Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1905722 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #945 Dátum: 2015. Március 14. 02:24 »
Kedves Petronius arbiter!


Remélem találkozunk küldöttgyűlésen,és ha már így megemlítetted az a "csülök pékné módra" részemről is jó időtöltésnek tűnik ezért ha fennen találkozunk ha vége a bulinak szakíthatunk rá időt! Ezt vedd részemről meghívásnak! Addig is végezz a szerves trágya utánpótlással én is azt teszem mivel még van egy telek ahová jó érett marhatrágyát viszek a héten. Nem tudom szegény bírónő miért fejét lehajtva "olvasta" fel az ítéletét de időközbe rájöttem :szerintem nem tudta kívülről ezért nézte a papírt. A szendvics a-la Varga meg nem biztos hogy jó ötlet mivel vasárnap lévén nem illik elnökünket ilyen túl egyszerű íztelen ,rágós ,humortalan ,szőrös,beltartalmú termékkel kínálni.Na ennyit erről a többit majd meglátjuk küldöttgyűlésen.



Tisztelettel:Karcsi

Re:Szakma-politika
« Válasz #946 Dátum: 2015. Március 14. 07:36 »
Dinom-Dánom, tábortűz melletti indiántánc,OMME módra?
Hát mit mondjak tisztelt méhésztársak?
Az OMME vezérkara nem úgy viselkedik, mint a Frakk mesében a cica, Szerénke!
Frakk az van, meg lakkcipő, szerénység az aligha.
Az EB jelentésben + 1.5 milliós reprezentációs kiadás növekedést produkáltak a tagdíjunkból!
A nagy buli hangulatot megspékelték egy 4 milliós ügyvédi költség tervezésével.
Ők már tudnak valamit?
Ezt simán le lehet nullázni a küldött értekezleten.
Az EB javasolja az elnök felmentését, és egy olyan csapat összeállítását amely nem a mézes-mázsa reggelivel kápráztatja el a méhészeket!
Ekkora pénzért illene dolgozniuk!
Kifelé jópofi, meg a törpe kisebbség LEKUSSOLTATÁSÁN fáradoznak, belül meg erjed az egyesület?
Pazarolnak rendesen!
Majd a számok ismertetésén bevetik a nagy dumát, hogy mennyivel nőtt az OMME vagyona!
Persze! Majdnem 100%-al felemelték a tagdíjat!
A március 28-i küldöttértekezlet remélem ismét nem egy szavazógéppé alakul.
"Azt kell megszavazni amit az IB akar" Ez az OMME újkori Királyi aranyköpése.
Ezt eddig is tudtuk, de így kijelentve több mint ciki.
A szaktanácsadók távirányításban vannak, ezt már kifejtettük.
Abban bízok, hogy az EB sokkal nagyobb hatalmat kap, és nem csak kér hanem követel, és szankcionál!
Ebben a küldötteknek kell partnerként viselkedni, mert ha nem lesz változás az Elnökség tejhatalma a vesztébe sodorja az OMME-t!
Az viszont tetszik, hogy a közös felelősségvállalás miatt, ha valaki elcsesz közülük valamit, minden elnökségi tag fizet!!!!!!!
Ez az!!!!!
Lehet kezdeni!
4 millió 735 ezer forint a tagdíjunkból, két renkívüli küldöttértekezlet összehívása miatt!
Mint tudjátok ez az elnök hibájából adódott. Én simán kifizettetném vele (velük)!
Aztán lehet ordítani, hogy KUSS!
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #947 Dátum: 2015. Március 14. 13:29 »
Kedves Petronius arbiter!

Remélem találkozunk küldöttgyűlésen,

Tisztelettel:Karcsi

Amennyiben Petronius küldött lesz, akkor az OMME egy vicc kategória!

üdv
Szabó József




Revideálnom kell véleményemet.
Van értelme annak, hogy Petronius küldött legyen.

üdv
Szabó József
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 14. 13:54 írta Anubisz »

Re:Szakma-politika
« Válasz #948 Dátum: 2015. Március 14. 18:21 »
Kedves Kánya!


Figyelemmel olvasd mit írt öreg barátunk csak akkor lesz küldött ha közössége megtiszteli vele. Mivel OMME tag ként választható ezért nem tudom mért rázod magad Csőrike?! Egyébként azt írta ha nem, a gyűlés nyilvános  és akkor mint érdeklődő van jelen. De evvel már régebben más is élt úgyhogy nem hiszem hogy ez számodra vagy bárki számára is szokatlan eljárás lenne.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Üdv:Madárbarát                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #949 Dátum: 2015. Március 14. 19:04 »
QUQURIQ!!!

