Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904515 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3765 Dátum: 2018. Szeptember 16. 21:31 »
Ismét itt a lehetőség, hogy beleszóljatok abba, hogy mit szeretnétek, milyen legyen a jövő OMME-je.
http://www.omme.hu/?p=11250
A 12.000 tagból 3 javaslat érkezett eddig.
Előbb Mészáros féle vezetés aztán a Bross féle is "elkergette" azokat az embereket akik képesek lennének jól összerakni az OMME szervezetét, Ne csodálkozz azon, hogy nem érkeznek javaslatok. Brossnak így a legjobb ahogy most van. Hát akkor cipelje és ne sírjon, hogy sok a munkája és ti se sírjatok, ha nem győzi. Kap hozzá elég vastag havi fixet és egyéb apanázst, hogy hallgasson és húzza az igát. Ezt akarta, hát megkapta.

Nem mondhatja Bross, hogy nem segítettem az elnöki trónusra jutni. Hogy aztán az első pillanattól kezdve talpnyaló alattvalót akart belőlem is csinálni, az már az Ő baja, ahogy szerintem mindenkit hasonlóan kezel az OMME-ban. Hát erre én nem vagyok alkalmas. Nem elég vastag a nyelvem és gerincemnek is van tartása, meg az eszemet se veszítettem el. Ha korrekten betartotta volna ígéretét, akkor lenne körülötte most is elég ember, hogy ne legyen minden munkája félbe szerbe és haladna az érdekvédelem is előre. De nem, őt jobban érdeklik azok a külső tényezők, amikhez nem feltétel nélkül alkalmazkodnia kellene, hanem meg kellene változtatnia. Hát legyen boldog 2020-ig, aztán majd meglátjuk hogyan tovább.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3766 Dátum: 2018. Szeptember 16. 21:50 »
Attillám!
Egyre nagyobb gáz amit írsz!
Az OMME nem politikai szervezetként definiálta magát.
Nem egyes pártokhoz kéne simulnia, hanem a méhészek érdekeit védeni.
Ha egy szakmai szervezet a tagjai érdekében lép fel, azt a legdurvább diktatúrák kivételével, a politikai pártok nem ellenük való támadásként értékelik. Ilyen esetben megpróbálnak optimális kompromisszumot kidolgozni.
Az OMME talpnyalása ezt nem tette feladattá a regnáló hatalomnak.
Az eredményeket látjuk.
Vajon a méhészeknek van-e olyan gerince, hogy levonják a megfelelő következtetéseket a szakmai szervezet vezetése felé?
Egyetértek veled a diagnózisod helyes.
Képesek-e a méhészek levonni a következtetést?
Reménykedjünk. Az hal meg utoljára.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3767 Dátum: 2018. Szeptember 17. 09:45 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 21:07 írta kivancsi111 »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3768 Dátum: 2018. Szeptember 17. 09:54 »
Kár volt korán örülni, anno.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3769 Dátum: 2018. Szeptember 17. 10:27 »
Kár volt korán örülni, anno.
Igen, kár volt.
De az alapvető baj, hogy az OMME nem a méhészek érdekét, hanem a mindenkori miniszter érdekét képviseli. Az előző elnök alatt is ezt tette. Sőt az OMME történelmében ez mindíg így volt. Torgyán alatt is vagy korábban, sőt a kádári rendszerben is.
Ezért aztán a méhészeti ágazat nem a saját igénye szerint fejlődött, hanem követte azokat az irányzatokat, amiket éppen a minisztérium diktált.

Ezért vannak az OMME megalakulása óta ciklikusan nagyon erős válságok a méhészeti ágazatban, holott ebben az ágazatban nem szabadna ilyennek lenni, hiszen a méz egy olyan típusú korlátos termék, mint az arany, ráadásul a méhek munkája pedig a mezőgazdaság számára nélkülözhetetlen.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3770 Dátum: 2018. Szeptember 18. 07:56 »
Kellene csinálni két táblát, amire rá lehetne például égetni az alapítók neveit, illetve egy másikra azokat akik elősegítették, Bross hatalomra kerülését. Ezek mind az omme sírásói szerepelhetnének. Csuja második lenne a sorban.
Komolyan, most ez nem jó ötlet?

