Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904666 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #120 Dátum: 2014. Március 07. 09:10 »
Idézet
Tajti Zoltánt, Kránitz József és Hahn Mihály javasolta. Zoli lett az elnök, én azonnal mellé álltam és ha kérdése volt segítettem. Állítólag én tüzeltem fel sokszor Zolit. Sokat találkoztunk, de sem Ő sem én ilyenre nem emlékszünk. A többit már tudjátok.

Én hallottam ezt azt, de olyantól jó lenne hallani aki ott volt, hogy akkor most mi történt a Zolival? És miért?

Azt akkor se értettem, hogy miért mondtál le,(igaz a Bross-t se) de most meg azt nem értem, mi változott, hogy most meg mégis csak indulsz?
Akkor voltál meggondolatlan, amikor lemondtál, vagy most nem gondoltad végig, az újra indulást.
Tényleg kell ez neked, azután a "szives" probléma után?
Nem akarok vészmadárkodni, de mindenkinek csak egy élete van.

Kiszeretném javítani az értesüléseid által megfogalmazottakat.
Nagyernyei Attila anno, nem mondott le mint Tolna Megyei Elnök. Csak egyszerűen, nem jelöltette magát újra, pedig a tagság szerette volna!
Amikor Tajtit megválasztották, az akkori két hangadó által, (Kránitz József és Hahn Mihály), akiknek személyük nem változott most sem, pont azok nem kérnek már belőle. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a Tolna Megyei Méhészek, Nagyernyeit, megint szívesen látnák első számú vezetőként. Mondom ezt annak ellenére, hogy állítólag Nagyernyei ellen, nagy kampányolásba kezdett, ez a két fentnevezett méhésztárs.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szakma-politika
« Válasz #121 Dátum: 2014. Március 07. 16:03 »
Idézet
Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a Tolna Megyei Méhészek, Nagyernyeit, megint szívesen látnák első számú vezetőként.

Ez ki fog derülni, hisz indul. Nem?
Láttál-e már karón varjút?

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szakma-politika
« Válasz #122 Dátum: 2014. Március 07. 16:28 »
Tisztelt Varjú!
Ezt írod nekem:

"Azt akkor se értettem, hogy miért mondtál le,(igaz a Bross-t se) de most meg azt nem értem, mi változott, hogy most meg mégis csak indulsz?"

Írásaidból kiderül,  hogy Te sok mindent nem értesz. Pedig ha figyelmesen végigolvastad volna a történéseket, ezt már rég leírtam.

Én nap mint nap belenézek a Tükörbe, és azt vettem észre magam, hogy kisimult a bőröm egyre nyugodtabb vagyok. Eltelt egy év. Mint tudod, én elnök-szaktanácsadó is voltam. Emiatt , mivel  rádöbbentem, hogy a két funkció összeférhetetlen, nem engedtem, hogy elnöknek jelöljenek, így támadhatóvá váltam.
Bezzeg akik arra számítottak, hogy végleg kiírtak a történelemből most csalódottak.
Egyszerűen tartanak a számtól, nem illek bele abba a képbe ahol kötelező a bólogatás.
De úgy érzékelem Te is mintha ettől tartanál? "....most meg mégis indulsz?" kérdezed tőlem.
Nekem nincs mitől tartanom, nem tudtak megvenni,nem lettem popsiápoló, és a nyelvem mérete is változatlan.
Tudod, mert ezt is többször írtam már. Hosszútávú kerékpáros voltam, többszörös magyar bajnok.
Soha nem adom fel. Amikor Bence fiúnk is bringában a legjobb volt, sokkal jobb mint én, büszke voltam rá!
Svájcban egy nagy nemzetközi versenyen indult, válogatottként. Mindenki feladta, Bence nagy hátránnyal de utolsóként, célba ért. Én úgy engedtem el,  ha feladod, gyalog jössz haza! Nem szeret sétálni.
Nálunk ez családi hagyomány. Soha nem adom fel, pedig rengeteg nemtelen támadás ér.
Szeretem a méhészeket, jó közéjük tartozni, de e Te írásaidból valamilyen rosszindulatot érzek.
Nagyernyei Attila

Azt tényleg hallottam, hogy a bringa versenyeket "véresen" komolyan veszed.
Ez a bőrkisimulós kijelentésed azért elég szögesen ellentétes a felszökött vérnyomás miatt kihívott mentővel.
Mindegy. Te tudod melyik az igazság.
Én mindenesetre nem tartok semmitől. Nincs mitől. Nem is sírok vissza sem szaktanácsadói , meg semmilyen más jövedelmet, ami az OMME-val kapcsolatos, ugyanis ilyenem soha nem is volt. Így én valóban elmondhatom magamról, hogy nyugodt vagyok.
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #123 Dátum: 2014. Március 07. 17:57 »
Varjú koma!

