Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904690 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #675 Dátum: 2015. Január 07. 22:46 »
Karcsi!

 Az a különbség Tomipapa és kiskakas között,hogy
a nagy tarajú bocsánatot kért miután meg kapta a tuti infókat,Arisztatios soha a büdös
életben nem fog Attilától elnézést kérni.
Számára ez egy öröm míg a kiskakas számára nem volt a Ti,Te esményed az.
Érzed a különbséget?

Csányi Antal

Re:Szakma-politika
« Válasz #676 Dátum: 2015. Január 07. 22:49 »
Anti!

Vágom a borsót!

Üdv:Kari

Re:Szakma-politika
« Válasz #677 Dátum: 2015. Január 07. 22:59 »
Karcsi!

KÖSZ!
Tudtam,hogy benned nem csalódok.

Én úgy érzem ez a nyilvános kategóriába tartozik.

Anti

Re:Szakma-politika
« Válasz #678 Dátum: 2015. Január 08. 16:18 »
Segítene nekem valaki?

Az OMME honlapján ez áll:
Kiseszközök:
Beérkezett kérelmek: 411 db
Kihasználtság: 58,4 %

Szeretném megkérdezni, hogy "kiseszközök" mint fogalom, mit takar?
Milyen eszközöket?

A nemzeti programban én ilyet nem olvastam. Amennyiben benne van,akkor nagyon felületesen olvastam.

A választ előre is köszönöm.

Szabó József

Re:Szakma-politika
« Válasz #679 Dátum: 2015. Január 08. 19:37 »
Anubisz!

Aggregátor, fűkasza stb.
Egyszerűbb ha felhívod a szaktanácsadódat.
Vagy írd meg privátban, ha itt nyilvánosan nem akarod megkérdezni, hogy milyen eszköz érdekel.
Azonnal válaszolunk.
Üdv:Attila
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 08. 20:56 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #680 Dátum: 2015. Január 08. 20:38 »
Anibusz!
....

Attila!

Inkább szólítsa Anibusz helyett Anubisz-nak...

Ezzel a sakál- vagy kutyafejű egyiptomi istenséggel nem árt jóban lenni... Tudja, ő a holtak szívének bírája is, ő helyezi a  mérleg egyik serpenyőjébe az elhunyt szívét (a másikba Maat, az igazság istene tolla kerül)... Oszt' ha a bűnök súlya lehúzza a szívet, s az nehezebb, mint a toll, Ammut démon felfalja azt a bűnökkel terhelt szívet...

Jobb a békesség, nem érdemes kockáztatni azzal sem, hogy "elkereszteli" az alvilági bírát. Egyszer mindannyiunk szíve elé kerül...

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #681 Dátum: 2015. Január 08. 20:52 »
Fekete József ma este belépett a fórumra, belekukkantott a hozzászólásokba, aztán angolosan lelépett.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #682 Dátum: 2015. Január 08. 21:07 »
Petroniusz!
Valóban elírtam a nevét Anubisznek, még jó, hogy nem Trolibuszt írtam.
Elnézést!
Ezt írod nekem:
"Jobb a békesség, nem érdemes kockáztatni azzal sem, hogy "elkereszteli" az alvilági bírát."
Brosst is kereszteltem Bossnak.
Van ez így.
Téged Arisztaiosz annyiszor emlegettelek, hogy nem írom el a neved.
Még jó, hogy nem a túlvilág bíráit kereszteltem el.
Köszönöm a figyelmességedet. Olyan vagy mint az árnyékom.
Ezért sokszor mellé is ugrassz.
A bringás bulid sem jött össze.
Ja Bence most 21 éves. Érettségizett, dolgozik.
6 évesen fogadtuk örökbe.
Én nem félek az alvilágtól, tiszta a lelkem.
Az alvilággal azok szoktak ijesztgetni, akiknek közük van hozzá.
Üdv: Nagyernyei Attila


*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #683 Dátum: 2015. Január 08. 21:41 »
QUQURIQ!!!

Attila!
Annyi mindent jót tettél és tetetek az életben, csak még egy van hátra!.........
Az az egy meg oly sok méhészt érint, a hitet, a bizodalmat, a reményt!
Az az egy, ami a kitartásotokban bízik……
Sakk – matt!
Paraszt üti vezért…  :P

A sakk partjelző  Kiskakas!