Re:Szakma-politika
« Válasz #3771 Dátum: 2018. Szeptember 18. 17:54 »
Az OMME sírásói nem személyek.
Ezt úgy hívják, hogy Magyar Méhészeti Nemzeti Program.
Amióta a lóvé került előtérbe, tönkre tett mindent.
Ameddig önzetlenül, (társadalmi munkában) épült, gyarapodott az OMME, addig szárnyaltunk.
Aztán sokan elfelejtették, hogy az OMME a méhészek tagdíjából jött létre, és erre vigyázniuk kéne.
(Cuki táska, Gödöllőn az Anna Szállóban való dőzsölés, éjszakai fürdőzések Gyulán az OMME pénzén stb.)
A Kft. pedig az igazi klasszikus utolsó döfés.
A Kft. kitalálóit is felsorakoztathatnád Vivaldi azon a virtuális táblán.
Szerintem ha ebbe mélyen belemegyünk, hosszú lesz a sor.
Én vállalom "bűneimet", rajtam bár mikor számon kérhetitek.
Egyet kérek, előtte tájékozódjatok, és nekem is adjatok esélyt a viszontválaszra.
Dr.Ludányi István még ezt az alapvető alkotmányos jogomat is megtagadta.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3772 Dátum: 2018. Szeptember 18. 19:17 »


Nem mondhatja Bross, hogy nem segítettem az elnöki trónusra jutni.

Klubvezető is megerősít téged ebben.
Olyat is ír, hogy ebben a rovatban még nem szólaltam meg, pedig az már éppen a 11. írása volt. ;D Memória...


Tisztelt Méhészklub olvasók!
Ebbe a rovatba még soha nem írtam!
Vége a választásoknak, győztünk!
Hétfő van, indul az új csapatmunka!
Nagyon szeretném ha senki nem felejtené el, még akkor sem ha nekem gratulál, hogy a siker mögött egy csapat áll!
Egy olyan csapat amelyik elszánt, és a cél érdekében rengeteg áldozatot hozott!
Én most a VÁLTOZÁST elősegítő, maroknyi 10%-alatti törpe kisebbségnek szeretném megköszönni, a kitartó áldozatos munkáját.
Kezdem azokkal, akik ezért a sikerért a legnagyobb áldozatot hozták, közben elviselték a sokszor emberekhez méltatlan kritikát, akár az OMME honlapján visszaolvasva saját nevüket.
Nem tudom mennyi voksot hozott Elekes László és Csuja László önzetlen harca a VÁLTOZÁS csapatának konyhájára, de őszinte tiszteletem az övék.
Amikor kezemet megszorítjátok, rájuk is gondoljatok!
Ők voltak ketten akik a bírósági tárgyalásokon végig értetek, értünk, és nem magukért küzdöttek!
Sokáig az ő megítélésük az volt, hogy szétverik az OMME-t!
Lám, mekkorát változik a világ!
Még az EB is a VÁLTOZÁS csapatának adott igazat.
Az összes bírósági tárgyaláson velük voltam, de az arcukat ők vállalták!
Értitek?
Hányan tették volna meg így utólag?
Nem kell belőlük mártírt csinálni, és nem is áldozatok!
Egyet viszont megérdemelnek amit a Tolna Megyei Méhész Egyesület elnökeként most itt, a nyilvánosság előtt megteszek!
Köszönöm Szépen Nektek!
Ez a Ti győzelmetek is volt!
Akiket még szeretnék megemlíteni, akiknek sokat köszönhetünk!
Ha valaki kimaradna, tőle elnézést kérek.
Mindenek előtt Kiskakast, akit most felfedek!
Baldaári Lászlóval végig együtt nyomtuk a Méhészklubot!
Írásaiért, személyeskedő, olykor elég meredek kijelentéseiért az érintettektől bocsánatot kérek!
Célunkat elértük!
Kiskakas Baldavári László néven fog tovább Qukorékolni!
Talán ő az egyik legjobban informált OMME-s ügyekben, hiszen volt IB tag is.
Aztán a "hátország"!
Bercsényi János, volt Kalocsai Elnök!
Kiss János Kalocsai Küldött
Mózes Albert, Fehér Zoltán, Csányi Antal, Baglyos László, Petrus Lajos, Pongrácz Attila, Erdélyi János, Dózsa Tamás, Szabó György,Pethes Sándor, Dr.Horváth Zsolt....folytassátok!
Látjátok, ennyi.
Aki kimaradt, tőlük elnézést kérek!
Nem voltunk sokan, de elegen!
Köszönöm szépen a Csintó csapatnak, az összes támogatónknak, hogy javaslataikkal segítettek bennünket.
Szép volt Fiúk!
Most a munkát kell segítenünk!
Nagyernyei Attila

