Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904456 megtekintés
*

wr

  • *****
  • 889
Re:Szakma-politika
« Válasz #3915 Dátum: 2018. Október 26. 14:17 »
Idézet
wr még mindig rövidlátó vagy
Igen, már a kolbászbul, szalonnábúl is rövideket látok, amiket kend hoz ki ebédre...  ;D  ;D  ;D

Hogy rövidlátó lennék annak az ellenkezőjét már igazolta nekem az élet, többek között a hatékony munkavégzéssel, persze nektek ez sem sokat mond, el kell csak olvasni a méhészkedési technológiátokat, amit még végigolvasni is borzalom. Aztán utána kell akkor kiszámolni, hogy ki, mennyi munkával, és mennyiért értékesíti amit megtermelt. Na ebben az összesítésben biztosan nem én állok a sor végén...
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 26. 14:23 írta wr »

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Szakma-politika
« Válasz #3916 Dátum: 2018. Október 26. 14:22 »
Idézet
Most te kivel vagy a medvével , v a vadásszal???
Én a vízilovakkal vagyok.  ;D Eddig csak azt próbáltátok nekem megmagyarázni, hogy hogyan "kell" a mézet előállítani. Most már azt is meg akarjátok nekem magyarázni, hogy hogyan kell eladni. Nagyon köszönöm a jó szándékot, de nem szorulok rá, egyikre sem. És mint már írtam, eddig úgy 50%-ban megmosolyogtattak ezek a dolgok, de most már nem nagyon tudok rajtuk mosolyogni, inkább csak szánakozni, meg ha rossz napom van dühöngeni. Már azokon sem nagyon mosolygok akik ezeket írják.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3917 Dátum: 2018. Október 26. 14:25 »
   De azért az élet húzogatott 1-2 ráncot a homlokodra, mindenki nem lehet tökéletes.
  na pá, én csak így tudlak szórakoztatni....bocsi
  Albert

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3918 Dátum: 2018. Október 26. 18:00 »
       "mert nagy eséllyel a piacig el sem kéne mennem.."
      Brávó igazi család barát hozzáállás

       "Na ezek után számoljuk ki hogy akkor mennyiért is van eladva az a méz..."

     Most te kivel vagy a medvével , v a vadásszal??? ??? :)
  Albert .

Igen csak bükkfa fejű egyéniség vagy, és azzal villogsz, ami nagyon könnyen megváltozhat.
Arra bíztatod a méhészeket, hogy mindenki menjen ki a piacra. Mintha a fejed felett fűrészelnéd a csipke bokrot.

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Szakma-politika
« Válasz #3919 Dátum: 2018. Október 26. 18:21 »
Annak idején Kökény Attilát, aki a művelés nélküli szántóföldi növénytermesztés hazai úttörője, "megszólították" a helyi gazdák. Dicsekedtek, hogy ők 7 tonna búzát termeltek hektáronként. Kökény "csak" 4-et. Aztán megnézték a költségeket. Kiderült, hogy a 7 tonnás termés eléréséhez 4 tonna búza árát költötték rá...Kökény 0.5 tonnáét. Ő nyert.

Már többször írtam, hogy egy doktori disszertáció alapján, az amerikaik 5.5 órát foglalkoznak egy kaptárral évente, a görögök 10-et, míg a magyarok 13...nos...ugyanolyan mézárhoz viszonyítva a görögnek 30, míg az amerikainak 50%-kal kevesebb a költsége és ezáltal a haszna. Bevételt növelni 2 féleképpen lehet. Az egyik az áremelés ( a piacokat elnézve inkább lefelé mennek az árak) a másik a költségcsökkentés...szóval lehet jó az az 1200ft-os nagyker akác ár, ha az ember 5.5 órát foglalkozik évente egy kaptárral, ha 13-at, akkor persze kevés...és ha 13 órához még hozzászámoljuk a piacon eltöltött időt...akkor a 3000ft is kevés!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3920 Dátum: 2018. Október 26. 18:35 »
Jó az 1200 ft os nagy ker akác ár, mert nincs más. És , ha jó akkor is annyi, ha nem jó, akkor is annyi.
 Akinek ez nem tetszik,
A./ Csökkenti az állományt.
B./ Nem vádorol.
c./ Elmegy dolgozni.
D./ Elmegy nyugdíjba.

