Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1913184 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3945 Dátum: 2019. Január 31. 18:35 »
Mert nem volt jó a kávé.
 Egyébként mutatja, hogy milyen személyiség, hogy akkor amikor semmi baj nem volt lemondott. talán azt gondolta nélküle megszűnik az omme és vissza könyörgik, és akkor már ő diktálja a feltételeket. Ez mondjuk érthetetlen, mert innen nézve úgy látszott, addig is ő diktálta.
 Most amikor baj van, nem mond le, pedig meg mondtam előre, ha nem tudtok mindenkit kitúrni a régiek közül, nem lesz ugyan az a világ mint lemondása előtt.
 Ha akkor nem tudott együtt dolgozni a vezetőséggel ami nagyjából az ő köpönyege alul bújt elő, akkor ezekkel hogyan tudna?
 De, most nem mond le. Mert megmondták neki, hogy ne mondjon le, mert abból káruk keletkezhet valakiknek? Esetleg, egy tipp.
 Így aztán elébecol négy évet és majd csak lesz valahogy.
 Ennyi a tippem , innen a béka segge alól, mert én akkor sem voltam ott. De, már úgy látom fel kell mennem, mert ti ott vagytok de nem tudtok semmit. Vagy csak tetetitek magatokat?

Re:Szakma-politika
« Válasz #3946 Dátum: 2019. Január 31. 18:57 »
Vivaldi!
Ez a válaszod?
"Ennyi a tippem innen a béka segge alól, mert én akkor sem voltam ott. "
Nem talált!
Sajna te valóban csak egy újkori szájkaratés vagy amolyan  békanyelvvel.
Annyira mellette vagy a történeteknek, hogy azzal fizikai fájdalmat okozol.
Legyél okos brekusz.
A zöldlevelit gyerekoromban mindig megfogtam és simogattam.
A varangyokat viszont utálom, mert nagyon veszélyes a pisijük, különösen ha szembe kerül.
Szerintem te is egy ilyennel találkoztál, és azért nem látsz tisztán.
Kicsit még görcsölj aztán leírom, hogy miért is mondott le, de ha figyeltél volna ezt az elnökválasztás előtt részletesen kifejtettül Kiskakassal.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3947 Dátum: 2019. Január 31. 21:11 »
Kedves Attila, én tudom, hogy utáltok, nem kell a varangyal példálóznod.
 Dehát ugye, az LGT is megénekelte már, hogy "nem szerethet mindenki.
 Másrészt viszont, Csujának is megírtam már kétségbe lennék esve ha egy pártba szavaznák vele, ez rátok is vonatkozik.
 És mivel meggyőződésem, hogy nekem van igazam, egyáltalán egy álmatlan percem sincs amiatt, hogy ti utáltok.
Viszont én keresztény ember vagyok, ellentétben veletek, és szeretlek benneteket.
 És megértelek hidd el, mivel nektek sokkal több álmatlan éjszakátok van, már ha létezik nálatok olyan érzés amit lelkiismeretnek neveznek.
 A blab-blát meg amit a bross lemondására vonatkozik tartsátok meg magatoknak, már választás előtt is így nyilatkoztam, olvass vissza.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3948 Dátum: 2019. Január 31. 22:09 »
Vajon a lelkiismeretlen és a közhaszontalan szavak ugyan azokat a személyeket takarnák kis egyesületünkbe?

Tudod palóc közhasznú, aztán OMME közhaszontalan közbe meg egy szemrebbenésnyi lelkiismeret se.

Na mindegy...........

Én jól alszom, hogy nem kell ilyenek között forgolódnom.

