Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1902845 megtekintés
*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Szakma-politika
« Válasz #1950 Dátum: 2016. Január 22. 20:33 »
Üdv. Uraim!    Nagyernyei Uram!
Igaza van a Petronius-nak mikor a válasz adásra való hajlandóságodat minősíti!Azt a négy pontot nem én találtam ki "Texas Ranger" vetette föl, Én csak szerényen megkérdeztem hol csorbítják ezek a pontok az önálló egyesületeknek a jogait vagy előjogait, de miután erre nehéz lenne egyenes,egyértelmű választ lökni ezért aztán indul a mellébeszélés, hablatyolás,sárdobálás.
Elhangzott egy kérdés. Természetesen Én is közéjük tartozom mint még jó néhányan!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 22. 21:09 írta izso60 »

Re:Szakma-politika
« Válasz #1951 Dátum: 2016. Január 22. 20:39 »
Izso60!

EZT ÍROD:
Én is közéjük tartozom mint még jó néhányan!!!!!

Büszke lehetsz magadra.

Csányi Antal

Re:Szakma-politika
« Válasz #1952 Dátum: 2016. Január 22. 21:02 »
Izso60!
Gondolom hajlandóságot szerettél volna írni?
Április 3.-án reményeim szerint mindenki megkapja a méltó választ.
Mellébeszélés, hablatyolás részetekről van!
Hamarosan kinyílnak az ajtók, végre számítani fog a méhészek véleménye!
Akkor végre előterjeszthetjük azt az alapszabályt ami a méhészek, és nem a vezetők érdekét szolgálja.
Stratégiai megállapodást nem a hatóságokkal kell kötni, nekik kutya kötelességük egy bejelentést kivizsgálni.
Mi beszélünk mellé?
Nagyon nehéz úgy mellébeszélni, ha szót sem kapunk!!!!!!!!!!!!!
Amikor feltettem az OMME elnökének élesben a Küldöttgyűlésen azt a kérdést, hogy miért szavaztatta meg a költségvetést, ha abból a Kft. gazdálkodása hiányzott?
Nem válaszolt!
Utána megkérdezte a Tolna Megyei Méhész Egyesület gazdasági vezetője, Horváthné Erzsi, hogy miért nem válaszol elnök Úr Nagyernyei Attilának?
Az volt a válasza, tegyem fel a kérdést írásban!
Feltettem írásban, akkor azt válaszolta miért nem tettem fel kérdésemet a Küldöttgyűlésen.
Úgy éreztem mint aki olyant kérdezett, amit nem ért az elnök.
Aztán megértettem, hogy miért nem akarta megérteni!
Simán maszatolt, mellébeszélt, ebben ku..a jó Mészi!
Ha közéjük tartozol Izso60, legalább érzékelheted a felháborodást!
Tényleg akkor szeretnék én is kérdezni Tőled valamit.
A Kft. eltitkolt 8.5 milliós vesztesége a pénzügyi beszámolóból, nem zavar?
Azt rendben találod, hogy az elnök egy "szaros táskáért" TAXIT küld?
Az nem zavar, hogy az összes Küldöttgyűlést, és az OV-t szabálytalanul hívtátok össze?
Nem akarom tovább sorolni az elnök be nem tartott ígéreteit.
Azt rendben találtad, hogy Cserényi doktor lekussoltatta a küldötteket?
Akkor szerinted dübörög az OMME?
Meg fogjuk állítani az ámokfutást!

Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Szakma-politika
« Válasz #1953 Dátum: 2016. Január 22. 21:03 »
Üdv. Uraim!  Texas Ranger!
Azt gyanítom hogy vagy a szövegértelmezésünk különbözik jelentősen vagy direkt elbeszélünk egymás mellett.
A  IV/2,   Valóban előírja ki képviselheti az OV-n az önálló egyesületet és az alapszervezetet. Ez nem csorbít a jogain senkinek és elég régóta nem csorbít,eddig is jól működött, de lehet hogy kezdem érteni a vele való problémáitokat.
A   VIII/9,  Nem az önálló egyesületekről szól!! Kérem még kétszer elolvasni!
A   VIII/12, "Kötelezettségei és jogai azonosak a helyi és területi méhész tagszervezetekkel."
A   VIII/13,   Ha valaki nem kíván OMME tag lenni akkor nem lesz, próbáljon meg kimaradni a kamarából stb.
Köszönöm hogy elolvastad.

