Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904354 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #45 Dátum: 2014. Január 10. 13:31 »
Jani bátya!

DoktorMészáros elnök úr jól beszélt, hiszen a nevezett Kft. már rég bejegyzésre került, na jó, hát nem az OMME égisze alatt…  ;D

A honlapon ma megjelent tájékoztatás szerint a mézesüveg értékesítését a Magyar Méhész OMME Kft. végzi. Amit nem értek, hogy a KIM rendszere szerint: 2014. január 10. napján 12 óra 55 perckor Magyar Méhész OMME Kft kezdetű cégnév a cégnyilvántartásban nem szerepel.
Készült: 2014/01/10 12:55:07. A szolgáltatott adatok a kibocsátás időpontjában megegyeznek a cégnyilvántartó rendszer adataival.
Microsec Céginformációs szolgáltató

Így tehát nem nagyon értem, hogy a Magyar Méhész OMME Kft. hogyan végezheti az üvegforgalmazási tevékenységet, mint ahogyan azt sem tudom, hogy az OV-tól kaptak-e erre egyáltalán felhatalmazást? Mert mint tudjuk, sokaknak szavazáskor az sem volt világos, hogy ők most tulajdonképpen egy Kft. létrehozását szavazták meg, hát ők csak az OMME-újságot akarták megszavazni…  (másik kérdés, hogy az OV vajon a Magyar Méhész Kft, vagy a Magyar Méhész OMME Kft. létrehozását szavazta meg?)

Viszont ami ennél is fontosabb: az üveg forgalmazását ez a (leendő) új cég folytatja, ezzel párhuzamosan emelkedett az üveg ára:
A legutolsó híradás szerint közvetlenül a gyárból vásárolva eddig 38,088 Ft+ÁFA (= 48,37 Ft) volt a 730 ml-es üveg darabja, amire jött még 2 Ft marketingtámogatás, így az üveg ára 50,37 Ft volt darabonként.
Idén januártól az ár 41,50 Ft+ÁFA (=52,70 Ft), és nincs szó marketingtámogatásról, azaz így egyrészt br. 4,33 Ft-tal (=52,70-48,37Ft), azaz közel 10%-kal emelkedett az üveg ára most hirtelen (persze ennek lehetnek gazdasági okai is, lehet, hogy egyébként is emelte volna a gyár az árat valamennyivel), másrészt „elfogyott” az OMME-nak járó marketingtámogatás.  :-[
Kérdem én: ezt mind még mindig a méhészek érdekében??