Igen! Jó, hogy mondod! Hát azok a szaktanácsadók, akik itt-ott választott tisztséget is képviselnek, azok marhára nem lehetnek nyugodtak, hiszen egy seggel ülnek két lovat. Kár, hogy ezt ott az OV-n nem fogod elmondani, pedig nagyon profi hozzászólás lenne. Én szívesen elmondanám, de csak küldött vagyok és ezért kicsi vagyok még ehhez.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #124 Dátum: 2014. Március 07. 18:16 »
Idézet
Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a Tolna Megyei Méhészek, Nagyernyeit, megint szívesen látnák első számú vezetőként.

Ez ki fog derülni, hisz indul. Nem?

varjú!
Ne járasd már le magad azzal, hogy nem tudsz értő olvasással olvasni.
Én biztos nem írtam, hogy jelölteti magát. Olvasd el még egyszer az írásom.
Ha viszont a tagság jelöli, akkor biztos indul. (tudod, fő a bizalom)
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szakma-politika
« Válasz #125 Dátum: 2014. Március 07. 21:42 »
1. Kérdeztem.
2. Ezt olvastad?
Idézet
A sors furcsa fintora, hogy most Kékes Gáborral egymás ellen küzdünk?
Én kipihentem magam, a feladatra készen állok, döntsetek Ti méhészek, hogy kiben bíztok jobban!
Ha Gábornak lesz nagyobb a támogatottsága én leszek az első aki gratulálok neki!
Nem fogok betartani, de tudnotok kell nekem más a szemléletem, főként az OMME-ban zajló dolgokról.

Ezt Nektek kell eldöntenetek, hogy miként látjátok

De értőn lécci!

Akkor most azt döntsük el, ki járatta le magát értő olvasásból?
Láttál-e már karón varjút?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #126 Dátum: 2014. Március 07. 22:12 »
QUQURIQ!

Van egy kérdésem?

Ki látott már "zöld" mezőn Varjút Tükörbe nézni?

A Varjú a Tükörben fekete-fehérben látja a világot!
Nocsak-nocsak micsoda megállapítások!
Könnyen károg a Varjú, ha a Tükör előtte van!
Mert a Tükör, csak egy optikai csalódás, ráadásul felcseréli a jobb oldalt a ballal!
Mid ezt csak véletlen tévedésből teszi.
Vagy készakarva?
A Tükör mindent és mindenkit megkavar. Nem hiszitek?
Üljetek csak be a fodrászhoz, ahol két széksor egymásnak háttal van....
Tudjátok, hogy hány Önmagad látod a tükörképed tükörképében?
Számtalant!
Csak egy a nagy baj, hogy a tükörképed-tükörképe, nem Önmagad, hanem csak egy optikai csalódás, ami soha nem létezett és nem is fog létezni, ez csak egy nagy valótlanság!
Ebből adódik, hogy a Varjú sem Varjú, az is csak egy Tükör!

A fizikus Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #127 Dátum: 2014. Március 07. 22:25 »
Kedves Kiskakas!
Én már régóta nem járok fodrász szalonba, így ritkán nézem a nem létező hajamat tükörben.
A Zöld fórum vezetőjét Tükörnek becézik,csak nem itt károg nálunk a Fekete-Fehéren?
Erre utaltál kedves Kiskakas? Profin csinálta addig amíg nem bukott le.
Hess fekete madár, szállj vissza a Zöld meződre!
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #128 Dátum: 2014. Március 07. 22:40 »
QUQURIQ!

A Varjú csak akkor nem károg, ha alszik, ha dió van a csőrében, meg ha tükörbe néz! :o
Miért?
Mert a Tükörtől, azaz a benne látottaktól elszörnyed, és elakad a károgója!
Tehát mi is a taktika?
Tükör mellé kell tenni a diót, a Varnyú odarepül, és elszörnyed amit lát a tükörben!
A Tükörnek, meg ha van lelke, elbujdosik, hogy a Varjú kedvére kárálhasson!
De!
Kell nekünk, hogy a Varjú azon a csúnya hangján Károgjon??? ;D

A Kiskakas az Illuzionista!

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szakma-politika
« Válasz #129 Dátum: 2014. Március 07. 22:59 »
Látom, valami félresikerült nyomozás áldozatai lettetek. :D
De! Tegyük fel, hogy igazatok van. Mennyiben lenne ez probléma itt ebben a miliőben, Kiskakasok, Tyúkocskák, Szürke Verebek és egyéb valós név nélküli szárnyas jószágok között.
Talán még jól is jönne egy Tükör. Az persze nagy gond vele, hogy ha Kiskakasunk belenéz, akkor eltudja-e dönteni, hogyan szólítsa saját magát, amikor önnön magával beszélget? Attilának, vagy tyúkocskának, netalán valami harmadik néven?  ;D
Szóval ennyi svihák között, még egy "tükör" fényes tollú varjú is elférne.
De azért még nyomozgassatok! :P ;) :D
Szerintem.
Láttál-e már karón varjút?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #130 Dátum: 2014. Március 07. 23:06 »
QUQURIQ!

