Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1905368 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #735 Dátum: 2015. Január 29. 16:03 »
"2. A már működő egyesület esetén pedig a közgyűlés vagy küldöttgyűlés által elfogadott alapszabály a záradékban elfogadott időponttól, ennek hiányában pedig az elfogadástól lép hatályba."

Az előbb kimaradt ezzel kapcsolatban egy  észrevétel.
Valójában nehéz azt elfogadni , hogy olyan keretek között működjön egy egyesület ami nem biztos hogy törvényes.
Nem véletlen, hogy ezeket a dokumentumokat felülvizsgálatra be kell nyújtani. Számomra nem kicsit logikátlan ez a pont, bár én csak "paraszti" ésszel gondolkodom, hiszen a törvényszék előírhat eddig alapszabályban nem lévő vagy esetleg benne lévő de a törvényeknek ellentmondó dolgok kivételét is. Akkor ez esetben a hiba kijavításáig lehetőséget ad a szabálytalan működésre is?

Üdv. jani bátya

Re:Szakma-politika
« Válasz #736 Dátum: 2015. Január 29. 21:37 »
Sziasztok!
Nem tudom miért ülésezik ennyit az OMME vezérkar.
Rengeteg tagdíjat elpocsékolnak.
Amikor interaktív videokonferenciát javasoltunk, simán leszavazták.
A tagdíjunkból tereferéznek, eszem iszom dínom dánom, erre csörög a dió.
Elmegy a rengeteg idejük az utazgatásra.
Az EB szinte hetente értekezik, most már csak pár fővel.
Ők sem látnak semmi kifogást az OMME működésében.
Lassan én sem. Én már az EB működésében látok hiányosságokat!
A küldöttértekezleten teszünk fel nekik is kérdéseket.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #737 Dátum: 2015. Január 30. 07:33 »
Sziasztok!
Ezt írja gondolkodó:
"2. A már működő egyesület esetén pedig a közgyűlés vagy küldöttgyűlés által elfogadott alapszabály a záradékban elfogadott időponttól, ennek hiányában pedig az elfogadástól lép hatályba."

Akkor én most tényleg nem értem az egészet!
A Tolna Megyei Törvényszék Cégbíróságán más jogszabályból dolgoznak?
Szekszárdon az OTP más jogszabályt alkalmaz?
Mindkét helyen azt a tájékoztatást kaptam, hogy addig amíg nincs a cégbíróság által elfogadott jogerős határozat addig a régi szerint KELL működnünk!
Ezért jó a jogászoknak!
Úgy olvassák a törvényeket, ahogy nekik tetszik.
Az OMME erre a legjobb példa. Ott meg egyszerűen be sem tartják a szabályokat, akkor meg minek ezzel foglalkozni. Az alapszabály egy össznépi hülyítés. Akkor ér valamit ha az szerint működik az OMME.
Na ezzel azért vannak gondok. Nem hiába jár elnökünk bíróságra.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #738 Dátum: 2015. Január 30. 10:52 »
Ezért jó a jogászoknak!
Úgy olvassák a törvényeket, ahogy nekik tetszik.


Tartok tőle, hogy az ebben a kérdésben eljáró és nyilatkozgató emberek –akár az OMME ügyvitel, akár az ügyvitel tevékenységét védő-magyarázó, vagy éppen az azt bírálók- egyáltalán nem olvasták az erről a kérdésről rendelkező jogszabályokat. Így aztán itt a jogszabályok értelmezéséről beszélni igen erős eufemizmus, talán inkább a "realisztikus elemeket nélkülöző, ábrándos költészet" jelzőkkel írható le ez a tevékenység.

Az egyesületek működése során az alapító okirat (alapszabály) módosítása esetében a nyilvántartásba vétel szabályait kell alkalmazni. Tehát az alapszabály a Bíróság általi nyilvántartásba vételével válik érvényessé. Az sem kizárt, hogy ez el fog húzódni. Addig a „régi” Alapszabály van érvényben.

Látom, hogy közben az OMME központban is „elmesélte” ezt valaki, mert újra helyesen, az Elnökség helyett Intéző Bizottság szerepel az OMME honlapján. Amíg az új alapszabály bírósági kontrollja és bejegyzése nem történik meg, a jelenleg érvényes Alapszabály rendelkezései szerint kell működnie az egyesületnek.

