Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1909448 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #180 Dátum: 2014. Március 20. 06:43 »
Szia Zümi!
Szeretném látni ezt a javaslatot, hogy mit akasztottunk meg, mert kiakadok!
Nem is volt javaslat!
Tiszta kamu az egész!
A magyarok csináltak belőle ekkora ügyet. Természetesen továbbra is örvendetes tény, hogy nem bántják az akácot, de a mai napig csak szóbeszéd, hogy volt ilyen javaslat. Erről semmilyen írásbeli, szóbeli, hanganyag nem született. A pánikot itthon keltették.
Ez az igazi szakmapolitikai kacsa.
Eddig is volt tiltás, hogy akácot nem lehet új területekre telepíteni, de ez magyar szabályozás volt!
Az EU soha ilyen javaslatot nem tett. Csináltak belőle egy nagy lufit. Folyamatosan kértem az illetékeseket, mutassanak már valamilyen dokumentumot, ki hol mikor támadta meg az akácot. Csend van. Nincs ilyen.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #181 Dátum: 2014. Március 21. 06:29 »
Tisztelt Méhészek!
Mivel megyénk méhészei óriási tájékozatlanságban szenvednek az elnökválasztási kísérlettel kapcsolatban, szeretnék néhány konkrét kérdésre válaszolni, amit tegnap este kaptam egy hosszú beszélgetés alkalmával.
Minek indultál Attila,ha már egyszer lemondtál?
1.
Még elnök voltam, amikor az OMME folyamatosan támadta a Tolna Megyei Méhész Egyesületet (ezek ismert tények), én ezt szóvá tettem,  harcoltam egyesületünk önálló jogaiért. Ezért folyamatosan nyíltan támadtak!
2.
Tehát tévedés, nem mondtam le, hanem elnöki ciklusom végén, nem engedtem jelölésemet, mert saját bőrömön éreztem, hogy a szaktanácsadói tevékenységemmel, a társadalmi funkció összeférhetetlen. Mondták is sokan, hogy a "jó kis zsíros állását megtartotta."
3.
Érdekvédőként folytatott tevékenységemért, gyakorlatilag menesztettek. Nem rúgtak ki, csak újra kívántak pályáztatni.

Eltelt egy év. Megszűnt a Paksi méhészklub, a Bonyhádi hála az égnek, megmenekült.
Nagyon sok faluból eljártak a méhészklubon tartott szakmai előadásaimra, tájékoztatókra.
Soha sehonnan egy percet nem késtem, örültem a méhészek aktivitásának. Sokszor Tolna megyével példázódtak, tagságunk létszáma egyre nőtt.

Mivel előttem is szabad lett a pálya, még nyíltabban rávilágítottam az OMME-ban zajló eseményekre.
Na ez betette a kaput. "Meg kell törni az ellenzék erejét"!
Ez most sikerült is. Egy felülről vezérelt szűk réteg, keresett erre a feladatra közöttünk olyan személyeket,akik alapból rosszindulatúak, és nagy ismeretségi körrel rendelkeznek.
Ezek az OMME vezetéséhez hű fiúk elkezdték rombolni egyesületünk belső egységét, úgy adva ezt elő, hogy mindennek én vagyok az oka.
"Sértődött, közösségbomlasztó OMME ellenes stb"
Erre találtak olyan információ hiányban szenvedő méhészeket, akiket meg lehetett vezetni. Egyesek dolgoztak is vele rendesen, mert sokszor másfél órán át küszködtek azért,  hogy rólam hamis kép alakuljon ki.
Nézzük bűneim egy részét.
Irtózatosan nagy a szám, olyan dolgokat ki merek mondani, ami egyes vezetőknek odafent fáj.
Nem engedem a méhészek által,összekuporgatott tagdíjakat elherdálni.
Kérdezek. Na ez most tilos. Itt kedves méhésztársak bólogatni kell. Fejcsóva egyenlő a menesztéssel.
Vesztettem? Nem. A Tolna Megyei Méhész Egyesület soha nem lesz a régi.
Az igazságérzetem most már kevés. Nem fújok visszavonulót, de nagyon szomorú vagyok.
Szomorú vagyok azért mert nem látják tisztán a méhészek,hogy eszközként használják őket, és ez közösségünk vesztét jelenti.
Szerettem volna megújult erővel ismét segíteni irányítani az érdekvédelmi munkát, de a méhészek másként döntöttek. Ezt elfogadnám, viszont én nemes küzdelemre számítottam. Ez minden volt csak az nem.
A mai világ nem a sortszerűségről, önzetlenségről, tisztességről szól.
Ezt nagyon eltévesztettem!
Vagy én is kitalálok ellenfeleimről valami jó kis szaftos történetet, és akkor simán lenyomom őket, vagy kivonulok a méhészeti közéletből örökre mint ahogy Bross Péter tette.
Nagyernyei Attila
 