Re:Szakma-politika
« Válasz #46 Dátum: 2014. Január 10. 14:01 »
Biztos előtársaságként üzemel.Szerintem baromira nem érdekli őket,hogy ki mit szavazott meg,lényeg,hogy ők tudják,hogy mit csinálnak.Bár lassan már ebben is kezdek kételkedni.Ilyen kupit tanult emberek tévedésből nem csinálnak,hacsak nem direkt...
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Szakma-politika
« Válasz #47 Dátum: 2014. Január 10. 15:49 »
Tisztelt Jakab Ádám!
Az Orosházi Üveggyár N E M   E M E L T   Á R A T!
Szeretném, ha nekem elhinnétek! Az üveg születésétől kezdve minden információ birtokában vagyok!
Ha valami nagyon fáj akkor az OMME-s üveg kálváriája,ilyen!
Annyira megbonyolították a beszerzést az OMME kalózai, hogy én lesztek az első aki ismét az uborkás üveget választom!
Olyan érdekképviseletünk van, hogy az csak na!
Mivel nincs bejegyezve a KFT, nincs számlakibocsátás sem! Ez addig fog tartani amíg be nem adjuk a visszahívó nyomtatványokat!
Ma többen próbáltak "jó belátásra" utasítani a vezetők közül! Ne kotyogjak, mert kárt teszek az üzletekben, ez ellentétes a méhészek érdekével,üzleti titok stb. A méhészek pénzén üzletelünk?
Végre elértem, hogy nincs főnököm! Szerintem sz OMME vezetői fordítva ülnek a lovon!
Itt a tagság igényének kell megfelelniük! Emelkedik az üveg ára, bonyolódik a beszerzés!
Tessenek már megmondani ebből nekünk mi a jó? Ja, hogy a KFT-nek a haszonszerzés a célja azzal semmi gáz,így helyes!
De a méhészek megsarcolása árán? Tudnak erről az OV tagok?  A küldöttek hozzájárultak ehhez?
Az üveg árának önkényes emelése a tagság érdekivel ellentétes!
Mészáros Úr Hartán is azt mondta! Bejegyzésre került a KFT! Atya zenéje nagyon találó. Dizsi lesz a központban!
Tegyék fel azonnal a honlapra, látni szeretnénk a KFT adatait! A bejegyzés dátumát sem kéne letakarni!
Nagyon fontos, mert akkor eddig minden a tagdíjainkból lett elköltve! Ki adott erre felhatalmazást?
Egyszerűen az OMME vezetőit nem értem, miért nem hívják össze maguktól a rendkívüli küldöttértekezletet?
Mit csinál az ellenőrző bizottság? Kérjük számoljanak be szabályosan működik e az OMME?
Szerintem az ellenőrző bizottság munkáját is ellenőrizni kell! Én vállalom a csapat vezetését, amit most szervezünk több megyei elnök bevonásával!!!!!!!!!!!!!! Erre minden jogunk megvan!
Már tudom mit fogunk kérni! Szóban, személyesen meg is kérdeztem Dr.Mészáros Lászlótól.
A KFT ügyvezetőjének útiköltség térítése után érdeklődtem! Erre 3 tanúm is van! Válasza.
Csak két utat számoltunk el Egyed Árpinak a tagdíjakból. Igen a KFT-re, tagdíjakból?
Ez az OMME szaktanácsadói irodában hangzott el! Mondjam tovább vagy elég?
Tisztelt OV tagok, küldött társaim! Lassan úgy érzem én ordítozok itt egyedül!
A szaktanácsadói projektorért  ma fognak jönni! Eddig őrizgettem, de nem szeretnék utódommal és a vezető szaktanácsadóval sem kitolni! Nem akarok bunkó lenni! Odaadom, vigyék.
Nálam biztonságban volt, legalább maradt volna egy kis vagyona az OMME-nak!
Természetesen ezt egy csípős viccnek szántam. Bár ha így folytatják.
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 10. 16:49 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #48 Dátum: 2014. Január 10. 17:38 »
Én sem találtam Magyar Méhész OMME KFT-ről bejegyzési adatot.

Üdv. jani bátya

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #49 Dátum: 2014. Január 10. 17:52 »
Szép estét mindenkinek!
Ha a napokban született meg ez a másik Kft, akkor legalább kettő hét kell, még felkerül a különböző portálokra.
A Magyar Méhész Kft -nek már utaltak 50 millát  :-[
Akkor most két Kft-van??
      
Az OMME saját kiadású szaklapot indít    | Nyomtatás |
2013. 11. 06.

Tisztelt méhészek!

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy az Országos Magyar Méhészeti Egyesület saját kiadású szaklap indításáról döntött. Az igényes küllemű és havonta megjelenő újság értelem szerint szakmai jellegű írásokat tartalmaz majd, de természetesen helyet kívánunk biztosítani a szakmánkhoz kötődő, azt különféle módon segítő és támogató vállalkozások hirdetéseinek is.

Az újság első megjelenését még idén, a karácsony előtti időszakban tervezzük. A lap példányszáma legalább az OMME mindenkori taglétszámával megegyező példányszámú lesz (Ez jelenleg ~10.000fő). Ugyanis valamennyi tagunk a tagdíja ellenében ingyenesen kapja kézhez a lapot.

Az újság kiadója az OMME tulajdonában lévő „Magyar Méhész kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társasága” lesz. A Kft. székhelye: 1094 Budapest, Viola u. 48.

