Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904839 megtekintés
*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Szakma-politika
« Válasz #825 Dátum: 2015. Február 15. 21:48 »
A kalocsai tagság egy része nem is érti/ nem látja át a dolgokat és úgy véli, hogy az a sok kérdés csak a Bercsényi
saját személyes csatája és semmi más.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Szakma-politika
« Válasz #826 Dátum: 2015. Február 15. 21:54 »
Mészáros úr azt is mondta, hogy aki a múlttal foglalkozik az olyan, mintha seggel menne előre./valami ilyesmit mondott/
Ja meg azt, hogy a méhegészségügyi ellenőrségnek semmi értelme, mert inkább a méhész legyen a saját maga méhegellenőre.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #827 Dátum: 2015. Február 15. 22:01 »
QUQURIQ!!!

Ő atán tudja, csak pár éve méhészkedik...
Na ezért nem lesz semmi az OMME méhegészség átvételéből!
Végre kimutatta a foga fehérjét!
Így képviseli a méhészek és a méhek érdekeit!
(az csak természetes, hogy mindenki a saját maga méhegésise)!

A haragos Kiskakas!  :(

Re:Szakma-politika
« Válasz #828 Dátum: 2015. Február 15. 22:18 »
Itt olvashatjátok azt, amire egy éve nincs válasz!
Országos Magyar Méhészeti Egyesület
Dr. Mészáros László úr részére
Budapest


Orosháza. 2014. január 23.
Tisztelt Elnök úr, Kedves László!

Úgy gondolom, hoyrgy az OMME honlapján, az OMME hírek rovatban, a termelői mézesüveggel kapcsolatosan megjelent közleméne pár sorban reagálnom kell!  Az írás ugyanis tartalmilag nem helyes és nem is korrekt.
Az orosházi üveggyár azt jelezte az OMME felé, hogy az átalakulást követően nem tudjuk az „OMME támogatási díj” címszó alatt, a mézesüveg vásárlások után eddig a méhészektől beszedett összegeket a továbbiakban összegyűjteni, és a korábbi gyakorlat szerint az OMME részére visszautalni, mert központunk ezt a tevékenységet a továbbiakban nem támogatja. Egyébként már 2008-ban, amikor a szállítási szerződést ( D-022/2008 ) megkötöttük, a szerződés első oldalán, a következő megjegyzés áll:
 
