Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904617 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3720 Dátum: 2018. Március 13. 22:14 »
A zöldön (OMME hírek , T.P.) megjelent egy írás ami nagyon fekete-fehéren közöl tényeket.
Azon írás alapján lehet, hogy a zöld (itt a tó alján) fekete-fehérebb  mint az eredeti ?
Nyugi!

Hu de örülük, hogy nem arra a levélre válaszoltál, ami az én fiókomban van és nem jelent meg.

Egyébként meg olvasd el, hogy ki kritizálja a Green Peacet, az az én ovasatomban épp nem az.

Vagy lemaradtam, hol állt ott a Green Peace mellett a Tóth Péter a neonikotionidok elleni harcban? Te melyik rendezvényen láttad Tóth Péter, hogy felébredt, és odaállt volna a neo ellen valahova?
Idézet
Bross Péter hiányolta levelében a Greenpeace 2017-es aktivitását. Szégyen, hogy nem vette észre, de a Greenpeace mozgott, lépett, sőt Nagyernyei Attilával tavaly sajtótájékoztatót is tartott.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3721 Dátum: 2018. Március 19. 20:01 »
A tegnapi OV-nak volt egy számomra érdekes hozzászólása.
Ezt Dr.Mészáros László produkálta.
Amikor arról volt szó, hogy szorgalmazni kéne az OMME önálló egyesületek szövetégévé alakítását, azt mondta, hogy 4/5-ös szavazás szükséges ehhez. (Ez így igaz.)
Olyan érzésem támadt, mintha ellenezné az önállósodási folyamatot, vagy akár be is tartana.
Mondjuk ebből az aspektusból szemlélve a Tolna Megyei Méhész Egyesület szétszakítását, teljesen más megvilágításba helyezi a mi történetünket is.
Eddig is szándékosságot véltem felfedezni, de most a gyanúm tovább fokozódott.
Arra pedig amire az EB elnök hivatkozott, hogy óriási bevételkiesése lenne az OMME-nak ha mindenki önálló lenne, vitába szállnék.
Az OMME likviditási gondjai pedig azonnal megszűnnének, mivel az önálló egyesület viselik a
költségeket, amelyek között a legnagyobbak a Magyar Méhészeti Nemzeti Programmal kapcsolatos elméleti ismeretterjesztés, bemutató méhes látogatás, vagy a különböző méhész szakmai napok.
Mivel ezeknek  nem az OMME lenne lebonyolítója, így költsége sem merülne fel.
Az önállók visszakapnak méhészenként 1.350 Ft-ot az OMME-tól, de ez egy közgyűlési döntéssel simán módosítható.
Arról nem is beszélve, hogy az önálló egyesületeknek sokkal nagyobb a mozgásterük, a pályázati lehetőségektől kezdve, az érdekképviseleten keresztül, mivel önálló jogi személyként működnek.
Így az OMME-ról is lemenne egy óriási teher, ha egy alapszervezet "elcsesz" valamit, most az OMME felel érte.
Egyébként ez a folyamat már nem állítható meg, de hátráltatható.
Valamikor esetleg majd megkérdezik a gáncsoskodóktól, hogy ez mire is volt jó.
Azzal viszont egyet értek, hogy ezt erőszakkal senkire nem lehet rákényszeríteni.
Az alapszabály módosítása új korszerű formába öntése, és az SZMSZ teljes átírása, az alapszabályhoz való illesztése is szóba került.
Az a véleményem, hogy ezt gyakorlatilag kivitelezhető formába kell önteni, és csak utána szabad független jogászokat az alapszabály közelébe engedni, hogy a cégbíróságnak is megfeleljen.
A jelenlegi felállása az OMME-nak egy nagy "katyvasz".
Önálló, meg helyi OMME alapszervezetek, különböző tagdíjakkal, de azonos(?)jogokkal.
Ezen sürgősen változtatni kell.
Ez a hatalmas létszámú küldött(minden megkezdett 50 fő után 1 fő) meg indokolatlan, gyakorlatilag megbénítja az érdemi munkát.
Nagyernyei Attila


*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #3722 Dátum: 2018. Március 19. 20:32 »
QUQURIQ !!!

