Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904979 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #2430 Dátum: 2016. Május 13. 22:31 »
QUQURIQ !!!

Nem a Bross idejében csúsztak le a méz árak!
Szerinted?
Ki adta a sajtónak közel egy éve, hogy emelkedni is fog még a méz ára?
Ki miatt nem adták el a méhészek a mézüket?
Hol vannak most ezek a mézek?

Kiskakas

Re:Szakma-politika
« Válasz #2431 Dátum: 2016. Május 13. 22:43 »
Nem igazán értem mi nem tetszik ebben a nyilatkozatban?
Talán nincs több méz a méhészeknél mint egy átlag évben, szerintem jóval több van. Csak ha magamból indulok ki ,az akácom és a vaddohányom is megvan tavalyról, mivel ezekre októbertől már nem volt kereslet.
Alacsony a felvásárlási ár, már ha egyáltalán vásárol valaki mézet? Az mert Fazekas a mézkiszerelők elnöke 500 ft. körüli repcéről beszél.
Vannak fagykárok az országban? Bizony vannak. Nem megfelelő az időjárás az akác mézeléséhez? Ezt is mindenki a saját bőrén érezheti.
Természetesen nekem sem tetszik de ez a szomorú valóság. :'(

Üdv. jani bátya

Re:Szakma-politika
« Válasz #2432 Dátum: 2016. Május 13. 22:49 »
Engem elszomorít ha valaki a Mészáros nyilatkozata miatt nem adta el a mézét, amúgy azt a fórumon olvastam valamikor az ősszel.
A Brossét is ott olvastam valahol, mindegy annyira nem érdekel egyik nyilatkozata sem, ebben a témában(még ha Viktor mondaná talán....... ;D.
Annyi a világról azért már ide a tanyára is lejön, hogy ezek a szövegek annyira befolyásolják a méz árakat szerte a világban, hogy akár én is mondhattam volna.
Őszintén mondom, termelési szezonban egyedül a felvásárlómmal vagyok kapcsolatban, (meg sokan mások is).
Az ok egyszerű mint az egyszeregy, ő fog "virítani" a mézemért :D, nem az elnök urak, sőt abban az időszakban felőlem Putyin is mondhat bármit, nagyon nagy ívben.....és igen magasról...... ;D
Üdv:robi

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #2433 Dátum: 2016. Május 13. 23:10 »
Az ember már csak olyan, hogy ha szarul megy a sorsa elkezd valakit okolni. Persze lehet Mészárost is. Okoljuk, ő az oka.
 Csak hogy, Mészárost hiába okoljuk, falra hányt borsó. Mert mi van ha okoljuk. Semmi, okoljuk és aztán mivel nem történik semmi elmegyünk haza.
Talán dobjuk ki a vezetőségből. De akkor se történik semmi a méz ára marad ott ahol van. Ha kell egyáltalán a méz még valakinek. Aztán egyszer csak valaki vagy valakik rájönnek, hogy Mészáros okolása olyan mintha a tengerbe hordanánk a vizet. Tehát mást kell okolni. De kit?
Talán a kínai műmézet. Jó, ezzel is el megy egy kis idő, de ez se vezet sehová, a méz ára csak marad annyi amennyi.
Aztán okolhatjuk a mézkereskedőket is.  Ez is jó idő töltés, de semmi eredmény.
Aztán egy szer valaki eljut arra a felismerésre, hogy ha már okolni érdemes valakit az csak a regnáló Omme elnök lehet. Egyszerűen azért mert most ő van ott. Bezony, a Bross. Mert mért nem csinál valamit. Neki kell. Ki másnak? Ő az elnök.
És amikor ide jutunk már elmúlt a megválasztása után érzett öröm. Talán már nála is, mert érzi, hogy szarban a haza, és ezek az alattvalók már nem ugyanazok mint négy éve voltak. És innentől már lehet, nem is lesz olyan jó az elnök seggnyalójának lenni.
 Mindez persze lehet, hogy csak fikció, az én lázálmom. De, ki tudja......
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 14. 00:04 írta Vivaldi »