Amennyiben Önök érdekeltek abban, hogy tevékenységük, vagy termékük a méhészek széles táborához eljusson, kérem, keressék mielőbb bizalommal a Magyar Méhész Kft. munkatársát a székhelyen vagy az alábbi elérhetőségen:

Módos Adrienn ügyintéző    30/585-7596; e-mail: modos.adrienn@omme.hu

A kialakított hirdetési árainkat mellékeljük. Az első kiadványunkban egyszeri rendkívüli 50%-os kedvezményt biztosítunk a legalább 1/2 (1/4) oldalon hirdetőknek.

Az első kiadáshoz tervezünk egy fali naptár kiadását is, amelyen szintén lehetőséget biztosítunk a hirdetéseknek. Ennek díjtételét a későbbiekben személyes egyeztetésekkel alakítjuk ki.

Bízunk abban, hogy a jövőben Önökkel is együttműködhetünk, és kapcsolatunk hosszú távú és kölcsönösen gyümölcsöző lesz.

Hirdetési áraink a következők:


A hirdetőink hirdetéseit 2014. évben az OMME honlapon is ingyenesen közzétesszük

Budapest, 2013. október 31.

                                                      Tisztelettel:

                                                                            Dr. Mészáros László
                                                                                       elnök
 
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #50 Dátum: 2014. Január 10. 19:11 »
Ilyen kupit tanult emberek tévedésből nem csinálnak,hacsak nem direkt...
Hát ezaz, amitől tartunk! Ráadásul mindehhez csúnyán átverve felhasználták az OV-tagokat is, így már az övék (is) a felelősség. Ha én OV-tag lennék, biztos, hogy nem hagynám ennyiben!

Re:Szakma-politika
« Válasz #51 Dátum: 2014. Január 10. 19:17 »
Átkozott Alattvalóim!!!!!

Még a zsebemben kotorásztok?

Mi az a néhány millió, ennyit minden szaktanácsadó megkap éves szinten.

És vannak akik ennek dupláját is kapják (NP-ból), ahhoz mit szóltok?

Én sem fogom ám beérni ennyivel 2014-ben!!

Miért csak a királyotok kell bántani, ennyi az összes tudásotok?

Különben a tavalyi teljesítményemért ez az összeg igazán nem sok.

Talán ti ingyen csinálnátok?

Oszoljatok csürhe népség!!!!

Re:Szakma-politika
« Válasz #52 Dátum: 2014. Január 10. 19:39 »
Tisztelt Atya!
Szervezzük közösen egy misét, az OMME károsultjaiért!
Indokaim.
1.
Azt terjesztették a méhészek elé,hogy azért kell az OMME újság, mert ebben frissebb híreket kapunk!
Szegény öreg MÉHÉSZET a felcseperedő 2. hónapba érő újoncot már az elején lekerülte.
Valahol elkeveredett  a fattyú,pedig neki nagy szerepet szántak! Ki kell készítenie Bross Pétert!
2.
Állítólag azért kell nekünk az OMME Kft. mert jó sokan vagyunk, mindent közösen olcsóbban kapjunk!
Lám lám, jó példa ere az OMME-s üveg! Majd megmagyarázzák,hogy a hajnali fagyok, az álomba szenderült jegesmedve, a kiskakas és a SzürkeVeréb79 az oka az áremelésnek!
Kedves atyám! Ennyire hülyének néznek bennünket? Szerintem elszámolták magukat! A Kft. egy olyan felnőtt játék aminek címe:
"Gazdálkodj okosan"! Piackutatás, hatástanulmány?
Valami hasonlót nem kellett volna előtte kreálniuk?
3.
Az olcsó cukor beszerzésével is ez lesz?
4.
Gyógyszerforgalmazás?
Nem kérdezek többet! Másnak is hagyok lehetőséget!
Üdvüzlettel: Nagyernyei Attila




*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #53 Dátum: 2014. Január 10. 20:43 »
QUQURIQ!!!

SukránLilla!

