Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904848 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #105 Dátum: 2014. Február 25. 10:48 »
Sziasztok!
Privátba is kapok üzeneteket, hogy vigyázzak magamra.
Nem kell engem sajnálni, csak tegnap sok minden összejött. Folyamatosan hívtak,hogy mit ír a Nagy Csaba.
Aztán estére besokalltam. Ilyenkor mindig a családomra, és a méhekre gondolok. Mindenki egészséges, vidám,csak én ásom bele magam a méhészeti közéletbe, az meg nem túl örömteli. Ennyi a történet.
Köszönöm az aggódásotokat! 129/78 most a vérnyomásom!
Nincs valami jó híretek, a végén még túl alacsony lesz.
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #106 Dátum: 2014. Február 25. 12:02 »
Attila, vigyázz magadra, az OMME-nak és méhészeinek szükségük van Rád!

Kaposvár : "területi konzultáció".
Nagy Csaba a munkakörét túllépve, saját véleményét írta le. Annak, hogy Ő így látta bizonyára "nyomós" oka van.
Tudtuk, hogy a újság a "legitim" vezetés "legitim" döntéseinek szócsöve lesz.
Azonban a tényeket  ebben az estben sem szabad elferdíteni !! (csak az igazat, a szín tiszta igazat: isten engem úgy segéljen!)
Mindenki szót kapott akinek volt mondanivalója !!!

Idézet egy hozzászólótól aki nem "közülünk" való volt - még akkor.

"hogy ezeket mi miért nem tudjuk? Nekünk csak azt mondják, hogy mennyit dolgoznak a méhészekért. Hogy hogy  küldöttgyűlési meghatalmazás nélkül történtek kifizetések, az elnöknek, és az általános elnökhelyettesnek?"

Mi valóban sokat kérdeztünk, mind olyan dolgokat amire kíváncsiak voltunk. És ez nagy baj! Szeretnénk tudni például, mire való a küldöttgyűlési határozat, ha nem tartják be, mire mennek a befizetett tagdíjaink, miért drágább az üveg, miért nem találták az üveggyári szerződéseket, mért volt olyan sürgős a Kft. megalapítása - hiányos előterjesztés alapján - történő megszavaztatása, stb-stb.

A küldöttgyűlés visszamenőleg megsemmisíthet-e  IB, EB- OV határozatokat??
Ha a válasz igen, akkor vajon eredeti állapotába vissza lehet-e állítani a hibásan végrehajtott döntéseket??? Milyen ÁRON??

Sok a kérdésünk, Mi Kíváncsiak vagyunk ezért kérdezünk!  Ez a BAJ ???

Ezek után már csak bízhatunk  : a Tolnai  és Sz.fehérvári "területi konzultációról" már igazmondóbb írás születik!!





*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #107 Dátum: 2014. Február 25. 13:18 »
Az eddig történtek ismeretében majdan szavazáskor a múlt évi költségvetés elfogadható?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #108 Dátum: 2014. Február 25. 15:17 »
QUQURIQ!

Megint kapirgáltam!  :o

Ki tudta, hogy 2014. február 13.-án még egy OMME Kft lett bejegyezve?

Üdv. a Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #109 Dátum: 2014. Február 25. 15:29 »
Milyen néven? stb részletek, esetleg link
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #110 Dátum: 2014. Február 25. 20:25 »
Sziasztok!
Annyi hírem van az ügyről, hogy február 13-án megszűnt a Magyar Méhész Kft.és jogutódja az OMME Magyarország
Kft. Erre azért volt szükség,mert nem voltak döntéshozóink elég körültekintőek, és már volt ilyen nevű Kft.
Szerintem a küldötteket, vagy OV tagokat illő lett volna minderről tájékoztatni. Az üvegforgalmazást nem tudom,hogy lehetett így bonyolítani. Mondjuk ennél jobban már aligha lehet.
Arról annyi hírem van,hogy tárgyalás sincs.
A következő vezetésnek ez lesz az első  dolga, hogy rendezzék az üveggyár és az OMME közötti viszonyokat.
Se szakmai kerekasztal szervezése, se üveggyári tárgyalás, csak a nagy "utazgatá sokk"!
A tagdíjainkból értetek! Ebből mi egy tagdíjfizetőnek a haszna? Kérem reagáljatok!
Ki mit tanult az Apimondiából? Szakcikkek? Netán egy kirándulás volt az egész?
Nagyernyei Attila

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szakma-politika
« Válasz #111 Dátum: 2014. Február 25. 20:42 »
Mi repülővel voltunk. Két nap aztán pikk-pakk. Sokkal kevesebbe került. Így is meg lehetett volna oldani. :)
Láttál-e már karón varjút?