"Ez a hatalmas létszámú küldött(minden megkezdett 50 fő után 1 fő) meg indokolatlan, gyakorlatilag megbénítja az érdemi munkát."
Vagyis, hogy mindenki értse, egy nyolc fős egyesület egy főt küldöttet delegál, mert az ötvenbe beleesik, + 1 fő a mindenkori elnök.
Így egy nyolc fős egyesület 2 fővel jelenik meg a közgyűlésen.

Az ötven fős egyesület is csak egy fő küldöttet delegálhat,+ 1 fő az elnök.
Amikor sorsdöntő szavazásra kerül a sor, egy nyolc fős egyesület szavazati joga is annyit ér, amennyit egy ötven fős egyesület szavazata!
...és lehet, hogy egy nyolc fős egyesület szavazata dönti el az OMME működését, attól függetlenül, hogy jó volt-e a döntés vagy sem!
Azért is lenne oly fontos egy tisztességes jó alapszabály, nem olyan ami a mostani, amit az érdekek, érdekszövetségek miatt hoztak létre, nagyon drága külsős jogi segédlettel!

Kiskakas

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Szakma-politika
« Válasz #3723 Dátum: 2018. Március 19. 21:09 »
Üdv.Uraim!
Kiskakas!
Hogy a KGy méretét jelentős mértékben lehetne csökkenteni abban egyet értek.
De az írásod azt sugározza hogy a kis létszámú egyesület küldöttjei csak rossz irányba vihetik a "sorsdöntő szavazást",és ez már bennem nem vállt ki egyet értést.
Mire alapozod hogy csak a nagy egyesület küldöttje tud jól szavazni?
Voltam olyan KGY-n ahol a nagy egyesület küldöttje,felszólaláskor a társaitól kérdezte hogy Ő melyik egyesülettől jött.
Nem értem miről beszélsz,mivel tudnak többet a nagy egyesület küldöttjei a kissebbekhez képest?
Lehet hogy a majdani szövetségesdiben azt is szabályozni kellene hogy minden szövetségre lépő egyesületnek egyforma tag létszáma legyen?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #3724 Dátum: 2018. Március 19. 21:24 »
QUQURIQ !!!


Ezt írtam:
"hogy jó volt-e a döntés vagy sem!"

Ezt írtad!
"a kis létszámú egyesület küldöttjei csak rossz irányba vihetik a "sorsdöntő szavazást","

Hogy mekkora a különbség?

Kiskakas

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Szakma-politika
« Válasz #3725 Dátum: 2018. Március 20. 19:32 »
Üdv.Uraim!
Kiskakas!
Ne vitázz értelmetlenül kicsinyes,vélt problémákról!
Sajnos vannak,vagytok páran akiknek bizonnyal vannak jó gondolatai is,de nagyon sajnálatos hogy időnként előkaptok valamit amiből akkor is problémát akartok csinálni ha az ég leszakad.
Az előző írásod is ilyen,de Te ragaszkodsz hozzá hisz Te írtad ha van értelme ha nincs.
No nézd még egyszer:

QUQURIQ !!!


Ezt írtam:
"hogy jó volt-e a döntés vagy sem!"

Ezt írtad!
"a kis létszámú egyesület küldöttjei csak rossz irányba vihetik a "sorsdöntő szavazást","

Hogy mekkora a különbség?

Kiskakas

Tehát  a kis létszámú egyesület küldöttje sza..aszú,mindegy hogy a döntés jó volt-e vagy nem.
Ha van rajta sapka azért ha nincs,azért.
Arról már nem is beszélve,ha adott esetben nem ért veled,veletek egyet.

A magam részéről azt gondolom hogy az OMME alapszabályát kínaiul kell megfogalmazni,leírni.
Az elnököknek nem kell tisztelet díjat osztani és akkor aki,akik fölvállalják az ágazat képviseletét
bizonnyal jó irányba vinnék az egész ágazatot.
Pénzért csak hatalmi harc folyik és egyéb lobbi és teljesen mindegy hogy ezt egyesületnek vagy szövetségnek akarjátok hívni.
A közös érdek ebben a formában is az mint az általatok favorizált új formában.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #3726 Dátum: 2018. Március 20. 21:33 »
QUQURIQ !!!

