Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1909397 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #960 Dátum: 2015. Március 15. 07:01 »
Sziasztok!


.....................................
Kedves Kas62 tudomásom szerint Gönyűről. Tudod az ott van Tökömfalva és Verdtelipusza között.
....................................




ÜDV:KARCSI

De akkor ki lakik Degecen??  Ki a Degec - i ??
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 15. 07:31 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #961 Dátum: 2015. Március 15. 08:18 »
Folytatom az alternatív évértékelőt, illetve a sok sebből vérző OMME 2014 évi jelentésének és tervének társadalmi kritikáját:

Az OMME vagyonával kapcsolatban két különböző szám látott napvilágot, és lett kiküldve minden egyes küldöttnek. Tizenhatmillió Forint az eltérés. Ezt a beszámolót így nem lehet elfogadni. Könyvvizsgálatot kérünk az OMME tekintetében, mert ilyen pontatlanságok nem megengedhetőek. A könyvvizsgáló majd aláírja, hogy a két kiküldött szám közül melyik a jó. A 16 Millió forint eltérés nagyon sok!!!

Kérjétek, hogy az új alapszabály 10-ik oldal 7/j pont szerinti könyvvizsgáló legyen megválasztva. Nincs takargatnivalónk!

Re:Szakma-politika
« Válasz #962 Dátum: 2015. Március 15. 08:45 »
Sziasztok!


.....................................
Kedves Kas62 tudomásom szerint Gönyűről. Tudod az ott van Tökömfalva és Verdtelipusza között.
....................................




ÜDV:KARCSI

De akkor ki lakik Degecen??  Ki a Degec - i ??

Nem találván kérdésének szakma-politikai aspektusát, a választ igyekeztem a Gózölgőben megadni...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 15. 08:50 írta Petronius arbiter »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #963 Dátum: 2015. Március 15. 09:31 »
Gönyüi mikulás bácsi kertészünknek valóban nincs szakmai aspektusa, hiszen méhek nincsenek, tehát ő tisztán politikai célból, egy plusz szavazat Cserényi mellett és semmi egyéb. Hová züllhet még a vezérkarunk?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #964 Dátum: 2015. Március 15. 09:33 »
Szia Atya!

Nem állítom hogy nincs igaza aki bírálja a jelenlegi vezetést azt sem állítottam hogy igaza van. Azt sem az én dolgom hogy jogászkodjak a kérdésben mivel nincs hozzá a megfelelő képzettségem. De azt viszont állítom hogy felesleges energiákat(mind szellemi,mind anyagi) emészt fel ez az út amire léptetek a feljelentésekkel. Számomra természetes ha védekező pozícióba kerül az OMME akkor  védőügyvédi költségek is felmerülnek. Nem az nálam a vita alap hogy nincs igazság abban amiért felemeltétek a hangotokat biztos hogy az igazság valahol középütt van de mivel az előző peres eljárásról se raktatok fel érdemleges infót milyen alapon várod el hogy minősítésemet mikor csak annyit tudok hogy a bíróság az OMME  javára döntött. A jogi szabályozás minden csak nem egyértelmű mivel ha az lenne nem lenne szükség  ügyvédekre mivel a jogszabályok annyira összetettek. Na már most ahhoz hogy én elkezdjek jogszabályt értelmezgetni legalább annyi értelme lenne mint méhészkedni kezdőnek 100 méhcsaláddal.Gyakorlatilag semmi. De Csuja Laci is elmélkedik mi a helyes út mivel még nemis olyan rég mindenkibiztos volt abban hogy a te ügyedben is elmarasztaló ítélet fog születni. Tudom hogy lehet folytatni a harcot de az első fok mivel döntött és az a döntés nem volt számodra kedvező nem tarom szerencsésnek tovább erőlködni mivel annak álltalábaN besz....rás a vége.



Üdv:Karcsi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #965 Dátum: 2015. Március 15. 10:02 »
Az OMME vezérkarának a figyelme minden lehetséges formában és fórumon fel lett híva, hogy nagy rossz úton jár. Gatya letolást kaptunk válaszként t ovábbá soha be nem tartott ígéreteket.

Ezt követte a jogi út. Az én mérlegelő, elemző bejegyzésem ajánlatnak tekintendő. Ha a vezérkar józanodik - megteheti - akkor le lehet mondani a jogi útról. Nem holnap, de a héten megyek be a központba és akkor látom, hogyan tovább. 

Mit mondhatnánk az Elekes keresetében hozott ítéletről, ha nincs írásos formában a kezünkben?. Csak a hangulatát lehetett érezni, pl azt, hogy nem volt kíváncsi a perbeszédek tartalmi elemeire vagyis ő döntött előre és azt olvasta fel halkan, hadarva fel se nézve, mint aki szégyelli ezt az egészet.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #966 Dátum: 2015. Március 15. 13:36 »
Olvasgatom a kiküldött beszámolót, hát mit mondjak,nem vagyok elájulva tőle.