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 21. 06:33 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #182 Dátum: 2014. Március 21. 06:41 »
Attila!

Gyártják azokat a szaftos történeteket, hibát hibára halmoznak, tehát nem kell kitalálnod semmit. újra kell indulnod és kész.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szakma-politika
« Válasz #183 Dátum: 2014. Március 21. 18:13 »
"Szeretném látni ezt a javaslatot, hogy mit akasztottunk meg, mert kiakadok!
Nem is volt javaslat!
Tiszta kamu az egész!
A magyarok csináltak belőle ekkora ügyet. Természetesen továbbra is örvendetes tény, hogy nem bántják az akácot, de a mai napig csak szóbeszéd, hogy volt ilyen javaslat. Erről semmilyen írásbeli, szóbeli, hanganyag nem született. A pánikot itthon keltették.
Ez az igazi szakmapolitikai kacsa."

Szia Attila!
Nem azért tettem fel, hogy téged cukkoljalak elhiheted!
Glattfelder Béla volt nálunk a tavaszvárón mint előadó akác ügyben, így gondoltam felteszem amit olvastam vele kapcsolatban.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Szakma-politika
« Válasz #184 Dátum: 2014. Március 21. 19:46 »
Szia Zümi!
Tudom, hogy Te nem akarsz cukkolni.
Ürülök, hogy azért sokan osztjátok gondolataimat.
A "kemény mag" összetart.
Üdv: Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #185 Dátum: 2014. Március 21. 19:56 »
Valami azért volt.
 Az egész probléma 2005-2006ban keletkezett. Valószínű, hogy az akkori környezetvédelmi miniszter úgy gondolta, hogy csinálni kellene valamit, hogy ő is letegye a névjegyét. Először csak a közterületekről tiltották ki azután a természetvédelmi területekről . De Nálunk nógrádban 2 éve, az Ipoly erdő már a természetvédelmi területeken kívül is irtotta, mégpedig úgy, hogy uniós pénzt kaptak rá. Ez téma volt nem is egy klub foglakozáson, de el lett mismásolva az ügy. Az akác, ipolyerdő általi végleges kirtása meg kezdődött. Sőt, itt helyben is van tudomásom róla, hogy akác helyett tölgyet kellett ültetni, és bár amikor három évben egymás után a szárazság miatt kiveszett a kocsányos tölgy, újból azzal mármint tölgyel van betelepítve. Aztán Bárnában nagy helyen fekete nyár került az akác helyébe.
 Ezek tények, és erre nem lehet azt mondani, hogy nem volt  veszélyben az akác. De, amikor ezt az akác irtást már valakik nagyban kezdték csinálni, akkor kiment az unió felé is. Erre robbant a bomba, mert Glatfelder, valószínű nem véletlenül, pont választások előtt kirobbantotta. Ez is a szabadságharc része lett.
Én magam egyébbként legalább olyan veszélyesnek itéltem meg a helyzetet, mint a neonikotinok tekintetében.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 21. 20:00 írta Vivaldi »

Re:Szakma-politika
« Válasz #186 Dátum: 2014. Március 21. 20:07 »
Köszönöm Vivaldi!
Neked hiszek, ezek legalább konkrét tények amit leírtál.
Semmi kétségem a valóság tartalmáról, de ezt az OMME-nek sem ártott volna kommunikálni.
Írásod második részével is egyet értek. Persze,hogy nem véletlen az időzítés.
17.000 méhész, annak legalább 3 hozzátartozója, eszközgyártók, mézkereskedők stb.
Mind, mind az akácért aggódunk, vagy két-háromszáz ezeren. Potenciális szavazó bázis.
Minden mögött a politika van. Most az egyszer nem bánjuk.

