Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904848 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #195 Dátum: 2014. Március 23. 06:00 »
Tisztelt Vivaldi!
A Toronyban (OMME központban) valóban varázsló lakik.
Olyan dolgokból csinálnak híreket, és úgy adják elő, mintha a nap 24 órájában verejtékkel dolgoztak volna a megvalósításért.
Nézzünk egy-két varázslatot. A Kft-n keresztül lehet, hogy elvarázsolják a pénzünket?A drágábbat (OMME-s üveg) kevesebbnek tüntetik fel, az ingyen újságot megvetették velünk, a Méhészet szaklapot nem, de egy újat vásárolnak.
Szlogenjük: "Csak nektek csak most." És ezt mind becuclizta a tagság. Az OV jegyzőkönyv is a varázslat része lett.
A hét napirendi pontból megtartottak hatot, a jegyzőkönyvben meg tíz szerepel.
A "Csodák Palotájában" gondolom repülő szőnyegen utazott az alapszabály módosító bizottság is az ÓZ bocs OMME palotába. Miért érdekes ez? Mert a múltkori OV-n az OMME elnöke bejelentette, hogy nem lesz alapszabály módosítás. Na akkor minek ez a nagy felhajtás? Hányszor utaztak ezért az alapszabály módosítást előkészítő bizottság tagjai az OMME központba? Na kedves Vivaldi és Tisztelt Méhészek.
Mivel nem varázsszőnyegen utaztak szerintem vissza kéne fizettettünk a tagdíjainkból elköltött üzemanyag költséget.
És a varázslat folytatódik. Méhegészségügyi hálózat átvétele, chip leolvasók az autópályák kapuiban.
Tényleg úgy érzem álom ez az OMME. A méhészeket elaltatják. A valóság teljesen mást takar.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 23. 07:27 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #196 Dátum: 2014. Március 23. 06:43 »
Tisztelt Vivaldi!
Nagyon örülök, hogy egy kicsit jobban belelátok a Palota ügyeibe. Ez komoly szálka a jelenlegi vezetés szemében.
Erről simán könyvet tudnék írni, most viszont a hozzászólásod egyik sorára reagálnék.
Ezt írtad:
 "Csak kapkodta a fejét arra a hírre is, hogy Bross lemondott. Egymás közötti pletykákból próbálta mindenki kihámozni az okot. A mai napig senki nem mondta el nekik, hogy igazából mi is volt az oka."
Ha végig olvasod a Méhészklub írásait, mindenre választ kaphatsz, de segítek,hogy ne keresd sokáig.
Valamikor hónapokkal ez előtt megfogalmaztam azt amit kérdezel, valamint Kalocsán Bross Péter kitálalt.
Mivel nem tiltotta meg senki, hogy tájékoztassam az olvasókat, próbálok érthetően válaszolni, szigorúan a saját megfogalmazásomban.
Tehát. Bross azért hagyott itt bennünket, amiért az előtte lévő három elnök is!!!!!!!!!!!
Néhány keménykezű vezetővel nem tudott együtt dolgozni, és Péter nem akart velük folyton harcolni.
Ez OMME hasonlóan működik mint egy önkormányzat. A polgármester beterjeszt egy javaslatot, a képviselők pedig folyton leszavazzák. A polgármester megnevez egy olyan személyt akivel szívesen együtt tudna dolgozni, ismét elutasítják.
De ezek apróságok ahhoz képest amiket kitaláltak róla. A szaktanácsadóknak Péter távozása után az egyik prominens vezető tartott egy "tájékoztatót". Undorítóra sikerült. Én már akkor éreztem, hogy ebben a "családias" légkörben nem sokáig vagyok hajlandó tevékenykedni. Amíg Bross elnök volt, sokan előre kinyitották neki az ajtót, többször említettem, hogy tiszta puncsillat terjengett sok ember szájából. Távozása után egymás kezéből kapkodták a kést, hogy ki szúrjon még bele. Most az a menő aki jobban szidja.
Péternek elege lett abból, hogy két vezető sakkban tartotta, ha pedig egyedül ment elintézni dolgokat a szemére vetették.
Mint Kiskakas si említette, lezárult egy korszak. Most az maradhat aki bólogat. Ellenvélemény nem lehet, még akkor sem ha a javaslat jobbító szándékú. A tagság fásult, nem érdekli ki ül az OMME elnöki székében. Csenget a postás, megkapom a támogatást nekem ennyit jelent az egyesület.
Mi lesz ha megszűnik a Nemzeti Program? Akkor lesz igazi érdekképviselet, úgy ahogy régen is volt.
Lazább sorok kevesebb méhész. Mi ezzel a baj?
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 23. 06:47 írta Nagyernyei Attila »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #197 Dátum: 2014. Március 23. 09:13 »
QUQURIQ!

