Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904864 megtekintés
*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #840 Dátum: 2015. Február 18. 16:35 »
A Te írásod olyan dologról szólt (magánélet), amihez nincs közöd, és nem ide való. A családtagokat idehozni..., ezt másnál is szóvá tettem már, hogy gusztustalannak tartom. Az, hogy arctalanul, az meg hab a tortán.
Arisztaiosz esetében is elismertem, és kifogásoltam a személyeskedő hangnemet.
Sajnálnám, ha a fórum szabad utat kapna ebbe az irányba.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #841 Dátum: 2015. Február 18. 17:57 »
Rendben Kánya!
Én nem szándékozom beleszólni olyanba, amit nem látok át, megvallom, a szakmai írásokért olvasom a fórumot. A szakma- politikához nem szoktam hozzászólni, mert (szégyen ide, vagy oda), kevéssé érdekel.
Örülök, hogy elfogadtad a "kétértelmű" mondatoddal kapcsolatos észrevételemet. Mindössze ez volt a célja az írásomnak.
Üdv: Ata

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #842 Dátum: 2015. Február 18. 18:33 »
Szerencsére a Kaporszakálú üvegházi manónk, Tomipapa azzal nincs tisztába, hogy a viasz toxinmentesítése - mint lehetséges műszaki fejlesztési téma - fel sem merült az OMME vezérkarának agyában, amíg azt javaslatként dr. Fendrik Péter be nem nyújtotta, így aztán most beégett egy kicsit. A jólértesültségéről kiderült, hogy nem is olyan jólértesült. Korábban ott tartott az OMME gondolkodása, hogy jó lenne rendszeresen vizsgálni és minősíteni a műlépek toxin tartalmát.

Miért nem merült fel a viaszok toxinmentesítése? Mert oldószerek többsége a viaszt műlép céljára alkalmatlanná teszik.   Ha pedig túlmelegítik, akkor elszappanosodik.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #843 Dátum: 2015. Február 18. 18:36 »
Kíváncsi 111 kérdezte privátban, hogy olvastam-e Petronius régebbi személyeskedéseit, amit mások felé mondott?
(Azért nyíltan válaszolok, mert gondolom, másban is felmerül ez a kérdés.)
Igen, olvastam, azokat is ugyanúgy helytelenítem, és ha jól emlékszem, kétszer szóvá is tettem.
Ha én személyeskedek, ugyanúgy rossz. Remélem lesz bennem mindig annyi alázat, ha ilyet tennék, és szólnak érte, akkor elismerjem. A személyeskedéssel falakat emelünk, elbeszélünk egymás mellett, megáll az információ csere olyan emberek között, akiknek valami jó ügy érdekében beszélniük kéne egymással. Talán ez a legártalmasabb következménye a személyeskedésnek, sértegetésnek.

Re:Szakma-politika
« Válasz #844 Dátum: 2015. Február 18. 18:38 »
Ata 67!
Bevallom töredelmesen Arisztaioszra, az az Peroniuszra nem vonatkozik a moderátorok szigora.
Ő annyira alpári, és olyan becstelen, hogy van akinek elszakad a cérnája.
Neki semmi más célja nincs, csak a Méhészklub közösségét lázítani, és az OMME bűnös galerijét védeni.
Ennek ellenére mindenkit megkérek valóban ne személyeskedjünk.
Nem tesz jót a csapatunknak.
Amúgy külön köszönöm azokat az elismerő megjegyzéseket, amit nap mint nap kapok az ország minden pontjáról.
Kiemelik, hogy a kezdő, sokszor kérdezni is alig bátorkodó méhészeket milyen korrektül tájékoztatjuk.
És itt kiemelném a profi méhészeket,akik alázatosan válaszolnak!
Ez adjon nekünk erőt, és ne engedjünk az Arisztaiosz féléknek provokálni.
Ő az OMME szócsöve, védi a védhetetlent. Szakmai hozzászólásait elismerem, de emberileg egy faragatlan
......
Nagyernyei Attila

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Szakma-politika
« Válasz #845 Dátum: 2015. Február 18. 20:09 »
ata67!

Azt tartanám helyénvalónak,ha az értő olvasást gyakorolnád, és siker esetén
mérlegelnéd a személyeskedést!
Ezek után, jöhet a felkérés,törlésre.

Az általad favorizált személy valószínű, puszta véletlenségből keresztelte el Bercsényi társunkat,
 Berbécsnyi-nek.Igaz,kétszer is.
A berbécs szó jelentése számodra lehet, hogy értelmezhetetlen,de van akinek nem!

Számomra Te is csak arctalan ember vagy a neved közlése után is.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #846 Dátum: 2015. Február 18. 20:56 »
Kas62!
Nem ismertem ezt a szót.
Két hozzászólással korábban válaszoltam erre is.
Nem gondolom, hogy arctalan lennék. Mindenki leteszi a névjegyét az írásaiban.
Tartózkodom a személyeskedő véleménynyilvánítástól, ez is egy arculat.