Nem támogatják, hanem kinevezik!
Mert ugye, itt mi- minden megtörtént már!

Kiskakas!

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Szakma-politika
« Válasz #950 Dátum: 2015. Március 14. 19:32 »
A jelenlegi küldött csak nem Tökömfalváról származik? ;D

Re:Szakma-politika
« Válasz #951 Dátum: 2015. Március 14. 20:57 »
Kedves Petro!

Közölnéd velünk tudatlan méhészekkel, hogy melyik egyesületben vagy tag, majd melyikben leszel küldött?

Kérlek, fogd rövidre, két tőmondatban válaszolj!

Köszönettel: Bercsényi

Re:Szakma-politika
« Válasz #952 Dátum: 2015. Március 14. 21:06 »
Karcsi!

Talán az EB beszámolót kellene komolyabban átgondolnod, az elnökünk szándékosan elkövetett bűneit, a méhészek , az OV és a küldöttgyűlés félrevezetése és megtévesztése miatt, és nem a Petro barátodat küldötté emelni!

Gondolkodj ember! Milyen elnök vagy te?

Bercsényi

Re:Szakma-politika
« Válasz #953 Dátum: 2015. Március 14. 22:09 »
Sziasztok!
Beszámoló az OMME 2014-évi munkájáról
Erről az anyagról fogunk beszélni a március 28-i küldöttértekezleten.
Mindjárt a belső borítóján, annak is a tetején a következő olvasható:
"AZ OMME VEZETŐ TISZTSÉGVISELŐI VALAMINT AZ ETIKAI-FEGYELMI BIZOTTSÁG TAGJAI, MEGVÁLASZTVA 2016. április hó 30-ig"
Nagyjaink felhívják a tagság és a küldöttek figyelmét, hogy bizony púposkodhatunk mi, de gyakorlatilag 2016. március 30-ig mentelmi joguk van?
Emiatt nem látom a lényegét az EB jelentésének, pedig abban nagyon súlyos megfogalmazások vannak.
"Az EB többször megkérte dr. Mészáros László elnök urat, hogy 2014. március 08-án tartott tagsági OV határozata szerint készíttesse el a működési szabályzatokat. Ez a mai napig nem történt meg."
Előtte ez olvasható:
"Az EB véleménye, hogy az Egyesület az új alapszabállyal egységben lévő szabályzatok nélkül működésképtelen."
Tehát, ha a fentiek szerint az elnök ellen etikai-fegyelmi eljárást kezdeményeznénk, zsákutca, mert az elnök a szabályzatot nem készíttette el!!!!!!!!!!!!!!
Szerintem egyszerűbb a kérdés, ha küldött-társaim is úgy gondolják.
Itt ismét a szándékosságot vélem felfedezni, mint a közhasznúságunk elvesztésénél.
Olyan dolgot bíztak az OMME elnökére,amit akarattal nem csinált meg, hogy ne indulhasson ellene eljárás!
Az etikai-fegyelmi bizottság már felfüggesztette a működését!
Tehát nincs mitől tartania, maradnak a küldöttek! Nekik meg jó így az elnök, akkor még egy évig had csinálja a balhéit, legfeljebb jövőre kétszer ilyen vastag lesz az EB jelentése.
(Halkan mondom, psszszs.........engem sem tud így dr. Cserényi Péter lekussoltatni!)
Nagyernyei Attila
 

Re:Szakma-politika
« Válasz #954 Dátum: 2015. Március 14. 22:39 »
Nagy kár volt nekem elküldenetek ezt a beszámolót az OMME-ről. Legközelebb légyszi ne szemeteljetek a postaládámba. Elektronikusan se!!! Az anyag hemzseg a felületességekben, szenved attól, hogy összerántották, át nem olvasták. Nézzük, hogy mi fáj a legjobban:

1. A terv és a pénzügyi terv ugye a 2015 évről kellene szóljon. Egymással összhangban. Azaz amit tervez az OMME vezetése, ahhoz kell a pénzügyi tervet összeállítani.

Az az érzésem, hogy a pénzügyi tervben csak úgy megszavaztatnak összegeket, a szöveges tervben meg semmi nincs erről. Így a pénzügyi keret felhasználása sokkal szabadabb, azt értenek bele, amit akarnak.