Nagy örömömre szolgál, hogy a gazdasági társaság 2014. januárjában létrejött, és megkezdte a mézes üvegek forgalmazását!
Az OMME és az orosházi üveggyár közti szerződéses viszony már az első lépéstől tisztázott, és bátran kijelenthetem, hogy mindig is maximálisan korrekt üzleti kapcsolatban voltunk az OMME-val!
Szerződések: D-022 / 2008, Kiegészítés a D-022/2008. szerződéshez (2009.november 18.) , Szállítási szerződés módosítás a D-022/2008. szerződéshez ( 2009. január 30. ). Kérem, szíveskedjen ezen dokumentumokat áttekinteni!
A közlemény megemlíti, hogy két évre visszamenőleg még szerződéssel sem rendelkezünk. A korrektség úgy kívánná, hogy ezt a mondatot egészítsék ki azzal a megjegyzéssel, hogy ennek csupán az az oka, hogy az OMME vezetése ezt nem írta még alá! Egyébként, ahogy ezt Ön nagyon jól tudja, az új szerződésre csakis kizárólag amiatt van szükség, mert az üveggyárnál az üzleti folyamatok 2011. augusztus 1-től átalakultak, és azóta az O-I Europe Sárl., egy svájci cég állítja ki a számlákat! A tavalyi évben az általunk több alkalommal  ( e-mailben,faxon, postai küldeményben ) megküldött szerződést ma reggel kaptuk vissza Önöktől. Az „OMME támogatási díj” kifizetésére 2011-ig minden évben sor került, a visszautalások estén az egyeztetéseket minden évben mi kezdeményeztük. A 2012. és 2013. évi összegek átutalásához volt szükség arra az aláírt szerződésre, melyet a mai postával kaptunk meg az Ön aláírásával. A kifizetések az O-I svájci központjától szükséges aláírások megszerzését követően, várhatóan az első negyedév végéig realizálódni fognak.
Ismételten a 2008. évi D-022/2008. évi szállítási szerződés első oldalán szereplő ( fentebb már idézett ) megjegyzés rovatára hivatkozok, ahol az OMME már 2008-ban vállalta egy gazdasági társaság létrehozását, így tehát a közleménynek az a mondata, melyben a mézes üveg forgalmazását egy az OMME által jelenleg bevállalt többletfeladatként említik, nem korrekt!  Közleményében a méhészek érdekeire való tekintettel említi a többletmunkát. Tisztázzuk, ha Önök nem hoznak létre gazdasági társaságot, az üvegek forgalmazásában, a méhészek üveg-ellátásában továbbra sem lépett volna fel nehézség, bonyodalom, minden ment volna a korábbiakban megszokottak szerint. A különbség annyi lett volna, hogy az üveg 2 forinttal kevesebbe került volna, mivel ezt az összeget –a korábban említett okok miatt- nem tudja a jövőben az üveggyár az OMME felé elszámolni. Az OMME honlapján elérhető információ alapján, úgy tűnik, hogy jelenleg a Magyar Méhészeti Kft. a támogatási díjat a megemelt árban érvényesíti.
Személyesen is érintettnek érzem magam az üggyel kapcsolatosan. Ha Ön személy szerint nem is, de reményeim szerint a méhészek közül még nagyon sokan emlékeznek a kezdetekre, és arra is, hogy az üveg létrehozásában személy szerint én mekkora szerepet vállaltam, mennyi extra munkát fektettem a termék fejlesztésébe! Ezen túlmenően, kérem, ne felejtsék el, hogy az O-I milyen komoly marketing támogatást nyújtott az OMME számára,, gondoljunk akár a mézes üveg sajtótájékoztatójára, vagy a szórólapokra és prospektusokra, amit szintén az O-I készített el, és ez az OMME-nek egy fillérjébe sem került!  Itt még meg kell említenem a sajtónyilvánosságot, melyet a PR ügynökségünk bevonásával, szintén az O-I szervezett. Mindez, úgy gondolom, egyértelműen azt bizonyítja, hogy akár az O-I, akár személy szerint én, teljes mértékben elkötelezettek vagyunk a mézes üveg irányában, és mindent megtettünk annak érdekében, hogy erejét vegyük a korábban sokat emlegetett mézhamisításnak, így erősítve a magyar termelői méz hírnevét!
Kérem Önt, hogy levelemet szíveskedjen az OMME honlapjára soron kívül feltenni, és minderről a méhészeket tájékoztatni!
Remélem, hogy a fentiek tisztázását követően, üzleti kapcsolatunk zavartalan marad!

Üdvözlettel:

Gyenge Éva
Vevőszolgálati és Kereskedelmi vezető
O-I Kereskedelmi és Disztribúciós Kft

Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 15. 22:28 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #829 Dátum: 2015. Február 15. 22:35 »
Az OMME elnöke súlyosan felelőtlen dolgot jelentett ki. Azonnal fel kellett volna állni valakinek a hallgatóság közül és közölni kellett volna, hogy a méhészek jelentős része nem ismeri eléggé a méhbetegségeket, sőt vannak olyan változatai a közismert méhbetegségeknek, ahol a gyakorlott méhegészségügyi is csak annyit érzékel, hogy valami nagyon nem stimmel és ráveszi a méhészt arra, hogy küldjenek mintát a laborba, hogy az pontosíthassa a diagnózist. Méhészcsaládba születtem és gyerekkorom óta méhek között élek, de tavaly találkoztam olyan kóros esettel, ahol csak a labor segítségével tudtam a diagnózist megállapítani.

