Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1905656 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #4260 Dátum: 2020. Február 23. 07:31 »
Szép napot mindenkinek!

Lehet én látom rosszul a dolgot.
Nekem ebből az jön át hogy az SZJA mentességtől, megfog sokszorozódni az egyéni (piacos) eladások száma.
Mivel mindenki aki ezen a platformon szeretne majd értékesíteni, lefogják nyomni az árat, mert "piacot" szeretnének teremteni maguknak. Lehet meg fog szűnni a "helyenkénti" 2600 - 2700.- Ft -os kilónkénti Akác méz ár.
Ha kitartanak majd a "régi" piacosok, akkor nem fognak tudni eladni annyit amennyit megtermeltek. Kvázi kialakul az eladási kényszer, márt csak azért is mert, már az általuk felépített vásárlói kört, mindenki, minden áron szeretné megtartani.
Nem tudom mi lesz ebből !
Nektek, mi a véleményetek??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #4261 Dátum: 2020. Február 23. 08:05 »
Amennyiben Ukrajnán keresztül, vagy bármilyen útvonalon beáramlik Európába a kétes eredetű méz, akkor ugyanúgy kevés igény lesz a jó minőségű termelői mézre. Az szja mentesség nem segít akkor, ha alig van vételi szándék. Tán úgy kéne versenyeznünk a kétes eredetű mézzel, hogy az szja összegével önként csökkentjük a mézünk árát? Egészen addig, míg megközelítené az egy euró körüli árat? Tehát ne a rossz törvényeket javítsák ki, hanem mi alkalmazkodjunk hozzájuk, fizessenek (engedjenek az árból) a méhészek.
Úgy néz ki, hogy a hajó teljesítményét egy részről hatékonyabbá tették, de változatlanul tátong egy lék a hajótesten, amiről nem intézkednek, ömlik befelé a víz.

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Szakma-politika
« Válasz #4262 Dátum: 2020. Február 23. 21:46 »
"https://www.youtube.com/watch?v=xdwpiK8M_dg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0hz8Z1fTBLm-CRST0je1o7CDLyQnRnYUqr-GsmODWrJNOCEcS_DA8P8ro"
nézzétek csak mit mondott ? (igaz kicsit több mint 4 éve mondta) és nézzétek mi is van a flakonon ott a vonalkód fölött az utolsó sorban .

Valaki hozzáértő okos ember (pld. a Takács féle tüntikézést támogató brüsszeli ~14 és nyíregyházi ~26) igazán elmondhatná ,hogy akkor most hogy is van ez ? Ha a cimkén van eu és eu-n kivüli felirat az kínai (lásd video 0:50-1:15 és a videó 4:10 től a  végéig) KIVÉVE HA "produced by : FULMER GmbH  ... ?




*

csumi

  • *
  • 30
Re:Szakma-politika
« Válasz #4263 Dátum: 2020. Február 23. 22:17 »
Szerintem ez egyszerű mint a faék, de lehet rajta vitatkozni.
Ha eladási kényszerben vagyunk, esik az ár.
Ha keresleti piac alakul ki, akkor nő.
Nagyernyei Attila
Ha magyar méhészek nem adjuk el a vegyest, attól még nem lesz az EU-ban keresleti piac rá. Nem vagyunk vegyes méz ármeghatározó helyzetben. Vagy igen?

Re:Szakma-politika
« Válasz #4264 Dátum: 2020. Február 24. 10:09 »
Jelenleg 600 ezer ft alatti bevétel után nem kell adózni.

Ez azért árnyaltabb.

Egy főre jutó 600 e Ft éves árbevételig egy nyilatkozattal lerendezhető az "adókötelezettség".
Családi gazdaság, közös őstermelői igazolvány esetén ez annyiszor 600, ahány tagja van a családi gazdaságnak, ill. ahányan az őstermelői igazolványon szerepelnek.