Üdvözlettel:Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 21. 20:14 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #187 Dátum: 2014. Március 21. 20:30 »
Akác ügyben az OMME -véleményem szerint- kényszerpályára került. Ha indul egy ilyen kezdeményezés legfontosabb méhlegelőnk "megmentésére", a méhészeti érdekképviselet nem nagyon tehet mást, mint hogy melléáll, még akkor is, ha nyilvánvalóan kamu, de legalábbis politika- és kampányszagú is az egész. Ha az OMME továbbra is 'jól akar ülni a szeren' a kormányzatnál, nem állhat ki a kezdeményezéssel szemben, ezt szerintem mindnyájan elfogadjuk.
Ami a probléma, hogy az OMME vezetése zászlójára tűzte az akác megmentését a láthatatlan ellenséggel szemben, és hogy jelenleg -ennél lényegesen égetőbb problémáink ellenére is- ezt az egyetlen szakmai "eredményt" tudja felmutatni...

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #188 Dátum: 2014. Március 21. 21:14 »
Igen ezt már leírtam, hogy én is úgy látom ez az egyetlen dolog amiben részt vettek, úgy ahogy.
A többi a tagdíj emeléssel ment, amit ugye nem egy nehéz dolog más pénzén csinálni.
Viszont úgy látom, hogy az ellenzék belekényszeríti őket, hogy csináljanak valamit, mert számomra ismeretlen okból mintha tartanának az ellenzéktől.
 Hozzá teszem, én  a saját szemszögemből, a béka segge alól, innen az erdőből itélem meg mindkét elnököt.
Brossnak nem voltak ilyen gondjai nem volt ellenzéke. Ezért innen nézve nem is nagyon aktivizálta magát.
Illett volna legalább egyszer évente ellátogatni a tagszervezetekhez, de én egyszer se láttam, pedig csak feltűnt volna ha le jön.
Viszont, ha én javasolhatnék valamit az ellenzéknek, az az lenne, hogy ha kritizálni akarja a mostani vezetést szakadjon le Brossról, és kritizálja a mostani vezetést a saját neve alatt, ami még nincs elhasználódva.
Ugyanis Bross itt a mélyben a béka segge alatt, egyáltalán nem örvendett nagy népszerűségnek. Az egyszerű tagnak az volt a benyomása róla, hogy egy kicsit nagyképű. És valljuk be, ebben van is valami.
No már most a mostani vezetés is azzal az érvel próbálja semlegesíteni az ellenzéket a tagság felé, hogy az ellenzék mögött a Bross áll. Ezért van az, hogy a tagság nagyobb részét ez az egész dolog nem igen érdekli. Mert neki végül is mindegy ki van ott. A tagság nagyobb részének szemében, Mészáros se rosszabb mint Bross. Ugyanis akkor sem látott bele, hogy mi folyik fent, meg most sem lát bele. Befizeti a tagdíjjat/ szó nélkül az emelést is/ aztán még mindig megéri, mert nyáron meg kapja a támogatásból ami jut neki. Ennyi. Igazából a tagságot még egyetlen elnök se szóllította meg, se Bross, se Mészáros, se így, se úgy. Viszont aki a következő elnök akar lenni annak javasolnám, hogy próbálkozzon ezzel, és nem csak egy egy megyében, vagy régióban, hanem az ország összes területén.
Mert ha valaki le akarja váltani az elnököt, vagy elnök akar lenni, jól teszi, ha megszerzi a tagság nagyobb részének támogatását.
Szerintem. Ám lehet, hogy én rosszul gondolom, de azt hiszem a következő elnök választások már némileg el fognak térni attól, ami eddig volt.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 21. 21:28 írta Vivaldi »