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Szakma-politika
« Válasz #3921 Dátum: 2018. Október 26. 18:47 »
Kár a szóért Berci, ők ezt jobban tudják, és a beírásaik alapján nálunk mindenképpen költséghatékonyabban dolgoznak.  ;D

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Szakma-politika
« Válasz #3922 Dátum: 2018. Október 26. 18:53 »
Jó az 1200 ft os nagy ker akác ár, mert nincs más. És , ha jó akkor is annyi, ha nem jó, akkor is annyi.
 Akinek ez nem tetszik,
A./ Csökkenti az állományt.
B./ Nem vádorol.
c./ Elmegy dolgozni.
D./ Elmegy nyugdíjba.

E. Kiül a piacra.  ;D
F. Nem mézet hanem méhet termel.
G. Nem a saját hülyeségét szajkózza, hanem meghallgatja olyanok tanácsát, akiknek az 1200Ft-os akáccal sem megy rosszul, és még csak meg sem szakadnak belé. Érdekes módon, akkoriban is méhészkedtek amikor nem volt nagy különbség a cukor és a méz ára között.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3923 Dátum: 2018. Október 26. 19:09 »
Ennek a meccsnek van egy másik "pályája".
Ott folytassátok.
Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

Köszönöm!
Üdv:Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3924 Dátum: 2018. Október 28. 23:19 »
Jó az 1200 ft os nagy ker akác ár, mert nincs más. És , ha jó akkor is annyi, ha nem jó, akkor is annyi.
 Akinek ez nem tetszik,
A./ Csökkenti az állományt.
B./ Nem vádorol.
c./ Elmegy dolgozni.
D./ Elmegy nyugdíjba.

E. Kiül a piacra.  ;D
F. Nem mézet hanem méhet termel.
G. Nem a saját hülyeségét szajkózza, hanem meghallgatja olyanok tanácsát, akiknek az 1200Ft-os akáccal sem megy rosszul, és még csak meg sem szakadnak belé. Érdekes módon, akkoriban is méhészkedtek amikor nem volt nagy különbség a cukor és a méz ára között.
Szakmapolitikai kérdés, hogy mit lehet tenni, ha alacsony a méz felvásárlási ára?