Re:Szakma-politika
« Válasz #847 Dátum: 2015. Február 18. 21:09 »
Csak olvassák az OMME központban a honlapunkat.
Nézzétek csak, üzentek nekünk!
 
"Rendelkezzen adójának 1%-ról
by Mészáros József • 2015-02-18

Minden ellenkező híresztelés ellenére, az OMME a továbbiakban is jogosult a személyi jövedelemadó (SZJA) 1%-os felajánlásának a gyűjtésére. Kérjük, hogy a személyi jövedelemadó bevallás időszakában ajánlja fel adójának 1 %-át az Országos Magyar Méhészeti Egyesület részére. A rendelkező nyilatkozatot az alábbi adatok megadásával töltse ki:

    A kedvezményezett neve: Országos Magyar Méhészeti Egyesület
    Adószáma: 19008295-1-43

Ezúton szeretnénk megköszönni az előző évben felajánlott 1.206.636 Ft-ot, melyet a napraforgó hibridek mézelésének vizsgálatára költöttünk.

Felajánlását előre is köszönjük!"

Még-sincs annyi macera ezzel a lóvéval?
Sosem késő belátni ha hibáztak!
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 19. 08:12 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #848 Dátum: 2015. Február 18. 22:05 »
Kas62!
Nem ismertem ezt a szót.

Ata67!

A „berbécs” szavunk jelentése: „herélt kos”. Ez volt az intonáció. Ez szándékos, becsületsértő, megszólítás. Szerinted ez a megszólítás helyénvaló? Ilyen hangütés után szerinted mit lehet elvárni a „zeneértőktől”? Nem szabadott volna neked ebbe tudatlanul belemásznod…

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #849 Dátum: 2015. Február 18. 22:54 »
Litterae!
Utánanéztem már a szó jelentésének, valóban, ez elkerülte a figyelmemet. Nem helyénvaló a megszólítás.
Úgy gondolom, a figyelmetlenségem mégsem teszi okafogyottá a kialakult dialógust!
Remélem, egyéb problémád is volt a párbeszéddel (amiről most nem tettél említést)!
Talán nem is kell többet említeni ezt..., úgy éreztem szólnom kell, megtettem, az illetékessel is megbeszéltem. Nem fogom verkli módjára a fórumra tukmálni a látásmódomat.
A magam részéről kiegyensúlyoztam a véleményemet (így látom korrektnek), bízom benne, hogy nem sérti a finomra hangolt zeneértő füleket!
Üdvözlettel: Ata

Re:Szakma-politika
« Válasz #850 Dátum: 2015. Február 19. 14:22 »
Most egy pár napig nem voltam gépközelben.
Egy picit kibuktam amikor Petro...... megszólított, egyébként is még mindig pipa voltam az elnökünk mellébeszélései miatt a kalocsai előadása kapcsán.
Azt pedig megköszönöm Litterae - nek, hogy "megfejtette" a Petró.... negszólítását irányomban.
Az Ő stílusából itélve engem nem lep meg a keresztelője, csupán azt felejti el, hogy talán erről meg kellene győződnie.
És mivel elég kicsi a világ, elképzelhető, hogy még megadja nekem az ég, hogy egyszer csak személyesen is találkozhatom vele. Akkor ott majd "személyesen" megköszönöm neki.

Ui: mondjuk, megtenné első lépcsőben, ha "álnevek" helyett egyszer csak a saját "becsületes" nevén jelentkezne be!

Üdv: Bercsényi  ( így írom a nevem, mert engem így hívnak)

*

hang

  • *
  • 23
Re:Szakma-politika
« Válasz #851 Dátum: 2015. Február 20. 09:36 »
Bercsényi méhésztárs!

Ez a petro gyerök, egy igazi népművészeti agyagedény. Nem kell vele foglalkozni!

Re:Szakma-politika
« Válasz #852 Dátum: 2015. Február 20. 13:02 »
.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 21. 20:16 írta deGonosz »

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szakma-politika
« Válasz #853 Dátum: 2015. Február 20. 15:31 »
Bercsényi méhésztárs!

Ez a petro gyerök, egy igazi népművészeti agyagedény. Nem kell vele foglalkozni!

Hang! A köcsögre utaltál?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Szakma-politika
« Válasz #854 Dátum: 2015. Február 20. 22:03 »
Sziasztok!

Kedves Hang! Fényterápiás ötleted köszönöm de mivel szép időket élünk természetes D vitaminpótlásra mivel sokat tartózkodom a szabadban nincs igazán szükségem .Talán Kakaskának sincs mivel ugye kapirgálós és nem ketreces tartású.Egyébként az itt történt hozzászólásodból az jutott az eszembe hogy "kiszólt a hang a köcsögből"  vagy az már csak visszhang?


ÜDV: Varga