Re:Szakma-politika
« Válasz #189 Dátum: 2014. Március 22. 06:13 »
Tisztelt Vivaldi!
Bross nem volt nagyképű.
Inkább arról van szó, hogy átlátta az egész méhészeti ágazatot, a termeléstől a kereskedésig, az anyaneveléstől a Nemzeti Programig. Volt az Európai profik elnöke. Nemzetközileg elismert. Profi méhészetben dolgozott Amerikában. A jelenlegi vezetőink az árnyékai sem lehetnek szakmailag. Ez nem négyképűség, hanem makacs tény.
Mindenhova elment ahová hívták, üres terem soha nem volt. Nem számított család, hét vége, kis méhész, nagy méhész, idős, kezdő állandóan köztünk volt. Egyszer nem hallottam a szájából, hogy mennyit dolgozik.
Csinálta a két pozíciót egy fizetésért. Ügyvezető és az OMME elnöke volt egyben.
(Négy éven keresztül egy fillért sem vett fel, majd egyben megszavaztuk neki a tiszteletdíját. Akkor meg azt vágták a fejéhez, hogy ekkora pénzt,hogy lehetett felvenni?)
Sajnos nem Ő irányítja az ellenzék tényfeltáró érdekvédő harcát. Ha így lenne, már rég nem lennének a mostani
vezetőink. Távozása nagy veszteség a méhészeti ágazatnak. Ezt nem 2014. márciusában fogjuk megérezni.
Egy korszakot azt utókor értékel.
A mostani az én véleményem szerint rémálom.
Az egység megbomlott, mindenki mindenkit utál. Bross ebben is profi volt. Akkor is voltak problémák, de lazán élből kezelte.
Mi van most? A problémákat úgy próbálják kezelni, hogy újabb problémát generálnak.
Erre iskola példa a Tolna megyei történet. Egy kis "felső" segítséggel szétzilálták közösségünket.
A kudarcba fulladt elnökválasztási ceremóniát egy percen belül tudták az OMME vezetői.
Annyi változás van, hogy a helyi tudósítónak már "munkatársai" is vannak.

Üdvözlettel:Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 22. 06:31 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #190 Dátum: 2014. Március 22. 08:24 »
QUQURIQ!

Üdvözletem mindenkinek, kivált képen Vivaldinak!

Ennyi ostobaságot már régen olvastam mint a Te Írásodban! Olyan tényektől elrugaszkodó állításaid vannak, hogy szerintem Te magad sem hiszed.
Mint írod, hogy ott lent…. ki mit mond, csak a Te fantazmagóriád! Ott lent, aki akarta mindenki felvette a támogatásokat. aki meg csak csórón dumál, és nem tudja megoldani az elő finanszírozást, annak jöhet maga az isten elnöknek, akkor sem fog felvenni előfinanszírozásos támogatást! Na látod ezeknek nagy a  szája! Ezek elégedetlenkednek!
Csak úgy megjegyzem, addig érdekes semmi baj nem volt az OMME vezetéssel, amíg nem volt támogatás!
Tudod, hogy kik az igazi OMME tagok?
Akik az támogatásos rendszer előtt is OMME tagok voltak!
Ezeknek a méhészeknek a szájukból sohasem hallhattál ilyen vádakat, amit most itt összelapátoltál!
Az Ő nevükben is ezt visszautasítom!
Hiteltelen, rágalmazó, és rossz indulatú Vagy!
Bross nagy ellenséged lehet, hogy ennyit köpködsz Rá!
Addig amíg Bross éjnek idején autózott, a különböző egyesületekhez hogy felvilágosítsa az ilyen sötét elméjű illetőket mint amilyen Te vagy, addig Te otthon mesét olvasgattál a gyerekeidnek, és simogattad a fejüket.
Még arra sem méltattad Brosst, hogy elmenjél pár kilométert, hogy meghallgassad, hogy milyen lehetőségeid lennének a nemzeti programból!
AZ OMME-nak 118 körüli a tagszervezete! Szerinted, mindenhova el kellet volna mennie?
Szerinted az amerikai elnök minden faluba elmegy? Még a képviselő sem!
Az, hogy Te a világ végén laksz arról csak Te tehetsz!....(ha nem vagy vele megelégedve)…
Viszont sokan laknak még a világ végén, és tisztességesen meg tudnak élni az ottani lehetőségekből….
Egyébként, ha ekkora észnek tartod magad, úgy miért nem vállalsz közfeladatot, akár OMME elnöki posztot is!
Könnyű a pálya szélről bekiabálni!
Könnyű a jelenlegi elnököt is aligálni!
Te mit tettél a magyar méhészek érdekeiért?
Nézzél csak szét, hogy az „ellenzék” nagy része mind régi motoros az OMME-ban, és nem szétverni akar, hanem a tagság érdekeit képviselni!
Brossal többet meg ne példálózz, mert egy  sötét alaknak nyilvánítod magad ki itt a nagy nyilvánosság előtt!
Vedd már észre, ott a világ végén, hogy Bross az OMME-t a háta közepére sem kívánja!
Ő is a gyermekei fejét szeretné végre simogatni, úgy ahogy Tőled tanulta….
Brossal egyet megtaníttattak az ilyen fazonok mint amilyen Te is vagy, hogy senki érdekeit ne képviselje, mert hálátlanok, haszonlesők, és irigyek Vagytok!
Krisztust is a „Júdások” árulták el!
Jelöltesd Magad elnöknek, ígérem, hogy Rád szavazok, csak hogy megláthassam hogy milyen az ideális OMME elnök!
Biztosan az összes magyar méhészt kb. húszezer, az OMME-ba tudod terelgetni, és mindenki nagy megelégedésére vezeted demokratikusan, szakmaian önzetlenül az OMME-t!

