Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904863 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #30 Dátum: 2014. Január 01. 11:42 »
Sziasztok! B.U.É,K mindenkinek! Sajnos lemaradtam, de milyen új méhegészségügyi veszélyek közelítenek? Próbáltam keresni, de tul jól sikerült az év búcsúsztatója.   Üdv. Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 01. 11:53 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #31 Dátum: 2014. Január 01. 13:06 »
Üdvözletem és Boldog Új Évet Kívánok!

Az évértékelő Brossúrában szerintem jópár helyen 2013 helyett 2012 szerepel, talán érdemes lenne javítani.

Az emlékérem visszaadása nagyjából ugyanaz a gesztus, mint a kézfogás elutasítása.

Tényleg! Milyen betegségek közelítenek? Ezt már itt többen sejttették.

/Az meg számomra egyértelmű, hogy  Kiskakas nem más mint a meghasonlott Cserényi doki, másképp honnan ismerné így a személyiségét? Gondolom a reggeli kokó adag mellé szív a megmaradt kakasporból, így alalkul át. Nagyon vigyázzatok vele! Aki látta a Psycho-t tudja miről beszélek.  ;D/

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szakma-politika
« Válasz #32 Dátum: 2014. Január 01. 13:11 »
Tisztelt KörmendyRácz!

Elsősorban szeretném megköszönni a színvonalas előadást, ami tavaly Szekszárdon lett megrendezve! Nekem nagyon tetszett!!!
"Remélem, hogy az Apimondián is elhangzott, ÚJ méhegészségügyi veszélyek :o, amelyek közelítik Magyarországot is, felkészülten érik a magyar méhésztársadalmat. Az lenne a legjobb, ha nem érkeznének még meg 2014-ben. Sajna ez is csak kívánság."

Kicsit bővebb infót kaphatnánk???  Előre is köszönöm!

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Szakma-politika
« Válasz #33 Dátum: 2014. Január 01. 14:52 »
Szia pink panhter! Nem hiszem amit irtál, nem hiszem hogy ő lenne a kis kakas . Inkább  valaki másra gondolnák,de szerintem talán jóbb hogy nem firtatjuk.  Űdv. Antal

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #34 Dátum: 2014. Január 05. 20:16 »
QUQURIQ!

                                                        Kedves egyesületi Elnökök, Tisztelt Küldöttek!

Felhívás!

Ha azt akarjátok, hogy az OMME demokratikusan, törvény tisztelően működhessen, úgy nyomassátok ki és adjátok át a küldött és elnök társaitoknak ezt a levelet.
Csatolva is megtekinthető!!!
Töltsétek ki és a következő címre adjátok fel postára:

Bercsényi János (kalocsai elnök)
6344 Hajós Fácános u. 59.

Az értetek quqorékoló KIskakas!




Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME)
1094 Budapest Viola u. 50.
Dr. Mészáros László elnök úr részére                     
Tárgy: rendkívüli küldöttgyűlés összehívásának kezdeményezése

                                                 Tisztelt Elnök Úr!

Alulírott……………………………………………………küldött tisztelettel kérem, hogy az alapszabály idevonatkozó része (III. fejezet 1. pont Küldöttgyűlés) alapján, hívja össze az OMME rendkívüli küldöttgyűlését.
A rendkívüli küldöttgyűlés célja: az OMME jelenlegi Intéző Bizottsága (elnök, elnökhelyettesek, IB tagok), valamint az OMME Ellenőrző Bizottsága (elnök és tagjai) visszahívásának kezdeményezése az OMME alapszabály II. fejezet Egyesület szervezete, szervei 8. pontja alapján.
A rendkívüli küldöttgyűlés oka: véleményünk szerint a jelenlegi vezetés nem az
Országos Magyar Méhészeti Egyesület Alapszabálynak megfelelően működteti szervezetünket, a testületek által hozott döntések az alapszabálytól eltérnek!
•   Magyar Méhész Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. megalakításra nem volt Küldöttgyűlési felhatalmazás.
•   A méhészeti folyóirat kiadásához és a kft. működésének megkezdéséhez szükséges jelentős tőke összegének átadásához a Küldöttgyűlés által jóváhagyott éves pénzügyi terv nem adott felhatalmazást.
•   Igaz, hogy az éves tagdíj megállapítása az Országos Vezetés jogköre, de egy több mint 85%-os tagdíjemelés mértékéről előzetes tagsági egyeztetés nélkül dönteni nem „etikus”!
•   Az OMME „közhasznú” státuszának felmondására nem volt Küldöttgyűlési jogköre az IB-nek, OV-nek, hisz az alapszabály módosítást igényel!
A legközelebbi éves Küldöttgyűlés kb. 5 hónap múlva lenne esedékes, ezért javaslom, hogy 15 napon belül kerüljön összehívásra a rendkívüli Küldöttgyűlés, amint megvannak az ehhez szükséges aláírások!
Javaslom, a rendkívüli küldöttgyűlés napirendi pontjaira az alábbiakat:
•   A vezetőség beszámolója a 2013. tavaszi Küldöttgyűlés óta hozott IB, OV határozatairól
•   Az Ellenőrző Bizottság véleménye a hozott döntésekről
•   A küldöttek hozzászólása és határozati javaslataik előterjesztése
•   A fentebb megjelölt egyesületi tisztségviselők visszahívásáról titkos szavazás