Én nem nevezném túlságosan sikeresnek az elmúlt évet. 100 milliós többletforrásból 62 a maradvány, miközben a pénzállomány hosszú hosszú évek óta először 10 millióval csökkent. !!
A tőkenövekedés szinte kizárólagosan a NP által finanszírozott beszerzésekből, pl.csak az alkalmazott kutatásból 25 millióval növelték.
Szerintem is jól látja szürke veréb az eltérést, mert valójában kétszer szerepel az összeg, egyszer befektetésként, egyszer pedig a vállalkozási eredményként,ami 16,9 millió forinttal torzítja pozitív irányba a valós eredményt.
Az is kiolvasható, hogy a kft egész évi megspórolt pénze 3millió 700 ezer forint ami azt jelenti, hogy reklám ide vagy oda, könyvkiadással együtt sem tudott semmilyen nemű pozitívumot produkálni, hiszen ez az összeg kevesebb mint amit az üvegforgalmazásból automatikusan befolyik hozzá. Ezek szerint Egyed úr az üvegek nélkül gyorsan becsukhatná a kft kapuját. Vagy az OV elé tárt terv volt hibás, vagy a végrehajtás.
Nem látom kivezetve a bevételeknél a kft által fizetett bérleti díjat sem, lehet benne van egyéb címszó alatt.
Nem stimmelnek a számadatok az aktív elhatárolásoknál sem az egyik helyen 7 millió 449 ezer a másikon 70 millió 400 ezer szerepel. Már megbocsásson a világ de ez jelentősen befolyásolja a végeredményt.

Sajnos az elvégzett feladatokról sajnos nagyon kevés érdemi információt tartalmaz a beszámoló. ha nem lennének a helyi és önálló egyesületek, bizony pár oldalon elférne.
Viszont nagyon jó, hogy megtudhatjuk ki merre járt a világban egyesületi pénzen, még ha év közben információk
erről csak nagyon nyúlfarknyi változatban kerültek közlésre.

Üdv. jani bátya

Re:Szakma-politika
« Válasz #967 Dátum: 2015. Március 15. 20:30 »
Tegnap az OMME elnöke Miskolcon ismét nagyot alakított.
Állítólag nagyon sikeres volt a gazdálkodás, és 50 milliót megspóroltak.
Magával ragadó, lendületes előadást tartott.
Jobb mint a narkó. Mindenki bekómált tőle.
Ekkora dumazsák.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #968 Dátum: 2015. Március 15. 21:44 »

Ezt a meggondolatlanságot, az OMME méheket vett. Egy olyan telephelyre, ahol évente van nyúlós miatt zárlat!

Cserényi felkötheti a gatyáját, hogy ne pusztuljanak el az OMME méhek! Mindenesetre kiválóan csinálják, mert augusztus óta, hogy megvették a méheket nem volt velük költség. Cukor legalábbis nem. Még jó, hogy a zárókezelést is ingyen ment.

Persze nem látom a sok-sok mézet sem a 2015 évi tervekben, mert azért közel 80 család méh fog mézelni is, ugye? A küldöttgyűlés megismeri majd a kutatási projekteket, amelyek 2015-ben futnak a méhekkel? Mert a tervek között semmi nem szerepel erről.

És nem találom a profi méhész költségét a költségek között, vagy ezt is megoldja Cserényi valami kis tiszteletdíjért?

Közös lónak túrós a háta effektust hogyan kerüljük el?

Szerintem a lovasok már írják át a terveiket, ménesük lesz, a kutyások meg kenneleket és a legkiválóbb vérvonalból vásárolják a kutyákat. Dr. Soós javasolta a méhek vásárlását, mert Ő annyira otthon van a kutyásoknál?

Kedves Méhésztársak, szerintetek is csak úgy lehet megmérni a napraforgóhibridek mézelését, hogy saját méheket vesz az OMME? Szerintetek miért nem szól a tervben semmi sem semmilyen konkrétumról? Mit kutatnak majd a méhek? A szomszéd legyengült kaptárait? Neonikotionidos kísérletek lesznek, és az OMME fél a pusztulástól, ezért vett hozzá méheket?