Vivaldi!

Egyre több dologban értünk egyet. Nagyon sok mindent jól látsz a jelenlegi állapotról.
Ha nagyon kíváncsi vagy, és van kedved visszamenni a múltba, csak kb másfél évet, úgy olvassad végig a Kiskakas évértékelőjét. Abban mindenre választ kapsz.
Igaz, csak azon csodálkozok, hogy nem jutott el hozzád az évértékelő.
Több egyesületben lefénymásolták, és osztogatták a méhészek egymás között.
E-mailon is keringett egy darabig.
Sajnos ezt meg kell keresned a kakaskukorékolás elején. Ha jól emlékszem hét oldal.
Tudod, a méhészklub is azért jött létre, hogy mindenki tudja meg, hogy mi folyik a "Nagy palota üvegtermeiben".
Miért? Mert mindez a mi pénzeinkből van finanszírozva.
Minden egyes befizetett tagdíj alkotja az OMME-t!
Neki pedig bennünket befizetőnket kell, hogy képviseljen!
Ha ennek nem tesz a vezetés eleget, úgy menniük kell!
Márpedig több mindenben nem tett eleget!
Na ezért szeretnénk őket leváltani, vagy leváltatni!
Az idő mindent megold. Annyi hibát követtek el sorba, hogy már nincsen több lehetőségük.
És mindent megpróbálnak elhallgatni a tagság elöl, vagy félreinformálni....................

Kiskakas

Elovastam én már azt.
De megint had legyek kritikus.
Az, hogy az omme -ban miként mennek a dolgok, az az előző vezetésen is múllik. Akkor is megfogalmaztam, hogy ez a rendszer nem jó. Ez még csak nem is látszat demokrácia. Ez uraim kemény diktatúra. Az, hogy a Bross idejében nem tűnt fel annyira, az egy dolog. De nekik is, akkor is látni kellett volna, hogy ez a rendszer bizony létre hozhat egy olyan formációt mint amilyen most van. És senkinek nem volt több lehetősége, hogy megváltoztassa mint nekik.  Most már van ami van. A helyzet adott, és ezt megváltoztani szinte reménytelen.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #198 Dátum: 2014. Március 23. 09:45 »
QUQURIQ!

Tudod, a remény utoljára hal meg!
Aki reménykedik, az bízik a jövőben, és megpróbál tenni a jövőért, másokért, önmagáért.
A múlt megtörtént, változtatni már azon nem lehet, de a jövőnket tudjuk irányítani és befolyásolni.
Ha nyomást gyakorlunk a jelenlegi vezetésre, Ők is megfontoltabban döntenek. Ezzel meg csak a méhészek
lesz jobb a lehetőségeik. Már most is látni, hogy összeszedettebb lett az IB. Igaz utálják az ellenzéket, és
legszívesebben még az írmagjukat is kigyomlálnák az OMME-ból.
Miért?
Mert tudják, hogy igazunk van!
Vastag fizetésért lehet, hogy Te is ilyen görcsösen szorítanád a széket magad alatt!
Ne felejtsed el, hogy minden diktatúrát idáig megdöntöttek, így vagy úgy!
Ezért van a remény.....