Re:Szakma-politika
« Válasz #739 Dátum: 2015. Január 30. 11:19 »
Litterae!
Már azt gondoltam, hogy tényleg belátták hibáikat, viszont az OMME honlapján 2015. február 30-án délelőtt 11. óra 19 perckor még ez olvasható.
rogramok
"OMME – Elnökségi ülés
by Mészáros József • 2015-01-15

Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület soron következő Elnökségi ülésére 2015. január 29-én 10.00 órakor kerül sor.
Az ülés helyszíne: OMME Hivatala (1094 Budapest, Viola u. 50. tárgyalóterem).

OMME ügyvezetés"

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Szakma-politika
« Válasz #740 Dátum: 2015. Január 30. 12:10 »
Sziasztok!

Ha a régi alapszabály érvényes egészen a bírósági bejegyzésig, akkor nem csak az IB-Elnökség dolog módosul, hanem az OV jogköre is marad a régiben. Ha jól gondolom...

Nb18

Re:Szakma-politika
« Válasz #741 Dátum: 2015. Január 30. 12:24 »
Nb18!
Ja jaaaa!

Most már teljesen összekeveredtem.
Az OMME honlapján a vezetőség még így áll fel.
Tehát IB. Akkor, hogy lehet az ülés meg Elnökségi?
Itt valami nem stimmel fiúk!

"OMME vezetősége

      Elnök:Dr. Mészáros László

       Általános elnökhelyettes:Fekete József
       Szakmai elnökhelyettes: Dr. Cserényi Péter
       Nemzetközi kapcsolatokért felelős elnökhelyettes:Lászlóffy Zsolt
    ______________________
Intéző Bizottság
    Tagok:
    Kollár Imre
    Egyed Árpád
    Nagy Gyula
    Bognár Éva
    Tóth Péter
    Dr. Fendrik Péter

    Ellenőrző Bizottság
    Elnök:
    Fáskerti László
    Tagok:
    Kővágó Károly
    Mészáros János
    Terjéki Ferenc
    Dr. Körmendy-Rácz János
    Ficzere Péter
    Halász Balázs Lajos

    Etikai és Fegyelmi Bizottság
    Elnök:
    Rádi Tibor
    Tagok:
    Petrus Lajos
    Szegedi Erika"

Re:Szakma-politika
« Válasz #742 Dátum: 2015. Január 30. 12:27 »
Nb18!

Jól gondolod. Egyelőre minden marad a „régiben”, természetesen azzal a kikötéssel, hogy jogszabályt nem sérthet az egyesület működése.


Attila!

Igen, látom, a programok között helytelenül „Elnökségi ülés” szerepel.  Megnéztem most egyéb helyeken is tüzetesebben a honlapot, vannak még benne egyéb hibák is. Elképesztő ez a dilettantizmus.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #743 Dátum: 2015. Január 30. 13:33 »
QUQURIQ!!!

Igen, én már csak ennyit várok tőlük, többre nem képesek!

Barátjuk a Kiskakas! ;D

Re:Szakma-politika
« Válasz #744 Dátum: 2015. Január 30. 18:16 »
Ma kaptam meg az NAV-tól az adóbevallási papírokat.

Hát igen az 1%-az bizony elmarad az idén , nem fog az OMME-hoz menni. Eszembe jutott az a fiatalember aki a legutóbbi küldöttgyűlésen nagyjaink között ült a pulpitoson. A folyosói beszélgetésnél azt kérdezte "mit veszít az egyesület a közhasznúsággal",-tanácsadónak nevezte magát- :'(. A helyében mélyre ásnám magam a témában, bár valszeg a honorárium és vagy a megbízási díj vagy tiszteletdíj vagy nevezzük bárhogy így is biztosan megvolt. De bárki utána olvashat a témának nem csak a közhasznúság veszett.

