Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904557 megtekintés
*

irido

  • ****
  • 488
Re:Szakma-politika
« Válasz #810 Dátum: 2015. Február 12. 08:32 »
Anti!
Ez így rendben van, amit leírtál. A gond nem ez. Az a baj, hogy a elkövetkező néhány év nem a neonikkekról fog szólni, hanem az atkáról. Nagyon súlyos szakmai tévedés volt a Perizin lecserélése Check Mite +-ra. Kegyelemdöfés. Sokszor persze a kegyelemdöfés jobb, mint az agónia. A különbség abban van, hogy lényegesen nagyobb méhsűrűség éri meg a Chekkel azt az állapotot, amikor a két nagy taglózó nem működik (amitráz, piretroid). Ennél fogva sokkal hamarabb fog kialakulni a harmadikra is a rezisztencia. Meg annál fogva, hogy az alkalmazási mód is százszor jobban predesztinál erre. Értem én, hogy idén nyáron majd fel kell tudni mutatni egy alternatívát a méhésztársadalomnak. Erre kiválóan alkalmas a Chekk, de az alapvető probléma csak prolongálódik néhány évvel későbbre. Akkor viszont már nem lesz menekülőút. Ha nincs ez a csere, akkor idén nyáron van egy nagyobb összeomlás, de aki ésszel méhészkedik az túléli. Ezzel viszont az lesz a baj néhány év múlva, hogy az sem éli túl, aki ésszel méhészkedik. Mármint a taglózót használókról beszélek. Nem érvényes ez a nyáron oxálsavval eredményesen védekezőkre. Tapasztalatom azzal nincs, csak nagyon komoly kétségeim.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #811 Dátum: 2015. Február 12. 10:22 »
Iridó!

Az atkaprobléma súlyosbodásának több oka van.
1.
Növényvédőszeres mérgezések miatt legyengült méhcsaládok.
2.
A tartós hordozók alkalmazása. be kellene tiltani az összes tartós hordozós atkairtót.
3.
Lustaság.
4.
Ismerethiány.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Szakma-politika
« Válasz #812 Dátum: 2015. Február 12. 11:50 »
Nagyjából ezzel egyetértek. Én inkább más szemszögből közelítem meg.
1. Áttelelő atkaszám.
2. Méztermés. Meggyőződésem, hogy az erős hordás, illetve annak hiánya jelentős atkapopuláció nagyságot befolyásoló hatása van. Egyszerűen azért, mert a fészekre hordással a fias szűkülése miatt, illetve a dajkák munkába állása miatt az atkák olyan méhekre kerülnek, amelyek utána nem jutnak a fias közelébe, ezáltal ezek az atkák nem tudnak szaporodni. Ennek hiányában lényegesen magasabb a szaporodó atkák hányada.
3. Hatóanyag tolerancia. Az ismerethiány ehhez kapcsolódik. A méhész ezt nem ismeri fel. Egyenletes mértékben potyogó atka a kezelések során (12 napos ciklusok között).
4. Térbeli-időbeli összeköttetés az ország összes méhésze között (tolerancia horizontális terjedése).
5. Egyes évek között a lánc megszakadásának hiánya : vertikális tolerancia terjedés.
6. Atka szaporodás sajátossága: nagyon kicsi eséllyel bekövetkező kereszteződés után annak  nagyon stabil fennmaradása (két szerrel szemben toleráns atka kereszteződése ).
Az egyes pont kivételével nem méhészfüggő tényezők. Legfeljebb méhésztársadalomtól függő tényezők.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #813 Dátum: 2015. Február 13. 07:08 »
Idézet
Idézetet írta: Geddekas - 2014. Március 08.  14:35

    Még a kitüntetésekről megy a beszélgetés.

    Alapszabály módosítás elmaradt, mert Mészáros elnök úr jól ráijesztett az elnökökre, hogy akkor működésképtelenné válhat az OMME. Végül annyi döntés született, hogy a helyi szervezetek alakuljanak át önálló szervezetté, és ehhez adjon jogi segítséget és költségtámogatást az OMME.

