Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1910610 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #780 Dátum: 2015. Február 10. 18:22 »
Iridó!

Te nem arra válaszoltál, Amit kérdeztem.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #781 Dátum: 2015. Február 10. 18:26 »
Gergő55!

Ha a hivatalos választ akarod hallani, akkor valószínűleg az utóbbi. De lehet, hogy tyúkokkal megetetheted, legfeljebb a tojásuk éjjel-nappal világít. ;)
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #782 Dátum: 2015. Február 10. 18:49 »
Kössszz... akkor még radióaktív is? ! ?

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Szakma-politika
« Válasz #783 Dátum: 2015. Február 10. 18:57 »
Jah meg létra kell, hogy leszálljanak a tojásról.
Vagy lerepül! ;D

Re:Szakma-politika
« Válasz #784 Dátum: 2015. Február 10. 19:21 »
Kiskakas cerkája is világítani fog?
 :P
Mi lesz velünk?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 10. 19:34 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #785 Dátum: 2015. Február 10. 19:29 »
Roszik Péter Biokontroll igazgatója mutatott a szekszárdi előadásában olyan fotót, ahol a GMO tápos csirke csontja éjszaka foszforeszkálóan világított. Nem mondta, hogy radioaktív lenne, mert nemcsak akkor világíthat.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Szakma-politika
« Válasz #786 Dátum: 2015. Február 10. 19:34 »
Nem kell világítás a tyukólban... világítanak éjjel maguknak!

Re:Szakma-politika
« Válasz #787 Dátum: 2015. Február 10. 19:51 »
Akkor most a Kaposváron vett feedbee-t beadhatom a méheknek, vagy tekintsem veszélyes hulladéknak??

Nem vinném a méhek közelébe a feedbee-t.
Egyébként logikusan végiggondolva a mézből abban az esetben lehetne kimutatatni, ha nem fogyasztják el azonnal a méhek, hanem tartalékolják, de mint tudjuk a lepényből nem képeznek tartalék élelmet normál körülmények között.

Egyébként van itt köztünk olyan méhész aki ki meri jelenteni, hogy valóban ér valamit és az elmúlt években megérte  használni?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 10. 19:56 írta kakadu »


Re:Szakma-politika
« Válasz #789 Dátum: 2015. Február 10. 20:54 »
A feedbee elég régóta kapható, eddig nem láttam semmilyen infót, hogy v.mi problémát okozott volna, akár a méznek, akár a méheknek. Miért most robbant ez a gmo bomba?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #790 Dátum: 2015. Február 10. 21:06 »
QUQURIQ!!!

Én, jó fülű Kiskakas is hallottam a riportot!
Vezérünk úgy nyilatkozott, hogy egy új termék, még nem került a kaptárakba, mézbe meg pláne nem!
Csak kérdezek?
Hol és kik találták meg a termékünkben a GMO maradványt?
Hány éve forgalmazzák Magyarországon ezt a virágpor pótlót?
Ki, Kik írták a cikket a Méhészetben, hogy hogyan is használjuk ezt a nevezett virágpor pótlót?
Már az elején gond volt a virágor pótlóval, mert a méhek nem akarták elhordani…
Változtatott is a cikk közlője a virágporpótló és a cukor arányán.
Saját kísérleteim azt igazolták, hogy csak arra a területre való ez a virágpor pótló, ahol a természetes virágpor forrás gyenge. A Jó virágpor forrású területen, csak nagyon vontatottan hordták a méhek!
Saját lepényből 3 db. 1kg-os elfogyott, amíg a pótlósból egy ¾ kg.
Megint csak egy kérdés?
Miért nem volt bevizsgálás egy új tengeren túli készítményről?

A Kíváncsi Kiskakas

Re:Szakma-politika
« Válasz #791 Dátum: 2015. Február 10. 21:17 »
A feedbee elég régóta kapható, eddig nem láttam semmilyen infót, hogy v.mi problémát okozott volna, akár a méznek, akár a méheknek. Miért most robbant ez a gmo bomba?