QUQURIQ!

Minap találkoztam Mészáros úrral.
Nagyon le volt lombozódva. Nem az a mosolygós ember akit megismertem.
Talán munkahelyi gondjai vannak?
Hát igen, ekkora gonddal igen nehéz jó kedvűnek lenni.
Sokszor az IB tagok is utólag tudják meg, hogy a hátuk mögött intézkedett egy- két minden lében kanál hangadó!
Egymás tudta nélkül döntögetnek a mi pénzeinkről.
Azután meg jól összevesznek, hogy én erről sem meg arról sem tudtam.
Gyerekek!
Ennek ellenére a felelősség közös! :o
Persze vannak szereptévesztők is!
EB-ben volna a helye, mégis az IB dolgaiban dönt és intézkedik! :(
Annyi bajt hoztatok az OMME fejére, hogy ezt már nem lehet szó nélkül hagyni!
Az a szomorú, hogy minél jobban rádöbbentek a hibáitokra, annál többet hibáztok!
Előre figyelmeztet benneteket a Kiskakas, ha bármi nemű pénzügyi bukfencet csináltok, nem bújhattok az OMME háta mögé, mindenki egyénileg felel a tetteiért, a szavazásaiért!
Már nagyon régen szóltunk, hogy rossz irányt vettetek!
Nem érhet bennünket az a vád, hogy miért nem szóltunk időben.
Nagyon sajnálom!
Most már csináljátok csak végig azt amit elkezdtetek.
Minél tovább húzzátok, annál több hibát követtek el.
Nem akarok vész kakasoskodni, de még ezután jön a korona az egészre!
Tudjátok, hogy mi?
A csávázószeres méh elhullás kárfelvétele, sajtóvízhangja!
Olyanoknak adtátok ki ezt a feladatot, akinek nincsen meg a végzettsége, nem biológus!
Jobb, ha egy Kiskakastól tudja meg az illető, hogy a vegyszer egy méreg!!! :-[
A méreggel meg csak mérgezni lehet, rovarokat, hüllőket, madarakat, vadon élő állatokat és az embereket!
Tisztelt szakértők, hát csak kezeljétek módjával a mérgeket!
A mérgektől még az egyesület is elmérgesedett!!!
Köszönet Nektek érte!
Büszkék lehettek magatokra!
Akiknek nem tetszik a kritika, már egy évvel ezelőtt is több egyesületi tag is megmondta, hogy álljatok fel!!!
Nem erőszak a disznótor, mert csak elcsapja a picike hasatokat!
Mondjuk meg őszintén!
Legyőzött Benneteket a sok sok feladat!
Ha osztályoznom kellene elégtelen!
Ami érdekes, hogy ez nem csak a Kiskakas véleménye!
Egyre több helyre jutott el a kiskakas hangja.....
A szemek, meg szép lassan felnyílnak.
Mindent meg fog tudni a tagság, amit a hátuk mögött, és tudtuk nélkül csináltatok!.................

                                                        Hallgassatok már végre meg!
                                                                 Mondjatok le!!!



Az OMME  Kiskakasa! (az OMME a tagság)! És nem TI!!