Sok sikert, és jó egészséget hozzá!

Az önérzetes Kiskakas!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #191 Dátum: 2014. Március 22. 09:12 »
Azt hiszem két dologról beszélünk, de főleg két szempontból.

Ti, valószínű én feltételezem, ott voltatok a közvetlen környezetében, vagy közelebbről ismertétek Brosst. Ezért bizonyos mértékben elfogultak vagytok. Én viszont azokról a tömegekről beszélek akik csak tagok voltak akkoriban is. És ebből a szempontból majdnem mindegy milyen volt Bross igazából. Az a lényeg milyennek látszott. Az, hogy olyan volt mint ahogy leírtátok? De a nagy többség ezet nem tudta, tehát nem valami kis zavarban lehetett akkoriban sem a kommunikáció, a vezetés és a tagság között. Azon kívül nem egyszer halottam róla rosz véleményt olyanoktól is, akik most ennek a vezetésnek is az ellenzékei.
 Mészárosék újság kiadása szerintem valami ilyesmit céloz, hogy lássa azt tagság, amit ők látatni akarnak vele. És, milyen ügyesen. A tagság pénzén, csinálnak hasznot maguknak. Egyszerűen leírnak dolgokat, a tagság olvassa, és mivel különösebben nem érdekli az ügy elhiszi.
Azért mondom, hogy jó lenne, ha hátra dőlnétek, esetleg aludnátok egyet rá, és azután tárgyilagosan megvizsgálnátok a helyzetet. Az indulat soha nem jó tanácsadó, és a ti írásotok tele van indulattal.
A tagság egyszerűen közönyös. Én ismerem azoknak a szövegét is, akiknem úgymond ti az ellenzékei vagytok. Azok azt mondják hogy Bross áll mögötetek. És erre nem lázad fel a tagság a mostani vezetés ellen. Márpedig ha annyira szerette volna  a Brosst azt tenné.
Mielőtt még valaki rám sütné, hogy Mészáros embere vagyok elmondanám, hogy mostanában , a huszonhárom éves tagságom ellenére, már nem is megyek el még szavazni sem. Én nem védem a mostani vezetést sem. Csupán elmondtam azt, hogy szerintem, hogy hogyan lehetne előre lépni annak, aki esetleg le akarja váltani az elnököt. Szerintem egyébbként, ebben a rendszerben, amit én állandóan bírálok, nem lehet leváltani, csak ha ő maga lemond. De ha le is akarná valaki váltani, akkor bizonyosan meg kellene szerezni az összes egyesület támogatását, és nem kettő, háromét. És ez most nincs, ahogy én látom. Be kell látni, a gyógyszer cukor támogatás osztásának joga, olyan adu a kezükben amit nem lehet felül licitálni.
Én megfigyeltem, a politikusokkal is mindig az a baj, hogy egyszerűen nem tudják beleképzelni magukat a nép helyzetébe, ebből van nagy bukás általában.
A következő, elnökválasztásra próbáltam tanácsot adni annak, aki esetleg megpróbálná leváltani ezt a vezetést, mert ez csak hideg fejjel lehet. Ők se hülyék.
De egyenlőre látva az írásotokat, nem itt tartunk.  A politika, mert ez is politika és a nagy is, nagyrészt taktika kérdése. És erre számtalan példa van. Taktikázni pedig hideg fejjel, okosan lehet. Indulatból pedig semmi nem lesz, csak vagdalkozás.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 22. 09:34 írta Vivaldi »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #192 Dátum: 2014. Március 22. 10:33 »
QUQURIQ!

