Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1909857 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #765 Dátum: 2015. Február 09. 09:39 »
Vivaldi!

Abbanl egyetértünk, hogy az OMME jelen pillanatban valószinűleg a NP miatt van még egyben illetve azért ennyi a taglétszáma amennyi.
Vagy lehet, hogy azért mert a mai ember nem tud meglenni "cirkusz" nélkül. Már régi mondás : mi kell a népnek- kenyér és cirkusz! A mai világ erre épül, a hír értéke akkor jó, ha az negatív!

Azonban az, hogy a Csuja Laci lett a Gödöllői Egyesület új, megválasztott elnöke, én nem nevezném negatív hírnek!
Meg tudod mondani azt is, hogy miért nem volt ellenjelölt a választáson? Ha tudod írd le légyszíves.

Mond meg nekem mivel ismerte el az OMME elnöksége azt az áldozatos kemény munkát a Szabó Gyurinak amivel a méhegészségügyért, az OMME zászló felélesztéséért, a méhész oktatásért már eddig az asztalra tett.
Tudod mivel? Annyival amennyire neked is elismerték. Sőt, még amikor kiválasztottuk jegyzőkönyv hitelesítőnek az egyik felső fórumon, még a hangfelvételt is megtiltották Neki!!!! (hogy legyen hiteles "ellenőr", ha nem tudja pontosan felidézni az elhangzottakat????)

Én remélem a Csuja Laci teszi a dolgát és méltó utódja lesz  Gyurinak!

A Szabó Gyurinak  személy szerint köszönettel tartozom az eddig elvégzett munkájáért.

Üdv: Bercsényi

A Csuja Laci, ha ott voltál az OMME OV, Kgy-ein akkor ha akartad észrevehetted, hogy olyan témákat feszegetett, ami aztán később mindig gondot okozott a döntéshozatalban. Az előadásmódja, lehet hogy nem túl szimpatikus, de a felvetései többnyire  előremutatóak

Re:Szakma-politika
« Válasz #766 Dátum: 2015. Február 09. 14:24 »
Sziasztok!
Engedjetek meg egy személyes véleményt!
Szekszárdon többen indultak ellenem, mert az OMME-ban megmondták, hogy le kell nyomjanak, úgy mint régen a kommunizmusban.
Leszóltak Pestről, hogy ki legyen a főnök!
Csupán azt tévesztették el, hogy én soha nem adom fel, mert a méhészek nagy része mögöttem állt, mert tőlem mindig megkapták a valós tájékoztatást! Elmondtam az OMME-ban lévő problémákat, nyíltan és ez betette odafönt a kaput. Akik kiváltak belőlünk még nem tudják, hogy őket is átvágták!
Egyedül Dobosi Szilveszter döbbent rá, hogy szakmailag teljesen félrevezették, ezt nyíltan bevallotta.
A többi majd ezután jön, de amikor arra rádöbben komoly traumán fog átesni.
Akkor lesz igazi kutya világ!
Így sem tudták elviselni a gyalázatos vereséget, és az OMME asszisztálásával létrehoztak egy OMME alapszervezet, melynek tagtoborzása oly alpárira sikerült, hogy etikai ügyet csinálok belőle.
Láthatóan olyan emberekre van szüksége a jelenlegi vezetésnek, aki meghajol és ha kell bólogat, mint régen a Zsigulik kalaptartóján a bólogató kutya.
Nagyernyei Attila



*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #767 Dátum: 2015. Február 09. 19:50 »
 Bercsényi./ Már nem is merlek semmilyen társnak nevezni/
Én a véleményem mondom.
 És ez egyenes út a szétszakadáshoz.