Nincs mese a felelőtlenségek hangoztatását azonnal meg kell állítani, mert csúnya következményei lehetnek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #830 Dátum: 2015. Február 15. 22:40 »
Nézzétek meg Gyenge Éva utolsó sorát mit kért az OMME elnökétől!
És ez szerintetek a korrekt tájékoztatás az OMME részéről?
Ne csak nézzetek! Lássatok is!
Mindenkit átvágnak,becsapnak!
Még hogy nem voltak szerződések?
Már Tolnán tiltakoztam amikor azzal vádolt az OMME elnöke, hogy én vittem haza!
Felháborító egy banda az tuti.
Remélem sok vezetőnek, és méhésznek kinyílik a szeme,és rádöbben úgy mint Veszti, hogy mit művelnek veletek.
Azért írom,hogy veletek, mert engem nem tudnak átvágni!
Próbálnak elnémítani, de nem fog menni!  Szekszárdon egy kis csapatot meg tudtak szédíteni.
Jobb is így,mert nyugodtabb lett a légkör.
A saját tagjaimért meg tűzbe megyek, mert tudják,hogy én nem kertelek, az igazság nem odaát van!
Aki tudja adja át a küldötteknek, mert a döntés az ő kezükben van.
Ennyi embert nem lehet hülyének nézni!
Van akiért nem kell küzdeni. A Királyokat megkoronázta Gödöllőn az IB.
" Azt kell megszavazni amit az IB akar."
Huh de nagy duma!
Szerintem meg azt,amit a méhészek akarnak!
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #831 Dátum: 2015. Február 16. 14:15 »
Kalocsai méhészgyűlés, 2015.02.11. 18 óra.
Előadó: Dr Mészáros László OMME elnök- OMME  aktualitások
......
Kérdésekre válaszolva:
.......
 - műlépok toxin mentesítésével valamelyik (nem jegyeztem meg melyik) egyetem foglalkozik, hogy mentesít, ku-
   tat ??? ( HA VALAKI ERRŐL TÖBBET TUD AZ JELEZZE)
.......
Még egyéb kérdéseim is lettek volna bőven, azonban a tagság már nem volt tovább toleráns, a terembérleti idő lejárt!!! ZÁRÓRA

A végső tanulság:

1. Mindig azt mond az embereknek, amit HALLANI akarnak, és hatalmad egyre
    nő. (sosem fedd fel a kellemetlen igazságot, mert azonnal ellenség leszel, még a társaid szemében is)
 

Nem értem az utolsó mondatait... Netán egyesületének tagsága még nem nőtt volna fel az ön kérdéseinek megértéséhez, s nem tudott azokkal azonosulni? Ez már valóban lehetne "tanulság" is, a "megváltók" sajnos régen is gyakran végezték kereszten, máglyán, szégyenpadon... Csak azt a fránya demokráciát ne így találták volna ki ...

Mindenesetre az egyetem, amelyik foglalkozik a viaszokban fellelhető szermaradványok kérdésével, az ELTE. A másik intézmény, mely szintén kutatja már a témát, a NAIK Élelmiszer-tudományi Kutatóintézete (ÉKI). Az eredményekről az OMME bizonyára tájékoztatja majd a méhészeket. Így sajnos egy újabb potenciális csesztetési lehetőség is kiesett, hiszen az OMME nem hagyja magára e kérdésben sem a méhészeket, hanem dolgozik. Lehet, hogy nem mindig oly látványos csinnadrattával, mint az "ellenzék", de a maga csendes, konzekvens módján dolgozik. Ha netán a részletek után is érdeklődne, forduljon az érdekképviseletéhez. Gondolom, ha azt nem az ajtót berúgva teszi, megkapja az óhajtott részletes válaszokat a viasz-kutatást érintő -illetve a többi, a kalocsai méhészgyűlésen nyitva maradt- kérdésére is...

Re:Szakma-politika
« Válasz #832 Dátum: 2015. Február 16. 14:52 »
Mészáros úr azt is mondta, hogy aki a múlttal foglalkozik az olyan, mintha seggel menne előre./valami ilyesmit mondott/
Ja meg azt, hogy a méhegészségügyi ellenőrségnek semmi értelme, mert inkább a méhész legyen a saját maga méhegellenőre.

Régen szóltam már hozzá, de most úgy éreztem, hangot kell adnom elismerésemnek a Mi Nagyszerű Elnökünk iránt! Nemhiába egy ilyen nagyformátumú ember, valóságos szaktekintély!
Fantasztikus, előremutató az ötlete, gyógyír minden bajra-problémára, a túlterhelt méhlegelőkre, a túlnépesedett méhésztársadalomra: hagyjuk, hogy hadd hulljon a férgese (meg azzal együtt még sokan mások - de hát minden háborúban vannak ártatlan áldozatok....)!
Igaza van! Nem is kell méheü hálózat, én jövő évtől a gyógyszertámogatást is beszüntetném (a pénzt átirányítanám OMME Mo. Kft támogatásra)! Sőt! Az atka elleni gyógyszereket egyenesen betiltatnám a helyében!

Az már biztos, hogy mi nem egy hajóban evezünk, és nagyon remélem, hogy ő ott csücsül a Bross-féle Titanic-on!!! (aki még nem látta a vieót, nézze meg)

Re:Szakma-politika
« Válasz #833 Dátum: 2015. Február 16. 17:28 »
Kedves Petro....