Mi van bepöccentünk imádom a szikrázó szemű vadmacska csajokat,!!! HA-HA-HA!!! ;D
Csak az a baj, hogy tökös egy csaj Vagy!
Ezt szeretem, amikor az IB-EB stílusát ordítod habzó szájacskáddal aranyom!
Olyan jól illik hozzátok a stílus, hogy le se tagadhatjátok Önmagatokat.
Menj vissza, ahonnan jöttél, ott értékelik ezt a stílust.
Épen ideje, hogy ezt az egész sz........keverést amit csináltatok a köz pénzén, elküldjük, valami
olvasott napilapba!
Vagy várjál, jobbat találtam ki!
Felkérünk egy oknyomozó riportert, hogy egy túrjon bele a szemét dombotokba Bocsi ez már trágyarakás!!! :-X

Na elég Neked mára ennyi, nehogy sírva aludjál el, és könnyes legyen az a szűzies párnácskád!

Barátod, (barátnőd) a Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #54 Dátum: 2014. Január 10. 20:54 »
Köszönjük Kiskakas!
Rekordot döntött olvasottságod!
20 óra 50-kor 40-en olvasták írásod!
Nagyernyei Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szakma-politika
« Válasz #55 Dátum: 2014. Január 10. 21:05 »
Kakasunk!
Jól kitálaltál! De vigyázz, hogy mit írsz mert Lilla, Mészi drágalátos rokona :D
Ráadásul OV tag ::)


« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 10. 21:42 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #56 Dátum: 2014. Január 10. 21:23 »
QUQURIQ!

Juj-juj, de megijedtem!!! :o
Jobb, ha először Ők félnek, rettegnek, cidriznek.......stb.
Nekik van miért!

Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #57 Dátum: 2014. Január 10. 22:03 »
Átkozott Alattvalóim!!!!!

Még a zsebemben kotorásztok?

Mi az a néhány millió, ennyit minden szaktanácsadó megkap éves szinten.

És vannak akik ennek dupláját is kapják (NP-ból), ahhoz mit szóltok?

Én sem fogom ám beérni ennyivel 2014-ben!!

Miért csak a királyotok kell bántani, ennyi az összes tudásotok?

Különben a tavalyi teljesítményemért ez az összeg igazán nem sok.

Talán ti ingyen csinálnátok?

Oszoljatok csürhe népség!!!!

Te most Mészáros Doki nevében beszélsz, Te vagy?

A "LECSÜRHÉZÉST" minden méhész nevében visszautasítom.

Azzal, ha valaki a munkáért pénzt kap, nincs baj. Csak akkor van baj, ha erről a küldöttgyűlés hatásköre dönteni, és nem a küldöttgyűlés dönt. Biztos vagyok benne, hogy vitával ugyan, de elfogadta volna a küldöttgyűlés. Áprilisig már nem bírta ki a kifizetés?  Vagy attól tartottál, hogy az áprilisi küldöttgyűlés nem szavazza meg?

A Bross hány évig dolgozott ingyen, majd a méhészek egyszer elgondolkoztak, beszélgettek, vitatkoztak, szavaztak, és több évet fizettek neki ki egyszerre. Brossnyi türelmed 3 hónapra már nem volt elegendő? Vagy földrengést jelzel - magadtól?

CSIP CSIP

« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 10. 22:13 írta SzurkeVereb79 »

Re:Szakma-politika
« Válasz #58 Dátum: 2014. Január 10. 22:13 »
Kedves SzürkeVereb79!
Ezt vártam Tőletek!
Köszönöm,hogy visszautasítottad Lillát, bár kétségeim vannak afelől, hogy ő egy hölgy!
A hölgyek tapintatosabbak! Ez férfias gorombaság volt!
Köszönöm!
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szakma-politika
« Válasz #59 Dátum: 2014. Január 10. 22:20 »
Na, holnap megint lesz min csámcsogni az OMME központban! Ezek a jó madarak már megint miket csicseregtek a klubon...... :D ;D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.