Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1905048 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #150 Dátum: 2014. Március 10. 14:39 »
Az Ov tulajdonképpen az elnökünk jogászkodásából és az Etikai Bizottság ítéleteiből állt. Véleményem szerint érvénytelen Határozatokkal. Érdemi munka nem igazán volt!
Összeférhetetlenség legalább 9 személyt érintően továbbra is megmaradt- teljesen szabálytalanul- a "sokat dolgozunk értetek" továbbra is szlogen maradt.
A méhek pusztulásáról, a NEO-ról két mondat:  lényeg-kerekasztal nem kell, majd a NÉBIH megoldja a problémáinkat!!!
Körülbelül úgy mint eddig: " itt írd alá méhészkém, hogy nem a NEO volt!"
A "méhészeti eszközhordozó" vagy "méhészeti jármű" helyett - biztosítási díj és súlyadó visszaigénylési procedúra lett!
(Ha ez a választások előtt nem lett elintézve, akkor mostantól 4 évig kuss lesz!)
Alapszabály módosítást 2016-ig nem szabad tenni, mert akkor jön a mumus!

Ha Geddekasnak csak egy kis igaza is van,  akkor az elnökünk egy jó nagy fekete, gonosz Ördögöt festett a falra az alapszabállyal módosításának veszélyét felvázolva! . Mi meg tudatlan méhészek úgy beszoptuk, ahogy a nagykönyvben le van írva! Összecsináltuk magunkat!

Re:Szakma-politika
« Válasz #151 Dátum: 2014. Március 10. 14:53 »
Ha Geddekasnak csak egy kis igaza is van,  akkor az elnökünk egy jó nagy fekete, gonosz Ördögöt festett a falra az alapszabállyal módosításának veszélyét felvázolva! . Mi meg tudatlan méhészek úgy beszoptuk, ahogy a nagykönyvben le van írva! Összecsináltuk magunkat!

Mondjuk az tényleg durva, ha az OV-ben ennyi tudatlan, megfélemlített ember ül (70? 80? 100?) És még szavazati joguk is van. Ez ijesztő!

Re:Szakma-politika
« Válasz #152 Dátum: 2014. Március 10. 20:27 »
Szervusz Varjú!

Már csak olvasgatsz?
Átkeresztellek strucra.Tudod az a bizonyos homok.
Azt hittem válaszolsz nekem,vagy Varjúként, vagy Tükörként.

Üdv:Csányi Antal

Re:Szakma-politika
« Válasz #153 Dátum: 2014. Március 10. 21:01 »
Szia Anti!
Az OV-n kezet(szárnyat) fogtam Bezzeg Lacival. Nagyon tetszett hogy mennyire más álláspontot képviselünk, mégis mosolyogva nyújtotta kezét. Ez ami a Méhész fórum(Zöld) és Méhészklub (FF) között zajlik,valójában a polgári közéleti politika, lefordítása méhész szakmapolitika nyelvre. Nagyon rendben van, amikor két különböző véleményű emberek kezet fognak, és nagyon nincs rendben ha egymás mellett elmennek, még nem is köszönnek.
Tudom, a mostani véleménynyilvánításaimmal sok ellenséget is szereztem. Örülök,  hogy Tükör nem tartozik közéjük! Nekem is nagyon de nagyon sok dolog nem tetszik az OMME körül, és ostorozom is rendesen a vezetést, de azért vagyunk emberek, hogy üdvözöljük egymást, és legalább hallgassuk meg azon embertársainkat is akiknek más a véleményük. Az egy párt egy véleményen már remélem túl vagyunk. Bár ha belegondolok az OMME elnöke mit mondott az alapszabály tervezetünkre, elszomorodok. A monitoring szakmai kerek asztal sem működik.
Holnap a Greenpeace el kezdi gyűjteni a mintákat a repcéről,és a talajvízből. Nem kéne nevetni, hogy még nem is virágzik mit akarnak. Folyamatosan fogják mérni a növényben a csávázó szer koncentrációját,többször is.
Kösse fel az OMME monitoring csapata a gatyáját, mert ha nekünk ingyen kiderül az amire évek óta ők tízmilliókat költöttek, megint nem nekik fog lobogni a zászló. Miért nem fogadják el a Greenpeace mintavételi módszereit?
Miért kell milliókat költenünk olyan dologra ami mások kisujjában van?
A gőgnek, presztízsveszteségnek nagy ára van ám! Ennyi az egész. Kicsi alázat, kicsi tisztelet, más véleményének meghallgatása, biológus, vegyi anyag szakértő bevonása a vizsgálatokba, és már ki is derül,hogy van e benne ami az OMME szerint nincs.
Ezért volt jó a kézfogás,mert a kézfogásban benne van a kölcsönös tisztelet!
Kár,hogy ezt sokan nem így gondolják.
Nagyernyei Attila
 