    Aztán OMME elnökünk mindent megtett azért, hogy az aláírásgyűjtést érvénytelenségét bizonygassa. Sőt odáig elment, ami már akár elhiteltelenítésként is értékelhetnénk. Baldavári Laci védte az aláírókat és védte a célt. Elmondta, hogy jogászok véleményezték a helyzetet, akik érvényesnek tekintették a kezdeményezést. Baglyas Laci ott a helyszínen orra alá dugott Mészáros Lacinak egy jogi véleményt és át is adta egy példányát.

    Mészáros József EB tag elmondta, hogy nem ügyészi vizsgálat kellene, hanem belső megegyezés. Nem adtak nekem szót, pedig elmondtam volna, hogy az OMME elnökünk épp az imént rúgott fel egy megegyezést. Tolnán az elnökök találkozóján ígéretet kaptunk az IB ott levő tagjaitól Mészáros L., Cserényi P., Kollár I., Fekete J., hogy lesz egy szakmai kerekasztal a méhmérgezésekkel kapcsolatos szakmai teendők megvitatása tárgyában. Bejelentette Elnökünk azt, amit Balassagyarmaton is már elmondott, hogy az OMME nem fog foglalkozni ezzel a kérdéssel csak a konkrét méhmérgezések felderítése keretében működik közre a hatóság munkájában. Az ilyen megegyezés felrúgások vezetnek oda ahol most vagyunk.

Talán nem árt egy kis visszatekintő!

Közel egy éve történt!
Szerinted mi változott ebből napjainkig?
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #814 Dátum: 2015. Február 13. 07:42 »
Atya!
Ne akassz ki korán reggel!
Ez az idézet vérlázító!
"Végül annyi döntés született, hogy a helyi szervezetek alakuljanak át önálló szervezetté, és ehhez adjon jogi segítséget és költségtámogatást az OMME."
És Dr.Soós Tibor sztárügyvéd is ezt jelentette be az OMME legutolsó rendkívüli küldöttgyűlésén!
Rá párnapra az OMME elnöke lejön Fekete Józseffel Szekszárdra, és bábáskodnak egy OMME alapszervezet létrehozásában, hogy szétszedjenek bennünket!
A szakadároknak a annyira jól sikerült a tagtoborzás, hogy az OMME elnöke ismét közbelépett, de most már végre a sarkára állt. Az etikai vizsgálatot így sem ússzák meg.
Nem azzal van gond,hogy új egyesületet lapítottak a hangadók. Menjenek Isten hírivel, azóta a béke szigete egyesületünk. A módja, ahogy a saját címlistánkat felhasználva fűzik meg a Tolna Megyei Méhész Egyesület tagjait. Ennek most vége! Egy méhésztárs tagdíját már vissza kellett utalniuk, a többit most ellenőrizzük.
Tehát amit a küldöttek döntenek, vagy javasolnak az OMME vezetői teljesen ellene mennek.
Nekem ez különösen nem furcsa. Csonka Imre már leírta. Színház az egész OMME!
A színfalak mögött más történik, mint a nézőtéren.
Egyet mindig eltévesztenek. Az én belépőjegyem az irodába, IB, EB ülésre, bírósági tárgyalásra, OV-ra, Küldöttgyűlésre mindenhova érvényes.
Ezek a fiúk Szekszárdi bort isznak és vizet prédikálnak?

Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #815 Dátum: 2015. Február 13. 08:35 »
Szép reggelt mindenkinek!

Senkinek a napját, az az nem a méhészek napját szerettem volna elrontani.
Sajnos ezek tények, és nem árt ha a méhésztársadalom, néha ilyen gondolatokra ébred. Az az ráébred arra, hogy mi is folyik körülötte.
Tegnap este voltam egy "helyi ötletbörzén", és többek között arra eszméltem rá, hogy soha nem késő.
A méhészeknek egyszer el kell dönteniük, hogy mit szeretnének. Szeretnék-e azt, hogy az érdekképviselet, és egyáltalán, a MÉHÉSZET, a MÉHÉSZKEDÉS róluk szóljon? Nagyon remélem, hogy a válaszuk: IGEN !! lesz.
Tegnap este ezen a találkozón, mintha érezték volna a bennem lévő kételyeket, a kezembe adtak egy papírcsíkot.
Most szeretném mindenkivel megosztani a tartalmát, mert szerintem nagyon elgondolkodtató lehet, és valahol a döntésre sarkall.
"Amikor a változás szelei fújnak, a kételkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat!"