Na cseréljük csak ki a két elnök nevét Kiskakas írásában!!! Lent idézettből erre gondoltam:
 ;D ;D ;D

Hozzászólás témája: Re: OMME hírekHozzászólásElküldve: 2018.09.15. 18:43


   
Volta ma Kaposváron, Bross láthatóan nagyon maga alatt volt, nem tudom, hogy ezt én váltottam ki belőle (ismerve gyermeteg kicsinyességét nem lepne meg) vagy már ennyire érzi, hogy a hullámok összecsapnak a feje felett.
Valaki volt a szakmai részen? Kíváncsi vagyok tudott-e olyat mondani ami a hivatalos tapsolóemberein kívül bárkit is megelégedettséggel töltött volna el...
Itt van mind akik neve ott lesz a táblán. Nagyernyei Attila
Elekes László
 Csuja László
 Baldavári László
 Bercsényi János
 Kiss János
 Mózes Albert
 Fehér János
 Csányi Antall
 Baglyos László
 Petrus Lajos
 Pongrác Attila
 Erdélyi János
 Dózsa Tamás
 Szabó György
 Pethes Tamás
 Dr, Horváth Zsolt, és valami csintó csapat.
 Aki nem lenne rajta jelezze, majd felírom.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 18. 19:35 írta Vivaldi »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3773 Dátum: 2018. Szeptember 18. 20:15 »
Most komolyan kérdezem, ez teljesen hülye?

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3774 Dátum: 2018. Szeptember 19. 06:40 »
Hajajj. Puff a közepébe. ;D ;D ;D ;D ;D

Egy részt, én csak másoltam, ezt Attila írta. Másrészt meg, mit vagytok megijedve? Még mindig ti vagytok hatalmon. Csak nem szégyellitek már?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 19. 06:44 írta Vivaldi »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3775 Dátum: 2018. Szeptember 19. 08:15 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 21:07 írta kivancsi111 »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3776 Dátum: 2018. Szeptember 19. 09:29 »
Csuját kétszer lehet átbaszni, először és utoljára, ahogy a méheket, a méhészeket minden évben, de már észre se veszik. Akik nem hagyják magukat, azoknak meg a közélet aktivitása közel nulla. Ki maradtak a közéletben? Az elkötelezettek és a haszonlesők.

Vajon az OMME vezérkarban milyen arányban vannak a haszonlesők?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3777 Dátum: 2018. Szeptember 19. 10:36 »
Ide figyelj Csuja. Mindenkinek joga van megváltozni, mint írni szoktam még az iskolában is lehet megtanulni azt amit tanítanak, és tanulni belőle, és az ellenkezőjét csinálni.
 Talán száz esetből 98-ban ez így is van. De azt a piszkos munkát, amit te végeztél a választás előtt, onnan már nincs vissza út.
 És tudod mit, a nagyobb bűn nem az, hogy "ki ellen," ha nem, hogy "kiért" csináltad mindezt.
 Lehet véleménye akárkinek. Egyik tetszik, a másik nem, és kész. De, mikor valaki ennyire elköteleződik, annak sokkal jobb ha ott is marad, bármi is történik. Másképpen hiteltelenné vállik, mint te is a személyedben, és mind aki a névsorban szerepel.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3778 Dátum: 2018. Szeptember 19. 12:15 »
Vivaldi!

Álláspontod szerint a világ soha nem változna. Csuját soha nem a személyek érdekelték, hanem az, hogy a méhészeknek valódi érdekvédelme legyen.
1.
Ha Bross azt mondta volna választások előtt, hogy szerinte tűrni kell a gazdák növényvédelmi magatartását, akkor nyilván nem kapta volna meg Csujától a támogatást.
2.
Ha Bross a választások előtt azt mondta volna, hogy be kell hajolni a méznagykereskedők érdekeinek, akkor Csuja biztos nem támogatta volna.
3.
Ha Bross a választások előtt azt mondta volna, hogy az OMME szervezete a világ legjobb alapszabályával rendelkezik, akkor Csuja biztos nem támogatta volna.

Soroljam neked, hogy még mikben csapta be Bross azt a csapatot, akik betolták őt az elnöki székbe.

Most pedig készül egy új alapszabály, ami tovább szűkíti a tagok jogait és tovább koncentrálja a döntéseket az elnök kezébe. De lám az alapszabály tervezete nem publikus. Vajon miért, ha nem pontosan a hatalom szűkítéséért.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3779 Dátum: 2018. Szeptember 19. 14:19 »
Nem tudom feltenni a repcés Nébih-es jegyzőkönyvét
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 19. 15:21 írta Csányi Antal »