Kiskakas

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #199 Dátum: 2014. Március 24. 08:17 »
Hajdan, olyan helyen voltam, ahol minden féle felmérést készítgettek a pszichikai, mentális stb tulajdonságaimról. Persze nem csak rólam, 360-an voltunk. Véletlenül egyszer később, valamilyen módon, már tartalékosként a kezembe került ez az anyag. Mondanom se kell , nem kevéssé én lepődtem meg. Abban volt benne, jellemzésként többek között a helyzettel való reális szembe nézés, és a megoldások keresése, mint tulajdonságom. Viszont az is igaz, hogy ez 1975-ben készült, és azóta sok mindenben változhattam.
De, ez maradt. Szeretek reálisan értékelni dolgokat.
/Azt is elismerem, hogy időnként, kiakadok mint mostanság, egyes  cenzorokra a "ződön", de főleg "zsírosra ", akit mellesleg bunkónak tartok, és még az álatlános iskola első osztályának az olvasás lecke javítását se bíznám rájuk. Azonkívül méltatlannak tartom, hogy olyan értelmi képességű emberek csak úgy kihúzgálják irományaimat, amik vélemények, és személyükben senkit nem sértenek. Kivéve talán a legutóbbi írást, ott a ződön, de ez már a lezárása volt az igazságtalan cenzúrálásoknak./
Vissza térve.
Azt is érzékeltem, hogy ezt a tőlem reálisnak szánt helyzetértékelést időnként egyesek támadásnak vélnek, ha  érzelmi szempontokból közelítik meg a helyzetet, mint tis néhány írásotokkal az előbbiekben.
Nehogy azt képzeljétek, hogy csak az a jó viselkedés, ha forró fejjel, gondolkodás nélkül neki esünk valaminek, és csapdoskodunk össze visza.
Először is, egy képletes dologgal kezdeném. Elmegy az ember a háborúba egy kis pisztollyal, és össze vissza lövöldözik. A golyók el se jutnak a célig, vagy olyan gyengék, hogy lepattognak, a golyó álló mellényről. De ha a lőport össze gyűjtöm, egy nagy ágyú golyóba bele teszem, aztán odasózok. Ennek van eredménye.
 Másodszor. A hallgatag ember mindig veszélyesebb, mint a hadonászó zajos.
A hadonászó zajost/és ezt most csak általánoságban mondom, nehogy valaki magára értse/ az ellenség már akkor látja, mikor az még el sem ért a lövészárokba. Látja a fegyverét , tudja, hogy mit akar.
De aki csendben, éjjel odakúszik a lövészárokba, és váratlanul odalő. Azzal nem tudnak kezdeni semmit.
Mint már leírtam, ebben az életben majdnem minden taktika kérdése. Taktika az is, hogy mit, hogyan milyen arányban csinálunk. Lehet úgyis csinálni a dolgot, hogy józsi honvédet kiküldöm egy kis pisztollyal hadonászva lövöldözni. De ebben az esetben csak akkor lesz eredmény, ha hátul meg valakik nagy csöndben már tölti a nagyágyút, és azt a megfelelő pillanatban sütik el.
Viszont lehet, hogy rosszul mérem fel, de szerintem a legközelebbi időpont az ágyú lövésre, nem jön el előbb mint a következő elnök választás.

Re:Szakma-politika
« Válasz #200 Dátum: 2014. Március 26. 20:31 »
Indulás óta olvasója vagyok a fórumnak. Kapok itt annyi impulzust, ami kielégít, nem érzek ingerenciát a hozzászóláshoz, vitázni civilben sem szeretek. Csak néha úgy érzem, beszélünk dolgokról, de vannak kötelező kérdések, amit kevesen tesznek fel.

Bross előtt három elnök ugyanazért az okért távozott az OMME éléről.