A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Szakma-politika
« Válasz #816 Dátum: 2015. Február 13. 11:05 »
Én voltam szerdán Kalocsán Mészáros úr előadásán.
Meghallgattam, de olyan érzésem lett, mint mikor a méhek világában az amerikai méhész kimegy a méhesbe és csak kizárólag pénzcsörgést hall zümmögés helyett.
Méhekről nem sok szó volt. Valahogy inkább azon kellene dolgozni, hogy a méhészet, mint szakma megmaradhasson,
legyenek akik ebből hosszú távon meg tudjanak élni, nem csak addig kell fejni a méheket amíg pénz van benne és minél többet és többet  aztán meg ha majd végleg tönkrementek akkor sebaj majd gyorsan kitalálunk valami mást.
Ha ez így megy tovább akkor szerintem ez vár ránk a jövőben:
A kaptárakat át lehet majd alakítani nyúlólaknak, vagy esetleg almát pakolni bele a pincében, vagy elzárni bennük valamit az egerek elöl.  De ebből is lehet majd ügyesen nagy üzlet, hiszen lehet bér-nyúltartást vállalni vagy bér-tárolást, biztonságos raktározást.  keretekre vásznat húzunk, festegetünk, megfestjük a tájakat ráérő időnkben. a viaszból meg nagy mennyiségű gyertya készíthető. Szűkebb esztendőkben még lefejthetjük a fémalkatrészeket is, azt el lehet vinni a MÉH-be. Ha meg hűvösre vált az idő be is gyújthatunk. Remélem nem hagytam ki semmit, micsoda üzleti lehetőségek....
Szuper minden

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #817 Dátum: 2015. Február 15. 11:31 »
QUQURIQ!!!

Kitin!
Én a baromfiudvar nagy tarajosa, hiszek a jövőben, nem érdekel a nyúl tartás, almás láda, festeni ugyan nagy álmom, hogy megvalósuljon, de nem minden áron!
A Jövő csak rajtunk múlik!
Mikor?
A választás hajnalán új nap kel fel!
Ez a nap fogja a magyar méhészek jövőjét beragyogni!....
Addigra az OMME vezetése éppen leér a lejtő aljára…
Nem kell itt már senkinek semmit mondani, hogy milyen a jelen vezetés….
Mindenki a saját bőrén érzi, érezheti, hogy az érdekképviseletünket lehet, hogy a nyúlászok jobban képviselik…
Hallottuk az elnökünk szép, hozzánk szóló ékes beszédeit, oly jó lenne, ha minden igazán a mi érdekeinket szolgálná…
Annyi minden ígéret elhagyta már a száját, de mint az a vers cím „Füstbe ment terv”…
Ő beszélt, mi hallgattunk, …..mi szavazunk….
Meg vagyok győződve, hogy a jelenlegi Őket éltetők amikor a szavazáskor az „X” húzgálják, abban a pillanatban döbbennek rá, hogy lehetne másképpen is!
Van egy erő, ami össze tart bennünket, nem az” ellenzéket” mert maga az OMME vezetés az „ellenzék”.
Tehát van egy erő ami összekovácsolt bennünket, ez az erő az igazság!
2013 óta lehet a fekete – fehéren olvasni sokónk tollából az igazságot….
Ennyi idő alatt hová juthatott volna az OMME, ha egy választást „törvényesen” megtartott volna!
A mi akaratunk, az OMME-t lélekben megerősíteni hogy a szakmánkról, az érdekeinkről és a méheinkről szóljon!!!