Re:Szakma-politika
« Válasz #684 Dátum: 2015. Január 08. 22:22 »
Csak tudnám hogy jőn ide , egy Egyiptomi Istenség . Tudtom szerint őt is leváltották .  Űdv . Antal

Re:Szakma-politika
« Válasz #685 Dátum: 2015. Január 08. 22:42 »
Petroniusz!
Valóban elírtam a nevét Anubisznek, még jó, hogy nem Trolibuszt írtam.
Elnézést!
Ezt írod nekem:
"Jobb a békesség, nem érdemes kockáztatni azzal sem, hogy "elkereszteli" az alvilági bírát."
Brosst is kereszteltem Bossnak.
Van ez így.
Téged Arisztaiosz annyiszor emlegettelek, hogy nem írom el a neved.
Még jó, hogy nem a túlvilág bíráit kereszteltem el.
Köszönöm a figyelmességedet. Olyan vagy mint az árnyékom.
Ezért sokszor mellé is ugrassz.
A bringás bulid sem jött össze.
Ja Bence most 21 éves. Érettségizett, dolgozik.
6 évesen fogadtuk örökbe.
Én nem félek az alvilágtól, tiszta a lelkem.
Az alvilággal azok szoktak ijesztgetni, akiknek közük van hozzá.
Üdv: Nagyernyei Attila

Kedves Attila!

A "bringás bulival" nem hiszem, hogy árnyékra vetődtem volna. Mindössze párhuzamba állítottam a kenetteljes észosztást a fair play-ről a világhálón olvasott hírrel. Nem azt írtam, hogy ön elítélendő módon, nemtelen eszközöket bevetve "védelmezte a családját", hanem azt mondtam, hogy aki a fair play szobrához kíván modellt állni, az játssza a játékait sportszerű eszközökkel. Semmilyen nemes cél nem igazol nemtelen eszközt, ezért hiába próbálják beállítani  támadásként azt, ha erre felhívom a figyelmet. Az "utcai harcot", a "ketrecharcot" pedig ismereteim szerint nem feltétlenül a fair play mentén szokták űzni, legalábbis még sehol nem olvastam, hogy egy jól irányzott "tökön-rúgást" fair play-díjjal ismertek volna el...
Hogyan is merészeltem párhuzamba állítani az ön írását az ön hozzászólásával? Ön írt egy ömlengést a sportpályafutásáról és a fair play-ről, én szerettem volna megkeresni, mikor és melyik kerékpáros szakágban volt ön többszörös magyar bajnok. Azt ugyan sajnos nem találtam meg az annalesekben (pedig kitartóan kerestem), a gép  meg  ezt a cikket "dobta". A cikket nem én írtam, s nem én voltam az esetet elbíráló bíró sem. Ezúttal nem hiszem, hogy nekem kellene elnézést kérnem, a TEOL szerkesztőségét kellene felkérni a helyreigazításra, az nem az én kompetenciám... Talán írja meg nekik az ön verzióját, esetleg csatolja a bírósági ítéleteket is. Bizonyára akceptálják.

Természetesen nagyon tiszteletre méltónak tartom a "család szentségének", épségének védelmét, s higgye el, magam sem érzek másként, ha szeretteimről van szó. Azt sem merem állítani, hogy védelmükben én soha nem nyúlnék unfair eszközökhöz, ha úgy látom szükségét. Legfeljebb majd nem állok modellt a sportszerűség szobrához...

A múltkori válaszában többedszerre valaki mást vélt felfedezni a netes "személyem" mögött. Fogadja el kérem, hogy én valóban autonóm vagyok, nem irányít, nem mozgat senki a háttérből. Fölösleges megpróbálni másokkal azonosítani, Geddekassal együtt  csak pazarolják az energiájukat. Utáljanak Arisztaiosz-ként vagy Petronius-ként... Utálhatnak a polgári nevemen is, az sem "atomtitok". Azt is csak tanácsolni tudom, hogy ne a személyt utálják zsigerből, hanem próbáljanak a mondanivalójára koncentrálni. Tudom, hogy néha fájdalmas és valóban bőszítő tud lenni a "csomagolás", a stílus, de fogadja el, hogy én már nemigen tervezek megváltozni. Önnek még van esélye, s meglátja, rögvest eltűnik az "árnyék" az életéből. Sokszor leírtam már, hogy én nem Nagyernyei Attila ellensége vagyok. Nem a "változás" ellensége vagyok. Nem szócső vagyok. Nem személyekkel megyek szembe, ha szembe megyek, hanem azokkal a jelenségekkel, melyek nem illeszkednek öreges morális értékrendembe. A sajátomba...

Sok a közös vonás is bennünk. Tisztelem, hogy ön nem adja fel. Én sem...   

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #686 Dátum: 2015. Január 08. 23:09 »
Arisztaiosz!

Te aztán a lovagiasság mintaképének tartod magadat? Akkor osztogass ilyen ügyekben sárga vagy piros lapot másoknak, ha etikai hibák rád nem vetnek árnyékot.