Ha jól tudom, BP "uralkodása" több cikluson át tartott. (Tiszteltem és felnéztem rá). Előtte még három elnök agyanazokkal, vagy hasonló vezetőtársakkal szenvedett együtt. Ez mekkora időszakot ölel fel? 15-20-25-30 év?
Választott tisztségviselőkről beszélünk. Ha a helyzet valóban így áll, az nem rólunk, választókról, szavazókról, méhészekről állít ki bizonyítványt? Ezek vagyunk mi!(?) Lehet hogy nem is mással, hanem magunkkal van vitánk?

Üdv:
Ortodox

Re:Szakma-politika
« Válasz #201 Dátum: 2014. Március 26. 21:23 »
Tisztelt Ortodox!
Kár,hogy ilyen keveset szólsz hozzá, mert nagyon tetszik az írásod.
Bizony már három elnököt "elfogyasztott" a jelenlegi vezetés egy két prominens képviselője.
A mostani OMME elnök egyelőre azt gondolja Ő megúszhatja.
Pedig három a magyar igazság egy a ráadás!
Addig amíg beáll a sorba és az IB akaratát végrehajtja,marad.
Na itt van a bibi. Az IB akarata egyezik a tagság akaratával?
Van amikor igen, de sokszor nem. Emiatt vannak feszültségek.
A tagság véleménye nem,  vagy nehezen szivárog a vezetők felé.
Ez nem egy alulról építkező, önkormányzatiság elvén működő demokratikus egyesület most.
Hanem egy felülről vezérelt, pénzügyi alapokat mozgató valami.
Ezt kéne meghatároznunk közösen,hogy mi ez a valami.
A tagság elszakad a vezetéstől, mert elfásult, nem érdekli semmi. Azzal sem törődnek, hogy ki az elnök, nem szeret a jó nép kakaskodni.Kapjam meg a kis támogatásomat, ez ha több mint a befizetett tagdíjam akkor még tag maradok. A "Buxa index" vezeti a tagdíjfizetőket is,  nem az egyesülethez tartozni akarás ősi szelleme.
Az igazi érdekképviselet támogatás nélkül is működött.
Nem voltunk csupán néhány ezeren, de akkoriban családias volt a hangulat.
Most is az. Egy rém rendes család.
Nagyernyei Attila




*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #202 Dátum: 2014. Március 26. 22:41 »
QUQURIQ!

Minden betokosodott OMME vezetést úgy kellett a tagság által eltávolítani!
Emlékezzetek csak a Szatmári János előtti vezetésre!!!
Azt is a tagság mozdította ki nagyon csúfondárosan!
Megint érik a gyümölcs!

A múltba látó Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #203 Dátum: 2014. Március 28. 14:14 »
QUQURIQ!

Minden betokosodott OMME vezetést úgy kellett a tagság által eltávolítani!
Emlékezzetek csak a Szatmári János előtti vezetésre!!!
Azt is a tagság mozdította ki nagyon csúfondárosan!
Megint érik a gyümölcs!

A múltba látó Kiskakas!

Kukori!

Hergeld magad!...! Hergeld magad...! Hergeld magad...!

Sokkal többen így sem lesznek...!

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Szakma-politika
« Válasz #204 Dátum: 2014. Március 28. 16:45 »
Picit visszatekertem az időt 1988ig, ezt találtam:

Re:Szakma-politika
« Válasz #205 Dátum: 2014. Március 28. 20:28 »
Tisztelt Méhészek!
Ez az egyenlő mérce.
Olvasgatom az OMME 2013. évi beszámolóját, amiben a 86. oldal lap alján személyeskednek velem.
Idézem:
"5/2013 ügyszám Nagyernyei Attila panaszbeadványt nyújtott be miszerint, H. Gábor és L. Pál személyét súlyosan sértő megjegyzéseket tettek, kéri hogy az ügyben vizsgálatot végezzen az ET.B."