Tagszervezet neve, ahol küldött vagyok:  …………………………………………………….

Lakcímem:   …………………………………………………………………………..……….

Kelt: 2013. ………hó  ……..nap                  Aláírás:………………………………………….
                                                                           
         Kezdeményezésemet saját kezűleg írtam alá az alábbi két tanú jelenlétében:

Név:
   Név:

Lakcím:
   Lakcím:

Szem.ig,sz.:
   Szem.ig,sz.:

Aláírás
   Aláírás



« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 05. 20:35 írta kiskakas »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #35 Dátum: 2014. Január 05. 21:26 »
IB EB közeli emberként nagyon tele lehet a tököd az OMME vezérkarával, hogyha ilyen nyíltan reklámozod a visszahívó levelet. Bár azon se lennék meglepve, ha nő lennél és kompenzálásképpen kukorékolsz.
Lehet, hogy IB tag vagy?
Netán egy IB tag élete párja, aki szeretné ha kedvese inkább a méhekkel foglalkozna a közügyek helyett? Ha ez kiderül, otthon áll majd a bál!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #36 Dátum: 2014. Január 09. 16:24 »
Tisztelt Méhésztársak!Kincs ami nincs! NINCS KFT? Nem állítom,kérdezem!
Úgy éreztem eljött az idő amikor robbantanom kell! Nincs tovább! Kimondom azt ami nem megosztani, hanem összetartani fogja tagságunkat! Több fronton is dúl a belső háború. Ez nem hatalmi harc! Attól sokkal több!
Pongrácz Attila volt kollégám tegnapi regisztrációja után, amit írt feljelentéssel fenyegeti a nagyhatalmasságú IB!
Nem fogják Attilát feljelenteni! Attila kemény harcos! Elsőként állt mellénk a Szekszárdi Városi Bíróság elé szervezett tüntetésben! Szegedről szervezett csapatot a paksi méhmérgezés károsultjai melletti demonstrációnkra! Attilát azért távolították el szaktanácsadói székéből, mert Lászlóffy Zsoltnak kellett a helye! Most Zsolt tovább támadja Pongráczot, hogy meg ne próbálja aláíratni az IB visszahívására felszólító beadványt a küldöttekkel! Természetes reakció ez, mert tudja, hogy lassan lejár az ideje!
Miért nem jelenti fel az IB Pongrácz Attilát?
Most figyeljetek de nagyon!!!!!
Kérdezni szeretnék az OMME vezetőitől, tehát, hogy pontosítsunk Dr. Mészáros Lászlótól és Dr.Fendrik Péter kivételével az IB tagoktól, és Fáskerti Lászlótól! Nyomatékosan kijelentem még egyszer nem vádolom őket, de Tolna megyei küldöttként kérdéseket kívánok feltenni Önöknek!
1.
Igaz e, hogy nincs még bejegyezve a KFT? Igaz-e, hogy egy hasonló nevű cég már létezett, emiatt cégbíróság nem jegyezte be az OMME vezetői által megálmodott KFT?
2.
Igaz e, hogy az Új OMME Méhészújság a tagdíjakból került finanszírozásra?
3.
Igaz e, hogy Egyed Árpád ügyvezető útiköltség elszámolásai mind a tagdíjakból történik, pedig a KFT ügyeit intézi?
4.
Igaz e, hogy az Orsházi Üveggyárral még nem tudtak megállapodni, mert az egész üvegforgalmazási ceremónia nincs kidolgozva?
5.
Igaz e, hogy Dr. Ludányi István szerkesztői bére szintén a tagdíjakból történt kifizetésre?
6.
Összefoglalva arra szeretnék küldöttként, érdekképviselőként választ kapni, hogy miért nem teszik fel az OMME honlapjára a KFT cégbejegyzési okiratát, és meddig mennek a kifizetések egy nem létező KFT számára a tagdíjainkból.
Ennyit szerettem volna kérdezni bevezetőként.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Másik kérdésem Dr. Mészáros Lászlóhoz.
Állítólag felvette a 2013. évi "tiszteletdíját"
Valóban 2013. december 17-én átutalásra került 3.300.000 Ft az Ön számlájára?
Ez valójában bruttó 4.800.000 Ft a tagdíjainkból, plusz a szociális hozzájárulás (TB), ez összességében olyan
6-6,5 millió értünk,  méhészekért!
Nincs ezzel semmi gond, csak kérdést kívántam feltenni.
Most nézzük,hogy rendelkezik erről alapszabályunk és az IB magának írt SZMSZ-e?
"Az elnöki tiszteletdíj kérdésében az Alapszabály ekként rendelkezik:

V.

Intéző Bizottság

                                                                                                                                            4.

                                                                                                                                             Az IB feladata és jogköre:

b.                 Ajánlást készít az Ellenőrző Bizottság részére a tisztségviselők tiszteletdíjáról.

 

 

 

VI.

Ellenőrző Bizottság

                                                                                                                 

                                                                                                                                                   5. A Bizottság feladata és jogköre:

j.              Ha a gazdasági eredmények lehetővé teszik, javaslatot tehet a Küldöttgyűlésnek a tisztségviselők tiszteletdíjára.

Az ezév februárjában elfogadott és az OMME honlapján közzétett SZMSZ IV. fejezete viszont ehhez nem igazodó módon az alábbi rendelkezéseket tartalmazza:


"                            IV.

A TISZTSÉGVISELŐKRE VONATKOZÓ ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK:

- Az Egyesületi Elnöke a Küldöttgyűlés által megválasztott személy.

-Fizetett tisztségviselő egyedül az Elnök.

-Az Elnök bérének és béren kívüli juttatásainak megállapításáról az IB dönt.

- Fentieken túl a munkáltatói jogot a Küldöttgyűlés megbízása alapján az Ellenőrző Bizottság Elnöke gyakorolja."

Tehát a Mészáros főnöke a Fáskerti?

Én ilyen megbízásra nem emlékszem,pedig az összes küldöttértekezleten jelen voltam! Kérjük a jegyzőkönyvet!"

Ennyit szerettem volna csupán kérdezni!
Szerintetek feljelenti az IB Pongrácz Attilát?
Meddig engeditek ezt tisztelt méhésztársak?
Nincs több  kérdésem.
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila




Re:Szakma-politika
« Válasz #37 Dátum: 2014. Január 09. 18:15 »
Attila!

Tudom a kérdést nem nekem tetted fel. Az általam elérhető információk szerint a mai napon még "bejegyzés alatt" van a KFT.

Viszont találtam egy nagyon érdekes dolgot. Az OMME "csonka" IB. által tavaly január 11.-én elfogadott SZMSZ ből idézek egy részletet.
55. Az Egyesület alkalmazásában, illetve a vele rendszeres munkavégzésre vonatkozó szerződésben, valamint folyamatos vállalkozói szerződésben lévő személyek száma az Intéző Bizottságban nem haladhatja meg a 3 főt az Elnök kivételével.

Az érvényben lévő alapszabály szerint  V./1.
Az IB tagjai a Küldöttgyűlés által választott elnök, elnökhelyettesek és további hat tag valamint a tiszteletbeli elnök.

Nos akkor számoljunk.: Fekete József elnökhelyettes szaktanácsadó
                                      Lászlóffy Zsolt nemzetközi kapcsolatokért felelős elnökhelyettes szaktanácsadó
                                      Tóth Péter IB tag szaktanácsadó
                                      Egyed Árpád IB tag MM KFT ügyvezető igazgató

Nem több ez a megengedettnél?
Szerintem pont eggyel több. De biztosan van erre is megfelelő magyarázat.

Üdv. jani bátya

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #38 Dátum: 2014. Január 09. 21:02 »
QUQURIQ!