Szembe kell nézni azzal a valósággal, hogy a bérek emelkedésével csökkenni fog a méhészek szám és a méhállományok mérete. Terjedni fog a törökmézezés stb., tehát rontják a méhészek a méz minőségét. Minőségi méztermeléshez minőséget megfizető árak kellenek. Ez bizony keményen szakmapolitika
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3925 Dátum: 2018. Október 29. 08:45 »
Van az alacsony méz ár- és fizetés arány, amikor a méhészet vissza szorul, hobby tevékenségé.
 Mint már leírtam, a bérek a főállású méhészeket nem közvetlenül, ha nem az alkalmazottakon keresztül érint, mivel az alkalmazottak bére van versenyben, a munkaerő piacon elérhető bérekkel.
 A segítség nélküli méhészkedés korlátolt méhcsaláddal lehetséges.
 Ennek egysége az egy este, egyedül, és kaptárliftel felpakolható család mértéke. Ami szerintem 25-30 család.
 De, sokan még azt a szintet sem tudják elérni, hogy kaptár liftet vegyenek.
 Ugyan is más elkezdeni egy gazdaságot, és úgy fejleszteni a méhészetet, mint az eszközöket örökölni.
 A beruházások el lehetlenülése alacsony méz ár esetén, rögtön lekorlátozza a kezdők számát, ha csak a méhészetből kilképők, nem hajlandók eszközeiket ingyen és bérmentve a kezdők számára oda adományozni.
 A méhészetbe belépők eddig pótolták a méhészek létszámát. De a létszám vesztés a kezdők létszámának csökkenésében fog először megmutatkozni.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 29. 08:49 írta Vivaldi »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3926 Dátum: 2018. November 11. 19:56 »
Tehát Geddekasnak itt válaszolok a Méhészeti programokban írt hozzászólására.
Gedekas!
Sajnos kikényszerítesz belőlem olyan dolgokat amit nem szeretek.
Én most úgy látom, hogy a saját személyes sértődöttséged (mivel kizártak az OMME-ból és ezt Bross is támogatta) is dominál.
Szerintem eddig és ezután sem fogsz megoldani semmit.
Sajnos a Te időd az érdekvédelem oldaláról lejárt.
Sokáig támogattalak, mert az alapszabály-módosításban, a szervezeti kérdésekben jó gondolatid voltak.
Aztán amikor valaki nem értett veled egyet rögtön a torkának estél.
Meg kell értened, hogy a Te véleményed is csak egy a sok közül.
Ahogy hallom saját tagságod is ellened fordult, Te már azon is túl vagy, hogy megmérettethesd magad.
Az a gondom veled, hogy amiket írsz egy részével még egyet is tudnék érteni, de ez a támadás, megmondósdi már nem jön be.
Majd a választás eldönti, hogy a küldöttek kinek szavaznak további bizalmat.
Ahogy most áll a szénád, ebbe sem tudsz beleszólni.
Szerintem azt eddig sem te döntötted el, hogy ki mekkora kárt okozott az OMME-nak.
Javaslom azt, hogy pihenj egy kicsit, és gondold át hogy jutottál el idáig.
Én személyesen sajnálom, a kizárásod ellened tiltakoztam, amit azóta is fenntartok.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3927 Dátum: 2018. November 11. 22:11 »
Attila!

Meg nem történté tenni a megtörtént dolgokat soha nem lehet, de jóvá tenni soha nem késő. Fehér ember nem felejt, de pont a fehér emberre jellemző, hogy képes megbocsátani, sőt jóvá tenni a bűneit. Tudom, hogy nem jó kedvedből írtad azt amit írtál, és neked is fáj az amit írtál, ezért nem veszem zokon és elfelejtem.

Engem most te lefestesz az ügyeletes fő gonosznak, mintha én tehetnék arról, hogy ebben az évben úgy omlottak össze a méhcsaládok a legszebb méhlegelőkön, mintha a méhészek szándékosan pusztították volna el, pedig Te se látsz más súlyos okot, mint a növényvédelmi munkákat. Azt a típusú növényvédelmi munkát, ami eltért a korábbi évektől, pontosan tudjuk, hogy milyen politikai nyomásra végezték le. Az őszi pusztulás most zajlik és a téli pusztulás még előttünk van, hiszen a méreg ott volt és van a kaptárban. Szinte lehetetlen kimutatni, de ott van és még tovább pusztít!

Te, Nagyernyei Attila is pontosan tudod, hogy milyen cinikus levelet írt ez ügyben 2016-ban Zsigó Róbert államtitkár az OMME-nak. Pontosan tudod, hogy ezt a levelet rejtegette a méhészek elől Bross Péter. Már ez is óriási bűn volt. Ezt kötelessége lett volna nyilvánosságra hozni.
Miért nem tette?
Mert már akkor se hitt Bross Péter abban, hogy meg lehet a méhészeket védeni.
Ezt követően 2017 januárjában egymás után érkeztek a hírek a növényvédelmi kamarától, és a NÉBIH-től, hogy vigyázat méhészek és csináljatok valamit mert óriási veszélyben lesz a magyar méhállomány. Megkapta ezeket az információkat Bross Péter is és Tóth Péter is.
Tóth Péter hitt abban, hogy lehet védekezni a csapás ellen és kezdeményezett, de Bross Péter nem lépett semmit.
Miért nem tette?
Mert már akkor se hitt Bross Péter abban, hogy meg lehet a méhészeket védeni.
Ez követték további viták, erőltetések az elnökségi üléseken, de Bross Péter ellenállt és 2017-es esztendő egyetlen lépés nélkül telt el.
Miért?
Mert már akkor se hitt Bross Péter abban, hogy meg lehet a méhészeket védeni.
Folytathatnám, de csak ugyanazt ismételhetem. Bross Péter még most sem hisz abban, hogy a méhészeket meg lehet védeni.
Mi lenne a feladata az OMME-nak és mi lenne a feladata Bross Péternek?
Hinni abban, hogy a méheket és a méhészeket meg lehet védeni.
Hit nélkül mit ér egy érdekvédő szervezet?
Hit nélkül mit ér egy elnök?

