Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1910875 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3120 Dátum: 2017. Február 21. 22:43 »
Az erő is, meg én is. Aki azért, a legtöbb vitát gerjesztem.
 Sokak szerint kétes dicsőség, de én büszke vagyok magamra.

*

főnix

  • ***
  • 104
Re:Szakma-politika
« Válasz #3121 Dátum: 2017. Február 22. 02:09 »
Olyan kis stílűek a Zöld moderátorok.
Valaki feltette oda is a TolnAgro általam idézett levelét, és odaírta mellé, hogy tőlünk való.
Azonnal törölték!
Ennyire félnek ettől a "törpe kisebbségtől"?
Nevetségessé teszik magukat.
Én soha nem teszek féket, ha onnan való az írás, sőt van, hogy én emelem át onnan.
Szerintem az az oldal még a szocializmusban ragadt elveket vall.
A Fekete-Fehér Méhészklub a szabad oldal, ide bár mit írhattok, csak ne személyeskedjetek.
Azért az erő ideát van!
Tudjuk, hogy ez nagyon fáj.
Nagyernyei Attila

Atilla!

Ne haragudj, de te teszed nevetségessé magad, mikor meggondolatlanul, zsigerből osztod a nem létezőt. Mielőtt leírsz valamit, inkább tájékozódj, de még inkább: gondolkodj...!

A "Ződön", ahol azok a "kis stílű Zöld moderátorok" moderálnak, (a leveled megírását jóval megelőzően), az alább látható időponttól olvasható egy beírás, mely szerint az információ innen származik. Most akkor ezt miért nem törölték?

sznupi   

Hozzászólás témája: Re: Atka Hozzászólás Elküldve: 2017.02.21. 14:24

Idézet:   
Bagira írta:
Van valakinek infója a Destruktorral kapcsolatban?Volt olyan hír,hogy kicserélik vagy visszafizetik az árát.

"A másik fórumról szedtem az infót a Destruktorral kapcsolatban.: A Tolnagro Kft: a Destruktor 3.2% koncentrátum mézelő méhek részére gyártott 110915 gyártású számú, (gyártási idő: 2015.09.16, lejárat: 2017.09.) tételeit térítés ellenében visszaveszik vagy más gyártási számú termékre cserélik.

Az indoklás nem a termék használata során keletkezett méhpusztulás, hanem a készítmények nem tartalmazták az előírt 10ml "

A bejegyzés írója később bemásolta az eredeti dokumentumot is, a hozzászólás alapján az OMME honlap is foglalkozik a kérdéssel. Azt is olvashatod, ha átlépsz, azt sem törölték, mint ahogy az általad itt közzétett levél fotóit sem.

Mi a bánatnak kell permanensen önigazolást keresned? Semmi szükség az ilyen kommentárjaidra, mert csak magadat teszed nevetségessé, saját magadat járatod le.

Nem versenyfutás a méhészek hiteles tájékoztatása, hanem szolgálat. Csak hiteles legyen! Beláthatnád már végre, hogy ésszel többre mehetnél, mint azzal az "erővel, ami veled és a kluboddal van". Az ugyanis nem erő, amit produkálsz, hanem tömény fóbia, a kisebbségi érzéseid megtestesülése, csakúgy, mint a legutóbbi privát levél idézése is. Megette a fene, ha kénytelen vagy állandóan igazolnod magad. Azt sem értem, hogy egy kiegyensúlyozott, mentálisan erős, normális embernek mi szüksége bizonygatnia, hogy kiegyensúlyozott, mentálisan erős és normális...

Jobban tennéd, ha továbbra is hiteles tájékoztatással "pörgetnéd" a Klubot, nem ilyen szerencsétlen "szózatokkal".  Tudod, már Erdélyi János is próbálta megfogalmazni (bár még neki sem sikerült egyszer sem szabatosan és megfelelő kontextusban), hogy az asszertivitásnak milyen nagy fontossága van a kommunikációban és a konfliktuskezelésben. Nos, a te kommunikációd jelen mentális állapotodban messze van az asszertivitástól, szimplán csak agresszív. Nem is képes betölteni a funkcióját.

Hogy ne kelljen keresgélned, megadnám az asszertivitás rövid definícióját, egyúttal üzenem E.J.-nak is, hogy ha jól szeretné gondolni, attól még írhatná helyesen és érthetően is...:
"Az asszertivitás, vagy asszertív kommunikáció egy olyan tanulható készség, vagy viselkedés, amikor valaki magabiztosan tud megnyilvánulni érzelmileg nehéz szituációban is, anélkül, hogy passzív vagy agresszív lenne. Az asszertívan viselkedő ember kommunikációjának célja a konfliktus megoldása, miközben minden résztvevő fél igényeit szem előtt tartja – nem hódol be (passzív), és nem próbálja dominálni a másik felet (agresszív)."