Egy német méhész mézét kiszűrték egy GMO tartalmat vizsgáló szűrővizsgálaton. Utóbb kiderült, hogy „Feedbee” virágpor helyettesítőt etetett, így a „Feedbee” esetében is elvégezték a vizsgálatot, az eredményt pedig ismerjük. Ez a hír nyilván eljutott hozzánk is, és láss csodát itt is ugyanazt találta egy vizsgálat. Természetesen én nem voltam ott, mint ahogy más sem Magyarországról, de szakmai körökben ez az eseménytörténet ismert. 

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Szakma-politika
« Válasz #792 Dátum: 2015. Február 10. 21:29 »
Geddekas!
Én válaszoltam. Véleményem szerint semennyit. Igaz a funkciót is hozzáfűztem. De én még nem hallottam arról, hogy pl. a vérben szabad géneket tudott volna bárki kimutatni. A fehérvérsejtek kromoszómáiban természetesen vannak kötött saját gének. De idegen gének? Én nagyon meglepődnék, ha sertéshúsban lenne GMO-s szójagén.
Ami a funkciót illeti : A GMO bizarrságát az adja, hogy ezek kódok. Amelyek a transzkripció és transzláció mechanizmusa segítségével kerülnek kiolvasásra, és lesz általa egy parancs végrehajtva. Tehát ha egy tízjegyű  számjegyet etetnénk meg az állatokkal, akkor azoknak sértetlen formában kell a sejtekbe eljutni és beépülni. Két darab ötjegyű számjegy (ez mondjuk a nyoma a GMO-nak) az égadta világon semmit nem tud csinálni. Van ugyanilyen ötjegyű számjegy még kismillió saját a szervezetben pl. intronokban, tehát jó helyen, mégsem lesz belőle transzkripció. Fel nem foghatom annak a biológiai hatásnak a mibenlétét, amit a GMO-nak tulajdonítanak. Persze, ha ez egy vírushoz kapcsolódik, és a szervezet ezt fogja termelni, akkor megvalósul egy esetleg nemkívánatos folyamat. Ami adott esetben miért is nem kívánatos ? Esetleg termelődik egy glifozát lebontó enzim. Amit csak akkor bont le, ha van glifozát a szervezetben. De miért baj az, ha egy nem kívánatos anyagot lebont? A szervezet minden káros anyaggal ezt kívánja elvégezni: detoxikál.
A GMO alapvetően nem élelmiszerbiztonsági probléma. Azt én is felelőtlenségnek tartom, hogy szabadföldi környezetben engedik termelni anélkül, hogy alapos vizsgálat alá vennék előtte néhány évtizedig zárt körülmények között. A fogyasztónak pedig joga van tudni, hogy van-e az adott élelmiszerben vagy sincs. Az amerikai szabályozás egy nagyon gyenge szakmai érven alapul. A döntéshozókat egyszerűen megetették azzal, hogy a természetessel azonosnak tekinthető, így nem kell rá külön szabályozás. A glifozátrezisztencia nem természetes tulajdonsága a szójának, a BT toxin nem természetes alkotórésze a kukoricának. Az a baj, hogy most a szabadkereskedelmi megállapodás során ezt Európára is rá akarják erőltetni. Na ez nincs rendjén: én fizetek, én döntöm el, hogy mit veszek. Ha a GMO mentes 30 %-kal kerül többe, mint a GMO-s, akkor lehet, hogy előbbit veszem, ha tízszer annyiba kerül, akkor lehet, hogy fordítva. Ezt a jogomat nem vehetik el! Persze ez felveti azt is, hogy pl. a növényvédőszer maradékanyag szintekről is jogom lenne tudni, konkrétan minden kifli esetén is. A kettő közötti különbség talán az, hogy nagyobb esély van GMO mentes terméket előállítani, mint vegyszermenteset. Az utóbbi hajója már elment, az előbbié talán még nem.

Re:Szakma-politika
« Válasz #793 Dátum: 2015. Február 10. 22:15 »
irido: Elolvastad azt a cikket, amit belinkeltem?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #794 Dátum: 2015. Február 10. 22:55 »
QUQURIQ!!!

Attila!

Így legalább a kiskakas sötétben is megtalálja a Tyúkocskát...

A világítós cerkás Kiskakas!