A „kisdobos” Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #818 Dátum: 2015. Február 15. 20:36 »
Kalocsai méhészgyűlés, 2015.02.11. 18 óra.
Előadó: Dr Mészáros László OMME elnök- OMME  aktualitások

1. Önéletrajz - NAV-tól az OMME elnöki székig
2. 2012-ben Bross P. ezidáig ismeretlen okokból távozott
    Egy szakmailag és emberileg magas kvalifikáltságú, korrekt IB- EB -ébe csöppent bele
3. az OMME leromlott állapotban lett átvéve
   - 2007-es pénzügyi szabályzattal és elavult alapszabállyal dolgozott
   - az üveggyárral nem volt érvényes szerződése
   - tagnyilvántartás nem volt naprakész
   - az irodában is anarchia uralkodott
Ezzel szemben most:
 - MMNP átcsoportosítással teljeskörű támogatási összeg
 - 1,4 milliárd MMNP-ra
 - egyesületi elnököknek lap-top (tagnyilvántartás, infó)
 - Kft alapítás: (Áfa visszaigénylés) 14 novemberig cirka 5.5 millió eredmény
     - üvegforgalmazás
     - saját újság évi 2.700 Ft-ért
     - megindul a cukor forgalmazás (később talán 50 kg-os zsákokkal)
 - akáckoalíció
 - mézes reggeli
 - GMO mentesség
 - média szereplések rendszeressége, ezért nem is kell méregdrága kampányra költeni

Mindeközben a munkavégzés közben meg kell küzdeniük egy kissebb csoport belháború szításával is.
Számottevő szakmai javaslatok nem érkeznek befelé.
Szóval : jelenleg jó a pálya

Kérdésekre válaszolva:
 - Összeférhetetlenség nincs- nem létezik
 - közhasznúság nem létkérdés, nem nagy kár érte, de közhasznúként működik az OMME
 - Gyógyszer támogatások és gyógyszerkérdés így jó ahogy van
 - Neonikotinoidok: a gazdák szemszögéből, ha nem tettszik ne gyere ide méhész, az állásfoglalás a neokkal kapcsolatban
   jó volt, a tavalyi évben sem voltak jobbak a méhek mint előző években
 - mézhamisítás: az OMME folyamatosan vizsgálódik a polcokon. Egyébként meg a kereskedők és a méhész teszi
 - méhlegelő: az új földtörvény előírja a zöldítési programot, a Vd kaszálás virágzás alatt megoldódott
 - műlépok toxin mentesítésével valamelyik (nem jegyeztem meg melyik) egyetem foglalkozik, hogy mentesít, ku-
   tat ??? ( HA VALAKI ERRŐL TÖBBET TUD AZ JELEZZE)
 - a méhegészségügy helyzete is jó (hiába mutattam meg Kecskemét környékének nyúlós térképét)

Még egyéb kérdéseim is lettek volna bőven, azonban a tagság már nem volt tovább toleráns, a terembérleti idő lejárt!!! ZÁRÓRA

A végső tanulság:

1. Mindig azt mond az embereknek, amit HALLANI akarnak, és hatalmad egyre
    nő. (sosem fedd fel a kellemetlen igazságot, mert azonnal ellenség leszel, még a társaid szemében is)
 

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #819 Dátum: 2015. Február 15. 21:07 »
Bercsényi Jani!

Nagyon tanulságos az, amit írtál a történtekről. Mi, aki nap mint nap foglalkozunk a méhészeti közélet kérdéseivel, sokkal összetettebben látjuk és alaposabban értékeljük a zajló folyamatokat. De egy olyan ember, aki csak a méhészgyűlésen találkozik a közéleti kérdésekkel, nehezen igazodik el az igaz és a hamis dolgok között.

Legyen neked is tanulság Jani, hogy OMME elnökünk szerintem nagyon sok ponton nem mondott igazat a kalocsai gyűlésen, de ezt hihetően elmagyarázni nem tudod két perces hozzászólásokkal a tagságnak. Nekem is tanulság. Ezért  nem fogunk Gödöllőre a gyűléseinkre olyan embert előadóként meghívni, aki nem őszinte, és hajlamos olyan féligazságok vagy hazugságok hangoztatására, amik a méhészekre káros vagy hátrányos következtetések levonására is alkalmas.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #820 Dátum: 2015. Február 15. 21:10 »
János!
Megérdemlik a méhészek,hogy ilyen legyen az elnökük!
Most már azt is tudom,hogy Szabó Gyuri miért ült háttal az OV-n hegesztő szemüvegben.
Nem bírta a fényezést, parasztvakírást!
Nézzétek meg inkább Bross előadását, ha a valóságról akartok hallani.
Őt nem lehet utánozni,ne is próbálják.
Szekszárdon a színházteremben volt az előadás, de a függöny előtt, a nézők mindent láttak.
Az OMME-ban zárt ajtók mögött döntenek a tagdíjunkról,és közlik velünk,majd megszavaztatják, hogy  így döntöttünk. Ott van az igazi VIOLA UTCAI SZÍN HÁZ OMME HIVATAL.
A véleményünk nem számít. Azt megtapasztalhattuk mennyit ér a javaslatunk.
Hopp! Gatya volt nincs.
Ennyire tisztel az elnök minden javaslatot!
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #821 Dátum: 2015. Február 15. 21:27 »
QUQURIQ!!!