Re:Szakma-politika
« Válasz #1954 Dátum: 2016. Január 22. 21:31 »
Akkor kérem elolvasni 2X a VIII. pont alatti szöveget.

Abban a szerepel, hogy az ez alatti részek kire, mire vonatkoznak!
Ha ez nem így volna akkor mást kellett volna oda írni pl kihagyni az önálló méhészegyesületet a felsorolás végéről de így mivel ott van vonatkozik rá!(VIII/9.)

Szerintem, de lehet majd kimagyarázni.

IV/2 ről. Ha valaki megbetegszik a másiknak meg más dolga van akkor egy 150 fős egyesület képviselet nélkül maradjon???
Kezdi már érteni mi a probléma? (Kérdezzen rá azokra a tagszervezetekre akinek a vezetőit régóta nem láttuk, hogy a tagságukból senki nem ért rá eljönni, ha már ők nem tették a tiszteletüket??? Nálunk ezért módosítottuk az alapszabályt ilyenre!)

VIII/12. Fizetjük az OMME tagdíjat (kötelezettség!) Fizeti-e nekünk az OMME az elméleti ismeret terjesztést mint OMME Helyi szervezetek esetében (jogok) ? Egyenlőek vagyunk???

VIII/13. Ha nem kívánja az OMME, hogy minden önálló egyesület minden tagja OMME tag legyen minek írja bele az alapszabályába????

A kamarás hasonlat sántít, mivel az állami és kötelező!

A méhész meg lehet úgy méhész egyesületi tag az önállóba, hogy nem OMME tag!

Vagy nem??? Ez itt a kérdés!!!

Köszönöm a megtisztelő figyelmedet!
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #1955 Dátum: 2016. Január 22. 22:25 »
Az új Ptk-t és az alapszabályt együtt kell olvasni és akkor látszik, hogyan csonkítja az önálló alapítású egyesületek jogait a Mészi féle alapszabály. Ahogy mondom, mi ebből az alapszabályból egyszerűen hiányzunk. Tudomást se vesz rólunk.

Izsó!
Te, azt amit írok, írunk, hablatynak tekinted. Miért?
Mert nem is érted, hogy mit írunk.
Ha ez így van, akkor viszont nem vagy alkalmas vitapartnernek, mert két külön nyelvet beszélünk.
Az a szerencse, hogy a bíróság azonos nyelvet beszél velünk és a javunkra dönt.

Ez pedig előrevetíti, hogy a te világod a múlt, egy letünt világ, aki nem is érti a változást, nem ismeri a mai idők nyelvét. Ezt a letünt világot képviseli Mészi is, Cserényi is és a többiek is. Semmi esélyük nincs a fennmaradásra.

Még nem ismertétek fel, hogy a Cserényi korszaknak vége, mert nem értitek a jelen kor nyelvét. Azt hiszitek, hogy ezt a választást megnyerhetitek, pedig már 2015 november 14-én véglegesen elveszítettétek.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 22. 23:06 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #1956 Dátum: 2016. Január 23. 06:40 »
Izso, Petronius
 Titeket nem zavar egyáltalán a zárt ajtók meg hogy dolgokat eltitkolnak a méhészek elől meg persze előletek is a jelenlegi OMME vezetés
(vagy ti tudtatok mindenről)
 Meg nem tudom, hogy mit szólnátok hozzá, ha ti zsebetekből elherdálnának egy jó pár milkót akkor is ennyire mellette állnátok
Lehetne még sorolni