Atomtitok számomra, hogy mi a jó fenét keres egy gönyüi virágkertész mikulás bácsi az Országos Magyar Méhészeti Egyesület mostani vezérkarának védelmezője szerepében? Mi történhetett, hogy ilyenfajta védelemre van szükségük? Miért jut folyamatosan bennfentes információk birtokába egy abszolút kívülálló?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #687 Dátum: 2015. Január 09. 00:06 »
Geddekas!

Ki az az Arisztaiosz?
Ki osztogat itt bármilyen lapot? Itt én csak fehér lapot használok, arra feketével írok. A saját véleményemet... Amíg hagyják azok, akik a színes lapokat szokták itt osztogatni...

Ha etikai hiátusaimat óhajtja a világháló gondjaira bízni, tegye bátran, miként írtam, nem óhajtottam és továbbra sem kívánok sem az etika, sem a fair play szobrához modellt állni. Világot sem akarok megváltani, az OMME ügyvezetése és az azt alkotó személyek "védelmezője" sem kívánok lenni. Soha nem gondoltam, hogy egy grál-lovag lennék. Azt sem értem, milyen "bennfentes információkról" hadovál itt. Talán ha konkrétumokat írna, könnyebb lenne segíteni önön, bár attól is óvakodnék, hogy akarata ellenére megpróbáljak segíteni. Elfogadom, hogy szüksége van egy olyan "ellenségre", aki még hajlandó nagy ritkán szóba elegyedni önnel. Nem szeretném elvenni öntől ezt az ellenségképet, de ami a beszélgetést illeti, nem tervezem, hogy rendszert csinálok belőle...

Apropos...Ha már így beszédbe elegyedtünk: önt nem szorítja túlságosan a "lovagi vértezet"? Az én szemszögemből rendkívül kényelmetlennek tűnik, szemmel láthatóan szenved is tőle eléggé... Ezt a szado-mazochista szenvedést sem szeretném elvenni öntől. Szenvedjen kedvére!

Re:Szakma-politika
« Válasz #688 Dátum: 2015. Január 09. 06:00 »
Petronus!
A stílusod miatt nem kéne rád pazarolnom az időm.
Aranyjelvényes ifjúsági sportoló is voltam, a Halász-Liska-Pálinkás csapatban.
Hegyi és hosszútávú magyar bajnok.
Ha kitartó vagy keress, előbb utóbb találsz.
A hazudozás (valótlanságok) állítása nem az én formám.
Egyébként ilyennel nem tudom, hogy miért blöffölnék?
A többi marhaságod annyira szánalmas, hogy még egyszer nem írom le a történetet.
Az újságírók hitelességéről egy méhészeti példa.
Néhány évvel ezelőtt nyilatkoztam a megyei lapnak az akác eredménnyel kapcsolatban.
A kérdező újságíró nem volt szakember, mondjuk ezt eltévesztettem.
Érdeklődött, hogy milyen eredmények születtek, és egy nap alatt mennyit tudnak begyűjteni a méhek?
Én elmondtam neki, hogy egy jól felkészített, bomba család akár 20 Kg-ot is képes naponta akácból gyűjteni.
Tudod mit írt le? Kiváló akáctermés lett az idén. Naponta 20 kg-ot gyűjtöttek a méhek.
Természetesen jöttek a méhészektől a számon kérő telefonok, hogy miket beszélek.
Még az sem zavarta őket, hogy a mézelés 12 napja alatt 240 Kg-os átlagnak kellett volna születnie.
Akkoriban 2 akácon olyan 30-35 kilós átlagom volt "csupán".
Ennyit a hitelességről, azóta minden nyilatkozatomat e-mailban visszakérek, és csak akkor engedem megjelentetni ha visszaolvasom.
A bringás ügy? Levélben fejeztem ki tiltakozásomat a rendőrségen a valótlan állítás miatt.
Azét van egy jó vonzata is a történetnek.
Én most csoportos garázdákkal élek egy fedél alatt.
Judit feleségem a legveszélyesebb, még egy Kakast, pláne ha kicsi, is sajnál levágni.
Ha folyamatosan edzésben tartotok, kimeríthetetlen leszek.
A bringasportnak ez az alapja. Rengeteg edzés, sok kilométer.
Ne fusd az üres köröket, légy hatékony! Mondta az edzőm.
Ebből látható, soha nem sportoltál.
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #689 Dátum: 2015. Január 09. 09:14 »
Jó hírnév megsértése miatt jogi eljárást kezdeményezhetsz, hiszen akkor is sérelmet szenvedhetsz, ha igaz dolgot állít. Tudod, volt már egy ember, aki kénytelen volt nagy nyilvánosság előtt bírói utasításra bocsánatot kérni tőled.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.