Mint olvashatod: tanulható... Hajrááá!
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 22. 02:30 írta főnix »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3122 Dátum: 2017. Február 22. 07:38 »
Főnix!
Már hiányoltalak, de nem csalódtam benned.
Nézzük miket írsz:
"A bejegyzés írója később bemásolta az eredeti dokumentumot is, ..."
Később foglakozik vele az OMME honlap is?
Mert egy időben küldtem oda is a riasztást, több helyszínre, Bross kérte, ha van ilyen dokumentum a kezembe küldjem el.
Elmentem egy méhészhez, kisatíroztuk a nevét, és küldtem.
Egyébként most nem értek egyet az OMME állásfoglalásával, de ez az én egyéni megítélésem.
Igen is vigyék vissza a méhészek a hibás készítményt, STORNO számla, és adjanak helyette a Nemzeti Programból igénylehető mást, ugyanebben az értékben.
Akkor nem jelentkezik jogosulatlan visszaigénylés.
Írásom első részét megváltoztattam, mert felhívták a figyelmem, hogy "csupán a Zöld moderátor azt törölte, hogy az információ a Fekete-Fehér Méhészklubról való."(Köszönöm a figyelmeztetést!)
Számomra ez is nevetséges, mert a hírforrást mindig érdemes megnevezni.
Ezzel próbálnak bennünket lejáratni, miközben a dokumentumokat otthagyják?
A témát lezártam, de az erővonalak szépen elválnak, ami talán nem is gond.
A tisztán látás, hogy ki kivel van mindig jobb mint a sumákolás.
Ebből a szempontból sokkal sportszerűbbnek tartom "Pöte" hozzászólásait, mert abból csöpög Bross iránti gyűlölete.
Kiszámítható, neki ez a véleménye.
A többi hablatyodra nem reagálok, annyira szánalmas.
Állandóan rajtunk lógtok, mindent innen cumiztok.
Az összes szekszárdi előadást alig vártátok, hogy egy kicsit pezsdüljön odaát is az élet.
Nincs ezzel semmi gond, csak gáz ha a farok csóvája a kutyát.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #3123 Dátum: 2017. Február 22. 08:37 »
Grill Pipi!

"Nem versenyfutás a méhészek hiteles tájékoztatása, hanem szolgálat."

Akkor szolgálnál nekem a hiteles szádból a Kft számairól, adatairól pár szót.
Már nagyon várjuk, hogy hogy is áll ez a titokzatos Kft.  ;)

A pénzedet is meg kell szolgálni akkor rajta halljuk a beszámolód, nehogy Attila beelőzzön!  :D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Szakma-politika
« Válasz #3124 Dátum: 2017. Február 22. 08:51 »
Grill Pipi!

Addig is kérdezném, melyik a hiteles tájékoztatás?

Ez:

"A támogatás alapja a 2016. szeptember 30-án a TIR/ENAR rendszerbe regisztrált méhcsaládszám, ez a bázis.
Petéző méhanya, szűzanya illetve bölcső vásárolható az MMOE (Magyar Méhtenyésztők Országos Egyesülete) tagjaitól.
Támogatás igényelhető:
- Petéző méhanya a bázis 50%-ára,
- Szűzanya a bázis 50%-ára,
- Bölcső a bázis 100%-ára
- vagy ezek tetszőleges kombinációjára

A támogatás mértéke:
- Petéző anya 5 Euro/db
- Szűzanya, vagy Bölcső 2 Euro/db

A támogatási kérelemhez (még nincs nyomtatvány) csatolni kell a 2016. augusztus 1 és 2017. július 31 közötti számla fénymásolatát és az idei OMME tagdíj befizetését igazoló bizonylat fénymásolatát.

Beadási határidő: 2017. augusztus 3.
A jogcím visszaosztásos rendszerű!"

vagy ez:

"(5) Az (1) bekezdés a) pontja szerinti céltámogatás az I-III. végrehajtási időszakban
végrehajtási időszakonként legfeljebb egy alkalommal,
a) legfeljebb a 4. § (10) bekezdésében meghatározott, nyilvántartott méhcsaládállomány 120%-
a 50%-ának megfelelő számú párzott méhanyára,
b) legfeljebb a 4. § (10) bekezdésében meghatározott, nyilvántartott méhcsaládállomány 120%-
a 50%-ának megfelelő számú párzatlan méhanyára,
c) legfeljebb a 4. § (10) bekezdésében meghatározott, nyilvántartott méhcsaládállomány 120%-
ának megfelelő számú anyabölcsőre, vagy
d) legfeljebb a 4. § (10) bekezdésében meghatározott, nyilvántartott méhcsaládállomány 120%-
ának mértékéig az a)-c) pont szerinti tenyészanyag tetszőleges kombinációjára, az a)-c) pontok
feltételeinek figyelembevételével
vehető igénybe."