Re:Szakma-politika
« Válasz #2434 Dátum: 2016. Május 14. 06:37 »
Szerintem még mindig nincs elég nagy baj!
Egyben egyet érthetünk.
Kár itt keseregnetek, a méz árát befolyásolni nem tudjátok.
Az olcsó szemét elárasztotta Európát.
Tojáspor, tejpor, azeri liszt, műméz, húspótló szója.. soroljam?
Egy hatalmas pofátlan kapzsi gépezettel nézünk szembe!
Úgy hívják Európai Unió!
Megbukott a menekült politika, a támogatási rendszer, és a termelők védelme.
Ebben a kuplerájban csak a nyakkendős seftelőknek kedvez a helyzet.
Teljes kiszolgáltatott helyzetben vagyunk, emiatt nem látok más megoldást, csak egy jól szervezett, nemzetközi tüntetésben.
Meg kell mutatnunk, hogy nem packázhatnak a magyar, a román, bolgár és sorolhatnám a hasonló sorsú méhészekkel.
Igen is, oda kell csapnunk az asztalra, és kiváló termékünket kell az európai fogyasztók asztalára tennünk!
Véleményem szerint ez egyáltalán nem reménytelen, az OMME új vezetése nyitott a kérdésre.
Akik hallgatnak rám, megkérem őket ne keseregjenek, hanem javasoljanak!!!!
A kesergés, vagdalódzás kevés!
Arról értekezzünk, hogy repülővel, vagy busszal érdemes utazni, melyik a költségkímélőbb?
Én még mindig jobban elviselem azokat a nyilatkozatokat ahol a tényeket közlik, nem egy rózsaszín álmot kergetnek, mert legalább tudom mire számíthatok.
Az őszinteség pár hónapja bűn volt az OMME-ban.
Ehhez is hozzá kell szoknunk, még ha fájdalmas is.
Bross már írt levelet az európai profik elnökének, nyugodj meg Vivaldi, érzi a problémát.
Tényleg neked mi a javaslatod azon kívül, hogy el kéne zavarni?
A megoldást nyomjad.
Nekem az a javaslatom, hogy hasonló tüntetést kell szervezni, mint amilyen az első brüsszeli volt!
Minimum egy héten keresztül fel kell hívnunk a figyelmet arra, hogy mit művelnek a termelőkkel Európában.
Véleményem szerint az uniós döntéshozók a felelősek, de mivel ez innentől kezdve politika, nagyon okosan kell taktikázni.
A politika a nyugalmat szereti!
Azért tüntessünk, hogy nyugtassanak meg bennünket!
Csak természetes méz kerülhessen a polcokra!
Amíg európai termelőknél van áru, addig más földrészről, árletörés céljából ne hozzanak be sem mézet, sem hamisítványt.
A mézhamisítás bűncselekmény, azonnali intézkedést követelünk!
Én valami hasonlóra gondolok.

Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #2435 Dátum: 2016. Május 14. 06:52 »
kiskakas, éjszaka olvastam előbbi hozzászólásod, hogy egy esetleges brüszeli demonstráció után emelkedhet a méz ára. Most nem találom az írásodat. / megtaláltam a  Mézmarketing rovatban/
Kérlek, kifejtenéd ezt bővebben.
Had nyerítsünk egyet.

Tényleg nincs nagy baj, igazad van :) ez jó volt Attilától.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 14. 07:01 írta Kevanaar »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #2436 Dátum: 2016. Május 14. 07:46 »
QUQURIQ !!!

Én, mint az Európai Unió sokadik polgára, azért szavaztam a belépésre, (más okok is voltak).. hogy az Unió belső piaca az Unión belül oldódjon meg!
Én egyike voltam amikor az Agro hotelben egy csapat előkészítette az Uniós csatlakozását a méhészeti ágazatnak!
A több napos megbeszélés, egyeztetés, feljogosít arra, hogy kicsit többet lássak az Uniós dolgokból.
Más kérdés, hogy mekkora erőkkel állunk szemben! :o
Csak, hogy tudd, van itt egy nagy "mérleg hinta"...
..ha az Amerika szenátus kitiltja a Kínai mézet az USA-ból, (hátteret nem részletezem) akkor az a méz megjelenik Európában!!! :-[
Na!
...ez ellen kell közösen küzdeni!
Ez a "mérleghinta elv", már évtizedek óta működik!
(mégis kell részleteznem a hátteret)!
USA-ban megjelennek a lobbi cégek a méhészeknél, és "jobb" belátásra bírják Őket, hogy újból érdemes volna tenni pár dollárocskát az úr asztalára...
Egyszerű a képlet: van dolcsi, nincs Kínai méz, nincs dolcsi van kínai méz!
Na látod, ennek a fordítottjaként jelenik meg az UNIÓBAN!
Itt még nem tudok lobbi cégekről, de lehet, hogy jó ötletet adtál, mert csak egy utalás, és már ballag is fel a méz ára... ;D
Csak Tudod, ez egy feneketlen "bankszámla" szerintem már az USA -ban is rájöttek! Ők már sokat dobáltak bele...
A demonstrációval mint élelmiszer hamisítványokkal, sokkal több EU-s polgárt tudnánk magunk mögé állítani, mint csak a mézzel!
Hidd el, nekem is volna jobb dolgom mint harmadjára is tüntetni!
Azért én ott fogtam a hatalmas magyar zászlót Brüsszelben, és életem egyik legnagyobb élménye volt!