Szia Vivaldi!

Végig olvasva az írásodat, azért sok mindenben egyet értünk.
Mi sajnos nem taktikázunk, ezért haladunk csak lassan előre, de haladunk.
Mi nem pozicióra vágyunk, habár megtehettük volna régen.
Nincsen semmi vágyunk, csak egy demokratikus stabil, szakmai alapokon nyugvó egyesületet szeretnénk.
Ez miért baj?
Értsd meg már végre, és értessed meg a többiekkel is, hogy Bross P. lemondott, önként, menni akart!
Ebből adódóan nem is akar visszajönni!
Mit gondolsz miért szaporította fel a méhcsaládjainak a számát, ha vissza akarna térni?
Szerintem zárjuk le a korszakát, mert ez már a múlt!
Ti nektek nem felelt meg az elnöksége, mi viszont nagyon sajnáljuk, hogy elment!
De vége!
Ugye nem kívánod, hogy leírjam, hogy mi mindent köszönhet az OMME Brossnak?
Ezek tények, amik a valóságot tükrözik!
Ha ez így van, akkor, felesleges ezen tépelődni!
Abban teljesen igazad van, hogy a tagság, érdektelen, nem foglalkozik azzal, ami és akik az érdekeit szolgálják.
Csak a támogatás meglegyen!
Tudod, hogy mit érdemel az ilyen tagság?
Nem érdemel semmi érdekképviseletet!
Mindenki mindent oldjon meg saját maga, harcolja ki magának azt, amit egy nagy apparátus sok-sok erőfeszítéssel tud csak nehézkesen elérni.
Ha nem jártuk volna ki a támogatást, úgy nemhogy növekedett volna a méhészetek száma, hanem csökkent volna, az idős méhészek miatt.
Most ha megszűnne a támogatás, nagyon sok kezdő bajban lenne, és pánik szerűen abbahagyná a méhészkedést!
Nos!
Őróluk beszélek!
Semmi közük nem volt a méhészkedéshez, csak a bevétel hajtja Őket, szakértelem nélkül!
No!
Most ennek isszuk a kárát! Gyorstalpaló méhész iskola, ami ilyen vagy olyan!
És már Ők a legjobb méhészek, Ők oktatják ki az öregeket. Elfoglalják a kijelölt vándorhelyeket, hurcolásszák a betegségeket!
És a lopások? Tisztelet a kivételnek!
Tudod, én az MV-nak úgy oldanám meg, hogy akik felvették a 10 millát, minden év február végén a méhegészségi ellenőrrel és az MV ellenőrökkel levizsgáltatnám az egész állományukat.
Itt nem volna kecmec!
Elpusztult mind a 200 család? Jó állítsa vissza saját erőből, de a futamidő végére a vállalt méhcsaládszámnak meg kellene lenni!
Ha nem, vissza a 10 milla + kamatok!
Mindjárt kevesebb volna siker méhész...

