Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904493 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3780 Dátum: 2018. Szeptember 19. 15:54 »
És az új alapszabályban szerepelni fog, hogy az Omme örökös elnöke Bross Péter?
 Vagy egy új elnöknek akar nagyobb hatáskört?
 És még akkor is elnök lesz, ha nem lesz tagság, vagy ezentúl már nem is lehet kilépni?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3781 Dátum: 2018. Szeptember 21. 10:16 »
Azon gondolkodom, hogy ezt a rovatot meg kellene szüntetni és átnevezni Bross Péterre
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3782 Dátum: 2018. Szeptember 24. 12:08 »
Kellene csinálni két táblát, amire rá lehetne például égetni az alapítók neveit, illetve egy másikra azokat akik elősegítették, Bross hatalomra kerülését. Ezek mind az omme sírásói szerepelhetnének. Csuja második lenne a sorban.
Komolyan, most ez nem jó ötlet?    ÍROD  TE

Remélem olyan táblád is van amire azoknak a neve van felírva akik vállalják hogy bármiféle tisztséget betőltsenek a Bross utáni OMME-ban.Vállalják  hogy becsületsértő,becsmérlő sok esetben rágalmazó írások jelenjenek meg róluk mint amilyent Te és még jónéhányan megengednek  maguknak a jelenlegi vezetésről.Nem hibátlanok,dehogy,de mégis a küldőttek tőbbsége választott,és ezt tisztelni kéne.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3783 Dátum: 2018. Szeptember 24. 13:10 »
És az új alapszabályban szerepelni fog, hogy az Omme örökös elnöke Bross Péter?
 Vagy egy új elnöknek akar nagyobb hatáskört?
 És még akkor is elnök lesz, ha nem lesz tagság, vagy ezentúl már nem is lehet kilépni?


Te nem olvastad a tervezetet? Épp, hogy csökkenti az elnök hatalmát, növeli a küldöttekét. Neked ki lehetne lépned, követni harcostársadat, de úgyis csak szájkaratézol...
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3784 Dátum: 2018. Szeptember 24. 13:18 »
No, akkor leegyszerűsítem mit állítok én.
 Állítom, az omme 2 éves tevékenységének semmilyen látható, vagy láthatatlan eredménye nincs.
Állítom, az omme szervezeti felépítése, és alapszabálya nem felel meg az érvényes egyesületi törvénynek.
Állítom. A tagok túlnyomó többsége a pokolba kívánja az omme-t. Túlnyomó többségük állítja, az omme nem csinál semmit, és jobb lenne ha a támogatást a kamara adná, mint más ágazatoknak. 
Állítom, hogy Mészáros felválallta és megpróbálta képviselni a méhészek érdekeit.
Állítom, hogy úgy látszik, az érdekvédelem kérdése, a mai elnöknél fel sem merülhet.
Állítom, hogy az omme a mai állapotában, teljesen mindegy, hogy létezik e vagy nem.
Állítom, hogy minden küldöttgyőlés, és elnökségi ülés, csupán a méhészek pénzének pocsékolása.
Állítom, hogy a mostani vezetés elpocsékolja a majdnem 14000 tag létszám nyújtotta lehetőségeket.
Állítom, hogy az omme a széthullás felé halad.
És állítom, hogy fogadni mernék a mostani kurzusból nem jön ki semmi jó.

 Becsületet, pedig azért nem tudok sérteni, mert senkit nem ismerek személyesen, és következtetéseket csak, az eseményekből tudok levonni.

 Továbbá amiben nem vagyok biztos, mint például a Uniós Támogatások 40%-os megkurtítása az omme által, azt oda is írom, hogy: " csak szóbeszéd, én nem vagyok benne biztos".

 A dolgokhoz, csak annyit fűznék még hozzá, hogy addig örüljetek, még itt ülünk a gép előtt és írunk, mert ha netalán tán valamelyikünk megúnja, és nem csak ír, hanem el kezd cselekedni, mondjuk aláírást gyűjteni, akkor lesz rátok az igazi rossz világ, amit persze megint betudhattok majd, becsület sértésnek.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3785 Dátum: 2018. Szeptember 24. 13:26 »
És az új alapszabályban szerepelni fog, hogy az Omme örökös elnöke Bross Péter?
 Vagy egy új elnöknek akar nagyobb hatáskört?
 És még akkor is elnök lesz, ha nem lesz tagság, vagy ezentúl már nem is lehet kilépni?