Most lehet nyeríteni...

A Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #2437 Dátum: 2016. Május 14. 09:29 »

A politika a nyugalmat szereti!
Azért tüntessünk, hogy nyugtassanak meg bennünket!
Csak természetes méz kerülhessen a polcokra!
Amíg európai termelőknél van áru, addig más földrészről, árletörés céljából ne hozzanak be sem mézet, sem hamisítványt.


Az európai termelők közé Ukrajna is beletartozik?

Re:Szakma-politika
« Válasz #2438 Dátum: 2016. Május 14. 09:30 »
Az uralig európa, beleférnek.
Üdv:robi

Re:Szakma-politika
« Válasz #2439 Dátum: 2016. Május 14. 09:59 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 21:44 írta kivancsi111 »

Re:Szakma-politika
« Válasz #2440 Dátum: 2016. Május 14. 18:42 »
Jenő!
A matek nem az erősséged.
150.000 tonna kínai SZUTYOKKAL szembe állítod a néhány ezer tonna ukrán MÉZZET, ami nem Magyarországon értékesült?
Semmi esély a nézeteid megváltoztatására.
Érted nem mennék tüntetni, Te add el magad ahogy tudod a cuccod.
A tüntetés nem egy öncélú dolog, mindig egy közös cél érdekében történik.
Szerinted én és a feleségem magunkért ültük kockásra a seggünket Brüsszelig meg vissza?
Ezt kikérem az összes velünk együtt utazó méhésztárs nevében!
Nem is szeretném ha más lenne a véleményed, mert akkor rögtön magamban keresném a hibát.

Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #2441 Dátum: 2016. Május 14. 19:44 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 21:44 írta kivancsi111 »

Re:Szakma-politika
« Válasz #2442 Dátum: 2016. Május 14. 20:51 »
Az alábbi írást Molnár Jenő mézpiaci elemzőtől olvashattátok.
Ebben megtudhatja mindenki, hogy a brüsszeli tüntetések hozadéka a mézár csökkenés.
A megoldást nem hallhattuk tőle.
Én ezt várnám, de csak a kritika és a másik fikázása a cél.
A sértegetés már szinte írásainak velejárója.
Eszetlen marhaság, hogy még nincs elég nagy baj?
Mindenki fejleszt, szaporít, nincs keret és műlép.
2005-ben ca. 6.000 OMME tag volt, most 14.000.
Egyre többen vagyunk, mert megéri méhészkedni?
Arra ne fogjuk, hogy nagy a munkanélküliség, és kényszerből lesz valaki méhész.
Drága dolog a méhekkel való foglalatosság!
Én inkább a sok dicsekvő méhészben látom a hibát, akik szinte generálták az új nemzedéket.
Csilli villi terepjáró, rengeteg támogatás, és villongás.
Iszonyú problémákkal küzd az ágazat, én provokatív módon írtam, hogy még mindig nincs elég nagy baj.
Ki kezd úgy méhészkedésbe, ha eleve bukásra van ítélve?



Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 14. 20:56 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #2443 Dátum: 2016. Május 14. 21:10 »
Jenő!
A matek nem az erősséged.
150.000 tonna kínai SZUTYOKKAL szembe állítod ......


2014-ben Kína 117.616 tonnát exportált. És nem csak az EU-ba.
2015-ben 150.000 tonna lenne ami csak EU-ba?????

https://www.agra-net.com/agra/public-ledger/commodities/exotics/honey/european-honey-buyers-eye-china-as-key-source-of-supply-467881.htm

Re:Szakma-politika
« Válasz #2444 Dátum: 2016. Május 14. 21:13 »
Azt a kérdést ki és mikor fogja feltenni, hogy a kezdők honnan veszik ezt a sok méhet.

Annyit nem lehet ellopni, mint amennyit a különböző rajzás gátló technológiák és egyéb nagy méhészetekben alkalmazott eljárások hozományaként "termelődik" évente....

A legjobb az volt amikor az előadó közel másfél órás előadásában elmondta hogyan kell a 6-800-as állományából minden évben még 200-at csinálni.... utána közvetlenül szidta a sok kezdőt meg méh sűrűségezett...  :)

Ezen kéne elgondolkozni, de hát a lové az persze mindent felülír!
Akkor nem probléma a sok család ha az Én udvaromból tolják ki, csak az a lényeg jó messzire!  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!