Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1910470 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #750 Dátum: 2015. Január 30. 20:55 »
Az OMME főnökének kell befizetni, mert ő miatta bukott az egyesület milliókat.Ne szerénykedjetek méhészek, ezek magukra gondolnak, rohadtul nem érdekli őket az összespórolt pénz.Az ellenőrök semmit nem érnek, azok is a méhészek vérét szívják. Azt kéne kimutatni Cserényi hányszor tömte meg rizsával a méhészek kobakját, vagy Rádi úr, a méhészeknek járó programból?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 30. 21:07 írta RavAsz »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #751 Dátum: 2015. Január 30. 23:08 »
QUQURIQ!!!

Attila!
”Meghívtam az egész vezérkart a rendezvényünkre, egyedül Fekete József alelnökünk jelezte, hogy Balassagyarmaton méhészgyűlésen hivatalos. A többiek még válaszra sem méltattak.”
Tudod, nekem meg eszem ágában nem lett volna ezt a bandát meghívni…
„Ők is csak a pénzért vannak ott, és nagy ívben lesza... ák, hogy adó 1%-át elvesztettük.”
Az adónk 1% -ából tudnak a méhészek székházába pöffeszkedni, és ellenünk hozni a döntéseket.
Az OMME-nak jogi egyetemi diploma kell, hogy el tudja veszíteni a közhasznúságunkat.
…hát nem ez az érdekképviselet?
Szerintem meg az adótok 1% az OMME elnöke bankszámlájára kellene utalni, úgy is annyira
szereti a pénzt…
Így nektek is megoldódna a fejtörésetek…

A közhasznú Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #752 Dátum: 2015. Január 31. 18:24 »
Kiskakas és a többiek!
Ma délelőtt 11 óra 3 perckor megcsörrent a telefonom.
A vonal végén Dr. Mészáros László az OMME elnöke volt.
Kérdezte, hogy vagyok, mert ő éppen keretet szögel.
Én a jó időt kihasználva éppen térköveztem.
Annyit mondott, hogy sajnálja de nem tud lejönni Szekszárdra a Tavaszváró Méhésznapra, mert Erdélybe lesz hivatalos. Kérdeztem, hogy az OMME részéről lesz e valaki, azt mondta biztosan.
Megköszöntem neki, hogy szólt.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #753 Dátum: 2015. Január 31. 19:28 »
... a Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap Szakmai Konferencia nem került be az OMME által árult kalendáriumba. Kifelejtették?

Attila!

Szerintem ebben a kérdésben valamit félreértettél. Az OMME Kft által kiadott Méhészkalendárium a 261. oldalon a méhészeti rendezvények között felsorolja a Szekszárdi Tavaszváró Méhésznapot. A többi méhészeti rendezvény is csak ott szerepel.

Re:Szakma-politika
« Válasz #754 Dátum: 2015. Január 31. 20:04 »
Litterae!
Köszönöm!
Akkor a súgómat letolom, mert nekem is úgy mondták.
Akkor bocs a megjegyzésekért.
Nagyernyei Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szakma-politika
« Válasz #755 Dátum: 2015. Január 31. 20:18 »
Kiskakas és a többiek!
Ma délelőtt 11 óra 3 perckor megcsörrent a telefonom.
A vonal végén Dr. Mészáros László az OMME elnöke volt.
Kérdezte, hogy vagyok, mert ő éppen keretet szögel.
Én a jó időt kihasználva éppen térköveztem.
Annyit mondott, hogy sajnálja de nem tud lejönni Szekszárdra a Tavaszváró Méhésznapra, mert Erdélybe lesz hivatalos. Kérdeztem, hogy az OMME részéről lesz e valaki, azt mondta biztosan.
Megköszöntem neki, hogy szólt.
Nagyernyei Attila


