Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904999 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #4290 Dátum: 2020. Április 15. 19:40 »
Nehogy azt gondoljátok, hogy ebben "holt szezonban" az OMME-ban nem történnek botrányos dolgok.
Majd még kicsit szaglászok, hogy egy normális hozzászólás kerekedjen belőle, mert véleményem szerint nem árt tudnia a küldötteknek, hogy mit művelnek egyesek, akiket beválasztottak valamilyen tisztségbe.
Azért írom, hogy beválasztottak, mert jó párjukra én nem szavaztam mégis ott rontják a levegőt, és azon serénykednek, hogy alávágjanak az elnöknek.
Most úgy néz ki a fagyi visszanyalt.
Kicsit körbejárom a történetet, hogy mit lehet anélkül nyilvánosságra hozni, hogy ismét nem a bíróságon kössek  ki.
Végül is az OMME közhasznú civil szakmai szervezet, minden irata nyilvános.
Vagy rosszul tudom?
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4291 Dátum: 2020. Április 19. 07:10 »
Töredelmesen be kell vallanom mégsem írom le a híreimet.
Ennek egyetlen oka, hogy ismét egy támadási felületet adnék magamnak, amit most nem vállalok.
Sajnálom.
Nem igen tudnám az eseményeket úgy leírni, hogy az érintetteket ne hozzam ki a sodrukból, és ismét egy újabb pert akasztanának a nyakamba.
Majd megfelelő helyen, és megfelelő időben mindenki megtudja, hogy mit műveltek az OMME-ban azok akik legjobban támadták az elnököt.
Annyit mégis megszellőztethetek, hogy akik folyamatosan azzal bombázták az elnököt, hogy nem csinál semmit (ennek Vivaldi adott legtöbbször hangot) most ők vannak bajban......csak nem bírtam ki.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4292 Dátum: 2020. Április 20. 07:55 »
Ismét nehéz helyzetben vagyok mert az egyik feljelentőmtől kell nyilvánosan kérdeznem, de nagyon óvatosnak kell lennem mert  tudom, hogy a tűrőképessége minimális, annak ellenére hogy a méhészeti közélet élére vágyik.
Tehát szeretném Tóth Pétertől megkérdezni, hogy a "TEENDŐK MÉHMÉRGEZÉS ESETÉN" tanulmányát miért OMME elnökségi tagként, és miért OMME szaktanácsadóként írta alá?
http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2020/04/Teendok-165x235-2020.pdf
Nem ő az OMME monitoring vezetője?
Ezen kívül van még minimum 2 titulusa, de amelyikhez a legközelebb áll a tanulmánya pont azt nem használja.
Véleményem szerint ennek az oka, hogy így szeretné bizonyítani mennyit dolgozik OMME elnökségi tagként.
Szerintem ez félrevezető, mert ennek semmi köze az OMME elnökségi posztjához.
Vagy rosszul tudom?
Ha esetleg (mert mindig olvas bennünket) elolvassa az üzenetemet, kérem szépen válaszoljon milyen posztjában írta a "TEENDŐK MÉHMÉRGEZÉS ESETÉN" című összeállítását?
Egyébként köszönjük a "Brossurát" a témában.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4293 Dátum: 2020. Június 03. 19:37 »
Azért ez egy kicsit botrányszagú tisztelt méhésztársak!!!!!!!!!
Sokszor kérdezik,hogy mit csinál az OMME?
Nézzük!
http://www.omme.hu/2019-evrol-szolo-beszamolo-elfogadva-beszamolasi-kotelezettseg-teljesitve/
Szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy ezt a beszámolót a küldöttek már május 22-én megkaptuk.
Azért vártam eddig a saját véleményemmel, nehogy az a vád érje megint az elnököt, hogy a nagyérdemű miért tőlem tud meg mindent.
És mi ebben az anyagban a botrányos?
Az V. pont, ahol "Az OMME Tisztségviselők Beszámolói 2016-2020 években elvégzett munkáról." olvashatunk, olvashatnánk ha nem lenne hat az-az 6 elnökségi tagnak üres beszámolója.
Boross Péter beszámolóját látom.
Simonné Ventner Éva beszámolóját látom.
Dr.Hegedűs Dénes beszámolóját látom.
Lászlóffy Zsolt beszámolóját látom, és
Csonka Imre beszámolóját is látom.
De hol van a többieké, a 4 muskétásé akik állandóan "kardoskodtak" az elnök ellen?
Miért kapják a fizetésüket, ha még egy beszámolót sem tudnak összehozni, hogy lássuk mit is tettek?
Vagy tényleg csak a nagy duma, meló meg nuku?
Vagy nem tudják eldönteni, hogy most elnökségi tagként írják a beszámolót, monitoring vezetőként (ami sima kárszakértés) esetleg szaktanácsadóként?
Remélem a küldött-társaim ráeszmélnek, hogy valójában kik is dolgoztak, és kik húzták vissza az OMME az-az érdekközösségünk szekerét.
Ennek a választások előtt még nagy tétje lesz!
Ha valaki arra nem képes, hogy pár sorban leírja miért nem olvasta el az elnök által kiküldött anyagokat, és mégis simán leszavazta....mert mi mást írhatna?...vagy szégyelli?(Ezért kell a WEB kamera.)
Én szégyellem, hogy ilyen vezetőink vannak, és csak remélni tudom , hogy a következő ciklusban olyanok kapnak bizalmat akik végre értünk dolgoznak!
Ennek a belháborúnak véget kell vetni, és olyanok kezébe adni az irányítást akik meg is érdemlik a havi jussukat.
Nekem erről ez a véleményem.
Pocsékoljuk az OMME-ba befizetett tagdíjainkat olyanokra akik valóban semmit nem csináltak?
Mivel üres a beszámolójuk jogosan feltételezhetjük róluk.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4294 Dátum: 2020. Június 04. 09:49 »
Nem tudom megnyitni a beszámolót,segítsetek,hiába kattintok a képre  SzS