(Még meglibbenne a köpönyegem!)  :D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3949 Dátum: 2019. Február 01. 10:24 »
Walkerkám. Olvass visza , én mit mondtam már el 425- ször. Hogy teremtsünk tiszta helyzetet. Legyen a helyzet átlátható. Legyenek csak és kizárólag önálló egyesületek. Ezek alkossanak szövetséget és valami küldötti rendszerben, válasszanak független elnököt, és ne olyat ami egy másik egyesület elnöke is egyben. Az elnök gyakorlatilag is vissza hívható, ha nincsenek a tagok megelégedve vele, és nem csak a vezetőség egy része mint most.
Ez egyébként analóg a politikával.
 Orbán nem jó, csak nincs jobb.
Mészáros sem volt hibátlan, de ő alatt legalább találgattak ki dolgokat, amiből a tagság is részesült, most meg semmi ilyen nincs, sőt szándék van azok felszámolására. Most is állítom, és be is bizonyítható, a tagság szempontjából magasan Mészáros vezet, Bross ellenében.
 Tehát egyszer kapjuk már össze magunkat, te meg én, meg Tóh Zoltán, esetleg pár tíz vagy száz, jószándékú Omme tag, és teremtsünk tiszta helyzetet, ahol az elnökök nem tudnak azt csinálni amit akarnak, és nem bírnak ellébecolni négy évet nagy fizetésért a semmit tevéssel, vagy éppen a méhészek elleni tevékenységükkel.
 Ja és a Konroll csoportot hagyjuk ki belőle. Ők már bizonyítottak. Tudnak elnököt választatni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3950 Dátum: 2019. Február 01. 12:00 »
Akkor a számok nyelvén.

A választást az OMME jelöltek nyerték 6-5 arányban!

(Aztán 2 fő átállt, de ez már más történet.)

Ha végig gondolod, akkor ez az OMME többség simán megválaszthatta volna a kedvenc volt elnöködet is!
Vajon miért nem oda rakták a keresztjüket?

Én ott voltam Főnök úr mellett Székesfehérváron is (amikor senki nem mert mellé ülni!), a választás előtt amikor még mindenki nagy ívben elkerülte.
Aztán mondtam is neki, amikor az Óvodás befejezte a bemutatkozását, hogy most nyerted meg a választást!
Nem hitte el!

Csak amikor előkerültek a régi és új barátok nyilvánosan kezet rázogatni.......... ;)

Így múlt el a Te által visszasírt elnököd dicsősége!

Lássuk miért kéne vigyázzba állni előtte?

A Méhészújság miatt.
Az OMME-nak a lapját Magyar Méhnek hívják!
Ja ha ezt akartuk volna újra indítani dolgozni kellett volna ért........
(Az hogy nem lehetett volna......Ebben az országban mindent lehet
csak akarni kellett volna....
Azzal a hátszéllel, meg főleg!)

Ingyen újság.......rögtön hazugsággal indítani egy közösséget szolgáló lapot.......... :o

Pénznyelő kft?  ;D

Valami nagyot kihagytam, amit létrehozott?

Mindkét elnöknek elmondtam, hogy legyenek szívesek felemelni a feneküket és felmenni a várba az Országos Levéltárba!
Az elmúlt 80 év (1947-ig, a lényeg az alapítástól 1944-ig) összes elért eredménye, a jegyzőkönyvek, a problémák megoldásának módja,
mind ott van és vár minket,
mint az OMME zászló a Nemzeti Múzeumba!

Ja hogy ez is munka volna,
meg rég múlt, elmúlt, fordított lovak!  :D

Na ezért tarunk még mindig itt!

Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3951 Dátum: 2019. Február 01. 14:40 »
Na most mielőtt belemennék, és valaszolgatnák a részletekre, én azt mondom, nem kis szarságokkal kell itt tili-tolizni, mert az semmi eredményhez nem vezet.
 A nagy egészet kell megjavítani, mert az egész felépítés alapjában rossz.
 Na már most itt elvállik a nép. Ha te azt mondod, hogy ez jó így ahogy van, innetől nincs mit tárgyalni veled személyesen.
 Te ugyanahoz a bagázshoz tartozol mint a kontrollcsoport, ezen nincs mit változtatni.
 Itt tárgyalási alap csak akkor lehet, és azzal aki belátja az egész egy rakás trágya domb, és csak addig tart míg az uniós támogatás.
 És, nagyon lényeges, hogy akarja valaki, hogy az omme fenn maradjon, ha ilyen létszámban nem is lehetséges.  És a szándék az kell, hogy legyen, miszerint az omme ne csak uniós támogatás lecsapoló , hanem érdekvédelmi szervezet is egyben.
 Azt is be kell látni, hogy az omme így nem fog megmaradni.
De ezt nagyon jól tudja, a kontroll csoport meg az összes csókos is, csak, hogy nekik nem is érdekük az, hogy fennmaradjon az omme, ha nem ők lesznek a csúcson. És meggyőződésem, hogy bármilyen méhész érdekvédelmi szervezet megalakulása is teljesen ellentétes az érdekeikkel.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3952 Dátum: 2019. Február 01. 19:34 »
Köszönöm!