Te nem olvastad a tervezetet? Épp, hogy csökkenti az elnök hatalmát, növeli a küldöttekét. Neked ki lehetne lépned, követni harcostársadat, de úgyis csak szájkaratézol...

Először is kedves Körmendy Rácz úr. Azt hiszem régebben benne vagyok az omme-ba mint te, én 27 éve fizetem a tagdíjat, ezért semmi jogod arra biztatni, hogy lépjek ki.
Másodszor tizednyi hasznot sem húztam az omme-ból mint te, a hírek szerint. Én már akkor is fizettem a tagdíjat amikor semmiféle támogatás nem volt még.
Harmadszor, ha Csuja a harcos társam, mert azt veszem ki szavaidből, annyit senki nem veszekedett vele mint én, és ha valaki leírta emberi jellemvonásait az én voltam, ennek ellenére azt állítom, nem volt jogotok kizárni, sőt tovább megyek, nincs is kizárva.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3786 Dátum: 2018. Szeptember 24. 14:45 »
Tisztelt Vivaldi

Állítom hogy ilyen választási propaganda 18 hónap mulva kellene hogy leíródjék.
Állítom hogy ez ma csak a széthúzást nőveli .
Állíthatsz bármilyen részigazságot ez ma akkor is uszítás, gáncsoskodás,még másfél év és jőhetnek mások, ha a tőbbség úgy akarja.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3787 Dátum: 2018. Szeptember 24. 16:12 »
Ezt írja Vivaldi:
"Állítom, hogy Mészáros felválallta és megpróbálta képviselni a méhészek érdekeit."
Én meg állítom, ha nem figyelmeztetjük folyton a nagyérdeműt az elmúlt vetetés stiklijeire, nem csak "csuki táska", nem csak gyulai fürcsi, Erzsébet Szállóban Gödöllőn dőzsölés, nem csak saját magamnak számlázás, nem csak villamossal utazok, de személyautó utazási költséget számolok el, .....soroljam?
Olvasd el az EB akkori jelentéseit, (bár azok egy része is igen puhány) megtudod milyen érdekvédő volt Mészáros.
Ezen sor után én pedig azt állítom, hogy katasztrofális a gondolkodásod:
"Túlnyomó többségük állítja, az omme nem csinál semmit,..."
Az OMME egy fogalom!
Az OMME-t alkotó tagok közösségét pedig ne vádolt semmitevéssel!
Mivel az OMME egy szervezet, csak úgy tud működni ha a tagok működtetik.
Mivel Te soha semmit nem tettél még, csak locsogsz, hiteltelen minden hozzászólásod.
Aki tett már valamit (ha rosszat is), legalább megpróbált a közösség érdekében tevékenykedni.
Te mit tettél eddig a közösségért?
Melyik munkacsoportban vagy, esetleg az új alapszabály tervezetben milyen témákban segíted a munkát?
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #3788 Dátum: 2018. Szeptember 24. 16:17 »
Állítom, az omme szervezeti felépítése, és alapszabálya nem felel meg az érvényes egyesületi törvénynek.

Jól van nemtudomkicsoda, Bíróoktató méhész úr/úrnő!

Bekerültél abba a büszke csapatba, aki kioktatja jogból a Bíróságot. Miért nem írtad le direktben: A Bíróság törvényt sértett, mert olyan alapszabályt jegyzett be, ami nem felel meg a törvényeknek. Ez lett volna a dolga, azaz a bíró törvénysértő magatartást tanusít. Te, miért nem nyomtad fel egy-két helyen? Rendőrség, ügyészség, EU, ENSZ, stb.

Beszéd meg a jogászaiddal, hogy ezt konkrétan miért íratták le veled? Mert ennél nagyobb badarságot még nem hallottam.  Gratulálok, ismét megnevettettél! Még így ismeretlenül is. 


Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3789 Dátum: 2018. Szeptember 24. 16:36 »
Nem tudom akkor minek kell új alapszabály. és azt sem tudom minek kell ide bármi, hiszen uniós támogatást kezelni, meg koordinálni, minden féle alap meg egyéb szabály szerint lehet. Az omme pedig egyebet semmit nem csinál.
 De, tovább megyek.
 Nem tudom minek ide elnök, amikor három titkárnő el tudja osztani az Uniós támogatást, esetleg az egyiket ki lehetne nevezni iroda vezetőnek.
 Nem tudom minek ide vezetőség. Ugyan is vezetőség nélkül is lehet Uniós támogatást koordinálni.
 Nem tudom minek ide küldötti rendszer. Uniós támogatás nélkülük is jön, ha csak azért nem, hogy a küldöttek könnyebben juthatnak támogatáshoz.
 Nem tudom minek ide bármi, hiszen az omme még egyetlen méhészeket érintő ügyben sem tudott annyi eredményt sem elérni, mint egy kisegér ami legalább az iratokat szét tudja rágni.
 Nem tudom minek ide  bárki, hacsak azért nem , hogy Támogatott gyógyszerekkel nyírjuk ki a méheket, mint történt két éve a destruktoros ügyekben.
 És folytathatnám. Persze nem most jöttem le a falvédőről, bár nem tudom, de a gyanú felébredt bennem, hogy ezt a nevetséges körítést, azért kell fenntartani, hogy néhányan jól megéljenek a méhészek pénzéből.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3790 Dátum: 2018. Szeptember 24. 17:55 »
Nem tudom minek ide elnök, amikor három titkárnő el tudja osztani az Uniós támogatást, esetleg az egyiket ki lehetne nevezni iroda vezetőnek.
...
 Nem tudom minek ide bármi, hiszen az omme még egyetlen méhészeket érintő ügyben sem tudott annyi eredményt sem elérni, mint egy kisegér ami legalább az iratokat szét tudja rágni.
...
Nem tudod, de állítod

Idézet
Állítom, hogy Mészáros felválallta és megpróbálta képviselni a méhészek érdekeit.

Nem tudom, de állítom, te csak egy computer virus okozta fertőzés vagy a digitális térben... Aki állítja, hogy látott már méheket, de neve nincs, egyesületnek nem tagja... De a bírót törvénytelennek bélyegzi. Persze egy vírusnak ez semmiből nem áll...
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3791 Dátum: 2018. Szeptember 24. 19:28 »
 Jól meg kaptam.......Szégyellem is magam. ;D

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3792 Dátum: 2018. Szeptember 24. 19:34 »
És az új alapszabályban szerepelni fog, hogy az Omme örökös elnöke Bross Péter?
 Vagy egy új elnöknek akar nagyobb hatáskört?
 És még akkor is elnök lesz, ha nem lesz tagság, vagy ezentúl már nem is lehet kilépni?
Te nem olvastad a tervezetet? Épp, hogy csökkenti az elnök hatalmát, növeli a küldöttekét. Neked ki lehetne lépned, követni harcostársadat, de úgyis csak szájkaratézol...
Olvastam a tervezetet. Nem látom, hogy csökkentené az elnök hatalmát a tervezet. Mutasd meg lécci hol csökken?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3793 Dátum: 2018. Szeptember 24. 19:41 »
Idézet
Idézet
Idézet
Állítom, hogy Mészáros felvállalta és megpróbálta képviselni a méhészek érdekeit.
Nem tudom, de állítom, te csak egy computer vírus okozta fertőzés vagy a digitális térben... Aki állítja, hogy látott már méheket, de neve nincs, egyesületnek nem tagja... De a bírót törvénytelennek bélyegzi. Persze egy vírusnak ez semmiből nem áll...
János!
Túllépted a jó ízlés határait. Túlságosan őszinte vagy.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3794 Dátum: 2018. Szeptember 24. 19:55 »
Idézet
Idézet
Idézetet írta: Vivaldi - 2018. Szeptember 24.  13:18
Állítom, az omme szervezeti felépítése, és alapszabálya nem felel meg az érvényes egyesületi törvénynek.
Beszéld meg a jogászaiddal, hogy ezt konkrétan miért íratták le veled? Mert ennél nagyobb badarságot még nem hallottam.  Gratulálok, ismét megnevettettél! Még így ismeretlenül is.
János!
Tökéletes alapszabály nem létezik, az OMME 2017 január 18 óta élő alapszabálya se az. Önmagában ez még nem lenne probléma, ha
  • a törvénnyel több ponton nem ütközne.
  • a választások előtt tett ígéreteket teljesítené. Te is tudod, hogy hol nem teljesíti, hiszen dolgoztál azon is meg ezen is.
  • az érdekvédelmet valóban szolgálná a módosítás. Nem azt szolgálja, hanem a hatalom koncentrálását.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.