Re:Szakma-politika
« Válasz #4295 Dátum: 2020. Június 04. 18:59 »
Már jeleztem a problémát az OMME Központba!
Arra nem kaptam érdemi választ, miért nem lehet megnyitni, miért nem olvashatja a nagyérdemű.
Van egy tippem.
A hiányzó beszámolók érintettjei tiltakoznak.... de lehet, rosszul gondolom.
Ezt úgy sem ússzák meg, ami nincs az nem is lesz.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4296 Dátum: 2020. Június 05. 08:16 »
Tedd fel Te Attila,ez nyilvános   szs.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4297 Dátum: 2020. Június 08. 19:51 »
Sziasztok!
Most már fent van az OMME honlapján, és megnyitható a beszámoló!
Ebből kiderülhet, hogy ki dumál, és ki dolgozik!
Görgessetek a lap aljára és ott kattintsatok rá a kívánt témára.
Kellemes időtöltést.
Ja 6 elnökségi tag beszámolójával sok időt nem fogtok eltölteni mert ennyi az egész.........................................................
Azért a havi pénzüket felveszik.
Tényleg jó hely az OMME, még a semmiért is fizetnek?
Ha tévedek, elnézést az érintettektől, de az elvégzett munkájuk utáni beszámoló csupán egy fehér írólap.
No comment...
http://www.omme.hu/2019-evrol-szolo-beszamolo-elfogadva-beszamolasi-kotelezettseg-teljesitve/
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4298 Dátum: 2020. Július 25. 08:00 »
Egyszerűen nem értik meg, hogy nem engem kell lejáratni, kár a gőzért.
Nem indulok semmilyen pozícióért, próbálkozzanak másnál.
Arisztaiosz ilyen szép szavakkal illett, íme:
"Nos, érzésem szerint Nagyernyei Attila nem feledékeny, hanem -sokak szerint jellemezve- egy betegesen hazug, huncut, pimasz gazember. Én óvakodnék ilyen sommás véleményt formálni róla, ám az olvasott tények alapján az előbbi megállapítást megfogalmazók talán nem is tévedhettek olyan nagyot... Nem az én dolgom a minősítés, mindenki vonja le a saját konzekvenciáit..."
Majd megpróbálja magáról eltolni a felelősséget, úgy állítja be a rágalmazásom, becsületsértésem tényét, hogy mások véleményét (nem a sajátját) fogalmazta meg.
Azért köszönöm neki ezt a gesztust, sokat segített.
Aztán Tóth Péter is kitesz magáért:
"Sajnálattal kell közölnöm, hogy Nagyernyei Attila újabb tanúbizonyságát adta annak, hogy vagy nem tud olvasni, vagy nem olvas, vagy nagyon komoly szövegértési problémákkal küzd. Feleségem, aki tanítónő alsó tagozatban tesz rendet az ilyen problémákat hordozó gyerkőcök fejében. Attila esetében úgy gondolom, a funkcionális problémákon túl elvakult gyűlölet és a négy éve elég kétes módon megszerzett hatalom elvesztésétől való félelem vezérli a klaviatúrát (bár az sem lehetetlen, hogy „külső” segítséget kap mindehhez)."
Nagyon jóóóóóóóóóó...
Négy éve kétes módon szereztem meg a hatalmat?
Azt ajánlom neki mielőtt ilyen valótlanságot tesz közzé a világhálón konzultáljon az ügyvédjével.
Mivel ő ott sem volt, nem tudja a részleteket, majd megfelelő helyen felvilágosítom.
És amit igen benéz, de ezt már többször visszautasítottam részéről!
"....a funkcionális problémákon túl elvakult gyűlölet.."
Ezt mindig eltéveszti, valamint legutóbb ezt írta:
"Szerintem Attilát nem csak az zavarja, hogy dolgozom, hanem az, hogy élek. Ezen viszont a kedvéért nem kívánok változtatni."
Sajnálom, hogy még mindig nem érti!
Nekem nem személyével van gondom, hanem a funkcióival.
Egy növényvédős, hogy vállalhat vezető szerepet az OMME-ban?
Ha erre valaki értelmes választ tud adni, feladom.
Ja, hogy növényvédősként lobbizik a méhek és a rovarok érdekében?
Azt meg, hogy lehet?????
Itt valami nem kerek.
Nagyernyei Attila