Re:Szakma-politika
« Válasz #768 Dátum: 2015. Február 09. 22:09 »
Most olyant fogok írni, hogy nem hisztek a szemeteknek!
Tisztelt Méhészek!
Köszönetet kell mondanom az OMME elnökének, Dr. Mészáros Lászlónak a gyors, hatékony intézkedéséért.
Végre úgy viselkedett, mint egy igazi vezető!
A történetet csak részben fogom most ismertetni, mert terjedelmes.
A Tavaszváró Méhésznap Szakmai Konferencia lekötötte energiámat, így alantas módon pofátlan emberek támadták meg önálló egyesületünket. Mondjuk volt már más témában arra példa, hogy betegyenek nekünk, és aki elkövette azóta is az OMME  "külügyminisztere", szaktanácsadó, IB vagy elnökségi tag, természetesen nem összeférhetetlen magával. A téma más, a támadás ellenünk maradt.
Mint tudjátok az OMME-nak 121 szervezete van, egy része önálló, másik része OMME sarj.
Az OMME egységét hirdetők kiváltak a Tolna Megyei Méhész Egyesületből, és egy új alapszervezetet alakítottak, így erősíteni az egységet. Értitek? Kiváltak, hogy egységesek maradjunk. Ránk viszont azt mondják szét akarjuk verni az OMME-t. Ha nem értitek nem baj, mert ezt én sem értem.
Azt viszont értem, hogy ki van nekik adva parancsba, szedjenek bennünket szét ízekre.
Már megint hibáztak, nem tanultak! Én a saját egyesületem védelmében mindent elkövetek.
Aljas, alpári eszközökkel megtévesztik tagságomat, a tagdíjbefizetést segítő nyomtatványunkat, amit saját kezűleg terveztem, lemásolták, és egy körlevél kíséretében a tagnyilvántartásunkat elorozva megszólították tagjaimat.
A székhelyünk egyelőre egy irodában van, mert még nekünk nem volt közgyűlésünk, addig maradnunk kell.
Ez még nem is lenne akkora bűn, viszont sok méhész nem is tudta, hogy nem a Tolna Megyei Méhész Egyesületnek fizette be tagdíját. Ma ezért elmentem egy olyan méhészhez aki visszakövetelte pénzét, mert megtévesztették!
Felhívtam az OMME elnökét, és pár perc alatt meghozta döntését.
Kötelezte (kérte) a Gemenc OMME alapszervezet gazdasági vezetőjét, hogy azonnal utalja vissza a becsapott méhész tagdíját.
Holnap átadom az ügyről jelentésemet Rádi Tibornak az etikai bizottság elnökének.
Zárójelben megjegyzem, hogy ettől sokkal kisebb, pitiáner ügyért zárták ki az OMME-ból Tajti Zoltán volt elnökünket!
Most meglátjuk működik e az azonos elbírálás, vagy esetleg a kettős mérce.
Azért valamit biztos elhibáztak, ha visszafizetik a tagdíjat.
A folytatásról beszámolok.
Nagyernyei Attila
 

Re:Szakma-politika
« Válasz #769 Dátum: 2015. Február 10. 08:31 »
Vivaldi

Mondjuk, ha "méhésztárs" vagy "barát", "félig barát" lenne a megszólítás??? Mi MÉHÉSZEK vagyunk. A keretgyártást kivéve szinte én is magam gyártom a szükséges termelő eszközöket mint Te. Még a pörgetőt is magam gyártottam. Még sosem hagyott cserben!!! az évtizedek alatt.(30 éve van rajta motor, pár éve fordulatszám szabályzó)

Attól, hogy sok mindenben nem  értünk egyet, még nyugodtan írd le a véleményed, mert különben sosem tudunk kompromisszumot kötni.

Tudod, ha az "Elnökség" is a kompromisszumra törekedne, most nem kellene szétesésről szót ejteni sem.

Tisztelettel: Bercsényi

Ui: maradj közöttünk.

Re:Szakma-politika
« Válasz #770 Dátum: 2015. Február 10. 08:44 »
Attila!

"Tedd a dolgod, ne siránkozz
Ne szisszenj minden kis szilánkhoz...."

A "külügyminiszter" nem csak szekszárdon ténykedett "eredményesen". Kilóg a lóláb, hogy honnan és kik bomlasztják az OMME-t, és az eszközökben sem válogatnak.

Jó egészséget, sikeres küzdelmet kívánok: Bercsényi

Ui: most kiderül van-e kettős mérce, vagy érvényesül a "halott nélkül nincs háború" !!!???

Re:Szakma-politika
« Válasz #771 Dátum: 2015. Február 10. 12:52 »
Fedbee és a magyar mézek esetleges szennyezettsége témában.