Re:Szakma-politika
« Válasz #1957 Dátum: 2016. Január 23. 18:54 »
Sziasztok!
Ma Nagykanizsa és Környéke Méhészegyesület meghívásának tettem eleget.
Felemelő érzés számomra, hogy ennyien megtiszteltek jelenlétükkel.
Azt a hallgatóságra bízom milyen volt az előadásom, majd ők eldöntik.
Érdekességnek tartom, hogy előadásom végén megkértek, én mint az OMME "kemény magja" beszéljek a jelenlegi szakmapolitikai helyzetről.
Hogy mit mondtam nem kívánlak benneteket untatni, ezt itt a Méhészklubon rendszeresen olvashatjátok.
A folyosói beszélgetések annál érdekesebbek voltak számomra.
Az egyik méhész azt állította, hogy az OMME alelnöke Fekete József Bross Péter ellen kampányol.
Mondjuk nekem ez egyáltalán nem furcsa, ezt jó előre lehetett tudni.
Ő úgy hallotta, hogy Fekete József előadása után mindenkit arra kért, nehogy Bross Péterre szavazzanak ha indulna, mert Péter hűtlen lett az OMME-hoz, itt hagyott bennünket.
Tehát elkezdődött a választási kampány!
Kíváncsi leszek, hogy a bírósági ítéletről, (bármilyen ítélet is születik) be fognak e számolni az OMME urai, vagy azt is próbálják eltitkolni.
Gondolom fontosabb, hogy a NÉBIH-el stratégiai megállapodást kötöttek.
Tőlem azt kérdezték, hogy személyesen nem félek e, valamint nem tartok e attól, hogy a méheimbe kárt tesznek?
Jól néznénk ki ha az igazság kimondása miatt rettegnem kéne.
Azért a rosszindulatú embereknek van némi meglepim, de ez maradjon az én titkom,mert túl sokba került ahhoz.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 24. 08:23 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #1958 Dátum: 2016. Január 23. 19:09 »
Azt meg is mondták, hogy kire kell szavazni vagy csak azt, hogy kire ne szavazzanak a méhészek.
 A méhészek csak el tudják maguktól dönteni, hogy kik azok az emberek, akik meg megfelelő lesznek

Re:Szakma-politika
« Válasz #1959 Dátum: 2016. Január 24. 08:54 »
Jönnek a hírek!
Még több mint 2 hónap van vissza a választásokig, és máris teljes zűrzavar érezhető az OMME gépezetében.
"Valami van a levegőben..."
Az OMME őskövületei igen ragaszkodnának a bársonyszékhez, viszont nekem az a véleményem, hogy örüljenek, ha méltón távozhatnak, és a méhésztársadalom demokratikus úton mond a jelenlegi rezsimre nemet.
A nyugalomra, a higgadtságra mindig nagy szükség van, mert egyre többen sürgetik, hogy "zavarjuk el őket".
Mindenkinek azt tanácsolom, hogy ezt a rövid időt már fél lábon is kibírjuk, és utána minden másként lesz.
Alapszabályunk sárba tiprásának, a lekezelő kioktató stílusnak, a napi szinten való hazugságoknak, az önfényező semmitevés heroikus munkának való álcázásának, a titkok sokaságának  reményeim szerint nagyon gyorsan vége lesz.
Nagyernyei Attila





*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #1960 Dátum: 2016. Január 24. 09:09 »
Majd a balmazújvárosi Király Laci szeretné levezényelni a szavazást. Fel fog állni és elkiáltja magát, hogy amit Mészi mond, arra kell szavazni! Csakhogy a Mészi mondásairól derül ki sorozatban, hogy mennyit is ér. Hírdette, hogy nem kell közhasznúság, aztán rájött, hogy mégis kell, aztán rájött, hogy mégse kell, aztán újra mégiscsak kell. Képtelen volt egyetlen szabályos küldöttgyűlést összehívni és levezényelni. Hírdette az összeomlott OMME méhesről, hogy milyen fasza, aztán egy szó se volt igaz belőle. Most télen már rabolták egymást a méhcsaládok. A fene tudja, hogy hány család él belőlük.

Mészi csak ilyeneket tud, meg a hatalmi gőgjében táskát vásárolni és aztán taxit küldeni érte. Mindezt OMME számlára. És még dicsekszik is vele. Ja, ne felejtsük el az örök tuti érvet, a gatyaletolást.

Nincs jobb reklámember a mostani vezérkar bukásához, mint maga Mészi. Nem értem Cserényit, erre hogy fenébe nem jött rá, és miért nem cserélte már le. Ugyanaz a helyzet, mint a neonikotinoid ügyben. Cserényi ott se ismerte fel a veszélyt, hanem próbálta az aszályra meg a méhészekre fogni a méhpusztulást.