Ha Ön oly nagy híve elnökünk "mindent mondó" előadásainak, akkor legyen szíves előadásaira ellátogatni szíveskedjen, de személyesen.
Továbbá javasolnám talán a botanikai - kertészeti előadásokkal foglalkozni. Régóta olvasom a fórumot, még sosem találkoztam Önhöz hasonló emberrel, akinek sem inge sem gatyája  a méhészet, sőt még csak nem is a jövedelem forrása, vagy kiegészítő tevékenysége, akkor igazán elárulhatná végre, miért fontoskodik ezen az oldalon????

Lehet, hogy a paragrafusokban aránylag "jól eligazodik", de meg kérném Önt, hogy mellőzze a méhészek egyesületén belüli, a megbízója általi ellentétek szítását.
Megköszönném, ha a KERTÉSZEKNEK és az emberiség élhető jövője szempontjából a vegyszergyártóknak osztaná az észt olyan vehemenciával, mint itt teszi.
Megkérem, hogy hagyja az OMME-n belüli dolgok rendezését a bennfentesekre, azokra, akikre ez tartozik.!!!
Ha közel 30 éve megvoltunk Ön nélkül, akkor gondolom a hátralévő időnkben is megleszünk valahogy.

Továbbá szeretném felhívni a figyelmét arra a tényre, hogy a méhviasz toxin mentesítését már több éve szorgalmazza a méhésztársadalom!!
Az atkával már megtanultunk együtt élni, a viaszunkkal nem tudunk mit kezdeni.

Ui.:
Nem vizsgálodni kellene, hanem: TENNI és TENNI -TOXIN MENTESÍTENI.

Mélységes köszönettel: Bercsényi

Re:Szakma-politika
« Válasz #834 Dátum: 2015. Február 16. 18:18 »
Kerestem azt a linket amin a bíróság megvonja a közhasznúságot az egyesülettől. Én nem találtam eddíg, de lehet csak türelmetlen vagyok. Ha valaki megtalálja tegye már fel újra ide.
Ha jól olvastam anno ,abban azt írta a bíró, hogy olyan alapszabályt kell készíteni ami nem téveszti meg az embert a közhasznúság megítélésénél az egyesülettel kapcsolatban.

Üdv. jani bátya

Re:Szakma-politika
« Válasz #835 Dátum: 2015. Február 16. 21:13 »
Sziasztok!
Ma kaptam meg az OV meghívót!
Már a magyarázkodó megszólítás is kiakasztó.
Az OV gyakorlatilag nagycsoportos teadélelőtt.
Én még most is úgy ítélem meg, hogy a régi alapszabályunk van érvényben, de jogász végzettségű főnökünk ezt biztosan jobban tudja nálam. Állítólag jogi nyelven a hatályos azt jelenti, hogy érvényes, érvényben lévő.
Én nem tudok arról, hogy az új alapszabályunk hatályba lépett.
Akkor most milyen OV-ra készüljek?
Egyáltalán van ennek a bohóckodásnak értelme?
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #836 Dátum: 2015. Február 16. 22:07 »
Fejlődik az OMME kérem szépen! (visszafelé) A Kaporszakálú Kertész Tomipapa lett az OMME felkent sajtószóvivője:
Idézet
Mindenesetre az egyetem, amelyik foglalkozik a viaszokban fellelhető szermaradványok kérdésével, az ELTE. A másik intézmény, mely szintén kutatja már a témát, a NAIK Élelmiszer-tudományi Kutatóintézete (ÉKI). Az eredményekről az OMME bizonyára tájékoztatja majd a méhészeket. Így sajnos egy újabb potenciális csesztetési lehetőség is kiesett, hiszen az OMME nem hagyja magára e kérdésben sem a méhészeket, hanem dolgozik.
1.
Őszinte részvétem az OMME-nak, mivel nem tudja, hogy rossz helyekre adott megbízást, ugyanis ezzel a kérdéssel már más magyar egyetem foglalkozott és fényéveket haladt előre az egy helyben toporgó jelen megbízott két intézményhez képest.
2.
Egy tudományos kutatóintézet évtizedekig képes molyolni egy témán úgy, hogy a lázas semmitevés senkinek se tűnjön fel. Ha ezt a megbízó el kívánja kerülni tökösen kellene számon kérni. Na erre az OMME képtelen, ugyanis a számonkéréshez érteni kéne a szakterülethez. Nézzük végig, hogy is néz ki az IB által erre a feladatra állított emberek tudása: Fáskerti úr, Egyed úr, Tóth úr, Cserényi úr. Soha életükben nem végeztek tudományos kutatást. Azt se tudják, hogy mit is kellene és lehetne számon kérni.