a méhekért aggódó, az OMME méhekhez méhészt nagyítóval kereső Sz.Vereb

Re:Szakma-politika
« Válasz #969 Dátum: 2015. Március 15. 21:54 »
Etetni nem szabad ám őket!
Csak karcolni fedelező villával, meg kaptárszolgával.
Mi lesz, ha az OMME méhei GMO-sokk lesznek?
A Viola utcába kellett volna őket elhelyezni, valamelyik ház tetején.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #970 Dátum: 2015. Március 21. 06:58 »
Tisztelt Méhészek!
Saját idézetemet átemelem ide is, mivel sokan jelezték, hogy tetszik a gondolat ami így szólt:
"Ha sikeres akarsz lenni, a dolog nagyon egyszerű.
Érts ahhoz, amit csinálsz!
Szeresd, amit csinálsz!
És higgy abban amit csinálsz!"
(Will Rogers)
Ezzel nincs is gond, viszont én most megfordítanám a sikert, a sikertelenségre.
Mi a gond az OMME vezetéssel?
- Nem értenek ahhoz amit csinálnak!
- Nem szeretik azt amit csinálnak.
- Nem hisznek abban amit csinálnak!
Nézzük általánosságban. Az első sort talán nem is kéne kifejtenem.
Egy civil egyesületet nem így kéne vezetni! Semmi önkormányzatiság elv(alulról építkezés) nem lelhető fel az irányításban. Erőszakosak, agresszívek, kioktatók. Egy szóval jellemezte ezt doktor Úr!
KUSS!
- Nem szeretik azt amit csinálnak, csak a pénz dominál. Önzetlenül közösségi munkát csak kevesen végeztek közülük. Itt sorolhatnám, hogy kivétel Fekete József, Kollár Imre, Körmendy, Ficzere, Rádi,  és még néhányan.
A sor hosszabb!
Amikor azt állítom, hogy nem szeretik azt amit csinálnak, bizonyítani is tudom.
Az irodába a hangulat jobban hasonlít egy temetkezési vállalathoz, mint a méhész egyesülethez.
Szúrós tekintetek figyelnek amikor betoppan valaki. Ez milyen párti?
Ha Bross, akkor mély hallgatás, mert ő ellenség! Így zajlik az élet az OMME központban.
Egy példa, ami nem rég történt, de ezt jeleztem az ügyvezetőnek, vagy hivatal vezetőnek, ezt magam sem tudom.
Szerintem ügyvezető, mert a küldöttek még nem mondták rá az áment.
Tehát, a minap az OMME központban járt egy köztiszteletben álló méhész házaspár.
Ügyet mentek intézni, de nem úgy van ám, hogy az OMME központba amit a tagdíjainkból hoztunk össze csak úgy be lehet toppanni! FOGADÓÓRA van ám ott is, hiába ez egy hivatal.
Na már most a méhészt el akarták tessékelni, hogy jöjjön a "hivatali" időben!
Erre méhészünk! 170 km-t utaztam rögtön behugy....ok, ha nem engedtek be megteszem itt az ajtóban, de nagy-vécéznem is kell, meg 20.000 Ft téglajegyem van ebben a kurva épületben!
Ugye kedves OMME vezetők milyen kedvesen fogadjátok közösen összehozott székházunkba a tagokat?
Így kell ezt alpáriéknál!
Tisztelt Méhésztársak!
Ennek véget kell vetnünk!
Nem tudom ki az aki kitalálta ezt a baromságot, hogy mi haza nem akkor megyünk amikor kedvünk van.
Igen is az OMME központ a miénk, a mi házunk!
- Szerintem nem hisznek abban amit csinálnak, pusztán egy gépként, érzelem nélkül működtetik a dolgokat!
Minden méhész más. Egyik balgán lehajtja a fejét, mert nem akarja a konfliktust, a másik meg attól edződik, ha le akarják Kussoltatni!
Ezt kéne összegyúrni ezeknek a fiúknak, de soha nem fog menni!
A pénz mindent megmérgezett, újra kell építenünk az OMME szellemiségét, amiért évtizedekig dolgoztunk!
Vidám, felszabadult, közösségi hangulaton álmodok.
Tényleg ez csak álom?
Nagyernyei Attila






*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #971 Dátum: 2015. Március 21. 07:19 »
QUQURIQ!!!

Attila!
Igen, felébredtél, húzzad ki a biliből a kezedet....
Én meg nem könyörögtem, volna a WC ügyben, oda sza.....m volna a küszöbre...

Kiskakas!

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Szakma-politika
« Válasz #972 Dátum: 2015. Március 21. 13:16 »




A pénz mindent megmérgezett, újra kell építenünk az OMME szellemiségét, amiért évtizedekig dolgoztunk!
Vidám, felszabadult, közösségi hangulaton álmodok.
Tényleg ez csak álom?
Nagyernyei Attila

Attila!

Semmi nem lesz már olyan mint ami régen volt!
Minden megváltozott,a körülmények,a helyzet mi magunk méhészek is.Ez már tisztán csak anyagias világ.
Alulról építkező egyesület szépen hangzik,de szerintem a nagy többség egy mindent elintéző Vezérre vágyik.
(A "Hazafias Népfront" sem fog visszajönni,és működni mint ahogy a NER sem azért van.)
 
Nosztalgiázni meg nem érdemes,mert hajlamos az ember csak a szépre emlékezni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #973 Dátum: 2015. Március 21. 21:30 »
Bükk!
Ezt írod:
"Alulról építkező egyesület szépen hangzik,de szerintem a nagy többség egy mindent elintéző Vezérre vágyik."
Akkor ez nem érdekképviselet, ha nincs alulról építkezés, csak fölülről "Mészárolás".
A jelenlegi vezérek mindenkit elintéznek, aki nem az ő nótájukat fújja.
Már hangolnak az új zenészek.......
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #974 Dátum: 2015. Március 21. 21:44 »
Az ellenzéki szerepünk akkor hiteles és elfogadható a tagság számára, ha az OMME jelenlegi vezetése által el nem végzett vagy rosszul elvégzett munkáról beszélünk. Van ilyen bőven!

A más zsebében kotorászás nem kelt bizalmat.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 21. 21:47 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.