Eljárt az idő Cserényi fölött is. Márcsak üvöltözni tud, és józan ész helyett, erőből akar elintézni mindent. Nem véletlenül kapta a Kussdoktor becenevet. Nagy nyilvánosság előtt olyanokat mond, amit legfeljebb a Moldáviában engednek meg maguknak közéleti emberek, ahol még a parlamentben is szokás verekedni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #1961 Dátum: 2016. Január 24. 10:40 »
Valaki mondja meg milyen az élet,milyen az íze....,..idézem a dal szöveget.
Arról nem írok, mi a véleményem az egyes megnyilvánulásokról,ez fölösleges....csak egy kis  megjegyzést teszek: Jó lenn, ha már "nem fordítva ülnének egyes méhészek a lovon"....miért is ?
Ha vezetőt ,vezető embereket választunk valahová, akkor-
- nézzük meg a vezetői kompetenciájukat,
- vizsgájuk a hozzáállásukat,
- a problémamegoldó képességüket,
- hitelességüket ,
- tetteiket ,
- szónoki, meggyőző képességüket,
- emberi tartásukat, következetességüket,
-  nem a teljesség igényével...l .ecctr, 
Tehát:A vita mindaddig parttalan marad, míg,nem arról folyik, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezzen XY ,akit erre, vagy arra a tisztségre alkalmasnak tartok.
Viszont: Ehhez képest prioritást/elsőbbséget kell kapjon maga a szervezet -OMME-..... magyarán milyen OMME-tudja ellátni a jelen idők feladatait?  Milyen képviseleti szintek jöjjenek létre? ...,és miért ? 
Be kell azonosítani a feladatokat ,célokat! ......és így tovább!
Az OMME működése nem egyszerű ,része a  társadalmi folyamatoknak,.kötelezettségei,kötelességei vannak.
Ugyanakkor, a tagság összetételének zömét, -ha minden igaz-a kis méh-családszámú méhészek teszik ki.
Egyáltalán a részvételi  demokrácia ennek tükrében hogyan oszlik meg ?
Az előzőek -szinte csak jelzés értékű dilemmákat miatt sem  -tartom még csak vitára sem alkalmasnak a mostani alapszabály-tervezeteket.
- Mert nem sok köze van a kor valóságához,
- érzéketlen, helyzetidegen a méhészek számára, 
- fenntartja  jogbizonytalanságot , 
- nem ad teret a nonprofit szféra hajtómotorjának, az alulról jövő kezdeményezéseknek!
Mindezt azért írtam , mert van más válasz is : Megalkottuk.  Jó lenne, ha az OMME- Újságja, melyet mindannyian füzetünk,megjelentetne,és így minden méhész számra hozzáférhetővé válna.
Mottó: Ideje a szervezettel is foglalkozni, hiszen  a méhészkedés nem elválasztható tőle, a kettő egy és ugyanaz ! A társadalmi kölcsönösség jegyében teszem ezen megállapítást!
                                               
üdvözlettel: a megoldás

Re:Szakma-politika
« Válasz #1962 Dátum: 2016. Január 24. 17:54 »
Ezt írta Kivancsi111 a Mézmarketing rovatban, amit nekem címzett:
"Azt meg végképp nem hiszem el, hogy egyes esetekben ez a "kemény mag" nyert.."
Előtte ezt írja Jenő:
"Komolyan mondom már rég nem érzem magamat ehhez a csapathoz tartozónak,...."
Akkor köszönjük szépen, hogy eddig itt voltál, senki nem kényszerített arra, hogy ide írogass.
Ezt saját elhatározásodból tetted, ha maradsz az is a Te döntésed lesz,senki nem hívott és senki nem küld el!
A Fekete-Fehér Méhészklub mindenki számára nyitott, szabad a véleménynyilvánítás.
Nagyon örülök, hogy egyre több helyről kapok visszajelzést, gyakorlatilag az országnak kevés pontja van már ahol a méhészek legalább nem tudnak erről a honlapról.
Van aki átkozza (gondolom ezt nem kell ecsetelnem melyik kör) van akik gratulálnak.
A "kemény magról" már írtam, ez az OMME belső "gyökere" az OMME szíve, azoknak a méhészeknek a közössége akik nem bizniszként tekintenek az OMME-ra.
Ők az OMME szervezői, és alapítói!
Nagyon kellemetlen híreim vannak azoknak akik a jelenleg regnáló társasággal szimpatizálnak, és nem szeretnének a kemény maghoz tartozni.
Alsóvadászon annyian voltak Bross Péter mai előadásán, hogy még a csilláron is lógtak a méhészek.
Nem rejtettem véka alá eddig sem örömömet, ha sokan "kivancsiak" Brossra.
Meg lehet nyomni a pánik gombot!
Mehetnek a telefonok, ki kinek az embere!
Nagyon izgi.
Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Szakma-politika
« Válasz #1963 Dátum: 2016. Január 24. 18:13 »
Üdv. Uraim!    Nagyernyei Uram!
Ha Neked Tisztelt Uram ennyire "izgi"és ilyen kéjes mámorba repülsz tőle egye fene ennyi öröm neked is jár!
Viszont ne essünk túlzásokba legyünk visszafogottabbak és nem utolsó sorban őszinték és egy napon se emlegessük magunkat az OMME szivével,gyökerével,és elsősorban alapítójával!