A csata el se kezdődik és máris elveszett, ha egy tábornok nem hisz a saját csapatában.
Utoljára a tábornok hitének szabad megroppannia.

Ha józanul átgondolom az elmúlt két év történtét, még Tóth Péter is jobb OMME elnök lenne, mint Bross Péter. Ezt annak tudatában írom, hogy pontosan ismerem Tóth Péter tevékenységét. És még az sem lehetetlen, hogy őt fogom támogatni két év múlva, ha jelöltetni fogja magát az OMME elnöki székére. Ő legalább őszinte és kiszámítható, szorgalmas vezető lenne. Csak hinnie kell, hogy valóban tehet a méhészekért.

Tudom, hogy el szoktad küldeni az írásomat Péternek, Ne legyél rest és ezt az írásomat is olvastasd el Bross Péterrel.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Szakma-politika
« Válasz #3928 Dátum: 2018. November 11. 23:02 »
Tudod, Geddekas, én mindig tiszteltelek. Sőt, sokakkal ellentétben, még mindig tisztellek. Elfogadom a véleményed. Két dolog vált a mostani írásod után számomra világossá:

1. Tóth Péter indulni fog az OMME elnöni posztért.

2. Te is egy "fa" vagy, a "fejszére" szavazol, amikor Tóth Péterre szavazol.

Ismered a tevékenységét. Jobban, mint én! És mégis ő számodra az alternatíva....

Ő, aki 2014-ben mosdatta a szerecsent: https://www.youtube.com/watch?v=jFXGlr8hqk0

2018 tavasszal a küldöttgyűlésen ingerülten taglalta a neonikotinoidok veszélyességét.

Tudod, ez komikus is, mert Te feketében, vagy fehérben gondolkodsz. Ha Brossban csalódtál, jöhet az ellen oldal... Ha Pesti Srácoknak már nyilatkoztál, jöhet az LMP...

Kiskakasunk volt, most már van szélkakas is.

Tudod, Vivaldi, aki sokszor (sajnos sokszor alpárian) vitatkozott veled,
 hitelesebb nálad. Ő megírta, hogy sem Bross, sem Mészáros irányvonala nem jó, hanem egy új, ember kell, és tartja magát hozzá.

Elfogadnám, ha azt mondanád: "Csalódtam Brossban! Sajnálom, hogy hatalomra segítettem."

Viszont azzal, hogy automatikusan a felé az ember felé fordultál (Tóth Péter), aki ellen tűzzel-vassal, foggal-körömmel harcoltál... Ez igen... Minden mindegy, csak Bross ellen legyen...

Tudom, és értem, hogy megbántott, véleményem szerint SOHA nem lett volna szabad kizárni téged az OMME-ből. Te voltál a vezér áldozat. És mellesleg nem lett béke belőle....

Nem az a bajom, hogy szidod Brosst, a bajom a 180 fokos fordulatod, amit a sértődöttséged, és támadási vágyad irányít. Most Tóth Pétert támogatnád, mert éppen azt mondja, amit hallani szeretnél. Most éppen... Ahogy az ő mostani véleménye is hiteltelen számomra, a tiéd is azt lett...

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Szakma-politika
« Válasz #3929 Dátum: 2018. November 12. 06:50 »
Geddekas!

Azért szerintem valamit kifelejtettél az írásból!
Emlékezz csak vissza a 2016-os küldöttgyűlésre ahol éppen Te vetetted fel a neonikotinoidok felfüggesztés utáni újfent használatát. Milyen választ is kaptál rá az illetékestől?

Üdv. jani bátya