Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1905434 megtekintés
*

linen

  • ***
  • 117
Re:Szakma-politika
« Válasz #3960 Dátum: 2019. Február 02. 11:36 »
Szerintem pedig egyenesen visszataszító, hogy egyesületi tagsághoz kötik az úniós támogatás kifizetését.
Egyeltalán nem azért kellene egy kezdő méhésznek Omme tagnak lenni, mert csak ilyen módon jut hozzá a lóvéhoz.
Ez így lehúzás szagú, mint a kötelező agrárkamarai tagság.
Azért kell Omme tagnak lennie minden méhésznek, mert megvédik az érdekeinket 100%-ban hiszen ez a dolguk, a mögöttük álló erőt pedig a tagok jelentik a vezetőség számára.
A támogatást simán intézhetné az MVH az OMME-tól függetlenül és akkor biztosan minden idő és figyelem a méhészek érdekvédelmére öszpontosulhatna.
De szép is lenne, ha igaz lenne!

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Szakma-politika
« Válasz #3961 Dátum: 2019. Február 02. 12:25 »
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 19:36 írta oszkár »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3962 Dátum: 2019. Február 02. 16:23 »
Akkor nem a támogatás rossz, hanem az elosztási rendszer. Az Unióban a mezőgazdaság ágai támogatottak. Pont a méhészeket hagynák ki ebből a kevésből is? Inkább át kellene dolgozni az elosztást, meg hát sok egyéb mindent.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3963 Dátum: 2019. Február 02. 17:54 »
Javaslat?
Bross ma mondta Kaposváron,várják a 2019-től induló új nemzeti programos ciklushoz a javaslatokat.
Hajrá!

Csányi Antal

Re:Szakma-politika
« Válasz #3964 Dátum: 2019. Február 02. 18:06 »
Tisztelt Méhésztársak!
Akik az OMME hasznosságát megkérdőjelezitek, kicsit előbb gondolkodjatok.
Mit csinál az OMME...érdekvédelmi tevékenységet nem folytat.....pénzlehúzó és egyebek, mondjátok.
Mint valamikor az OMME szervezője, fájdalmasan olvasom ezeket a sorokat!
Most amikor az oxxovarral, és a destruktorral is gondok adódtak minden károsult segítségért kiállt!
És kitől várják ők a segítséget????
Amikor a hatósági mintavételnél a méhegészségügyi felelős tevékenykedik, akit az OMME mint szakmai szervezet javaslatára a hatósági állatorvos bíz meg! (Ez a rendeletben így .)
Aztán ebben a káreseményben (és az összes méhmérgezési esetnél) a szaktanácsadók is mögöttetek vannak, ők is OMME tagok.
Ugye a két atkairtó készítménynél nagy va lószínűséggel egy felelőtlen gyártástechnológiai hiba következett be, mi köze ehhez az OMME-nak?
Semmi!
De mindenki az OMME-t teszi felelőssé, attól kéri megváltást.
Nem éreztek egy kis ellentmondást?
Minek az OMME?
Hát ezért.
A győri AUDI-ban a sztrájk idején a szakszervezet létszáma 500 fővel nőtt!!!!!!!!!!!
Akkor értették meg a "külsősök", hogy össze kell kapaszkodniuk, mert a közösségben van az erő.
És a végére hagytam talán a legfontosabbat.
Ha nem lett volna OMME szerintetek kiderült volna mitől pusztult el sok méhcsalád, akár nyáron akár most?
Ki fogja ezeket koordinálni ha nem lesz OMME?
Nagyernyei Attila


Re:Szakma-politika
« Válasz #3965 Dátum: 2019. Február 02. 18:06 »
na zenészkém nekem minden hozzászólásom alatt ott a nevem.
a tied hol van zenészkém.
a gerinced mellett, mert sehol nem látom zenészkém.  ;D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Szakma-politika
« Válasz #3966 Dátum: 2019. Február 02. 18:19 »
A támogatnám a vegyszeres növényvédelem által tönkretett méhészetek helyreállítását.

A mostani rendszerben, ha elpusztulnak a méhek (ha még megvoltak ősszel a család roncsok) télen, a támogatási kérelembe az aktuális család létszám szerinti (amiről nyilatkozni kell!) kaphat gyógyszer-cukrot és méhanya támogatást.

A meglévő használt felszerelés, tavalyi méhcsalád szám, lépkészlet megléte lenne a beadás alapja.