Attila!
Nem is tudtam,hogy hideg burkoló szakmát is végeztél.....:) A méhesed szépítgeted?
Elnökünk és Fekete biztos nem lesz a tavaszvárón. Akkor kit tisztelhetünk majd? Talán Cserényi drt?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #756 Dátum: 2015. Január 31. 21:06 »
Ezek szerint Fendrik doktor fogja képviselni az OMME IB-t.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #757 Dátum: 2015. Február 02. 06:26 »
Sziasztok!
A Feedbees témát ide átemeltem.
Mostanság nem igen foglalkoztam a "konkurens" oldalon írottakkal, és bevallom ezen is gondolkodtam, hogy reagáljak e rá.
Állítólag az OMME-nak semmi teendője nincs ebben a témában.
Ezt szeretném tőletek megkérdezni, hogy egy szakmai civil szervezetnek van e teendője a MMNP által támogatott termékek őrködése felett? Szerintem van, mások szerint pedig nincs.
Ezt írja az innen kitiltott őskövület, érezhető gondolatain a meszesedés:

"....a vizsgálatok nem OMME kompetenciába sorolandók..."

Monitoring? Mézvizsgálatok? Neok keresése? (mondjuk azt sose tanulták meg)
Véleményem szerint az egyesületnek óriási feleőssége van, ha úgy tetszik bűnös a kérdésben!
Egyáltalán ha nem foglakozik semmivel, akkor minek fizetünk tagdíjat?
Csak a támogatásért?
Én nem GMO szakértőként szeretnék előrukkolni.
Attól nagyobb ciki nincs az életben ha valaki olyan dologba kotyog bele amihez nem ért.
Egy kicsit több információm van erről a dologról mint a nagy átlagnak, mert érdekel, és véleményem is van róla, ami állítólag bűn.
A véleményemet leírtam, az OMME szakmai vezetése ismét, már sokadszor óriásit hibázott.
Olyan terméket propagált amibe GMO van, úgy, hogy Dr. Fendrik Péter többször nyilvánosan jelezte, hogy jó lenne a terméket megvizsgálni, mert előfordulhat benne. Többet tenni nem tudott, mert konkurens.
Én ennyit állítok, és ezt leírtam.
Kellemes hetet mindenkinek!
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #758 Dátum: 2015. Február 08. 07:58 »
Tisztel Méhészek!
Hozzászólásom nem lesz túl barátságos, viszont tényszerű.
A Tolna Megyei Méhész Egyesületből kivált szakadárok hátszelét az OMME vezetők adják.
Gondolom ez egyértelmű, a születésükhöz is bábáskodtak, mert itt volt Dr. Mészáros, hogy a műtét sikeres legyen, és Fekete is.
Ez annyira jól sikerült, hogy az újszülött minden tekintetben viseli, sajnos nem az ősök, hanem a Fő BÁBU, bocs FŐ BÁBA jegyeit.
Állítólag Dobosi Szilveszter nick nevén Veszti 1982 addig küzd amíg el nem érik a 100 főt.
Módszerei nem túl bonyolultak, nálunk a falu végén jelzi egy tábla, hogy a házalókat kitiltják a településünkről.
Őket ez sem rettenti vissza, kimennek a méhészekhez beszedni a tagdíjat. Többen jelezték a tavaszvárón, hogy ők már fizettek. Igen ám csak nem hozzánk. Minek a 100 fő? Mert azután 3 küldötti státusz jár, és a bábáknak hálásnak kell ám lenni. A se..nyaláls nem elég! Itt szavazni kell fiúk!
Örülök, hogy egyesületünk átesett ezen a kínos szülésen, de a gyermek nem egészséges.
Agyát már most eltorzítják azok, akik maguk sem tudnak semmit a szakmapolitikáról.
Ez a zabi gyerek hamarosan felnő, és méltón fogja képviselni az OMME szellemiségét.
Én jobban örültem a saját egyesületembe visszatérő családias hangulatnak, de ez az OMME kölyök nagyon furcsa.
Ha valaki ráklikkel a Tolna Megyei Méhész Egyesület keresésére, a Gemenc OMME alapszervezet ugrik be.
Nektek még mindig nem "ugrik be" milyen emberek ezek?
Bross utalt rá, csak figyelni kellett.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 08. 08:07 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #759 Dátum: 2015. Február 08. 09:37 »
Tisztelt Méhészek!