Re:Szakma-politika
« Válasz #154 Dátum: 2014. Március 10. 21:31 »
No lám, lehet nem is annyira rossz emberek ezek a "ződek"?  ::)

Re:Szakma-politika
« Válasz #155 Dátum: 2014. Március 10. 21:52 »
Tomi!
Ne általánosíts!
Sem a Zöldön, sem az OMME-ban.
Ki állított olyant, hogy mindenki rossz ember? Akkor tényleg pártokra szakadunk, mint a közéletben.
Egy két politikus lop, csal, hazudik azért nem lehet okolni az egész pártot!
Nagyernyei Attila


Re:Szakma-politika
« Válasz #156 Dátum: 2014. Március 10. 22:12 »
Én nem általánosítok.
Örülök,hogy ezt most Te írtad le. Ezt pedzegettem a legelső hozzászólásomban is ezen a fórumon,mikor a "zöld" fórumot védtem. Az egy teljesen más jellegű fórum, csak itt tüntették fel egyesek rossz színben. Jó lenne ha leesne már mindenkinek,hogy miért nem kívánatosak ott az ittenihez hasonló hozzászólások. Mert az ott egy szakmai fórum a szó szoros értelmében.
Az itt leírt témák meg maradjanak meg ezen a felületen. Ez szerintem így van rendjén. Nem kell egyebet belemagyarázni a dolgokba.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #157 Dátum: 2014. Március 11. 00:02 »
Nincs rendjén, de tudomásul veszem. Szerintem ott is jelent van a mi kis közéletünk, de egyfajta Tükörbe van foglalva. A hallgatás beleegyezés. Tudod a sz@rnak a szőnyeg alatt is szaga van. Jobb azt onnan eltakarítani. Ha soha nem takarítjuk onnan el, akkor mi is szagosak leszünk. Csányi Anti erről beszélt amikor a stuccot és a homokot emlegette.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #158 Dátum: 2014. Március 11. 06:14 »
Én nem általánosítok.
Örülök,hogy ezt most Te írtad le. Ezt pedzegettem a legelső hozzászólásomban is ezen a fórumon,mikor a "zöld" fórumot védtem. Az egy teljesen más jellegű fórum, csak itt tüntették fel egyesek rossz színben. Jó lenne ha leesne már mindenkinek,hogy miért nem kívánatosak ott az ittenihez hasonló hozzászólások. Mert az ott egy szakmai fórum a szó szoros értelmében.
Az itt leírt témák meg maradjanak meg ezen a felületen. Ez szerintem így van rendjén. Nem kell egyebet belemagyarázni a dolgokba.

Kérlek akkor a zöldről töröltesd az OMME híreket, az Egyebeket, Sajtófigyelő, Mindennapjaink, és még sorolhatnám napestig.
A szakmaiságot nem lehet azzal magyarázni, hogy nem érdekel pl az, hogy mi van a mézes üveggel, miért emelkedett az ára annak ellenére, hogy mindenkinek azt mondták, hogy a Kft megalakulásával, olcsóbb lesz a mézesüveg. Ki érti ezt?
Szerintem az a probléma odaát, hogy csak arról lehet beszélni amit meg engednek. Sőt, még kérdezni sem szabad, kínosnak tűnő dolgokról. Gondolom átnézted, hogy milyen apropókból moderálnak, vagy esetleg zárnak ki. Milyen apropóval magyarázzák, az anonimitást. Szerintem rá kell jöjj, semmivel nem különbek azok a személyiséget követelők, akik itt is jelen vannak személytelenül. Biztos ezt is lehet magyarázni, de minősíteni is.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 11. 06:17 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #159 Dátum: 2014. Március 11. 06:34 »
Kedves Atya!


Ezt nem értem. mivel csak egy picit távol voltam de gondolom most nem  verébre,kakasra,vagy más olyan hozzászólókra gondolsz akivel egyet értesz, hanem akivel nem.


