Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904781 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #3705 Dátum: 2018. Március 10. 06:22 »
Közben ha valaki lemaradt volna, a tegnap esti írásomra már Geddekes reagált is.
Ezt írja:
"Egyik elnökségi tagunk nincs tisztában azzal a ténnyel, hogy az internetes felületen leírt szövegekkel kapcsolatosan a sértettség okán csak 30 nap felszólamlási idő van. Azt követően már nem kíváncsiskodhat sem a személyről, sem a jogorvoslatot nem kérhet a domén tulajdonosától, sem a bejegyzést tevőtől, mert a jogvesztő határidő letelt.

Van egy magánvádas első fokú büntető eljárás folyamatban, ahol ez az elnökségi tag szeretné a bírósággal felrúgatni ezt a szabályt. Hát nagyon remélem, hogy a domén tulajdonos rá fog kérdezni a bírótól, hogy melyik hozzászólásra van az illető elnökségi tagnak panasza, ugyanis, ha a 30 nap letelt, akkor már nem köteles a domén tulajdonos semmilyen információt adni az IP címről és a hozzá tartozó személyről."
Nyugi.
Nem lettem nozemás az elnökségi tag fenyegetésétől.
Nagyernyei Attila

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Szakma-politika
« Válasz #3706 Dátum: 2018. Március 10. 17:24 »
Nem is tudom hol kezdjem....
A másik bánata Olvastam méhésztárs hozzászólása, de azt nem találom melyikre gondolt.

Nem ez az?

Filofax

    *
    1
    Összes lájk: 0
        Profil megtekintése Privát üzenet (Nem elérhető)

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1421 Dátum: 2018. Március 07. 20:37 »
Ne irigyeld tőle Peti! Az elnöki lóvéd is ott van a szeren.
Jelentés egy moderátornak   Naplózva
Tetszik
*
Olvastam

    ***
    129
    Összes lájk: 411
        Profil megtekintése Privát üzenet (Nem elérhető)

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1420 Dátum: 2018. Március 07. 18:05 »
Naív gondolat.

Az OMME egyik jogvégzett elnökségi tagja sokmilliót kaszált a méhészektől egy megállapodás kapcsán. Mennyit is? Majdnem tízmillió Forintot?

Ha rendesen csengetünk, akkor majd megnézik a jogi lehetőségeket, addíg meg fogadhat az OMME ügyvédet, aki majd kidolgozza...
Jelentés egy moderátornak   Naplózva
Tetszik (2 tagnak tetszik ez)

Re:Szakma-politika
« Válasz #3707 Dátum: 2018. Március 10. 20:48 »
Attila nem az a fickó csesztet mint amelyik a gödöllőieknek elintézte a szarvaspörköltet? Nem emlékszem a lényegre mintha Csuját akarta szívatni vagy mi a szösz. Igazolást kért a szarvas eredetéről olvastam valahol ezen a fórumon. Pitiáner pancser ügyvéd az ilyen. Nem sok ügyfele lehet emiatt keresi a balhékat kibe tud belekötni szerintem. Ki kéne penderítenetek ezt a sz@rkeverőt neked van már ebben rutinod. Mit képzel magáról? :o

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3708 Dátum: 2018. Március 10. 23:35 »
amocsok

Re:Szakma-politika
« Válasz #3709 Dátum: 2018. Március 11. 06:42 »

Kifüstölő!
Leírtam egy telefonbeszélgetésen elhangzott dolgot, amiből valamilyen következtetés levonható.
Majd ha kapok a bíróságtól megkeresést, akkor felteszem ide.
Egyelőre köszönöm az aggódást, de megkérlek, hogy ne személyeskedj.
A véleményem hasonló, csak finomabban fogalmazz.
Köszönöm!
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #3710 Dátum: 2018. Március 11. 16:02 »
Nem is tudom hol kezdjem....
A másik bánata Olvastam méhésztárs hozzászólása, de azt nem találom melyikre gondolt.

Nem ez az?