Na nézzük csak az idézetet. H.Gábornak és L. Pálnak vannak személyiségi jogai, mivel nevüket nem írták ki.
Nekem, mint az ellenzék harcos képviselőjének nincs, pedig én vagyok a sértett, és a két "úriembert" bocsánat kérésre kötelezték.
Az OMME-ben ezt nevezik egyenlő bánás módnak. Persze az ellenzék akcióját már az OMME-s (IB) újság címlapján gyalázzák! Tisztelt OMME vezetők! 30 éve fizetem az egyesületi tagdíjat, két éve már kettőt is.
Letettem az OMME asztalára 20 az-az húsz millió forintot az üvegek után kapott forintocskákból!
Önök mennyit tettek le, hogy bennünket fenyegethetnek? Valóban veszélyes játékot űznek a tagsággal, vádaskodnak, amikor mi csak a szabálytalanságokra hívtuk fel a figyelmet. Lám lám azért nem volt hiába az ellenzék munkája. Az elmúlt OV hogy fejeződött be? "Tisztelt OV tagok! 16 óra 17 perc, az Országos Vezetői értekezletet berekesztem."
Tanulni soha sem késő, vagy talán az őszi OV szabálytalan volt, ahol meghirdettek 7 napirendi pontot, egy elmaradt, és a jegyzőkönyvben meg 10 szerepel?
Ez a vádaskodás? Ez tény.
Nézzük tovább. Miért kell a hiányosságokra (szabálytalanságokra) felhívó méhészeket kipellengérezni?
Az a jó egyesületi tag aki csak bólogat, mindennel egyet ért?
Én 30 év tagság után követelem, hogy alapszabályunk minden pontját vezetőink maradéktalanul tartsák be!
Az egyesület nem a kiváltságosak klubja, hanem minden tagdíjfizető méhész saját tulajdona.
Székházunk nem egy vállalat irodája, hanem közpénzből összekuporgatott érdekvédelmi központ.
Ha tetszik ha nem.
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila
 
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 28. 20:32 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #206 Dátum: 2014. Március 29. 05:56 »
Tisztelt Méhészek!
Látom tetszik hozzászólásom, folytatom az OMME "érdek nem védő" munkájának értékelését.
Nézzük a másik üzenetet a most már nem magyar, csak Méhész újság címlapján.
T.P. üzent nekünk ott. (Most így fogom a neveket használni, személyiségi jogokat betartva.)
T.P.-t, Dr.F.P. már az egyik szaktanácsadói értekezleten kuruzslónak nevezte. Le is állította érte L.Zs.
Mit üzen nekünk T.P.?
"A MÉHCSÖKKENÉS OKAI
A méhcsaládok legyengülésének , elpusztulásának oka az esetek többségében a súlyos Varroa-fertőzöttség"

Kezdjük előröl? Mikor tanulnak meg mintát venni? Mikor veszik át a nemzetközi kutatási eredményeket?
Miért a méhészeket teszi az érdekvédelmi szervezet felelőssé? Ha a Varroa a hibás miért az ellenzéket vegzálják, miért nem új szerek kidolgozásán munkálkodnak? Pont a repce és a napraforgó virágzás kezdetén és alatt aktivizálja magát a Varroa? Addig hol volt ez a parazita? Somogytúron is a Varroa pusztított? Hol vannak a vizsgálati jegyzőkönyvek amik megdönthetően bebizonyítják állításukat? Ha nincs ilyen, az OMME vezetői hogy merik azt nyilatkozni,leírni, hogy Magyarországon nem mutatható ki összefüggés a méhpusztulások és a csávázó szerek hatása között. Tegyék azonnal hozzá, hogy T.P által vezetett keresgéléssel nem! Mások (kutatók) már a mintákkal a laborban vannak,amikor a mi "szakembereink" a másik oldalukra fordulnak az ágyban.
Kedves OMME vezetők. Javasolnám a következő kérdést feltenni az OMME honlapjára, és az új IB újságba.