         A  fiú és a szentlélek nevében.......

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #160 Dátum: 2014. Március 11. 07:02 »
Szép reggelt Károly!
Lehet csodálkozni fogsz a válaszomon, de engem is érdekel, hogy kik vannak az általad felsorolt fantázia nevek mögött. De sajnos nem tudom, és nagyon úgy látom, hogy ezt már csak így kell elfogadnom. Elfogadom.
Véleményem kialakításban, számomra másodlagos dolog az, hogy ki írta. Sokkal fontosabb az, hogy mit írt. Fontos a véleménye, még akkor is ha netalántán nem egyezik az enyémmel, kivéve ha személyeskedés, mások pocskondiázása, vagy gúnyolása stb volt a cél.


ÁMEN
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szakma-politika
« Válasz #161 Dátum: 2014. Március 11. 12:18 »
Kérlek akkor a zöldről töröltesd az OMME híreket, az Egyebeket, Sajtófigyelő, Mindennapjaink, és még sorolhatnám napestig.
A szakmaiságot nem lehet azzal magyarázni, hogy nem érdekel pl az, hogy mi van a mézes üveggel, miért emelkedett az ára annak ellenére, hogy mindenkinek azt mondták, hogy a Kft megalakulásával, olcsóbb lesz a mézesüveg. Ki érti ezt?
Szerintem az a probléma odaát, hogy csak arról lehet beszélni amit meg engednek. Sőt, még kérdezni sem szabad, kínosnak tűnő dolgokról. Gondolom átnézted, hogy milyen apropókból moderálnak, vagy esetleg zárnak ki. Milyen apropóval magyarázzák, az anonimitást. Szerintem rá kell jöjj, semmivel nem különbek azok a személyiséget követelők, akik itt is jelen vannak személytelenül. Biztos ezt is lehet magyarázni, de minősíteni is.
Jaj Atyám!
Nem érzed álszent prédikációnak azt amikor a névtelenségről beszélsz itt, ahol Szürke verebek, Kiskakasok, Tyúkocskák, Batka Manók mondják meg a valót, pocskondiáznak, rágalmaznak embereket névtelenül. Ha én igazán titkolni akartam volna a kilétemet, akkor senkinek nem mondom el, és még ma sem hallottátok volna meg, ki is van a Varjú nick mögött. De nincs ebben semmi különös. Itt ez a nickem, a zöldön más, a motoros fórumokon megint más, a focison megint más, a számtekeseken megint más. Ilyen eccerű ez. Ahol megkövetelik a bemutatkozást, én be is mutatkozom tisztességgel, böcsülettel. A zöldön felmerült ez az igény, de olvashatod, mennyi bemutatkozással megelégszünk. Szerintem helytelenül, de mivel (sokak állításával ellentétben) a MÉHÉSZ FÓRUM nem "én" vagyok, csak egyike az üzemeltetőknek így ez most elfogadott a moderátorok részéről. Így tehette meg pl az általad oly nagyra becsült Geddekas barátod, hogy csak a jó ég tudja hány néven regisztrált már be oda. Persze ez a szellemiség jól láthatóan ettől a fórumtól sem idegen. Persze biztos jólesik saját magunkat vállon veregetni, és bár megtehetném, tiszta lelkiismerettel állíthatom, én semmilyen fórumon nem írok két név alatt.
Azon, hogy a zöldön nem szeretnénk ezt a háborúskodást, ezen nem kell csodálkozni. Annak itt van a platformja, akit érdekel megtalálja itt a lehetőséget. Szemmel láthatóan nem olyan sok ember ez, hogy itt minduntalan a nép (méhészek) nevében kellene megnyilvánulni, de hát ilyen ez az internet. Hajlamos az ember azt hinni, hogy amit leír, azt az egész világ olvassa, és ha nem reagál rá, akkor egyet is ért vele.Bizony ez nem így van, jól mutatták ezt az OV szavazati arányai is. Azért dőreség lenne azt állítani hogy az a 70-80%-nyi  ember mind hülye. Nem-e (és most a Bercsényi hsz-éhez kapcsolódnék) ők az a "józan többség", akik átlátják, hogy ami folyik , az már "több kettőnél" uraim?  Nem lehet, hogy ők azok akik valóban aggódnak az OMME-ért, a Nemzeti Programért? Ha már az előbb a népnél tartottunk, kérdezem én: elé álltok-e a népharagnak ha ezzel a tevékenységgel, amit csináltok, megtorpedózzátok a Nemzeti Programot? Én már most hallok olyan megnyilvánulásokat, ezzel kapcsolatban, hogy a hajam az égnek áll. Kell ez bárkinek?
Vannak hibák? Vannak gondok a vezetésben? Vannak! A Bross idejében is voltak!(meg azelőtt is) Meg lettek oldva házon belül.
Ez a vezetés legitim! A hibáikkal együtt választotta meg őket a küldöttgyűlés.