Re:Szakma-politika
« Válasz #112 Dátum: 2014. Február 25. 20:45 »
Könnyű annak akinek szárnya van ;D:

Üdv. jani bátya

Re:Szakma-politika
« Válasz #113 Dátum: 2014. Március 06. 21:58 »
Tisztelt Tolna megyei Méhészek!
Nálunk is kampány van!
Jelenleg egyesületünknek nincs elnöke, a közgyűlés egyhangú szavazata alapján a titkár látja el egyesületünk képviseletét már a Nőnapi OV-n is! De Tolna megye férfiasan helyt fog állni ezen az ünnepnapon is!
Nagyon örültek ám az OMME központban, hogy "belőttek" az ellenzék fellegvárába! Tévedtek!
Koller Zoli fogja képviselni a több mint 400 fős tagságunkat!
Azok akik Tajti Zolit jelölték, (ordibálósok tábora) most eszeveszett kampányba kezdtek.
Érdekes, megint a bakelit  lemezről nyomják.Le kéne már porolni, lassan CD sincs már!

"Szét akarják verni ezek az OMME-t, szegények odafent (még jó hogy nem a magas égben) meg nem tudnak dolgozni, mert egy két sértődött ember csak a hibákat keresi."Lári-Fári!

Nekem olyan ne "papoljon", aki a Dévai Árvaházba azért nem jött be velünk mert nem szereti a papokat, templomba meg nem jár!
Én nem fogok megváltozni, mert sajnos nincs már közöttünk aki felnevelt! Ha így elfogadtok, a méhészek igazságért tűzön vízen küzdőnek, a Tolna megyei méhészekért, és az OMME-ért tenni akarónak, és ebben a munkában partnerek lesztek támogattok, hát legyen! Megmérettetem magam, hogy lássam az erőviszonyokat.
Én a pozícióért nem harcolok! A méhészek fogják eldönteni, hogy szükség van e rám! Nekem szükségem van a tisztességes méhészek közösségére, a többiek meg kerüljenek. Érdekesnek tarom, hogy azt állítják rólam (rólunk), hogy szét akarjuk verni az egyesületet azok, akik a legjobban ordítoznak! Én pedig csöndben hallgatok, és azon tűnődöm szükségem van e erre? Én lennék a megosztó, aki folyamatosan arra törekedtem, hogy egyesületünk anyagilag gyarapodjon, a méhészek szakmailag képezzék magukat? Hívjon fel bármelyik közületek akinek nem segítettem? Igen kedves méhésztársak, két párt van az OMME-n belül is és Tolna megyében is!
Az egyik Dr. Cserényi Péter szemléletét vallja, én pedig kitartottam Bross Péter mellett. Én nem változtam az óta sem, hogy nem Ő az OMME elnöke. Nem igaz, picit azért más a kapcsolatunk. Barátok lettünk! Nekem ez sokkal többet ér mint a fizetségért járó megalkuvó nyalókás pozíció. Nekem ez nem ment!
Egyáltalán mi dönti el, hogy ki áll a jó vagy a rossz oldalon?
Nem rég halott példával szeretném bezárni "kampányoló" írásom.
Hogyan cselekednétek, ha meglátnátok a bekerített portátokon belül valakit aki szedi a saját keretekből a gyümölcsöt? Két lehetőség van. Fogtok egy karót és agyoncsapjátok. A másik, hozz egy szatyrot mert látom éhes vagy.
Holnap Böjte Csaba testvérrel találkozok Pécsett. Jól esik hallani elmélkedését, valamint összehoztam, hogy két felnőttkorú Dévai árva dolgozhasson egy nagy méhészetben.

Kékes Gábor elnök jelöltről tőlem biztosan nem fogtok rosszat hallani. Előttem Ő volt egyesületünk elnöke, és mellette én voltam a titkár. Amikor nem indultam újra,mert pihenőre volt szükségem megkerestem, hogy induljon Ő. Nem indult.
Tajti Zoltánt, Kránitz József és Hahn Mihály javasolta. Zoli lett az elnök, én azonnal mellé álltam és ha kérdése volt segítettem. Állítólag én tüzeltem fel sokszor Zolit. Sokat találkoztunk, de sem Ő sem én ilyenre nem emlékszünk. A többit már tudjátok.
A sors furcsa fintora, hogy most Kékes Gáborral egymás ellen küzdünk?
Én kipihentem magam, a feladatra készen állok, döntsetek Ti méhészek, hogy kiben bíztok jobban!
Ha Gábornak lesz nagyobb a támogatottsága én leszek az első aki gratulálok neki!
Nem fogok betartani, de tudnotok kell nekem más a szemléletem, főként az OMME-ban zajló dolgokról.

Ezt Nektek kell eldöntenetek, hogy miként látjátok, viszont ehhez hallgassátok meg azok tényszerű véleményét is akik átlátják a belső dolgokat. Egy a jelszó! B.É.K.E!!!!!!!!!!!! Ehhez pedig az kell, hogy minden méhész véleményét meghallgatjuk! Ez hiányzik most,  de nagyon!
Köszönöm,hogy elolvastátok hosszúra sikerült írásomat!
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 06. 22:12 írta Nagyernyei Attila »

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szakma-politika
« Válasz #114 Dátum: 2014. Március 06. 22:41 »
Idézet
Tajti Zoltánt, Kránitz József és Hahn Mihály javasolta. Zoli lett az elnök, én azonnal mellé álltam és ha kérdése volt segítettem. Állítólag én tüzeltem fel sokszor Zolit. Sokat találkoztunk, de sem Ő sem én ilyenre nem emlékszünk. A többit már tudjátok.