A következő kategória a 600 e Ft és 4.000 e Ft közötti, egy főre jutó éves árbevétel.
Ebben a lépcsőben 20 % költséget kell igazolni, ugyanúgy nyilatkozat, de meg kell lennie a tényleges költségszámlának is.

A harmadik lépcső a 4.000 e Ft és a 8.000 e Ft közötti, egy főre jutó éves árbevétel.
Itt legalább 60 % tényleges költségszámlának kell meglennie, az adótörvény megenged 40 % vélelmezett költséghányadot.

Ezek a lehetőségek eddig is fennálltak és azt gondolom, hogy jelenleg is csak azok a méhészek fizetnek SZJA-t, akik vagy hatalmas méretekben termelnek, esetleg egyedülállók, vagy nincsenek tisztában a jogszabályokkal.
Véleményem szerint a méhészek döntő hányada eddig is lerendezte adómentesen a termelését, a látókörömben lévőkről ezt teljes bizonyossággal mondhatom, tehát egy jelentős körnek semmilyen pénzbeli előnnyel nem jár ez az intézkedés.
Viszont:
Megtapasztaltuk anno a földalapú támogatás bevezetésekor, hogy minden alapanyag forgalmazó, gépkereskedő, terményfelvásárló, azonnal osztozkodni akart az "ingyenpénzen". Onnantól fogva nem hallottunk mást az inputanyagok drágulásakor, meg a termények arcátlanul alacsony ára esetén, hogy nem panaszkodj, neked ott van az EU-s pénz.
Ugyanez fog bekövetkezni itt is, tartja majd a markát mindenki a beharangozott "pluszpénzért", sőt a politikai alkupozíciónkat is jelentősen rontani fogja, hiszen hamar a pofánkba vágják majd, hogy aki nem fizet adót, annak kuss.
Azt már nem is említem, hogy hány szerencsevadászt fog megint a méhészet irányába terelni a "munka nélkül dől a pénz, adómentesen" gondolat.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4265 Dátum: 2020. Március 02. 10:29 »
Mint tudjátok Arisztaiosz "Tomipapa" közzétette a doktor Úr által írott levelet az agrárminiszternek a Zöldön.
Hát mit mondjak?
Eléggé lecsúszott a doki színvonala, ha egy 2 családos fóliasátras kertészre bíz egy ilyen fontos(?) irományt.
Na de ez legyen az ő dolga.
Ami ettől sokkal aggályosabb, és véleményem szerint súlyosabb, a levél eljuttatásának módja.
Kérdezem én, hogy hol van a demokratikusnak tartott szolgálati út?
Vagy ez nem is létezik, bárki bármit írogathat, az elnökség, az OMME elnöke, és küldöttek tudta nélkül?
A választ rátok bízom,  saját véleményem viszont van.
Mégpedig az, amikor a doki "uralkodott", és ez akkoriban megtörtént volna, az országból is kiüldözte volna a rendbontót!
Nem a véleményével van gond (akár még igazat is írhat) hanem a véleményének módjával.
Tehát ahogy nézem a mostani választási kampányban az lesz a játékszabály, hogy nincs szabály.
Nem számítanak az etikai dolgok, egy a lényeg besározzuk az ellenfelet, nemtelen támadásokat kreálljunk.
Sosem tagadtam, hogy én nem támadtam még senkit, de annak legalább van alapja.
Továbbra sem tudom elfogadni, hogy egy növényvédős legyen az OMME elnöke, valamint a neonikotimoidok elleni küzdelem élharcosa, azok után, hogy bő 13 évig TAGADTA a káros hatását.
És ez nem vélemény, hanem történelmi tény.
Amit doktor úr tesz most, azzal aláássa a méhészek érdekét, és ezzel együtt az OMME-t is.
Ott a Küldöttgyűlés, az OV miért nem ott vitatjuk meg a problémáinkat?
Sajnos a közélet nagyon eldurvult, és itt egyik oldalnak csúnya nagyot kell veszíteni, hogy ismét normalizálódjon a helyzet.
Hamarosan nyilvánosságra kerülnek a jelöltek, és hogy milyen pozícióra jelölik őket a méhésztársak.
Szerintem fel kéne készíteni őket a legrosszabbra, erre jó példa doktor úr egyéni akciója.
Nagyernyei Attila