Re:Szakma-politika
« Válasz #1964 Dátum: 2016. Január 24. 18:41 »
Na akkor kezdem Izso60!
Remélem nem fogok kegyelet sértést elkövetni írásommal, mert a felsorolt személyek közül sajnos már senki nincs közöttünk.
1983-ban kezdtem méhészkedni.
Akkor még az OMME szervezésén dolgoztak nagyjaink gőzerővel, akik a következők.
Balog József (alapító elnökünk), Haraszti Ferenc(későbbi elnök), és Illés Sándor.(8 évig titkár)
Azonnal közéjük fogadtak, pedig csak 22 éves voltam!
Együtt jártuk a megyét, általában Haraszti Feri bácsi Wartburg kombijával.
Rónai Pista bácsi azóta emlegeti, hogy az Attilát Bonyhádról a Művelődési Házból még kizavarni sem tudtam, mert a másik ajtón visszajött.
1984-ben megalakult az OMME.
Többen a szememre vetik, hogy nem látják a nevem az alapítók között!
Ennek egyszerű oka van, akkor sem puncsoltam, a mai napig kevésszer írom alá a jelenléti ívet is, pedig sokszor én adom körbe.
Az első évben megválasztottak klubvezetőnek, és kétszer egy év megszakítással a mai napig én szervezem a Szekszárdi Méhészklubot.
Egy évet volt Simon Csaba, és a szétválásunk előtt nem rég volt még egy év kihagyásom.
Szinte az összes Küldöttgyűlést, később Közgyűlést vagy én hoztam össze, vagy segédkeztem a szervezésben.
A helyszínek, a Gemenc Szálló hallja, BHG ebédlő, Babits Művelődési Központ.
13. évvel ez előtt a fiam nevet adott a "Közgyűlésnek"!
Tavaszváró Méhésznap!
2002-ben az én ötletem volt, hogy egyesületünk legyen  önálló, amit a sok bírósági herce hurca miatt csak 2003-ban jegyeztek be.
Egy évig nem voltam azóta elnök, sikerült is a "cseppet sem visszafogott csapatnak" az OMME mintájára elveszíteni a közhasznúságunkat, amit azóta ismét megkaptunk.
Üveg, nyakkendő, méhegészségügyi felelősök képzése a Nemzeti Programból ezt mind én hajtottam végre.
Na meg egyedül én mondtam a szaktanácsadók közül nemet Dr.Cserényi Péternek!
Én úgy gondolom az OMME szívéhez tartozom, és végsőkig fogok harcolni egyesületünk szabályos, demokratikus működéséért, a méhészek érdekében!
Soha egy fillért nem vettem fel tiszteletdíjként, a 13 év alatt nem voltam bankban, és nem vettem át semmi pénzt!
Ezt csupán elhivatottságból, ha tetszik társadalmi munkában végeztem eddig is, és ezek után is.
Ezért fáj nekem a jelenlegi állapot!
Szépen tagoltan kérjél bocsánatot, és add meg másoknak is a tisztelet.
Kedves izso60!
Légy olyan kedves itt a nyilvánosság előtt írjál magadról néhány szót, te mit tettél az OMME-ért?
Nagyernyei Attila