Szóval jól ül a szeren a vezérkar. No de sebaj! Van lé és ez a lényeg. Hogy merre folyik? Ja! Azt is tudják, de hatékonyan az érdekképviseletet csinálni. No, azt nem!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #837 Dátum: 2015. Február 18. 04:28 »
Kedves Petro....

....

Továbbá szeretném felhívni a figyelmét arra a tényre, hogy a méhviasz toxin mentesítését már több éve szorgalmazza a méhésztársadalom!!
Az atkával már megtanultunk együtt élni, a viaszunkkal nem tudunk mit kezdeni.

Ui.:
Nem vizsgálodni kellene, hanem: TENNI és TENNI -TOXIN MENTESÍTENI.

Mélységes köszönettel: Bercsényi

Aranyos Berbécsnyi!

Ha nem emlékszem rosszul, ön feltett egy kérdést.
Idézném: "- a műlépek toxin mentesítésével valamelyik (nem jegyeztem meg melyik) egyetem foglalkozik, hogy mentesít, kutat [itt egy "buta pofa" smiley] (HA VALAKI ERRŐL TÖBBET TUD AZ JELEZZE)"
E kérdése alapján nekem úgy tűnt, hogy kíváncsi, mely egyetem végzi a méhviaszban található szermaradványokkal  kapcsolatos  kutatásokat. Feltehetően szüksége lehetett arra az információra, melyet megváltó hevületében elmulasztott lejegyzetelni az OMME elnökének válaszadása során. Ezen -beragadt Caps Lock-gombbal nyomatékosított- kérdésére adtam választ. Megadtam a lehetséges elérési utat is, ha a további részletek felől szeretne érdeklődni. Amennyiben viszont nincs szüksége az információra, akkor azt tanácsolnám, hogy a jövőben ne tegyen fel ilyen kérdéseket. Még a végén valaki meg találja válaszolni...

Mint látja, a Klub főszaktudományos főtökös főkutatója, Geddekas nálamnál jobban "képben van", ő már azt az információt sem tagadta meg tőlünk, hogy az OMME-ben ki ellenőrzi e kutatómunkát. Bizonyára jól tudja, hiszen amikor eldőlt, hogy az OMME a MMNP "alkalmazott kutatások támogatása" jogcíméből  részben finanszírozni szándékozik a viasszal kapcsolatos induló kutatásokat, rácsapott a témára, mint gyöngytyúk a langyos orrváladékra. No, nem egyedül gondolta elvégezni ezt a munkát, hanem egy innovatív IB (Elnökségi)-taggal párban. Az IB-tag nem Tóth Péter volt...
Most már csak az a kérdés, hogy ha ilyen felkészült és tájékozott e kérdésben a mi Geddekasunk, s tudomása van  fényévekkel előbbre járó kutatási eredményekről is, akkor miért nem osztotta meg ezidáig azokat "a méhviasz toxin mentesítését már több éve szorgalmazó méhésztársadalommal"? Csak nem azért rejtegette a "tudást", mert pénzre váltható (saját) szellemi termékként szerette volna kezelni a rendelkezésére álló kutatási eredményeket? Az IB tagjának (illetve az ő cégének) részvétele a "kutatómunkában" netán nem merítette volna ki az összeférhetetlenség fogalmát annak tudatában, hogy egyik "kutató" sem rendelkezik sem laboratóriumi háttérrel, sem a szükséges analitikai kémiai ismeretekkel? Már csak arra lennék kíváncsi, Geddekas mikor és hol végzett olyan laboratóriumi kutatómunkát, mely alapján felkészültnek érezte magát egy ilyen feladat felvállalására... Esetleg néhány közleményét is szívesen olvasnám a lipofil természetű kaptártermékek toxin-mentesítésében folytatott elmélyült kutatásainak eredményeiről... Azzal talán igazolva láthatnánk, hogy csak az ő párosuk az egyedüli letéteményese a sikeres kutatómunkának, mert így csak az világlik ki, hogy mi a motiváció:
........
Szóval jól ül a szeren a vezérkar. No de sebaj! Van lé és ez a lényeg. Hogy merre folyik? Ja! Azt is tudják,....


