:34 »
Sziasztok!
Nem tűntem el, csak egy családi eseményen vettem részt.
Tehát ezt kéri tőlem Bagira:
"Attila!
Én meg azt nem értem,hogy mi akadályoz meg abban,hogy kiborítsd azt a bizonyos bilit?A tisztánlátás érdekében nem az lenne -e célszerű?"
Aki jár küldöttgyűlésre megtapasztalhatta, hogy én hányszor szólaltam fel, és mik voltak a reakciók!
...Pl. Doktor úrtól számtalanszor elhangzott ilyenkor, hogy ....szét akarjátok verni az OMME-t?
Most úgy látom nem én vagyok az illetékes a biliborításban, valamint szereztem már annyi haragost az évek során magamnak, ami nem hiányzik.
Nézzünk néhány olyan dolgot amiről jó lenne nyíltan beszélni, aztán végleg lezárni.
-A volt ügyvezető kirúgásának okai. (Szerintem erre holnap sor kerül.)
-A neonikotinoidok körüli anomáliák, és ebben Tóth Péter szerepe.
Megjegyezni kívánom, hogy nekem nem Tóth Péterrel van gondom akármilyen furcsa is.
Sőt fáj, hogy valaha barátok voltunk, és most ilyen a viszony közöttünk.
Nekem az az elv amit ő képviselt 10-12 évig neonikotinoidok kérdésben, ellenkezik az én véleményemmel, és emiatt támadom.
Ha egyszer kiborítaná a bilit és elmondaná miért változtatta meg ilyen radikálisan a véleményét, soha többé nem piszkálnám.
Mivel nem én vagyok az OMME elnöke (szerintem hála az égnek), akkor már a Kft.-ről csak múltidőben beszélnénk.
Ez egy akkora ciki az OMME számára, hogy az elképesztő.
Mindenki tudja már, hogy mekkora gáz, csak hogy adják elő......
Aztán az IBM ügy is valahogy lóg a levegőben.
Van itt lap-top eltűnés, úgyhogy az EB-nek sem ártana egy kicsit borogatni.
A nyilvánosság követelése nem népszerű dolog.
Én a tőlem telhetőt megtettem, és meg is lett az eredménye.
A legnagyobb biliborítást a jelenlegi elnök tehetné meg.
Felállna és elmondaná, hogy kivel lehet, és kivel nem, együtt dolgozni.
Aztán vakaródzanak az érintettek.
Ha valaki azt élvezi, hogy az elnöknek betesz, mit keres az elnökségben?
Ezt a kérdést nem tudom jobban körülírni.
Az továbbra is látható, hogy két gondolkodásmód, és két tábor alkotja a jelenlegi OMME-t.
Erre már az agrárminiszter is utalt!
A gáncsoskodókat száműzni kell, mert ennek mi méhészek isszuk meg a levét.
Olyan csapat kell amelyik egy irányba húz, nem visszahúz.
Remélem holnap kapunk valami biztatót ez ügyben is, mert így sokáig nem mehet.
És ezért látja a sok méhész, hogy a vezetés (elnökség) nem csinál semmit!
Ami valójában nem igaz, de vannak akik erre rájátszanak.
Holnap beszámolok az OMME küldöttgyűlésén elhangzottakról.
Nagyernyei Attila 

 