*

csumi

  • *
  • 30
Re:Szakma-politika
« Válasz #4266 Dátum: 2020. Március 02. 12:35 »
Kérdezem én, hogy hol van a demokratikusnak tartott szolgálati út?
Vagy ez nem is létezik, bárki bármit írogathat, az elnökség, az OMME elnöke, és küldöttek tudta nélkül?
Kívülről úgy látni, dr. Cserényi nem OMME tisztviselő, saját nevében írta a levelet. Egy magánlevélnek milyen szolgálati útja van? Odaadja asszonynak/gyereknek, aki elviszi postára. Kitől kellene engedélyt kérnie? Kiváncsiak vagyunk rá.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4267 Dátum: 2020. Március 02. 22:20 »
Csak ez a levél nem a portásnak, hanem egyenesen az agrárminiszternek szólt!
Ágazati problémáról, nem magánügyről.
Akkor minek az érdekképviselet, ha dzsungelharcosok egyéni akcióinak lehetünk szemtanúi?
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4268 Dátum: 2020. Március 03. 15:56 »
Aztaaaa......
A Facebookról emeltem át ide Pásztor Zoltán bejegyzését:
"Mivel hallom, hogy megindultak a találgatások és terjednek a hírek, íme a tények. Igen, a tegnapi napon azonnali hatállyal felmentették Dr. Dögei Imre főszerkesztőt a Méhészet lap éléről.

Az előzmények:
1. A Méhészet márciusi számának 6. oldalára szerkesztőként készítettem egy körkérdést az adómentesség témában. 6 méhészt kérdeztem meg, akik a véleményüket tartalmi változtatás nélkül elmondhatták. A megnyilatkozókat véletlenszerűen választottam ki, nem az alapján, hogy mit gondolnak az adott témában. A lapot a tördelőszerkesztő hétfőn leadta a nyomdába.

2. Szerda este kaptam a hírt, hogy a lap nyomtatását leállították a körkérdésben szereplő "kritikus" vélemények miatt. Arra utasítottak, hogy reggelig másik tartalommal állítsak össze egy új oldalt. Ezt egy órán belül megtettem, egy képriportot és egy méhészeti kutatásról szóló cikket adtam le tördelésre. A lap szombaton már az új oldallal jelent meg.

3. Hétfőn a főszerkesztőt az állásából azonnali hatállyal felmentették több mint 30 év munkaviszony után.

Egyelőre ennyit tudunk."
Széllel szemben nehéz....még 30 év után is.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #4269 Dátum: 2020. Március 03. 20:05 »
Széllel szemben nehéz....még 30 év után is.
Nagyernyei Attila

Szia Attila!

Szabad tudni, hogy ez mit jelent?

Re:Szakma-politika
« Válasz #4270 Dátum: 2020. Március 03. 20:18 »
Nem.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4271 Dátum: 2020. Március 04. 20:14 »
Tisztelt Méhésztársak!
Teljes felelősséggel állítom, sőt ezt számon is kérhetitek rajtam ha nem így lesz a következőt:
Amennyiben a küldöttek ismét Bross Péternek szavaznak bizalmat,
AZ ELNÖKSÉGI ÜLÉSEKET MINDENKI ÉLŐBEN OTTHON NÉZHETI!!!!!