Annak dacára, hogy nem voltak "nyáriasak" az útviszonyok, tegnap reggel a tavaszváró szekszárdi szakmai előadások, és méhészeti eszközvásár napján szép számmal megjelentek méhészek. (annak ellenére, hogy már pénteken jelezte a szervezőség, hogy a Klubon videón az előadások megtekinthetők lesznek !!!!!! )
De nem csak magyarország minden szögletébő , hanem Erdélyből, és Szerbiából is voltak!!

Egyet viszont mindenképpen meg kell említenem!!!!
Sehol nem láttam az OMME "elnökség"-nek nevezett "szakembereit"!!!!!
Azokat a szakikat, akik mondjuk valamelyest "értenek"  a magyar méhészet jelenét és jövőjét meghatározó környezeti és személyi feltételeihez: nézzünk egy példát
- a környezet szennyezés és növényvédelem
- nagyon magas, szinte már "szorító" méhsürűség
- méhlegelő diverzivitás észrevehető hiánya
- a közmunka programok méhészetre gyakorlt káros hatása

stb-stb.

- Dr,. Roszik Péter megemlítette mi lett azokkal a kutatókkal akik szót mertek emelni a kemizáció "veszélyeiről"
- Simon Gergely vegyianyag szakértő, elmondta érthetően, hogy milyenek az új generációs "növényvédőszerek"
- Bíró Sándor és Dr. Kerstin Ebbersten asszony pedig rámutatott mit tett az ember a méhekkel amikor elkezdte "gyógyítani" őket, amikor superszelektív méhanyákat hozott létre stb-stb.
 - Bross Péter méhész pedig összefoglalta a magyar méhészet jelenét és "várható jövőjét"

Egy teljesen világos : egy rendkívül produktív szakmai csokornak lehettem tanuja.

Kár, hogy mindezt nem ellenezte, vagy erősítette egyetle ""szakmai" vagy "nem szakmai" vezérünk!!!
De hát hogy lehene véleményt nyilvánítani úgy, hogy jelen sem vagyok??????

Tisztelettel: Bercsényi


*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #760 Dátum: 2015. Február 08. 17:51 »
QUQURIQ!!!

A Tükör, ami előtt minden nap borotválkoznak a férfiak, szépítgetik magukat a fehér népek….
Mit is rejt a foncsor másik oldala!
Nézegetjük a ráncunkat, a szép szemünk színét, a csodálatosan göndörödő hajunkt esetleges kopaszságunkat, vagy a bársonyos bőrünket…
Hogyan torzítson az a tükör?
A kövéreknek homorú legyen, a soványaknak meg domború….
A tükör mindent lát, és korrigál!
Mit is rejt a foncsor másik oldala!
Hogyan torzítson az a tükör?
De a lelket, a bennünk élő szörnyet nem tudja megmutatni!
Mert ez is mi vagyunk!
Vagy csak egyesek?
A gyűlölet, a rosszindulat, a másik ember sárba tiprása, vannak akiknek élet eleme, lénye, léte, életben maradása…
Ezt tökéletesen reprezentálja a tolnai Gemenc OMME alapszervezet megalkuvói
ja (megalapítói) a (tolnai méhész egyesület szétverői)!
Ismeri mindenki a már feledésbe merülő játékot a: Mesterségünk címere…
sza…….rők
Igen – igen emlékeztek!
Szarkeverők!
Kik is Ők!

Kránitz mester
Veszti (magyar hangja Dobosi Szilveszter)
És a méltóságos Koller úr, Genenci elnököcske (OMME vezérek segédtisztje)!   