Én hallottam ezt azt, de olyantól jó lenne hallani aki ott volt, hogy akkor most mi történt a Zolival? És miért?

Azt akkor se értettem, hogy miért mondtál le,(igaz a Bross-t se) de most meg azt nem értem, mi változott, hogy most meg mégis csak indulsz?
Akkor voltál meggondolatlan, amikor lemondtál, vagy most nem gondoltad végig, az újra indulást.
Tényleg kell ez neked, azután a "szives" probléma után?
Nem akarok vészmadárkodni, de mindenkinek csak egy élete van.
Láttál-e már karón varjút?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #115 Dátum: 2014. Március 06. 22:57 »
Igen. Bizony mindenkinek csak egy élete van. És éppen ezért bizonyos helyzetekben az ember visszavonul.

Tajti Zolival beszéltem. Megértem, hogy visszavonul. Neki az elmúlt években nagyon kijutott. Súlyos betegség, nagyon súlyos méhmérgezés, időszakos munkanélküliség és ehhez egy kritikus időszakot átélő OMME. Ő is úgy érezte, én is úgy láttam, hogy túlvállalta magát. Akkor lehetett ezt jól látni, amikor Bross tartott előadást Szekszárdon. Szerintem az után döntötte el, hogy nem tudja tovább csinálni. Még becsületből megszervezte a Szekszárdi Tavaszvárót, hogy szép emlékkel búcsúzzon.

Attila meg annyira feltöltődött, hogy újra vállalja a vezetést. Alkalmas is vezetői pozícióra, remélem meg is kapja a tagság bizalmát.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #116 Dátum: 2014. Március 06. 23:11 »
Varjú!

Olvasd el amit leírtam tegnap a köszöntőben,akkor megérted az egyik fő okát Bross távozásának.
Sokan vonultak vissza a közélettől,akiknek a tudásának nagy hasznát vehetnénk.

Csányi Antal

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Szakma-politika
« Válasz #117 Dátum: 2014. Március 06. 23:16 »
Antal!
Nem az okot nem értettem. Őt!
Meg nem nagyon értem azóta sem!
Láttál-e már karón varjút?

Re:Szakma-politika
« Válasz #118 Dátum: 2014. Március 06. 23:26 »
Varjú!

Péter nem az a bili borogató típus.
Konfliktus kerülő típus,olyan mint én,csak akkor ütközik ha nagyon muszály.

Csányi Antal

Re:Szakma-politika
« Válasz #119 Dátum: 2014. Március 07. 08:38 »
Tisztelt Varjú!
Ezt írod nekem:

"Azt akkor se értettem, hogy miért mondtál le,(igaz a Bross-t se) de most meg azt nem értem, mi változott, hogy most meg mégis csak indulsz?"

Írásaidból kiderül,  hogy Te sok mindent nem értesz. Pedig ha figyelmesen végigolvastad volna a történéseket, ezt már rég leírtam.

Én nap mint nap belenézek a Tükörbe, és azt vettem észre magam, hogy kisimult a bőröm egyre nyugodtabb vagyok. Eltelt egy év. Mint tudod, én elnök-szaktanácsadó is voltam. Emiatt , mivel  rádöbbentem, hogy a két funkció összeférhetetlen, nem engedtem, hogy elnöknek jelöljenek, így támadhatóvá váltam.
Bezzeg akik arra számítottak, hogy végleg kiírtak a történelemből most csalódottak.
Egyszerűen tartanak a számtól, nem illek bele abba a képbe ahol kötelező a bólogatás.
De úgy érzékelem Te is mintha ettől tartanál? "....most meg mégis indulsz?" kérdezed tőlem.
Nekem nincs mitől tartanom, nem tudtak megvenni,nem lettem popsiápoló, és a nyelvem mérete is változatlan.
Tudod, mert ezt is többször írtam már. Hosszútávú kerékpáros voltam, többszörös magyar bajnok.
Soha nem adom fel. Amikor Bence fiúnk is bringában a legjobb volt, sokkal jobb mint én, büszke voltam rá!
Svájcban egy nagy nemzetközi versenyen indult, válogatottként. Mindenki feladta, Bence nagy hátránnyal de utolsóként, célba ért. Én úgy engedtem el,  ha feladod, gyalog jössz haza! Nem szeret sétálni.
Nálunk ez családi hagyomány. Soha nem adom fel, pedig rengeteg nemtelen támadás ér.
Szeretem a méhészeket, jó közéjük tartozni, de e Te írásaidból valamilyen rosszindulatot érzek.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 07. 08:42 írta Nagyernyei Attila »