Re:Szakma-politika
« Válasz #3937 Dátum: 2018. November 28. 19:13 »
Ezt kéri számon tőlem a Zöldön Tomipapa(Arisztaiosz).
"Eljött az idő, hogy a Tolna Megyei Méhész Egyesület elnöke bemutassa azt a közgyűlési határozatot, melyben felhatalmazták őt az egyesület nevében a számonkérő szék megalapítására és működtetésére."
Szerintem kapálás közben megsérülhettél szegény mikulásbácsi.
Csak nem a szakálladba akadt a papa nyele, és földhöz verted magad?
Talán ismered a Tolna Megyei Méhész Egyesület alapszabályát?
Annyira tájékozott vagy, nézz már picit bele!
Senkitől nem kell engedélyt kérnem, ha nem tetszek a tagságnak majd választanak helyettem mást.
A növényvédős haverodnak meg lassan "Tóthem oszlopot" állítasz.
Nagyon nyomulsz, de elnököt sosem fogtok belőle kreálni.
Majd a finisben közlöm veled, hogy miért.
Addig is jó "palántázást".
Csak arra figyelj nehogy a beszólásaidért bukfencet vess!
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #3938 Dátum: 2019. Január 30. 19:08 »
Tisztelt Méhésztársak!
Nem rég fejeztem be másfél órán át tartó beszélgetésmet Tomipapával az-az "Arisztaiosszal".
Ennek apropója az volt, hogy kicsit messzire ment személyem sértegetésével.
Kértem, hogy vetesse le írásának azon részét ami súlyosan sértő számomra, mert jogi lépéseket tervezek.
Ő ezt megtette, így elállok ettől a lehetőségtől.
Beszédtémánk fő gerincét Tóth Péter személye alkotta.
Sok dologban nem értünk egyet, és úgy gondolom ezek után sem fogunk, de egy lépést tettünk egymás  közeledése felé.
Kérte, hogy Tarczali Gábor levelét hozzam nyilvánosságra, ami számomra nehézségekbe ütközik, mert egyszerűen nem találom, de mondtam neki, hogy kérjék el tőle, és én hozzájárulok, hogy feltegye a Fórumra.
Egyébként semmi extra nincs benne, ezt anno kitárgyaltuk, ha lesz időm rákeresek.
Összességében megállapítom, hogy hasznos volt a beszélgetés, de nekem is vannak elveim amiről nem vagyok hajlandó lemondani.
Ez pedig a jelenlegi növényvédelmi gyakorlattal szembeni radikális álláspontom.
A megfogalmazásaimban én is fogok változtatni, de ettől még a tények sajnos maradnak.
Féltem a rovarvilágot, és az egész élővilágot a vegyszerektől, mérgektől de belátom egyelőre az ökológiai gazdálkodással  nem lehet a Föld lakosságának élelmiszerigényét kielégíteni.
Így marad a permetezés, gyomirtás, vegyszerezés.
Ezekről beszélgettünk több mint másfél órát.
Na meg a neonikotinoidokról nem keveset.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Szakma-politika
« Válasz #3939 Dátum: 2019. Január 30. 19:15 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 19:37 írta oszkár »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3940 Dátum: 2019. Január 30. 19:32 »
Szóból ért az ember!
A közös cél elérése érdekében időnként fejet kell hajtani!
A gondok az ágazatban ugyan azok. A közösség, a közös cél érdekében el kell ásni a csatabárdot, a szekeret egy irányba kell húzni, bármily nehéz is.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3941 Dátum: 2019. Január 30. 20:13 »
És amikor felébredsz rájösz, hogy ez nem a nemzetközi űrállomás, ha nem a valóság.

Mindenkinek javaslom nézzen utána. Mit mondtam mikor Bross lemondott? Már nem most volt.
Azt, hogy innetől a békességnek vége.
 Van aki azt mondja most már, hogy könnyű volt megjósolni.
 Pedig nem. Lemondása előtt ugyan is Bross-nak kikezdhetetlen tekintélye volt. Ennek abban a pillanatban vége volt, amikor lemondott, bár még nem érte el azt a mélypontot ahol most tart.
 Hozzátenném, amikor két vagy három cikluson keresztül elnök volt, összesen nem volt ennyi baj a méhészeti ágazattal, mint a tavalyi évben.
 Ha nem jön vissza meg is marad az emlékezetünkben, mint egy jó elnök.
 Így viszont a méhészek zöménél, olyan 80-90%-a nem barátságos vele szemben. Enyhén szólva.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3942 Dátum: 2019. Január 30. 20:22 »
Ha jól emlékszem volt már egy béke jobbos próbálkozás........... ;D

Most mi változott?  :o

Most mi fog változni?  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Szakma-politika
« Válasz #3943 Dátum: 2019. Január 30. 20:23 »
Te Vivaldi!
Ha ennyire tájékozott vagy, légy szíves tárd a nagyérdemű felé miért mondott le Bross?
Kíváncsi vagyok a véleményedre.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #3944 Dátum: 2019. Január 30. 23:36 »
Hát,erre én is.

Csànyi Antal