Még szerencse, hogy nem nekem kell szégyenkeznem a köpönyeg forgató cimboráim miatt!
Aztán ha találkozol velük kérdezz rá a lelkiismeretükre!
Kíváncsi lennék mit mondnak a szemedbe? ;)

Na most hogy ezt kitárgyaltuk kérlek olvasd végig azt a részt még egyszer amiben kértem mind a két elnököt (az előzőt és a mostanit is), hogy ballagjanak fel a várba az iratainkért!

Minden általad eddig jogosan kifogásolt jelenlegi problémánkra ott a megoldás!  :D

1944 előtt vajon mivel voltak elfoglalva a mostani Uniós barátaink?
A mi támogatásunkkal biztos nem!

Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3953 Dátum: 2019. Február 01. 21:22 »
Rangerkám bammeg. Küld már el nekem a kódfejtő könyvedet. Különben egyáltalán nem tudom miről is van szó.
 Ki a bánat az az "óvodás", "Főnök úr" , csak így nagy F-el. Pénznyelő kft, meg a Magyar Méh. itt a béka segge alatt senki nem tudja miről beszélsz.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3954 Dátum: 2019. Február 01. 21:34 »
Ha ennyire nem vagy képben akkor mit akarsz Te egyáltalán?

Aki minimálisan is figyelemmel kísérte az OMME-ban történteket annak ezek az által kódkönyvet kívánó dolgok köztudottak.

Hát akkor Veled sem érdemes továbbiakban kínlódni OMME ügyben.

Majd ha az alapokkal rendben leszel (ki kicsoda és mik a viselt dolgaik) visszatérhetünk, de addig.......... ;D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Szakma-politika
« Válasz #3955 Dátum: 2019. Február 01. 22:02 »
"Mészáros sem volt hibátlan, de ő alatt legalább találgattak ki dolgokat, amiből a tagság is részesült, most meg semmi ilyen nincs, sőt szándék van azok felszámolására. Most is állítom, és be is bizonyítható, a tagság szempontjából magasan Mészáros vezet,"

Jóbarát, ha valamit nem tudsz, akkor kérdezzél, -de nem is kell kérdezni csak visszaolvasni pár oldalt -és ne menj bele valótlan  és alaptalan feltételezésekbe, mert csak magad járatod le.

Üdv. jani bátya

Re:Szakma-politika
« Válasz #3956 Dátum: 2019. Február 01. 22:20 »
  Kedves Vivaldi