Persze a díszes társulatnak volt még egy pár aktivistája is…
No, hogy a mesém is tovább folytatódjon, mit is követtek el ezek a jó madarak…
A szekszárdi tavaszváró szakmai napon, a Tolna Megyei méhész Egyesület tagjait inzultálták, zaklatták, egy – egy csekkel a kezükben, hogy ne a volt egyesületükhöz lépjenek be hanem az Ő most alakult gemenci egyesületükbe!
Olyan barom módon csinálták, hogy több szemtanúja is volt az esetnek!
Emellett Nagyernyei Attilát becsmérelték, próbálták volna lejáratni a tagság előtt!
Voltak akik a csekkeket el is tették, hogy majd befizetik.
Azért sokan szóltak Attilának, hogy vigyázzon, mert partizánok vannak a teremben!
Mint tudjuk a választásokon Nagyernyei Attila  2/3 szavazati többséggel megnyerte a választást!
Ezek tények!
Koller meg alul maradt 1/3 szavazati aránnyal!
Ezek is tények!
Koller meg most játsza a mesterségünk címere játékot! ………
Tisztességtelen úton próbál ráhatással lenni a másik egyesület tagságára!
Házal, kuncsorog, vádol, bomlaszt, agitál, szidalmaz, igen Ők ehhez értenek!
Azokat támadják, akik dolgoznak a közért, hogy egy országos hírű rendezvény rendre mindenki megelégedésére lebonyolódjon!
Milyen emberek ezek?
Úgy látszik nincsen egyiknek sem tükör az otthonában…
Igen Ők a foncsor mögötti szörnyek… (lélektelenek)
Ja!
Vajon Fekete József OMME elnökhelyettes és Dr. Mészáros László OMME elnök tudnak-e erről az esetről, igen –  vagy nem?
Ha nem, hivatalból indítanak – e, etikai fegyelmit a díszes társaság ellen?
Vagy ha tudnak mennyi felelőséget vállalnak át a szélhámosoktól…..
Erre szeretne a méhész társadalmunk választ kapnuni! (de gyorsan)!!!!
Csak úgy megjegyzem, ha Nagyernyei Attila ezt bejelenti a Verseny hivatalnak, ennek a galerinek az összes vagyona nem lesz elég a bünti befizetésére…..

Csak egy jó szándékú javaslat a Kiskakas barátotoktól, hogy szakmailag mutassatok példát, segítsétek a méhészeket, tegyetek értük valamit, hogy felnézhessenek rátok, becsüljenek benneteket!
Ezzel lehetne kiérdemelni a 2/3 szavazati többséget!
Addig is alázattal , tiszteljétek a többséget, próbáljátok a barátságot ápolni, és új utakon, új lehetőségeket keresve segíteni az új egyesületetek méhészeinek sorsát.
Ha itt sem fog menni, a következő választáskor megint csak a maradék 1/3 fog jutni…

A tanácsadó Kiskakas!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 08. 21:50 írta kiskakas »