"Jelentkezzenek azok a Tisztelt Méhészek, akik tapasztaltak valami rendellenességet méhészetükben repce, vagy napraforgó virágzás körül! Köszönjük. Az OMME a méhészek érdekében."
Jajj reggel van én is felébredtem.
Erre mit olvasok a 20. oldalon?
" A KEVÉSBÉ VESZÉLYEST FELVÁLTJA A MÉHEKRE ÉS A KÖRNYEZETRE SOKKAL VESZÉLYESEBB"
Ez egyszerűen felháborít. A néma gyilkos ellen (neonikotinoid) nem lehet védekezni. A permetezés ellen, ha betartják a szabályokat igen.
De ne kergessünk illúziókat, itt a válasz mindenre.
A 6. oldalon O.J.tollából. Nehéz lehetett egy olyan méhészt felkutatni akinek még soha nem voltak gondjai.
Ezért kértem a pirossal kiemelt szöveget közzétenni.
Na de mi a lényeg?
"A neonikotinoidok használatának felfüggesztésével többletköltséget idéztek elő a termelőknek."
Már másfél évvel ez előtt egy OV-n is elhangzott ugyan ez az aggodalom Dr.Cs.P. szájából.
Tehát az OMME a földművesekért aggódik. Őket védje a saját szervezetük!
Mi méhészek vagyunk! A mi érdekeinket pedig védje az OMME!
Én szaktanácsadóként állandóan csak a panaszt hallottam napraforgó virágzáskor.
Mindenkinek akkor lettek nagyon atkásak a méhcsaládjaik. El kéne már végre odáig jutni, hogy károsít az atka.
Nem 3 nap alatt ürülnek ki a kaptárak a Varroától az tuti. Mi a gond? Az, hogy ilyen szakmaiatlan vezetőink vannak akik ezt le is írják.
Kellemes hét végét!
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 29. 06:01 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #207 Dátum: 2014. Március 29. 08:57 »
Tévedsz Attila!

Nem T.P. üzen azaz Tóth Péter a címoldalon, hanem maga az OMME. Ami névhez nem kötötten jelenik meg, tehát nincs idézőjelbe téve és nincs odaírva az illető neve azokért a mondatokért az OMME kell vállalja a felelősséget. Ezt Dr Ludányi Istvánnak a lap főszerkesztőjének tudnia kell, híszen írt doktori dolgozatot, ahol a magyar nyelv szabályait rajta is számonkérték amikor idézett bárki írásából.

Ezekért a mondatokért dr Mészáros László, az OMME elnöke és rajta keresztül minden IB tag felel.

A méhészújság címlapján megjelent mondatok rosszindulatúak, fenyegetők  és félrevezetők.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #208 Dátum: 2014. Március 29. 19:50 »
Hollandiában örökre betiltották a három neonikotinoid hatóanyagot (tiametoxam, klotianidin, imidaklopid). Az OMME hivatalos véleménye szerint ezek nem veszélyesek a magyar méhekre. Magyarországon a sarlatánság és a hülyeség a hivatalos vélemény.

Fáskerti László az OMME Ellenőrző Bizottsága elnökének javaslatára az OMME egy fillér pénz felhasználását sem javasolja a három méregmolekulával kapcsolatos kutatásokra.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #209 Dátum: 2014. Március 29. 20:02 »
Fáskerti úr álláspontja a méhészek érdekeivel szögesen ellentétes, tehát neki el kellene gondolkodnia azon, hogy az OMME élén álló vezetőnek ilyet szabad-e kijelenteni, szabad-e, etikus-e ilyet cselekednie.

Hogy Mészáros László OMME elnökünk felelőtlen kijelentéseket tesz méhmérgezések ügyében, azt betudhatom tapasztalatlanságának, tudatlanságának, de Fáskerti László túl régóta méhészkedik ahhoz, hogy ilyen kijelentéseket tegyen.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.