Nagyon szomorú vagyok az  OMME elnökével ma reggel-délelőtt készült vagy elhangzott nyilatkozata kapcsán.
Nem kétlem a jó szándékot részéről, de annyira nehéz lett volna határozottan kinyilatkoztatni, hogy a magyar mézek nem szennyezettek GMO-val!

Ez a minimum amit érdekképviseleti vezetőnek meg kell tenni!

Nagyon kellene az a sajtóiroda amiről itt a fórumon már szó esett korábban, nem mindegy mit és hogyan nyilatkozik a szakma első számű képviselője.

Ez is egyfajta szakma amit tanulni kellene, hogy legalább károkat ne okozzunk szakmánknak.

Tessék a fenti mondatot kiemelve, az OMME álláspontját megküldeni az MTI-nek.

" A magyar mézek nem szennyezettek GMO-val!"

Re:Szakma-politika
« Válasz #772 Dátum: 2015. Február 10. 13:07 »
Legyen Köztársaság!

Meg lehet valahol hallgatni azt a nyilatkozatot????
Nagyon érdekel!!!

Annál is inkább, mivel holnap Kalocsára  hivatalos az OMME dzsókere.

Köszi: Bercsényi

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szakma-politika
« Válasz #773 Dátum: 2015. Február 10. 13:10 »
Idézet
Annál is inkább, mivel holnap Kalocsára  hivatalos az OMME dzsókere.

A fenébe, hogy ismét nem tudok ott lenni..... :-\

Egyébként hány órakor kezdődik az előadása?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Szakma-politika
« Válasz #774 Dátum: 2015. Február 10. 13:23 »
A Kossuth Rádióban hangzott el .9.25-30 körül.

http://hangtar.radio.hu/kossuth#!#2015-02-10
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 10. 13:30 írta Legyen Köztársaság! »

Re:Szakma-politika
« Válasz #775 Dátum: 2015. Február 10. 13:45 »
 - Köszönöm, meghallgatom.
 - 18 órakor.
Üdv: Bercsényi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #776 Dátum: 2015. Február 10. 16:05 »
Vajon, ha a tejtermékeket, húsokat megvizsgálnák, akkor abban mennyi GMO nyomot lehetne találni?

Hány ezer tonna GMO szóját etetnek meg a magyar állatállománnyal és mennyit az importtal?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #777 Dátum: 2015. Február 10. 17:36 »
Sziasztok!
Ma felhívott Dr. Fendrik Péter volt kollégám.
Állítólag az ő készítményét is bevizsgálták, és minden alkotója teljesen negatív lett.
Erről miért nem lehet olvasni az OMME honlapján?
Miért egy olyan terméket sztárolnak amiben GMO van, a jót meg sem említik?
A balhé után Péter még egyszer megvizsgáltatta saját készítményét, ugyan ott ahol az OMME a Feedbee-t és ismét negatív lett minden alkotója.
Mi azért közzétesszük, az OMME meg maradjon meg egyelőre annak ami.
Nagyernyei Attila

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Szakma-politika
« Válasz #778 Dátum: 2015. Február 10. 17:49 »

Idézet
Vajon, ha a tejtermékeket, húsokat megvizsgálnák, akkor abban mennyi GMO nyomot lehetne találni?

Semennyit. A táplálékban lévő gének eddig még sosem épültek be az azt elfogyasztó állat kromoszómáiba. Senkiből nem lett még marha, mert marhahúst evett. Meg répa sem, meg borsó sem. Nem növesztett szarvat, és nem hajtottak ki belőle levelek. Genetikai manipulációkra a vírusok képesek. Elképzelhetetlennek tartom, hogy gének keringenének a véráramban. Szétbontják az emésztőenzimek meg a máj. A GMO nem élelmiszerbiztonsági, hanem ökológiai probléma. Pontosabban élelmiszerbiztonsági abból a szempontból, hogy pl. vélhetően a glifozát tartalma magasabb az ilyen növényeknek.

Re:Szakma-politika
« Válasz #779 Dátum: 2015. Február 10. 18:07 »
Akkor most a Kaposváron vett feedbee-t beadhatom a méheknek, vagy tekintsem veszélyes hulladéknak??