Filofax

    *
    1
    Összes lájk: 0
        Profil megtekintése Privát üzenet (Nem elérhető)

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1421 Dátum: 2018. Március 07. 20:37 »
Ne irigyeld tőle Peti! Az elnöki lóvéd is ott van a szeren.
Jelentés egy moderátornak   Naplózva
Tetszik
*
Olvastam

    ***
    129
    Összes lájk: 411
        Profil megtekintése Privát üzenet (Nem elérhető)

Re:Neonikotinoidok
« Válasz #1420 Dátum: 2018. Március 07. 18:05 »
Naív gondolat.

Az OMME egyik jogvégzett tagja sokmilliót kaszált a méhészektől egy megállapodás kapcsán. Mennyit is? Majdnem tízmillió Forintot?

Ha rendesen csengetünk, akkor majd megnézik a jogi lehetőségeket, addíg meg fogadhat az OMME ügyvédet, aki majd kidolgozza...
Jelentés egy moderátornak   Naplózva
Tetszik (2 tagnak tetszik ez)

Nekem nem írt privátban, hogy rendezze a kérdést. Kijavítottam volna, ha szól. Így csak tippelgetek:

Ok, szerintem a kaszált szó nem tetszett neki. Javítom:

Az OMME egyik jogvégzett tagja sokmilliót kapott a méhészektől egy megállapodás kapcsán. Mennyit is? Majdnem tízmillió Forintot?

Így jó lesz?

Nem mondtam azt, hogy ez sok, azt sem, hogy kevés. Nem minősítettem. Megállapítottam, hogy pénzért hajlandó dolgozni a méhészeknek. Az összeg kérdéses, mert nem voltam ott, amikor átvette.

Priviben írt már meg, mi a baj, nem kell össze-vissza embereket hívogatnod, itt simán elérhetsz emaillel!!! Öntsd már ki a szívedet, eltaláltam a rossz szót?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 11. 16:08 írta Olvastam »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3711 Dátum: 2018. Március 11. 16:05 »
Elárulok valamit. Egy nagy csomó idő megspórolható, ha olvasás előtt az ember megnézi, hogy ki szerette meg úgy az írást, hogy odabiggyeszti alá a tetszik jelet.
Nekem ennyi elkég.
 Ki írta? Körmendi Rác.
 Kinek tetszik? Nagyernyei, Csányi.
 Ez mindjárt elmondja, hogy honnan fúj a szél.

Te hogyan látod, hogy ki "lájk"-olt egy bejegyzést? Én csak annit látok, hogy 5 lájk. Te meghekkelted az oldalt?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 11. 16:10 írta Olvastam »

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Szakma-politika
« Válasz #3712 Dátum: 2018. Március 11. 17:01 »
Rákattintasz arra, hogy hány tagnak tetszik.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3713 Dátum: 2018. Március 11. 17:25 »
Szívesen látnék tisztábban a méz minőségi paramétereit illetően. A kereskedők nyilvánvalóan sokkal alacsonyabb minőségben érdekeltek mint a méhészek. Állítólag volt március 1-én ez ügyben az OMME elnöke kezdeményezésével egyeztető tárgyalás. A ződ fórumon erről megjelent valami, szeretném látni, hogyan interpretálja a történteket a fekete-fehér fórum?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3714 Dátum: 2018. Március 12. 07:52 »
Tehát újra hívott a tisztelt elnökségi tag és a következőket mondta.
Ő nem fenyegetett meg! (Mondjuk örvendek neki.)
Meg valami hasonlót.....az csak egy lehetőség a honlap üzemeltetője felé (sérelem díj) az 1 millió forint. (Mondjuk az én lennék.)
Meg a beszélgetésünket a felesége is hallotta, aki tanúsíthatja.
Innentől kezdek óvatosabb lenni, mert az OMME lehet nem is a méhészek érdekvédelmi szervezete, hanem egy jogi tanácsadó testület.
Köszönhetjük ezt az elmúlt vezetésnek!
A családias légkörű méhésztalálkozókba rendesen beletenyereltek.
A méhekről egyre kevesebb szó esik, inkább ki kit jelentett fel, és kinek fognak majd jól alátenni, ha megsérti "büszkeségüket".
Én inkább méhészkedni szeretek, a jogászokat, ügyvédeket ha lehet kerülöm.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #3715 Dátum: 2018. Március 12. 08:40 »
Azért úgy látom folynak a dolgok keményen továbbra is.
Ha konkrétumok lesznek nagyon szívesen venném, ha itt tájékoztatást kaphatnék.
Sőt "Feketén-Fehéren" !!