Re:Szakma-politika
« Válasz #4299 Dátum: 2020. Július 25. 08:43 »
Üdv!

Ezek az egymás ellen irányuló írások senkit nem érdekelnek rajtad kívűl, nem idevaló.
Nagyon unalmas már!

Beszéljétek meg egymással máshol, hogy ki hazudik, ki nem, barátkozzatok össze, szeressétek egymást! 😂

Itt inkább méhészkedéssel kapcsolatos dolgokra kíváncsiak az emberek.
 
Csoki!




Re:Szakma-politika
« Válasz #4300 Dátum: 2020. Július 25. 10:08 »
Kedves Gábor1985!
Sajnálom, hogy nem érdekel a téma, akkor ugord át.
A Fekete-Fehér Méhészklub pont ezért jött létre, mint honlapunk megnyitásakor a szlogenünket olvashatod.
A "Méhészeti közéletről feketén-fehéren."
Te foglalkozz a szakirányú hozzászólásokkal, ezekkel meg fogalakozik úgyis a bíróság.
Hogy rajtam kívül ez a téma kiket érdekel ezt bízd az olvasókra.
Annyira azért ne fikázd le ezeket az írásokat, mert az elmúlt választást is így bukták el Mészárosék.
Törpe 10% alatti kisebbség voltunk,.... meg hasonló.
Aztán amikor roncsra vertük a doki által feltüzelt ellenlábasokat, kaptak egy kijózanító pofont.
Vannak még tartalékaim az elkövetkező 1 hónapra, de te ezeket el se olvasd.
Üdv:Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4301 Dátum: 2020. Szeptember 24. 06:51 »
Átemeltem ebbe a rovatba Szabomehesz véleményét.
Itt lehet hozzászólni.
"Nem ismerem Tóth Pétert,de biztos tiszteletre méltó mert a küldöttek egyharmada rá szavazott,nagytudású ,népszerű méhészek álltak mellé.Baj hogy nem lesz bent az elnökségben mert az hogy ennyi szavazatot elvitt ilyen ismert elnökkel szemben mint Bross Péter az jelent valamit,most azt, hogy nem lesz képviselete a méhészek egy harmadának.Az hogy valamelyik méhészfórumba beírogat,vagy támogatói beírogatnak,csak bekiabálás a nézőtéröl.A meccsen kellene részt venni hogy a taktikára ráhatása legyen.
szs"