Izso60!

Látod, ez az amikről korábban is írtam!
Nincsen önálló gondolatod, javaslatod, csak az írásokat kifacsarod, és kritizálod!
Íme!
 "Ne vitázz értelmetlenül kicsinyes,vélt problémákról!"

Te forgatod ki a szavaimat, és ezzel a mondatoddal, lerázod, a tényeket, és elbagatelizálod!
A kettővel ezelőtti írásomat azoknak szántam, akik nincsenek tisztában az OMME alapszabályával!
Vagy Te sem?

"Ezt írtam:
"hogy jó volt-e a döntés vagy sem!"

Nem azt írtam, hogy rossz döntést hoztak!
Tehát ennyi erővel, jó döntést is hozhattak!
A Te megfogalmazásodban csak a negatív példa a döntő!
Azért alapjában véve, szerinted az igazságos, hogy egy kis egyesület, (kevés létszámú), azonos érdekeket képviseljen mint egy 50 fős?
1/6 kevesebb létszám, mondja meg, hogy mi legyen a további út?
No, ezen ne is vitázzunk, mert értelmetlen...

Kiskakaks

Re:Szakma-politika
« Válasz #3727 Dátum: 2018. Március 21. 07:06 »
El kell jönni a Szervezeti felépítés munkacsoport ülésére, és ott megtenni az ez irányú javaslatokat.
Ebből idéznék, amit az OV-n is felolvastam!
Ez benne van az OMME beszámolóban, amelyet minden küldött megkap, és ha veszi a fáradtságot és el is olvassa.
Nekem az a tapasztalatom, hogy rá sem bagóznak arra, ami ebben az anyagban benne van.
Tök nagy az érdektelenség, passzivitás, aztán mondanak egy nagy "lózungot" mint Izso60.
" A munkacsoport tagjai egyetértettek abban, hogy a távlati cél a helyi szervezetek önállóvá válása kell, hogy legyen és az OMME pedig önálló szervezetek szövetségeként működhetne."
Kiskakasnak teljesen igaza van, csak ami neki egyértelmű, azt másoknak magyarázni kell.
Olyan küldöttgyűlés előkészítésén dolgozik a Szervezeti felépítés munkacsoport, amelyben a küldöttek a tagság létszámának arányában lesznek képviselők.
Most nem így van!
Emiatt nagyon eltorzult az érdek-képviseleti munka.
Valóban egy 5-6 fős OMME alapszervezet jelenleg 2 fő küldöttet delegálhat.
Ha ebből mondjuk 5 is van (mert van), akkor ők  "lenyomnak" egy 399 fős mega egyesületet!!!!!!!
Tehát max (5x10)50 fő "lenyom" egy 400 főst! (mert ekkor már 1 küldöttel több van a "kicsiknél", mivel a 399-nek 9 küldött "jár", az 5 "kicsinek" pedig 10.)
Ez egy extrém példa, de a jelenlegi szabály ezt engedi.
Tehát azon kell közösen dolgoznunk, hogy a képviselet létszámarányos legyen!
Nagy falat, de megoldjuk.
Mint előző írásomban említettem a folyamat nem állítható meg, akár mennyire is szorgoskodik rajta a volt OMME elnök.
Bele kell nyugodnia, hogy egy sokkal korszerűbb, rugalmasabb érdekképviselet körvonalazódik, ahol az ő szavazata is "csak" egy.
A pussznatlak, meg csá csocsesz még elmegy a haveri körben, de az OMME nem erről szól.
Aki soha nem végzett érdekvédelmi tevékenységet és úgy pottyant közén állami cégtől nehezen áll rá a gondolkodása, hogy itt szolgálni kell tagságot, nem parancsolni a beosztottaknak!
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3728 Dátum: 2018. Március 21. 08:41 »
Ha érdekképviseleti feladatot nem vállal az OMME, akkor mindegy hogy épül fel a küldöttgyűlés. Az elnökség úgyse a tagságra figyel,, hanem a minisztériumi utasításokra.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3729 Dátum: 2018. Március 22. 12:03 »
Elmegyek, oszt mi lesz?
 Végig hallgatom amit mondotok és utánna felteszem a kezem, ha.... megengeditek.
Ettől többet ér ha a fiatalokat okítom.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3730 Dátum: 2018. Április 04. 13:10 »
Ha érdekképviseleti feladatot nem vállal az OMME, akkor mindegy hogy épül fel a küldöttgyűlés. Az elnökség úgyse a tagságra figyel, hanem a minisztériumi utasításokra.