Kiskakas

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #193 Dátum: 2014. Március 22. 17:26 »
Utoljára Brossról, mert kár szót vesztegetni a múltról.
Én midig vigyázok arra, hogy leírjam:"Innen a béka segge alól". Mert pontosan ez a hely az, ahová a tagság 90%-a tartozik. Ide azok tartoznak akik befizetik a tagdíjjat, aztán beadják a papírjukat támogatásra. Néhányszor elmennek, klubfoglakozásra, vagy csak az éveleji évzáróra , a tagdíjjat befizetni. Egyébként, esetleg elmennek Novemberben Gödöllőre, vagy a helyi méhésznapra. Ennyi nekik az omme. Azt szerettem volna valahogy bemutatni, hogy ezek az emberek hogyan látják a világot. Azt a világot amihez ti páran jóval közelebb vagytok, tehát jóval többet is tudtok róla, tehát ti nem  tartoztok a "béka segge" alatti 90%-hoz.
Abban lehet, hogy tévedek, hogy bármilyen minimális jelentőséget is tulajdonítok ennek a 90%-nak. Mert a legutóbbi idők, mind azt mutatják, hogy ez a 90% bizony semmit nem számít azon kívül, hogy befizeti a tagdíjjat. Elmondanám még, hogy Bross nekem, és nekünk, nem volt se jó, se rossz. Mert ami idáig lejött belőle, azon sem örülni, sem pedig búslakodni nem lehetett. Mi, vagyis a 90%, legfeljebb a szaktanácsadóval kerül kapcsolatba, időnként. A tagság akkor sem látott bele , hogy mi ment az omme központban. Csak kapkodta a fejét arra a hírre is, hogy Bross lemondott. Egymás közötti pletykákból próbálta mindenki kihámozni az okot. A mai napig senki nem mondta el nekik, hogy igazából mi is volt az oka.
Csak kérdésként fűzném hozzá, ki a fenére másra tartozna az elnök lemondása, mint a saját tagságára? Rendesebb helyeken, még a tisztesség is megkívánná, hogy az elnök mondjon már valamit a tagságának, hogy miért hagyja ott őket faképnél. Ennyire tisztelte Bross a tagságot.
Az elnökválasztás előtt egy hónappal engem,/mintha sokat számítanék/ tükör egyszerűen kitiltott a zöldfórumról. Két nappal azután engedett vissza. Véletlen? Nem tudom.
 Akkoriban még csak ott lehett olvasgatni valamit, de az ottani moderátorok, cenzorok, nagyon vigyáztak, és mindent töröltek mindent, ami nekik, vagy az omme-nak kényelmetlen volt.
Nem tartozik tehát csoda számba, hogy megint olyan elnökünk van amilyen. Megint egy csoport. Valamilyen, választott magának elnököt. A tagság, a 90%-a semmit sem tudott, a túlnyomó része még soha nem is hallott Mészáros úrról. De, hát mivel már megszokta, hogy eddig is mindig mindenből kihagyták, ezt is normálisnak gondolja, és most sem igen érdekli több, mert úgy látja ,úgyse tud tenni semmit.
De, mégis azt mondanám, van előre lépés. És ez az előrelépés pontosan ez. Ez a fórum. Ti pontosan azt csináljátok, /nem tudni hogyan/ami eddig hiányzott.
Aki látta a gyűrűk urát, az tudja, mi vasudvardban az a bizonyos torony ahol a varázsló lakik. Nos a való életben ez hasonlít legjobban az omme csúcs szervére. Ebbe a toronyba bele látni lehetetlen, mégis ti innen hoztok híreket. És, már ez is valami.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 22. 17:32 írta Vivaldi »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #194 Dátum: 2014. Március 22. 22:33 »
QUQURIQ!

Vivaldi!

Egyre több dologban értünk egyet. Nagyon sok mindent jól látsz a jelenlegi állapotról.
Ha nagyon kíváncsi vagy, és van kedved visszamenni a múltba, csak kb másfél évet, úgy olvassad végig a Kiskakas évértékelőjét. Abban mindenre választ kapsz.
Igaz, csak azon csodálkozok, hogy nem jutott el hozzád az évértékelő.
Több egyesületben lefénymásolták, és osztogatták a méhészek egymás között.
E-mailon is keringett egy darabig.
Sajnos ezt meg kell keresned a kakaskukorékolás elején. Ha jól emlékszem hét oldal.
Tudod, a méhészklub is azért jött létre, hogy mindenki tudja meg, hogy mi folyik a "Nagy palota üvegtermeiben".
Miért? Mert mindez a mi pénzeinkből van finanszírozva.
Minden egyes befizetett tagdíj alkotja az OMME-t!
Neki pedig bennünket befizetőnket kell, hogy képviseljen!
Ha ennek nem tesz a vezetés eleget, úgy menniük kell!
Márpedig több mindenben nem tett eleget!
Na ezért szeretnénk őket leváltani, vagy leváltatni!
Az idő mindent megold. Annyi hibát követtek el sorba, hogy már nincsen több lehetőségük.
És mindent megpróbálnak elhallgatni a tagság elöl, vagy félreinformálni....................

Kiskakas