Várom kimerítő hiteles válaszodat!  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Szakma-politika
« Válasz #3125 Dátum: 2017. Február 23. 07:39 »
Hiteles tájékoztatás?
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Szakma-politika
« Válasz #3126 Dátum: 2017. Február 23. 08:45 »
kiegészítésül......
Az itt folyó  kommunikációról általánosságban;azon belűl az asszertiv kommunikációról....minekután megemlítésre került a nevem is..annyit közölnék: Én itt csupán megemlítettem a fogalmat,ezen felűl nem tettem kísérletet semmiféle értelmezésre sem . Akit érdekel olvasson utána.
 A fogalom a rendszerbe (alapszabályba)illesztése az igazán az nagy érték,ami elvégeztünk.
Az új alapszabály-tervezetbe ez került beépítésre .
És nemcsak ez, hanem külön fogalommagyarázat is.
üdv. E. János
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 23. 08:49 írta Erdélyi János »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3127 Dátum: 2017. Február 23. 16:43 »
No uraim. Az utolsó 10 kaptárt kezeltem egy üveg tartalmával, és mivel még megmaradt az első hatnak adtam elosztva 1ml.-t. Nálam a pusztuiulás a következő. Az első, hat és az utolsó tíz. Sehol máshol egy családom se pusztult el. Erről mire is lehet következtetni?

Elmondom én. A négy közül az utolsó üvegben tisztán méreg volt.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3128 Dátum: 2017. Február 23. 20:11 »
Vivaldi nem vagy egyedül az esettel!
 Gondolom  erről a cuccról van szó, ( X-Y kumafosz hatóanyagú termék) 14 üvegből egy hozta nálam is ezt  az eredményt. 10 egymás követő családot küldtem át az örök vadászmezőkre!!! Helyes a megállapításod, következtetésed.
Kérdem én, mi a biztosíték, ha megrendelem, hogy legközelebb nem járok-e ugyan így, vagy még rosszabbul.
Vagy mások.
 
A hozzászólásból a termék nevét töröltem, mert nem szeretném ha a kollégának ebből baja származna.
Ettől függetlenül üzenem a forgalmazónak, hogy olyan ócska dolgokra hivatkozik, hogy az felháborító!
Nagy energiájukba telhetett, mire összehozták ezt a körlevelet (amit beidéztem)!
Óriási mázlijuk, hogy a méhészek nem mennek bele egy bizonyítási perbe!
Gyakorlatilag elismerik, hogy hibás a termék, de olyan okokra hivatkoznak ami arcpirító, és még hülyének is nézik azokat, akikből élnek.
Erről nekem ez a véleményem.
Nagyernyei Attila
Klubvezető
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 24. 07:57 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3129 Dátum: 2017. Február 23. 20:34 »
Hát úgy tűnik ma is hiteles tájékoztatás nélkül kell Kft ügyben nyugovóra térnünk!

Bár jobb is így biztos rosszat álmodnánk.   ;)

Szegény méhész fillérek merre vándoroltok?  :(
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

nata

  • ***
  • 175
Re:Szakma-politika
« Válasz #3130 Dátum: 2017. Február 23. 21:15 »
Vivaldinak írom elsősorban. Az ilyen kijelentésekért(függetlenül,hogy igaz) a Tolnagro nagyon komoly pert akaszthat a nyakába. A facebookos csoportban akartam is írni, hogy sürgősen vegye le a képeket, mert ebből baj lesz. Az oda feltöltött dolgok miatt már perelték be egyik közös ismerősünket, tudomásom szerint...

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3131 Dátum: 2017. Február 23. 21:23 »
Elmondanám neked nata, hogy akkor bárkit bármiért beperelhet mindenkit, ha magára érti. Én ugyan is márka nevet nem említettem. Az már kérdés, hogy mindenki tudja miről van szó, és nem azért mert én vagyok az egyedüli aki így járt. Másrészt kurvára dühítő, hogy egy támogatott és gyógyszerkereskedőn keresztül megvásárolt szer kiirtja a méheket.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3132 Dátum: 2017. Február 23. 21:31 »
Sosem hallgattok rám!
Szekszárd veszélyes hely.
2016. április 2-a óta mondjuk.
Minden baj forrása szülővárosom?
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3133 Dátum: 2017. Február 23. 21:33 »
A röhej az, hogy nem én, hanem ő írt le egy nevet. :)

Re:Szakma-politika
« Válasz #3134 Dátum: 2017. Február 24. 20:14 »
Ma is eltelt egy nap hiteles tájékoztatás nélkül Kft ügyben!

Szegény méhész fillérek merre vándoroltok?  :(

Biztos erre nem terjed ki a hiteles, jól fizetett kolléga szerződése.  :D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!