Hű én eltörpülök mögöttetek!
Lehet, hogy nyugdíjba kell vonulnom???
Így én is milliomos lehetek?
Nem, nem, elég nekem a török császár gyémánt fél krajcára!..... ;D
A szerény Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #39 Dátum: 2014. Január 10. 08:29 »
Az  OMME honlapon 2013. 11. 06-n megjelent tájékoztatás szerint "Az újság kiadója az OMME tulajdonában lévő „Magyar Méhész kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társasága” lesz. A Kft. székhelye: 1094 Budapest, Viola u. 48.". Ugyanez a cégnév (Magyar Méhész Kft.) szerepel a decemberben megjelent első szám impresszumában mint kiadó és terjesztő.
Csakhogy! Valójában a Magyar Méhész Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaságot (rövid nevén Magyar Méhész Kft-t) 2013. 07. 31-én már bejegyezte a Baranya megyei Bíróság. Ezen Kft. székhelye Drávacsehi, tevékenységei között pedig Mezőgazdasági, erdészeti gép gyártása; Egyéb állat tenyésztése; Élelmiszer jellegű bolti vegyes kiskereskedelem; Élelmiszer, ital, dohányáru vegyes nagykereskedelme szerepel, tehát a valódi Magyar Méhész Kft-nek jól láthatóan semmi köze az OMME által beharangozott lapkiadó cégnek. A cégbejegyzés adatai egyébként nyilvánosak, bárki által hozzáférhetőek (interneten is!) a Cégközlöny 2013. augusztus 15-i számának 2571511. oldalán.

Amire felhívnám a figyelmeteket, azok a dátumok:
  • Kft. bejegyzésének dátuma: 2013. július 31.
  • Cégközlönyben megjelent: 2013. augusztus 15.
  • Hír az OMME honlapon: 2013. november 6.
  • Újság nyomdába adása: 2013. december eleje

Tehát a nagy cégalapításosdi igyekezetben senkinek nem volt annyi esze, hogy leüljön a számítógép elé, és interneten ellenőrizze, hogy a megálmodott Magyar Méhész Kft. név nem foglalt-e már? Hangsúlyoznám, nem néhány nap különbségről van szó, bőven elérhető volt már az adat a Cégközlönyben, amikor a tájékoztatás a honlapon megjelent, pláne amikor az újság nyomdába került!
Ez a bukta azért megkérdőjelezhetővé teszi az ügyvezető kompetenciáit, és egyben megerősíti azt a tényt, hogy az IB lapkiadási ámokfutása nem több, mint egy észnélküli erődemonstráció.
Azt hiszem, nem ártana az OMME-nak végre egy jogászt alkalmaznia... ja hopp! Jut eszembe, hiszen már van, egyenesen az elnök személyében.....

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #40 Dátum: 2014. Január 10. 09:12 »
QUQURIQ!

Szia Jakabadam!

Én mint a bölcs kiskakas, rögtön utána néztem a Kft bejegyzésnek!
Azonnal lehetett látni, hogy ez egy másik Kft.
Sőt, még a cégbírósági jegyzéken a Méhész ZRT is szerepelt, mint megszűnt cég.
Vártam idáig, hogy nagyobb legyen a durranás!!! :o
Az OMME vezetése szó szerint vette a közmondást....
Amit megtehetsz ma, ne halazd holnapra!
......Pedig, jó lett volna holnap utánra halasztani, vagy legalább is az OMME közgyűlésig!!!!!!
No! Ennyit a szakértelmükről!
Abba rúgnak bele, akibe csak tudnak, csak magukat nem rugdossák!.... :(

Nem is kárörvendő a Kiskakas!.....

Re:Szakma-politika
« Válasz #41 Dátum: 2014. Január 10. 09:20 »
Kiskakas!

Nekem úgy tűnik, hogy egyre inkább öngólokat rugdosnak...!

Re:Szakma-politika
« Válasz #42 Dátum: 2014. Január 10. 11:33 »
No most az előbb néztem, megváltozott a KFT neve.
Magyar Méhész OMME KFT.

Üdv. jani bátya

Re:Szakma-politika
« Válasz #43 Dátum: 2014. Január 10. 11:42 »
Akkor most már csak azt nem értem, hogy Mészáros elnök úr miről prédikált egy hónappal ezelőtt. Azt mondta a KFT bejegyzésre került. Kérdem én akkor most, ki is nem mondott igazat ?

Üdv. jani bátya[/color][/color]?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 10. 12:14 írta jani bátya »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #44 Dátum: 2014. Január 10. 13:19 »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.