Gedde tollából elég furcsán hat a szaros hasonlat. Pont az finnyáskodik aki a sarokba szart?

Anti!
Nem tudom most hirtelen milyen apropóból "szálltál be a ringbe", hogy a te kifejezéseddel éljek, de eddig hol voltál, mikor az ég zengett? Talán eddig a te fejed volt homokban? ;)
Nem hiszem. Valószínű nem értél rá ezzel foglalkozni. Na látod: most pár napja meg én nem értem rá, és ha így haladunk, ezután meg még úgyse fogok. Nekem nincs brigádom, mindent magam csinálok. De mint az általam igen tisztelt Bölcs Öreg szokta volt mondani: "én szakajtottam, én szagúlom..." ezt a módit. Nem is panaszként írtam, amit írtam, csak jeleztem, hogy mostanában egyre több lesz a meló.

Visszatérve hozzád akivel kezdtem: Atya!
Ha véletlenül neked is kedved szottyan becsatlakozni, a két vagy több nick nevűek táborába, és ráadásul a sok szárnyas között stílszerű is legyen, valamint tekintettel az állandó aláírásodra is, javasolnám a "Szarka" nick nevet. ;) ;D

 Na Isten Áldja az OMME-t! Vége az ebédidőnek, meg a hőmérséklet is feljebb kúszott cseppet, irány a méhes!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 11. 21:28 írta varjú »
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #162 Dátum: 2014. Március 11. 12:49 »
Igy tehette meg pl az általad oly nagyra becsült Geddekas barátod, hogy csak a jó ég tudja hány néven regisztrált már be oda.
Azt tapasztaltam, hogy nálad az teljesen lényegtelen, hogy mit mond valaki, az a lényeg, hogy ki mondja. Ha "tűzoltó" mondja, hogy nyár végén és ősszel a fiasítás leállítására kell törekedni, úgy kell kezelni a méheket, hogy ez bekövetkezzen, mert cél, hogy NE öregedjenek el az áttelelő méhek, akkor az teljesen OK, de ha Csujalaci írja le ugyanezt,  akkor azt le kell fikázni. A lefikázások eredménye lett mindig a kizárás. No mindíg ilyen okok miatt születtek újabb és újabb nevek.

Azért dőreség lenne azt állítani hogy az a 70-80%-nyi  ember mind hülye.
Ezt most állítottad és te állítottad. Az én véleményem, hogy megtévesztés történik és a jóhiszemű emberek nem feltételezik, hogy akiket ők megválasztottak, azok megtévesztő módon viselkednek. Főleg nem feltételezik azt, hogy egy jogász a jogi témában megtéveszti őket.
Ha neked fáj a veséd és azt mondja az orvos, hogy Önnek veseköve van, akkor nem az lesz az első gondolatod, hogy az orvos téved vagy netalán félre akar téged vezetni, hanem elhiszed és elfogadod az általa mondottakat.
Ha kiáll a gyűlés elé egy magát jogásznak mondó ember és azt állítja, hogy az alapszabály módosítása az OMME jelenlegi szervezetének összeomlásával jár és a teljes anyagi felelősséget cipelnie kell az elnöknek, akkor jóhiszeműen elfogadja az ember az állítását és úgy dönt, ahogy az szakember, jelen esetben a magát jogásznak feltüntető levezető elnök azt mondja.
Kételkedtem az Ő állításával kapcsolatban, az én igazságérzetem és élettapasztalatom azt sugallta, hogy ezeket az állításokat le kell ellenőriznem. Leellenőriztem és megállapítottam, hogy teljességgel megalapozatlan állításokat tett dr. Mészáros László OMME elnök ebben a kérdésben és ezzel félrevezette az embereket. Egy-két részletet be is másoltam az új jogszabályból, hogy lehessen látni a félrevezetés megalapozottságát.