Nézzük konkrétan. Az OMME 10 Millió forintért ingatlant kíván vásárolni. (81-ik oldal 98-as sor.) Jó lenne a küldötteknek megmondani a tervben, hogy ez pontosan micsoda. Ne az legyen, hogy KUSS, vesszük és kész, mit akadékoskodtok! Kérjük, hogy ne csak szóban, hanem az elfogadott terv részeként kerüljön az ingatlanvásárlás betervezve. 

Az ingatlan vásárlásáról külön is dönteni kell, nem elegendő a pénzügyi tervben szerepeltetni. Új alapszabály 10-ik oldal 7/m pont. A küldöttgyűlésnek döntést is kell hoznia a kérdésben. Kérjük, hogy megfelelő módon készítsék elő a napirendet, és az követően terjesszék a küldöttek elé szavazásra. Kár, hogy a mostani napirendben nem lett felvéve. Amíg nincs meg a küldöttgyűlési felhatalmazás, addig nem szabad a tervbe sem szerepeltetni. Amikor a közgyűlés dönt a megfelelő ingatlan megvásárlásáról, akkor módosítani lehet ezt az egy sort a 2015 évi tervben is. Ekkor kezelni lehet azt a kérdést is, hogy mi van, ha 11 Millió lesz az ingatlan!

Csak szabályosan, szépen költeni azokat a tízmilliókat! Figyelünk!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #955 Dátum: 2015. Március 14. 22:56 »
A 2015-ös munkaterv csupán fél oldalnyi felsorolás, de tartalmi kifejtés nulla. Pedig ha 10 oldal lenne, akkor se biztos, hogy elégséges lenne.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #956 Dátum: 2015. Március 15. 00:53 »
QUQURIQ !!!

Miért adtok ennek a sok okos tojásnak tippeket, hogyan is oldják meg a feladatokat?
Ti kaptok érte fizetést vagy Mészáros?
Ja!
Hogy nem telik Tőle ennyi ki?
Egyszerű a megoldás!
Le kell váltani!
Éppen elég kárt csinált az egyesületünknek!
Nem a beszámolót kell Tőle meghallgatni a közgyűlésen, hanem a lemondását!

Zene a kiskakas Füleinek!

Re:Szakma-politika
« Válasz #957 Dátum: 2015. Március 15. 01:26 »
Sziasztok!


Jók a kérdések nem tudom mi az ami ennyire nagy pánikot okozott hiszen ugyanúgy nem tudom a válaszokat mint ti.Kedves Kánya nemén akarok senkit és semmit odavinni a küldöttgyűlésre,csak a magam módján reagáltam le a dolgot.És rá adásul szeretem a jó kajákat a jóízű humorú embereket,arany csőrű kismadaram mitől bűn ez?!
Kedves Kas62 tudomásom szerint Gönyűről. Tudod az ott van Tökömfalva és Verdtelipusza között.
Kedves Bercsényi! Köszönöm aggódó szavaid, és tanulmányozom majd  az EB jelentést.Arra a kérdésre hogy milyen elnök vagyok gondolkodtam és csak egy válasz jutott az eszembe : senki sem tökéletes én is csak majdnem.



ÜDV:KARCSI

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #958 Dátum: 2015. Március 15. 06:49 »
Karcsi!

Talán az EB beszámolót kellene komolyabban átgondolnod, az elnökünk szándékosan elkövetett bűneit, a méhészek , az OV és a küldöttgyűlés félrevezetése és megtévesztése miatt, és nem a Petro barátodat küldötté emelni!

Gondolkodj ember! Milyen elnök vagy te?

Bercsényi

Sajnos, ilyen, és ehhez hasonló estek miatt vannak, és lesznek, a bírósági ügyek. Tehát, nem azon kellene elgondolkodni, hogy ki az aki szétveri az OMME-t?? Azok, akik tudatosan sorozatban elkövetik a szabálytalanságokat, vagy azok, akik perbe fogják ezért őket??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #959 Dátum: 2015. Március 15. 06:59 »
Sziasztok!
Nézzük egy kicsit az OMME szakmai kommunikációját.
A "KUSS" szó jelentése, több variációban.

- Népi eredetű. Kushad,kussol azt jelenti,hogy lapul,lapít. Eredetileg állatokra mondták,később az emberekre is,
elég durva szóhasználat.
- Ne ugass már! Parancs a kutya elhallgattatására.
- Fogd be a szád! Ne szólj bele! Sértő utasítás egy emberhez szólva.
- Tájszó: Disznónak szóló utasítás.
http://www.youtube.com/watch?v=ONhZpY-omPo
Nagyernyei Attila