Aranyos Berbécsnyi!
Tetszik, nem tetszik, apránként bele kellene törődni, hogy az OMME "vezérkar" tudja, "merre folyik", s merre nem lenne jó, ha folyna az a "lé"... Netán Geddekas zsebébe kéne folynia? Akkor "folyassák", terelgessék már inkább oda, ahol valamelyest értenek is a témához! Ez az érdekképviselet feladata, nem utolsó sorban a "méhésztársadalom" érdeke, és mint látható, ezen feladatnak a "vezérkar" becsülettel meg is felel, szem előtt tartva, képviselve és érvényesítve a "méhésztársadalom" érdekét. Ráadásként megosztanék még egy információt: a méhviasz toxin-mentesítésének kutatására nem csak a MMNP forrásából "folyik a lé", hanem a központi költségvetés is hozzájárul a kutatások finanszírozásához. Az meg -mint ismeretes- majd a rá jellemző "tökös" módon gondoskodik arról, hogy ne az "elmolyolgató" kutatgatókhoz csordogáljon az a költségvetési "lé", ismerik már azt a módszert is, mely a teljesítményt helyezi előtérbe. Ezt nevezik K+F kutatásoknak...
Mint elébb már mondtam, legjobb lenne, ha mégis első kézből igyekezne  beszerezni a hiányzó információkat, a "vezérkar" bizonyára szívesen tájékoztatja majd. Csak szépen, udvariasan és kulturáltan kellene kérnie...
Addig, amíg elszánja magát, hogy az érdekképviseleti szervezetéhez forduljon, ajánlanék néhány linket a tájékozódás elősegítésére:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17879980  Ezeket a cikk-kivonatokat azért idézném, mert azt írta: "Az atkával már megtanultunk együtt élni, a viaszunkkal nem tudunk mit kezdeni.", s azért csak kivonatolva, hogy ne terheljem meg túlzottan a részletekkel. Igény szerint természetesen részletes cikkekkel, közleményekkel is szívesen szolgálok.  Nos, az első kivonat szerint a kutatók úgy találták, hogy a méhviaszban található szermaradványok elsősorban az atkaölő kezeléseknek tudhatók be. Ezek szerint bár önök már megtanultak együtt élni az atkával, csak sajnos a méhek még nem tanultak meg együtt élni a méhésszel... Kérdezze meg erről Geddekas barátját is, az ö méhei már többször megtanultak együtt élni az atkával és a méhésszel is...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20661942  E kivonat némileg frissebb eredményeket közöl a spanyol kereskedelmi méhviasz atkaölő-reziduumairól.

És hogy a lehetséges következményekről is legyen némi tájékoztató, még egy absztrakt a viasz és méhkenyér atkaölő szermaradványainak és a méhcsalád-veszteségeknek lehetséges összefüggéseiről:
http://www.ibra.org.uk/articles/Acaricide-residues-and-bee-losses

Tengermély tisztelettel: Petro...

Re:Szakma-politika
« Válasz #838 Dátum: 2015. Február 18. 07:55 »
Totál tele vagyok az OMME honlapjával!
Katasztrófa az egész.
Többször jeleztem problémámat, de semmi nem változott.
Szeretnék egy rendezvényt (elméleti ismeretterjesztést) bejelenteni, de ez a nyomtatvány egyszerűen nem elérhető.
Természetesen az OMME alapszervezeteké igen. De azzal mit kezdjek, előre ki van töltve.
Így ismét szólok a szaktanácsadónak, majd ő átküldi, kinyomtatom és ennyi.
Akkor mi a fa..nak van honlapunk?
Megfigyelő hálózat teljesen áll, gyakorlatilag egy éve nem működik.
Azon már csak mosolygok, hogy a Tavaszváró méhésznapot nem tették ki a fő oldalra, csak a kis hírek közé.
Szánalmasok!
Egyszer csak túl leszünk ezen az őrületen, ami a szemünk előtt végbemegy.
Nagyernyei Attila

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #839 Dátum: 2015. Február 18. 12:50 »
Tisztelt Moderátor!
Helyénvalónak találnám Kányának ezt az ízléstelen, személyeskedő írását törölni!
Üdvözlettel: Zsoldos Attila