De emlékszem egy másik eseményre, amiről te magad is bevallottad, hogy úgy szavaztál meg valamit, hogy nem voltál tisztában, mire mondtál igent. Ennek ellenére nem állítom azt, hogy te hülye vagy. Félrevezettek téged is. Innentől kezdve, "teljesen mindegy, hogy józan többségnek" nevezed vagy félrevezetettnek a többséget, az eredmény sajnos katasztrófális.


Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #163 Dátum: 2014. Március 11. 14:46 »
Tisztelt Varjú!
Ezt írod:
"Bizony ez nem így van, jól mutatták ezt az OV szavazati arányai is."

Kezdjük előröl.  Titkos szavazás híján, a szaktanácsadó-elnökök, IB tag-szaktanácsadók soha nem fognak megszavazni semmi olyan véleményt, ami a jelenlegi vezetés fülének nem tetsző. Tehát lojálisak? A frászt!
Mani-mani-mani.......
Nézzük Mészáros János zselici elnök szívhez szóló prédikációját. Először is mikor fizettek tagdíjat?
Kérem repülj egy kört, és hozz nekünk erről információt!
Itt mindenki valamilyen szinten az IB-nek elkötelezett. Így már többször leírtam a pénz motiválja a szavazást.
Mi meggyőződésből, bizonyítékok sorozatának tudtával szavazunk úgy ahogy. (Már aki OV tag.)
Ne gondold, hogy az agyonjogászkodott OV ülés után nincsenek kétségeink. Olyan műanyagnak, puncsízűnek érzem a jelenlegi helyzetet. Én szeretem a természetes dolgokat. Fákat, az üveget, citrom fagyit.
Március 7-én hasonló dolgokról tartott Böjte Csaba Ferences rendi szerzetes előadást.
Mindenkinek ajánlom nagy tisztelettel, akkor talán nem a pénz,hanem a szeretet kerekedik felül az önös,érdekeken. Egy kis lelki gyakorlat a méhészeti szezon nyitányán mindenkire ráférne.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #164 Dátum: 2014. Március 11. 15:28 »

Már jó néhány hete olvasom e Fórumot, s a szombati OV ülésig meggyőződésem volt, hogy az OMME vezetői által elmondottakkal szemben - itt az igazság!!!!

Szorítottam azoknak a méhészeknek, akik demokratikus reformokat sürgetnek, s időt, fáradtságot  és pénzt nem kímélve mindent a "méhész közjó" érdekében cselekedtek.
Most arculütésként szembesültem a tényekkel, hogy a reformtörekvések (mégha látszatra átmenetileg is) zátonyra futottak, s a megtévesztett buta elnöki többség, egyértelműen elmeszelte a reformerek kezdeményezéseit.

Geddekas írja Varjúnak:
"Az én véleményem, hogy megtévesztés történik és a jóhiszemű emberek nem feltételezik, hogy akiket ők megválasztottak, azok megtévesztő módon viselkednek. Főleg nem feltételezik azt, hogy egy jogász a jogi témában megtéveszti őket."

Igazad van Geddekas!
Tökéletesen érvényesült a "szemben a forgalommal szindróma". (Csak az a gond, hogy Ti jöttök szemben az autópályán!)
Ugyanis mi voltunk a megtévesztettek, amiért hittünk abban, hogy Ti ezen a Fórumon olyan korrekt ismeretanyaggal láttok el bennünket, ami megkérdőjelezhetetlen. De az OV-én történtek rámutattak arra a tényre, hogy az itt leírtak csak olyan kisebbségi vélemények, amelyek igen hiányos és felületes ismeretanyagon alapulnak, többségében személyes sértettségből fakadnak és ráadásul nagy adag rosszindulatot is tartalmaznak.
Lehet (félre)magyarázni a bizonyítványt, lehet kiforgatni, vagy más megvilágításba helyezni a történteket, de egy biztos - a hitelességetek megingott!
Ahhoz, hogy tiszteletet, megbecsülést, elfogadást és ezáltal nem utolsósorban eredményt érjetek el, hiteles tájékoztatás és hiteles személyek kellenek.
Tudod Geddekas, csak tiszta forrásból!
Ezen alapul a méhészkedésed is! Nem de bár?