A küldöttgyűlés szavaz!
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Szakma-politika
« Válasz #3731 Dátum: 2018. Április 04. 13:36 »
Hááát, hogy is kezdjem.
Az OMME-es újság olvasása nem kevés lelki teher számomra, különösen akkor, ha elnökségi tagok szét fényezik benne magukat.
Gyakorlatilag a munkájukat végzik, (talán még pénzt is kapnak érte), és oldalakon keresztül megy az önimádás.
Ne is haragudjatok de ez már sok!
Valami olyant érzek mint a mostani választási kampányban.
Nézzünk néhány konkrét dolgot.
Az simán bebizonyosodott a cikkek alapján, hogy a mostani vizsgálatoknak semmi köze a monitoringhoz, ezek egy sima méhmérgezési estek, amelyek voltak 50 éve is, meg sajna lesznek is.
Képzeljétek el, ha én ekkora fényezést lenyomtam volna a 11 évig tartó paksi méhmérgezés után.
Nem kéne egy cseppnyi szerénység?
Végül is cikkemet sokkal "vadabbra" szántam, de az OMME Küldöttgyűlése előtt legyen enni elég.
Egy egysoros hírben természetesen jó olvasni a sikerekről, de ez egy túlfűszerezett álszent cikk.
Aki nem lát bele a szakmapolitikába talán be is cuclizza ezeknek a remek fiúknak az óriási tetteit, de itt másról van szó.
Elég Dr.Darvas Bélát említenem, és némelyikük már a Seduksen után kotorászik, de minimum a homlokát törölgeti.
Hiába, fáj az igazság, így ezt csak önfényezéssel lehet valahogy letakarni.
Már azok elől akik nem látnak a paravánok mögé.
A végére hagytam.
A Teendők méhmérgezés esetén "Brossúra" nagy segítség, ezt köszönjük, csak megint az aláírás!(Itt már titulus sincs, mert ő sem tudja, hogy valójában kicsoda.)
Miért nem OMME??????
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #3732 Dátum: 2018. Április 05. 20:28 »
QUQURIQ !!!

Kérdezném? Tudja valaki  Tóth Péter kiküldetési ügye hogyan zárult?
Alaptalan volt-e a megvádolása?

Kiskakas

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #3733 Dátum: 2018. Április 05. 20:58 »
Indult egyáltalán ilyen irányú vizsgálódás? Mármint hivatalosan?
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3734 Dátum: 2018. Augusztus 04. 08:32 »
Bár már erősen elavult a kérdés, (én csak most láttam), a válasz igen, indult Ellenőrző Bizottsági vizsgálat. Lefolytatásra került, és ha jól emlékezem, az eredmény ki lett rakva az OMME weblapra. Az is lehet, hogy a beszámolóban benne volt áprilisban. Attól függ, hogy az ÉVES beszámoló nyomdába adása előtt fejeződött-e be, vagy utána. Majd megkeresem a weblapon, ha nem találtad. De szerintem azóta mindenki olvasta.


Arra csak felhívnám a figyelmedet, hogy - mint a mostani ábra is mutatja, - hogy egy adott kérdés nem biztos, hogy eljut a címzettekhez, ha csak úgy a neten kering. Ha ilyen kérdésed van, email az OMME EB-hez. Fórumot nem mindenki olvassa, kevesek válaszolnak. És az is esetleges.  Levél, vagy email légyszi...
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!