Re:Szakma-politika
« Válasz #761 Dátum: 2015. Február 08. 21:55 »
Kiskakas!
A Versenyhivatalnak nem fogom bejelenteni, mert a pofátlansággal ők nem foglalkoznak.
Most is telefonáltam, gyűjtöm a pontos információkat, és hamarosan lépek.
Már Rádi Tibor Úrral több mint egy órát egyeztettem. Röviden vázoltam neki a történetet, hamarosan közkinccsé teszem.
A célszemélyeket eltaláltad, viszont egyet kihagytál a sorból. Dr. Mészáros László OMME elnököt.
Ő is az etikai bizottság elé kerül, mert OMME alapszervezetről van szó, és annak Ő főnöke!
Itt nem rólam van szó, hanem egy OMME-t bomlasztó szemléletről. A folyosón hallottam, mert az a szerencsétlen valaki nem vett észre. " Most azok vannak porondon akik az OMME-t szétverik, Bross seggnyalói."
Ez a Gemenc alapszervezet egyik aktivistája szájából hangzott el.
Szeretném veletek közölni, hogy minden egyes megbeszélésünkön az egységre törekedtem, soha nem javasoltam a szétválást!
Most azok vádolnak az egyesület bomlasztásával, akik kiváltak belőlünk.
Az a napnál világosabb, hogy azonnali etikai vizsgálatot kezdeményezek, viszont konkrétumokat szeretnék Rádi Tibornak átadni, hogy segítsem a munkáját.
Ezt nem fogják a szőnyeg alá söpörni megígérem.
Felháborítónak, pofátlannak, becstelennek tartom, hogy a saját egyesületem önálló rendezvényén az OMME elnökének bábáskodása mellett létrejött egyesület bomlassza közösségünket!
Tették ezt úgy, hogy aljas módon agitálták a Tolna Megyei Méhész Egyesület tagjait nyíltan.
Ezt a legkeményebben meg fogom torolni.
Félreértés ne essék, nem az ellen ágálok, hogy létrehoztak egy új egyesületet!
Volt már így is éppen 120. A módszer igen alpári, monhatnám azt, igen bunkók.
Elnökük is pofátlanul beül közénk, közben kint Dobosi Szilveszter, Kránitz hülyíti a méhészeimet, hogy lépjenek be hozzájuk.
A szegény méhészt megtévesztik, azt sem tudja melyik micsoda, itt is kapok támogatást, az Attila tényleg nagypofájú.
Persze mert megmondja az igazat, Veszti is bevallotta.
Nem gondolta volna, hogy ilyen ártalmas a csávázó szer.
Most magyarázkodhat, hogy a vegyszerlobbinak behódolt súgóinak mit mond.
Az etikai bizottságnak megfogalmazott eljárást nyílt levélként ide felteszem, hogy lássátok milyen módon bomlasztják egyesületünket, gyaníthatóan OMME irányítással.
Erre bizonyítékom nincs, de a megérzésem be szokott jönni.
Pongrácz Attila, Petrus Lajos, Körmendy Rácz-János. Ugye ismerős nevek? És természetesen jó magam.
Nekünk mind az a bűnünk, hogy csak az  "ANTILOP"-nak engedjük, hogy hivatalosan használja ezt a nevet?
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #762 Dátum: 2015. Február 08. 22:04 »
Tisztelt Méhészek!
Az előbb beírt hozzászólásom óta még súlyosabb dolgok derültek ki.
Csalás, megtévesztés, félrevezetés gyanúja is felmerült.
Sajnos ilyen időket élünk.
Mindenről részletesen foglak benneteket tájékoztatni.
Ez nem belső háború!
Felejtsétek el.
Attól sokkal súlyosabb, a mostani információm alapján.
Kutya világ lesz, azt garantálom.
Holnap a bonyhádi méhészklubon a teljesség igénye nélkül beszámolok a történtekről.
Zajlik az élet Tolna megyében.
Gemencről nekem mindig kellemes emlékeim voltak.
Kisvasút, állatok.
Most az utóbbi jut eszembe.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #763 Dátum: 2015. Február 08. 22:49 »
Nem kell vacakolni velük Attila. Aljas banda. Csalás miatt nyomd fel a  veszett fehér kutyát a rendőrségen. Majd utána kamerázhat.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #764 Dátum: 2015. Február 09. 08:52 »
Valóban, Gödöllőn ítélletet hirdettek. Nem azért mert Csuját megválasztották. Hanem azért, mert nem indult ellene senki. Ez jelzi azt az állapotot ami kialakult.
 Vagyis, most kezdték el fűrészelni az OMME koporsójához a deszkát.
Bezzeg is utálta mikor azt mondtam, hogy néha kurvára utálom ha igazam van.
Most ti is utálhatjátok. Kár, hogy amikor ez majd bekövetkezik már nem fog senki emlékezni a véleményemre.
 Aki kicsit előre gondolkodik az láthatja.. Az Omme az uniús támogatások miatt létezik. Ha ezt elveszik tőle nem fog meg maradni. És ha nem olyan vezetője lesz az Omme nak aki az adott kormányzatnak is tetszik, elveszik tőle. Ebben biztos vagyok. Majd osztja a pénzt az MVH vagy a  Kamara. Az OMME meg szét fog esni. Ez ilyen egyszerű.
Tehát Uraim lehet választani, vagy ez az omme vagy semmi. Ez a véleményem.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 09. 08:57 írta Vivaldi »