Akinek kipusztították a méhészetét tudnák értékelni az ilyen lehetőséget, mert nagyon sok helyen nem lehet károkozóhoz kötni még bejelentett, megmintázott esetek kapcsán sem a mérgezést.
Kártérítés alapja pedig ez lenne, de így legalább lenne segítség újra kezdeni.
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3967 Dátum: 2019. Február 02. 18:32 »
 Nagyernyei kolléga. Elkezdjem sorolni, hogyan és kiket hívnak meg előadásokra előadónak? Néhány kivételtől eltekintve, kiknek mennek az uniós pénzek, Mert ugye egy előadás nem két fillér.
 Talán nem össze esküvés elmélet, hogy felfedezhető bizonyos tendencia a meghívottak személye, és a jelenlegi kurzus között.
 Mondom kivétel van, de nem sok.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Szakma-politika
« Válasz #3968 Dátum: 2019. Február 02. 18:49 »
Va
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 19:35 írta oszkár »

*

leo

  • ***
  • 198
Re:Szakma-politika
« Válasz #3969 Dátum: 2019. Február 02. 20:29 »
Most mondta? Nem 18-ban?

*

leo

  • ***
  • 198
Re:Szakma-politika
« Válasz #3970 Dátum: 2019. Február 02. 20:36 »
A destruktor ? Két éve is hullotak a méhek. És mi van a licensz? alapján gyártott  magyar M-mel? Figyeljünk, legyünk résen, többféle szert használjunk /kinek a pancsát higgyük el, aki elárulja?/ Hol az OMME?

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3971 Dátum: 2019. Február 03. 10:51 »
Majdnem minden támogatott gyógyszer hatástalan, vagy gyilkolja a méheket.
 Ameddig az Antivar volt egyedül, tized ennyi atka volt. Most van 25 szer meg negyvenszer annyi atka.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3972 Dátum: 2019. Február 03. 11:08 »
na zenészkém hol a neved?
saját irományaidért sem vállalod a felelősséget?
ez a gerinces, vagy a lelkiismeretes csoportba oszt be téged?  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3973 Dátum: 2019. Február 03. 13:25 »
Kétszer is leírod ugyan azt.
 Először is engem majdnem mindenki ismer. Ha nem is innen , de a facebookon ott vagyok, a nevemmel, címemmel, bár tiszeletből a képem helyett apukám van feltéve amint áll a méhese előtt úgy 1960-ban.
 De, ha te kivétel vagy, akkor megismétlem a meghívást.
 Hely: Sátorosbánya. Választható, a Terasz vagy a Malom.
 Előtte 62 vagy 72 fokos tátrai tea.
 Menü sokféle. De javasolnám a cipóban felszolgált hagyma krém levest. Avagy savanyú káposzta levest.
 Vadételek. Juhtúrós galuska, stb. vagy az említett pacal knédlivel.
 Utána "Saris" szlovák barna sör. /Ha finom sört akarsz inni./
Ne ijedj meg, én fizetek.
 Utóirat. Ha jól gondolom kire gondolsz, meg hívhatom őt is, és tisztázzátok a nézet eltéréseteket.
 A kandallóban lobogó tűz mellett, meg beszéljük a dolgokat.

Ja és még valami. Nem velem kell kibékülnöd. Én hívő ember vagyok, /bár valószínű a pápa hanyatt esne a teremtőről alkotott nézeteimtől./ és a teremtő látja lelkemet, de annyi harag sincs a szívemben irányodban, mint egy ma születettt csecsemő felé. De a véleményem, az a véleményem, azt írom le.

És még valami, ha van még valaki, aki véletlenül nem ismerne, mint a Walker kolléga, azt is szivesen várom egy beszélgetésre, ugyan oda.

És ezt most mindenki vegye egy szívből jövő vallomásnak. És ezt higgye el mindenki.
 Én senkire, de senkire nem haragszom, még Csujára sem, de még Brossra sem.
 Egyrészt mert nincs is rá okom, mivel személyesen nekem nem ártottak, ez a béka segge alatti lét egyik előnye, hogy nagyon kevesen tudnak ártani az embernek. Másrészt amit leírok az nem a személyüknek szól, hiszen egyiknek sem tudok a családi állapotától semmit.
Amit én leírogatok az a tetteikről szól, illetve a véleményükről amit ide vagy máshová felírnak.
Viszont egy valamit be kell vallanom, ha már itt tartunk. Szánom -bánom. majd hamut szórok a fejemre, de be kell vallanom. Mert van aki inni szeret, meg cigizni, van aki mást. Én meg vitázni szeretek. Tudom ez sokaknak szálka a szemében. De ez van.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 03. 14:00 írta Vivaldi »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3974 Dátum: 2019. Február 03. 16:30 »
Na látod nekem se a kollégákkal van problémám,
hanem a viselt dolgaikkal, mert mindenki úgy éli az életét ahogy akarja (semmi közöm, közünk hozzá!), de ha már mások életével játszanak,
olyanokkal akik megbíztak bennük, hát .............. :(

Köszönöm, de az a távolság nekem nagyon megfelelő ami most fennáll közöttünk,
mert van ami egy életre szól!

Veled semmi gond. Ha eljössz ide a homokbuckák közé, elviszlek egy körre a kis vonatunkkal.
Van bányász szerelvényünk is!  :D

Csak nem sikerül a nevedet leírni!  ;D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!