Aki engem ismer tudja, hogy ilyen komoly dolgokkal nem szoktam vagdalózni.
Tehát teljes átláthatóság, és nyitottság lesz, valamint kérdezhettek is!
Egyébként marad a találgatás, mi is lehet "odafent", mit döntenek a fejünk felett?
Nem lesz ordibálás, és láthatjátok élesben ki mint szavaz!
Akinek az "ÉLŐ MŰSOR" tetszene és szeretne az érdekvédelmi munkáról azonnal értesülni az nyomjon egy "tetsziket" írásom után.
A teljes nyilvánosság hozhatja meg a hőn áhított változást!
Majd meglátjátok, hogy miként szavaznak, és élesben megtapasztalhatjátok mi az összeférhetetlenség.
Olyan vezetésre van szükségünk akik vállalják tetteiket, és dolgoznak a méhészekért!
A küldötteken múlik, hogy kb. 2 hónap múlva WEB kamerán nézhetitek az elnökségi üléseket, vagy továbbra is megy a találgatás....miről is döntöttek?
Ehhez Bross Péternek kell adni az irányítást, különben ebből semmi nem lesz, ezt is megígérhetem.
A jelenlegi ellenzék, és annak mozgatója a méhészek nyilvánosságától tart, és nem fog beavatni benneteket az OMME "belügyeibe".
Emlékeztek az unalomig ismételt kijelentéseimre?
"Nincs zárt ajtó, nincs titok!!!"...akkor, ha Bross lesz az OMME elnöke.
Egyébként ismét kuss nekünk, és zárt ülések.
Ezen kell mindenkinek elgondolkodnia, hogy merre tolja közös szekerünket.
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila



*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #4272 Dátum: 2020. Március 04. 22:08 »
Attila!
Ugyanezt mondtad 4 éve. Ez a vezetés is magára zárta az ajtót. Sajnos nem lett vége a titkolózásnak. Akkor sem hittem benne, hogy nyílt tárgyalás lesz az OMME-ban, de nem is ez a lényeg. A nagy mutyit kéne megállítani, de kinek van ehhez hatalma?!

http://meheszklub.hu/index.php/topic,687.msg20063.html#msg20063
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 04. 22:15 írta ata67 »

Re:Szakma-politika
« Válasz #4273 Dátum: 2020. Március 04. 22:14 »
És meddig jutottunk?
Az elnökségi ülések jelenleg is szabadon látogathatók!
Dr.Cserényi Péter sokszor élt is vele!
Amit idézel az a választások előtt volt.
A 4 muskétás leszavazta, és Bross meg nem akarta "erőből" átnyomni.
Ha nem akarjátok a nyilvánosságot utána ne nyüszítsetek, hogy nem tudtok információkat.
Végre itt egy konkrét ajánlat ez meg nem kell.
Nem jó az adómentesség, nem jó az 1.000 Ft/méhcsalád, ne vegye át az OMME a méhegészségügyi hálózatot..
Mit akartok?
8.000 Ft-os akácméz árat.
Akkor meg az lenne a baj, hogy még a külföldi munkavállalók is méhészek lennének.
Reális javaslatot tegyetek le az az asztalra, a kifogásokból tele a padlás.
Nagyernyei Attila

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #4274 Dátum: 2020. Március 05. 07:41 »
- Jó az adómentesség, csak az is kell hozzá, hogy vegyék a mézet, szükség legyen rá. A nulla bevételből egy méhésznek sem marad a zsebében adótartalom. Persze, legyünk optimisták, reméljük később újra veszik a mézet.
- A vevő azt fogja mondani a méhésznek: “Vidd le a mézed árát, hiszen nem is fizetsz adót!” Persze, lehet az adómentességnek, az így olcsóbb méznek keresletélénkítő hatása is. Meglátjuk.
- Az eszköztámogatás megtakarított forintja kinek a zsebében landolnak?
- Jó dolog a megporzási támogatás. Akkor, ha nem mérgeződnek le a méhek.
A felsorolt kedvezmények, támogatások pozitívuma csak bizonyos lényegi feltételek teljesülése esetén válik valóra..., ha ezek feltételek nem teljesülnek, akkor a fenti támogatásokból a méhészeknek nincsen hasznuk.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 05. 14:20 írta ata67 »