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Szakma-politika
« Válasz #3716 Dátum: 2018. Március 12. 22:00 »
A zöldön (OMME hírek , T.P.) megjelent egy írás ami nagyon fekete-fehéren közöl tényeket.
Azon írás alapján lehet, hogy a zöld (itt a tó alján) fekete-fehérebb  mint az eredeti ? (mert itt már egyre szürkébb minden !! ) 

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3717 Dátum: 2018. Március 13. 01:51 »
A zöldön (OMME hírek , T.P.) megjelent egy írás ami nagyon fekete-fehéren közöl tényeket.
Azon írás alapján lehet, hogy a zöld (itt a tó alján) fekete-fehérebb  mint az eredeti ? (mert itt már egyre szürkébb minden !! ) 
Nyugi!
Bajnak kárnak nincs gazdája!
Igaz, hogy Tóth Péter egy évvel hamarabb ébredt fel a neonikotinoid kábulatból mint Bross Péter, de ez nem mentesíti sem az Ő, sem a Bross Péter felelősségét.
Továbbá nézzük meg, hogy kik írták alá még Bross Péteren kívül a levelet. Mennyire hiteles Fekete Józsefnek és Lászóffy Zsoltnak a "bátor" kiállása elnökük mellett, amikor szaktanácsadói vállalkozói szerződésüket bármikor felbonthatja Bross Péter. De Dózsa Tamás kivételével a többi elnökségi tag is az elnök úr kenyerét eszi valamilyen mértékben. Sőt nem értem Tóth Pétert se, hiszen az Ő szaktanácsadói szerződésének is a mindenkori elnök és azon keresztül a minisztérium iránti lojalitás az ára.

Hajaj! Itt (Bross szavaival élve) tényleg zürzavar van. A legnagyobb zűrzavart nem Tóth Péter  okozza, hanem az, hogy az OMME elnöksége több urat szolgál és első helyen nem a méhészek állnak. De arról senki nem akar tudomást venni, ez gerinctelenség. Puhatestű nyálkás OMME vezérkar, és minden olyanná is válik, amihez hozzáér. Még Mészáros János sem vesz erről tudomást.

Azt írja Bross Péter, hogy 2016 után egy újabb levél írása nem lett volna segítség. Dehogynem, ha hetente írt volna levelet és minden méhészt felszólított volna levelek írására. Azért 14 000 levélre már csak odafigyelt volna tisztelt agrár miniszterünk. De van még nagyon, de nagyon sok lehetősége egy egyesületnek, ha nem a minisztérium ragszolgájaként akar viselkedni.

Bross Péter hiányolta levelében a Greenpeace 2017-es aktivitását. Szégyen, hogy nem vette észre, de a Greenpeace mozgott, lépett, sőt Nagyernyei Attilával tavaly sajtótájékoztatót is tartott.

Azt bezzeg Bross Péter észrevette, hogy Csuja tüntetést szervezett és mindenkit felszólított arra, hogy ne támogassák Csuja tüntetését.

Folytassam?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Szakma-politika
« Válasz #3718 Dátum: 2018. Március 13. 08:37 »
"Bross Péter hiányolta levelében a Greenpeace 2017-es aktivitását. "

Ezt,hol olvastad? :o


Re:Szakma-politika
« Válasz #3719 Dátum: 2018. Március 13. 16:18 »
A zöldön (OMME hírek , T.P.) megjelent egy írás ami nagyon fekete-fehéren közöl tényeket.
Azon írás alapján lehet, hogy a zöld (itt a tó alján) fekete-fehérebb  mint az eredeti ?
Nyugi!


Hu de örülük, hogy nem arra a levélre válaszoltál, ami az én fiókomban van és nem jelent meg.

Egyébként meg olvasd el, hogy ki kritizálja a Green Peacet, az az én ovasatomban épp nem az.

Vagy lemaradtam, hol állt ott a Green Peace mellett a Tóth Péter a neonikotionidok elleni harcban? Te melyik rendezvényen láttad Tóth Péter, hogy felébredt, és odaállt volna a neo ellen valahova?
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!