Szervusz Varjú koma!
Már nem kell nyomozgatni, nem kellett hozzá nagy logika!
Még az a" tyúk" (kakas) agyam is könnyen kitalálta!
Nem is ez itt a lényeg!
Maradj csak Varjú, vagy Tükör, vagy bár mi más!
Maradj önmagad.
Nehogy eltűnjél mint a nyári szél?
Várjuk továbbra is a konstruktív írásaidat!
Elvégre Neked is csőröd van mint a baromfi udvarom népének!

Barátod a Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #131 Dátum: 2014. Március 07. 23:41 »
Kedves Kiskakas ! Bármilyen meglepő, de a varjú az énekes madár. Legaláb is igy tanultam . Kár kár.

Re:Szakma-politika
« Válasz #132 Dátum: 2014. Március 07. 23:49 »


Talán még jól is jönne egy Tükör. Az persze nagy gond vele, hogy ha Kiskakasunk belenéz...
........
Szóval ennyi svihák között, még egy "tükör" fényes tollú varjú is elférne....

Varjú!

Kár... Kár... Kár itt akármit is károgni, hát még "tükrözni"...!

Ennyi "feltöltődés" és  lelkigyakorlat után bárki képes így látni, láttatni magát ...

Re:Szakma-politika
« Válasz #133 Dátum: 2014. Március 08. 00:05 »
Varjú!

Úgy látom Kiskakas kiborította a bilit.
Kár,kár.
Kíváncsi lettem volna mi a Varjú véleménye arról, amit két napja "kezdőként" a köszöntőben leírtam.
Pont most akartam megkérdezni ,szerinte miért nem vállalták tovább a közéleti munkát az általam felsorolt személyek.Ők, szerintem mind nagy formátumú,nagy tudású,jó szándékú,a "közért"sokat tevő,jó ügyeket szolgáló emberek.A teljesség igénye nélkül mégegyszer:Nikovitz Antal,Illés Kálmán,Kékes Gábor,Hegedűs Dénes,Gráf Ferenc,Bross Péter,Kelemen Bálint.Ők tették, amit kellett tenniük,legtöbbször fizetség,megfelelő tisztelet híján.(Hol van az Magyarországon?)Az viszont rajtunk múlik a sor folytatódik-e.Rajtunk múlik !!!


Kár ,kár.
Bár, ha bele gondolok, engem így is érdekel a vélemény,inkognitó nélkül.
Szerintem Tükür bele nézhet a tükörbe.
Soha nem késő belátni tévedéseinket,hibáinkat.
Én Böjte Csabának és a lelkész Nikovitz Antalnak pártján állok.
Bár nem vagyok vallásos a szeretetben hiszek és a megbocsájtásban és a abban,hogy értelmes emberek meg tudják beszélni, vitatni nézet különbségeiket.Akivel ez nem megy, azt vagy el kell kerülni,vagy ki kell közösítenie a józan többségnek.
Én úgy érzem eddig nem csalódtam a Tükörben?
Tedd fel a zöldre a fekete fehéren megjelent fontosabb írásokat,véleményeket,kérd meg a Kiskakast, Attilát írják le véleményüket indulatoktól mentesen.Kulcsa lehet a változásoknak.
Béke lehet,kiegyezés.
Tegyél Te is érte.
Gondolj bele milyen termékeny volt Az OMME "újkori"Történelme,utóbbi 20 éve.
Mi mindent elértünk,hadd ne kelljen leírnom.Bár nem volt teljes egyetértés,mégis jó felé haladtunk.
A köszöntőmben leírtam és most is leírom az erőszak nem vezet sehová.A jelenlegi vezetés agonizál,kínlódik ,szenved!Rosszabbnál rosszabb döntéseket hoznak.
Vajon mi lenne a véleménye Böjte Csabának,Nikovitz Antalnak erről?

Én Úgy Érzem eddig nem csalódtam a tükörben.
Ha bele néztem mindig egy ronda fazon nézet rám.
Mit csináljak, ilyennek születtem.
Viszont tetteim miatt szégyenkeznem nem kellett,így azért néha bele nézek.

Üdv:Csányi Antal








Re:Szakma-politika
« Válasz #134 Dátum: 2014. Március 08. 00:31 »
Kurva viccesek vagytok!
Jók a szójátékok!
Nagyon jókat derülők rajta.Tényleg pazar.
Érdemes volt fent maradnom.
Most azon gondolkodom szégyellnem kell-e magam az előző írásomért.
Komoly lett?
A válaszom :nem.
Kurvára ideje lenne a kiegyezésnek,a józan párbeszédnek.

A humortalan

ui:remélem most úgy érzitek magatokat mint én kb 20 éve többször is,amikor ifjúkori heveskedéseimet helyre rakta Gráf Feri barátom.