Megnyomtam a tetszik gombot, de ez a Janinak szólt az írásáért!
És a bírósági csörtééről nem számolt be?
2012-be Bross Péter ismeretlen okból távozott???
Ekkora hazugságot nem is mondhatott volna!
Már az egész ország tudja, hogy Kik miatt menekült el az OMME éléről…
Már csak azért is, mert a feketén-fehéren írtakat kiadhatja könyvben az OMME mert azzal indul az Elnök úr napja, hogy a kávéja mellé olvassa az itt írtakat.
Még, hogy az OMME leromlott állapotban lett átvéve???????????
Tisztelt Elnök úr! kinek az elnöksége alatt lett véve a székház, az irodák, a busz?
Ki írta a Nemzeti Programot? Ki szervezte meg a brüsszeli tüntetést? A tatabányai tüntetést???
Maga a nyomába sem léphet, sem szakmailag, sem mint egyesületi vezetőként!!!
Kész pi….meleg málé!
Beleülni a készbe, és elcseszni fontos dolgokat…
Az megy…
Akik elmentek javaslatokat tenni, mi is volt a válasz?
Gatyaletolás?
Ennyit üzent a tagságnak…
Csak üzeni a Kiskakas, hogy az OMME soha nem volt olyan egységes, mint Bross idejében!
A tények! Azok nagyon fontosak, azt már megmásítani nem lehet, még magának sem…..

A Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #822 Dátum: 2015. Február 15. 21:33 »
Ne haragudj Attila, de egyetlen ember se érdemli meg a félrevezetést, még a börtönben ülő halára ítélt anyagyilkos se!

Nagyon meg kell gondolnia egy helyi vezetőnek, hogy kiket hív meg előadást tartani. Bizony a meghívó a felelős, ha olyan előadót hív meg, akiről tudja, hogy hihetőnek tűnő módon a társaságot sok hamis információval fogja traktálni. Ha pedig már meghívta, akkor bizony fel kell állnia és le kell állítania az előadót azoknál a mondatainál, amik tudott módon hamisak.

Milyen jogon mondta OMME elnökünk az üvegforgalmazás ügyében azokat, amiket mondott? Élő és működő szerződéssel rendelkezett az OMME. Valójában Ő akarta azt felrúgni, sőt fel is rúgta, újra is tárgyalta és újra is kötötte. Ennek következménye, hogy az OMME most egy fillért sem kap egyetlen értékesített OMME üveg után sem. Ezt te is tudtad és az új kalocsai elnök is tudja.

Folytassam, hogy hol vezette még félre a hallgatóságot? Ha azonnal felálltatok volna és rendre utasítjátok, akkor lehet, hogy a tagság is másképp látná a dolgokat.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #823 Dátum: 2015. Február 15. 21:33 »
Nem voltak az üveggyárral szerződések?
Ekkora pofátlanságot!
Még Gyenge Éva kereskedelmi igazgató levelére sem válaszoltak.
Hazudnak reggel,délben,este.
Oda is fognak kerülni, mint az aki ezt mondta.
Szekszárdra is csak bomlasztani jött.
A belőlünk kiválókat még meg tudta hülyíteni,mert krónikus információ hiányban szenvednek.
Ott ültek vele szemben és itták a hablaty szövegét. Mézes-mázos-puncsos reggeli.
Katasztrófa az egész banda úgy ahogy van!
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 15. 21:37 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #824 Dátum: 2015. Február 15. 21:42 »
QUQURIQ!!!

Eszménykép – Háry János…
Több felvonás, a színházi függöny mögött…
A taps elmarad, a közönség elkullog, mert nem érti az előadást…

A dramaturg Kiskakas!     :o