   Mondtam!!!! ;D ;D ;D   ;) :D >:(   :-*

  Albert

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3957 Dátum: 2019. Február 02. 09:30 »
Mégegyszer mondom jóbarátok meg kik vagytok itt, mert abszulút fingotok sincs a lényegről.
 Én a kb. 13500 taggal eggyütt, nem úgy nézem a dolgokat mint ti, akik ott vannak a húsos fazék közelében. Én és a tagság is, a saját szempontjaikat veszik előre.  Mégpedig, hogy mi a fene jó nekem ebből. És itt elmondom az omme tagság 80%-ának ebből az omméból semmi haszna sincs, csak kára. Főleg ha figyelembe veszem, hogy az uniós támogatások koordinálását képes bárki, még a kamara is átvenni. Csak ezért nincs szükség az omméra. márpedig az omme mást nem csinál.
Ti ott kevertek , kavartok, "Óvodással, Óvodás" nélkül a "Főnökkel" meg kivel, de ezt itt "lent"leszarja mindenki. Nem érdekel senkit. Ti egy buborékba éltek és el vagytok foglalva saját magatokkal. Kevertek kavartok, egymással elvagytok. Kérdezgessétek már meg néha  a tagokat, hogy nekik mi a bajuk, mert ha tetszik ez nektek ha nem, az egész omme, nem az elnökért a sleppjéért, a vezetőségért, a küldöttekért van, hanem a tagságért. Ismétlem ha tetszik nektek, ha meg nem.
 Még mindig nem válaszolt nekem a következő kérdésemre. Mi történt azóta mióta ti vagytok a hatalmon amit a tagság is megérez, és ti csináltatok?
 Csak egy egyszerű kérdés, de a válasz rá általában a hallgatás.
 Mert a tagdíjat én fizetem Mózeskám, meg a 13500 tag. Az én uniós támogatásomból csípik le a nem is kevés pénzt. És hiába egyeztek meg itt ti hárman vagy öten, a tagság nem osztja a kurva nagy optimizmusotokat.
Mondjátok, hogy minden rendben van, akkor mi a fenének osztogatják mostanában a felvételi lapokat a tagoknak?
 Én 27 éve tag vagyok. Akkor beléptem. Azóta az Egyesületi Törvény szerint át kellett volna alakítani a felépítést. Ám az nem fekszik. Akkor minek is kell újból beléptetni mindenkit? Főleg ha minden rendben van? Én a magam részéről 27 éve beléptem. Senki nem zárt még ki. Nem fogok mégegyszer belépni.
 Vegyétek már észre, ha nehezetekre esik is. Senkit nem érdekeltek ti ott személyesen. A méz ára, a méh mérgezések, támogatott szerekkel is, inkább. De, hát ha erről van szó, az omme lapul a fűben mint az a bizonyos tehén szar a legelőn. Egyébként rangerkám. Tudom, de inkább sejtem kikről van szó. De a nagy többség nem. Nekik akartam segíteni. De úgy látom rangerkám, az evolúció téged is gerinctelenre alakított, mert nem mered kiírni a nevüket sem. Akkor meg ne dumálj.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 02. 09:37 írta Vivaldi »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3958 Dátum: 2019. Február 02. 09:47 »
Helyes az hogy az egyesületünknek kőze van az úniós pénzek elosztásához,ki tudná ezt jobban mint a méhészek.Jó az hogy kőtve van a tagsághoz,mert 13000 sokkal tőbb mint néhány ezer,még ha ezek jó része érdekből is.Koránt sem biztos hogy egy külsős szervezet,legyen az minisztérium vagy kamara,létrehozott és üzemeltetett volna ilyen jól műkődő szaktanácsadói rendszert.Hogyan lesz ha nem lesz támogatás/bár az Únióban mindég is volt/kevesebben leszünk sokkal kevesebben. Nem lesznek ingyenes méhészeti előadások rendezvények, tény hogy iroda sem kell.Szerintem legyen az akkor probléma Biztató az, hogy sok méhész évek óta nem vesz fel semmi támogatást mert fontos neki hogy tag legyen.Tény hogy a támogatások előtt nem voltunk ilyen sokan de a hangunk is haloványabb volt,én nem emlékszem hogy például Sajermann Géza egyszer is szerepelt volna a tévében pedig bajok akkor is voltak.
Kőnnyű a béka feneke alól vagy éppen a homokdombok kőzül kritikát megfogalmazni,provokálni.Igen szerintem azért lett a mai elnőkünk mert akkor és ott nem volt jobb és a tőbbség őt akarta,ezt tiszteletben kellene tartani,legyen az vezető testületi tag vagy ide írogató.
SzS

Re:Szakma-politika
« Válasz #3959 Dátum: 2019. Február 02. 10:16 »
Szerinted mit tudna tenni az egyesület hogy magasabb legyen a méz ára.Emlékszem volt erre kísérlet tizen éve az akácmézzel kapcsolatban csak megbukott az érdeklődés hiányában