Akkor én is megtenném a hozzászólásomat.
Azt írja, hogy nem ismeri Tóth Pétert, de jó lenne ha az elnökségben maradt volna.
Felhívnám a figyelmeteket, hogy olvassátok el a motivációs levelét, valamint volt 15 éve a bizonyításra.
Most nem kezdem el, hogy mit rontott el amiért a küldöttek megbüntették.
Mert jó, hogy az 1/3-uk rá szavazott, de a többség 2/3-unk ellene, de szakmai alelnökként, majd elnökségi tagként igencsak a sor végén kullogott.
Megunták a küldöttek ezt a sehova nem vezető monitoringnak álcázott kárfelmérést.
Véleményem szerint pedig nagyon jó, hogy nincs a jelenlegi vezetésben, mert rengeteg pénzt elköltött, és az eredménye erősen megkérdőjelezendő.
Az, hogy Bross ellen kampányolt, és kifogásolta a munkáját, és másként látta az OMME jövőjét, ezzel semmi gond, csak számára elhozta a szabadságot.
Ha egyet ki lehet emelni Tóth Péter "munkásságából", hogy mit nem tudok nála a mai napig megemészteni akkor ezt.
Nem fogadta el a nemzetközi kutatási eredményeket a neonikotinoidok kérdésben, és ment a saját feje után.
A makacs ember előbb, utóbb pedig így jár.
Tehát ezen a ponton akadt meg nálam a lemez.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4302 Dátum: 2020. Szeptember 24. 19:36 »
A Zöld Fórum teljesen "anyátlan lett" mióta kikerültek az elnökségből a jogászok (hála az égnek), így csak találgatnak mi, vagy ki jöhet Tóth Péter lemondása után.
Annak külön örvendek, hogy taktikai hibák sorozatát vétették (gyakorlatilag egymást is ütötték) mi pedig csak mulattunk, és szurkoltunk nekik ami igen csúnyácskára sikeredett számukra.
Azon morfondíroznak, hogy Tóth Péter után a legtöbb szavazatot kapó kerül az elnökségbe, bár Molnár Jenő mérsékletre inti, amit megértek.
Még pezsgőt nem kéne bontania, inkább érdeklődjenek jogvégzetteknél, olyanoknál akik értenek is hozzá.
Picit súgok (mert megkérdeztem), mivel nem listára hanem egyénekre szavaztunk, a pálya egyértelmű.
Gyakorlatilag benne is van a válasz, itt bizony arra az egy posztra új elnökségi tagot kell majd választanunk.
A jelenlegi állás ismeretében bárki indulhat aki a feltételeknek megfelel.
Akik leszerepeltek nekik is szabad a pálya, bár nekem erről a Döbrögi féle mese jut eszembe.
Az tisztán látszik, hogy nagyon nehezen ébrednek fel az elszenvedett traumából, és folyton azon keseregnek, hogy a méhészek 1/3-a képviselet nélkül maradt.
Állandóan arról regéltek, hogy új egyesületet fognak csinálni, meg kilépnek az OMME-ból.
Ilyenkor mindig az az érzésem támad, hogy ezek  olyan üres semmibe végződő jó nagy pukik, amik sorra be is jönnek.
Meg kéne már nyugodniuk, és a méhekkel a szakmával törődniük.
Volt egy választás, majd 4 év múlva megpróbálhatják újra ha ez a vezetés nem tetszik nekik.
Egyelőre nagyon tettre kész, és bizonyítani akaró csapat állt össze, a kötőfékek meg szélnek eredtek.
Nagyon drukkolok a jelenlegi elnökségnek, hogy még a kétkedőknek is tátva maradjon a szájuk, (úgy mint a választások után) hogy erre azért nem gondoltunk volna.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4303 Dátum: 2020. Szeptember 24. 20:03 »
Attila'

Tudomásom szerint lezárult választás utáni visszalépés esetén csak akkor kell új választást kiírni ha a testület ez okból működésképtelen marad, ami a magas vezetőségi létszám miatt egyenlőre elképzelhetetlen Erről írnak a belső szabályzók. Ez alapján az én értelmezésemben a tisztség 4 évig valszeg betöltetlen lesz.

Üdv. jani bátya

Re:Szakma-politika
« Válasz #4304 Dátum: 2020. Szeptember 24. 20:12 »
Nem.
Ennek több oka is van.
Az elnökségnek nem szabad páros számúnak lennie, mert akkor a NEM és IGEN szavazatok egyezése esetén nem tudnának döntéseket hozni.
Egy új tagot kell választani, csak azt nem értem Tóth Péter mire várt eddig?
Ha OTT visszalép, automatikusan Pöte lesz az elnökség tagja.
Ezért mondtam, úgy meg voltak zavarodva az óriási buktától, hogy ez lett a vége.
De ha nem ütik egymást, hanem az esélyesek részére visszalépnek akkor most többen is bent lennének Tóth "spanok" közül.
Ez így jó, a mi taktikánk pedig pontos, precíz volt elejétől a végéig.
Működött a dolog, hogy kinek kit kell "kiütnie", úgy hogy végig titokban tudtuk tartani.
Üdv:
Attila