Üdv. jani bátya

Re:Szakma-politika
« Válasz #745 Dátum: 2015. Január 30. 18:47 »
Jani bátya!
Én a helyében nem a témában ásnám mélyebbre magam, hanem elásnám magam a föld alá.
Ez a fiatalember lehet abban is ludas, hogy a Szekszárdi Tavaszváró Méhésznap Szakmai Konferencia nem került be az OMME által árult kalendáriumba. Kifelejtették? Szerintem meg szánalmasok. Kivel akarnak kicseszni?
Saját magukat járatják le ócska trükkjeikkel.
Meghívtam az egész vezérkart a rendezvényünkre, egyedül Fekete József alelnökünk jelezte, hogy Balassagyarmaton méhészgyűlésen hivatalos. A többiek még válaszra sem méltattak.
Lehet nem tartottam be a szolgálati utat őméltóságuknál?
Tényleg civil szervezetnél milyen párbeszéd az, hogy egy e-mailre nem válaszolnak, sőt kifogásolják a módját.
Mondjuk arra sem mozdultak, amikor Szekszárdra invitáltam őket egy szakmai konferenciára, küldöttgyűlésen, szóban. A jelenlegi uraknak piros szőnyeget kell gurítani, mélyen meghajolni?
Nekem ez valahogy nem megy. A tiszteletet irántuk kiölték belőlem azzal, hogy saját egyesületembe úgy kellett bekéredzkednem, hogy elmondhassak nekik valamit.
Én itthon sem kérek engedélyt, hogy bejöhessek. Ebből látszik, hogy az OMME nem a miénk.
Ők is csak a pénzért vannak ott, és nagy ívben lesza... ák, hogy adó 1%-át elvesztettük.
Én kis hülye milyen boldog voltam amikor az üvegek utáni 2 fFt-okat sikerült kiharcolnunk.
Ezeknek az uraknak nem ilyen érzékeny a szívük az OMME vagyonát illetően.
De mi vagyunk a szemetek, akik züllesztjük ezt a jó kis közösséget.
Nagyernyei Attila

 

Re:Szakma-politika
« Válasz #746 Dátum: 2015. Január 30. 19:28 »
Én azon gondolkodtam,hogy ha én erről az oldalról: http://www.nav.gov.hu/nav/szja1_1/regisztralt_civil
Ebből a listából: http://80.249.172.60/php/egyszaz/tmp/2015-re_regisztralt_civil_kedvezmenyezettek_2015-01-30-08-17.pdf
Kiválasztom mondjuk a 17278-as sorszámút (tegnap még 17242) és ma este beküldöm ügyfélkapun a bevallásomat,akkor most ez így korrekt? Mert hát én ugye elhiszem az adóhivatalnak,hogy akik ezen a listán szerepelnek,azoknak adhatom az 1%-ot. :-[ (Mondjuk május előtt elvből nem tennék ilyet,de tegyük fel.  ;) )
Akkor most kinek merjem adni azt a fránya 1%-ot? :-\
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Szakma-politika
« Válasz #747 Dátum: 2015. Január 30. 20:08 »
Szerintem, mindenki meggyőződése szerint. Az emberek nagy többsége, általában az őt körülvevő közelebbi környezet megsegítésére szánná ezt a lehetőséget. Óvodák, iskolák, hagyomány őrző egyesületek, kórházi osztályok, gyermek vagy felnőtt egészségügy, emberi vagy állat menhelyek stb.
Anno az OMME  az 1% székház vásárlásra és egyéb méhészeti célkitűzései számomra megfelelő célnak tűnt, mint méhésznek, a közhasznúság miatt az egyesület ezt illetékmentesen meg is tehette amikor összejött a pénz.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 30. 20:13 írta jani bátya »

Re:Szakma-politika
« Válasz #748 Dátum: 2015. Január 30. 20:26 »
Hát igen,de most már az a dilemmám,hogy akkor most én bízhatok-e ebben a listában,vagy sem?Mert az eddig is világos volt,hogy aki nincs rajta ezen,annak hiába akarnám adni.Tegyük fel,hogy kiválasztok egy olyan szervezetet,aminek szeretném támogatni a célkitűzéseit és utólag derül ki,hogy nem is támogatható.  >:( El is ment a kedvem az adóbevallástól.  :)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Szakma-politika
« Válasz #749 Dátum: 2015. Január 30. 20:34 »
"El is ment a kedvem az adóbevallástól.  :)"

Nem csak neked!! :'(

Üdv. jani bátya