Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904598 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3900 Dátum: 2018. Október 24. 13:01 »
Ebből csak annyit ragadnék ki, hogy a logika nálad sem tölti ki a nagyszobát. Ha mindnyájan kimegyünk a piacra a mézünkel, nem fogod eladni 3200-2600-1400ft ért.
 De még 1000ft ért sem. Annak örülj, hogy a méhészek nagyobbik része kb 75%, még nem a piacon értékesít.
Kérdezd már meg azt, aki több mint 30 éve a piacon értékesít, és jött mellé még 3 másik, hogy mennyi volt a mézár anno, és mennyi most, és főleg, hogy most mennyi mézet értékesít.
 A buta én vagyok, meg a béka segge alatt, de még én is tudom, a magyar méz termés alig 30%-ára van a hazai piacon kereslet. Ezért az átlag mézárakba ez csak annyira tud bele szólni, amennyire, egy kis patak vize a Duna vízállásába. A meghatározó a hordós értékesítés.
És köztünk szólva, tudod mit mondok én neked? Az is hülye aki a te mézedért, 3200, de még 2400 ft-ot is ad. Mert hasonló minőségűt, vagy még jobbat, kaphatna jóval olcsóbban is.

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Szakma-politika
« Válasz #3901 Dátum: 2018. Október 24. 15:08 »
Szívemből szóltál Vivaldi!
Meg kell csak nézni több piacot is, nem csak a sajátot. Én körbejártam néhányat az idén. Ott ült 4db méhész, vagy az akárkije, 1800-ért és 2000-ért ment az akác az ommés üvegben. Kérdeztem a szomszéd zöldségárust akit ismertem személyesen is, azt monda nem nagyon tolongtak náluk. Ennyit a piacozásról. Nem 2000-ért de 3000-ért sem ülnék ott egész nap, akkor inkább itthon ülök a fotelban...

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Szakma-politika
« Válasz #3902 Dátum: 2018. Október 24. 21:18 »
Ez is már rengetegszer le lett írva világosan és még sokan mindig nem értik!
Majd ha már késő lesz akkor vajon megértik?
 ::)

Re:Szakma-politika
« Válasz #3903 Dátum: 2018. Október 25. 22:09 »
Tudja esetleg valaki mi a helyzet a:
- nyári tömeges méhelhullás kivizsgálásával,
- a mehelhullasokai@omme.hu e-mail címre érkezett (?) ötletekkel,
- az alapszabály változtatással és az alapszabaly@omme.hu címre érkezett ötletekkel?

Megmondom őszintén kicsit zavarban vagyok a nyári elhullást illetően: most akkor végül is a neonikotinoidok, vagy a glifozát a hunyó?  ???

Re:Szakma-politika
« Válasz #3904 Dátum: 2018. Október 25. 23:28 »
 wr, Kitin, Vivaldi

 Parttalan vitába nem megyek bele, veletek reménytelen. Ezt a képet ma készítettem, meg jegyzem nem az enyém a kiállított áru, ettől kicsit igényesebb vagyok. Ezt a marketinget egy kici kínai boltban fedeztem fel, és még most is ott állnék ámulnék bámulnék, ha a feleségem nem nyomja a kezembe a bevásárló szatyrot. Lehet törni a kici fejecskéket, ha mi nem megyünk ki a piacra, majd ki megy a kínai,vagy felvásárolja a mézünket, vagy őrajta keresztül behozzák a rizsszirupos löttyöt. Lehet választani. :-[ Ti meg csak üljetek a fotelba ,és várjátok a sült galambot. Miért nincs magasabb felvásárlási ár.... :'(.hol van ilyenkor az omme . >:(


  Albert :(

Re:Szakma-politika
« Válasz #3905 Dátum: 2018. Október 26. 07:40 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 21:00 írta kivancsi111 »

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Szakma-politika
« Válasz #3906 Dátum: 2018. Október 26. 09:01 »
Tudja esetleg valaki mi a helyzet a:
- nyári tömeges méhelhullás kivizsgálásával,
- a mehelhullasokai@omme.hu e-mail címre érkezett (?) ötletekkel,
- az alapszabály változtatással és az alapszabaly@omme.hu címre érkezett ötletekkel?

Megmondom őszintén kicsit zavarban vagyok a nyári elhullást illetően: most akkor végül is a neonikotinoidok, vagy a glifozát a hunyó?  ???
Ami publikus az jelenleg ennyi, most kopiztam át a zöldről  ;D :
Idézet
Sok víz folyt le azóta a Dunán, hogy utoljára szót kértem a Zöld Fórum hasábjain. Hallgatásom oka egyszerű: rengeteget dolgoztam, aki ismer, tudja, hogy nem szoktam tétlenkedni. A napi feladatok a rengeteg határidő nem tette lehetővé, hogy a Csányi-Nagyernyei-Olvastam-féle otrombaságba hajló butaság egyenkénti megválaszolásával töltsem óráimat. Ha valaki kíváncsi rá, hogy mit is csináltam az elmúlt hónapokban, legyen szíves lapozza fel az újságot, olvassa el írásaimat, és ehhez legyen szíves hozzá gondolni, hogy a szaktanácsadói munkát is el kell látnom valamikor. Ezen felül munkatársaimmal elkészítettük a monitoring elszámolást, amelynek minden elköltött fillérjét azóta már a MÁK vissza is fizette az OMME kasszájába. Ezen kívül 86 db nyáron begyűjtött minta sorsáról is kellett gondoskodni, valamint a laboratóriumok által kiadott eredményeket elemezni, ja és a legfontosabb: leadtam szerkesztésre a monitoring beszámoló legújabb példányát, 30 oldal szöveg, közel 30 ábra és ugyanennyi táblázat.
Lássuk közben mi is történt a másik oldalon? Nagyernyei június utolsó napjaiban örömtáncot járt, amiért Elnökünk kihagyott a nyári anomáliák vizsgálatával foglalkozók sorából, Csányi arról harsog, hogy „NEM ÉRTEK” ahhoz, mit csinálok… Kész röhej. A legjobb az volt egyébként az egészben, hogy két héttel ezelőtt a Gastlandban szervezett megbeszélésen nyilvánosan hitet tett amellett, hogy tiszteli a munkámat… Erre nincs mit mondanom, csak azt, ha valaki éveken keresztül gátlástalanul szidalmaz valakit, de szemtől szemben ezt nem meri vállalni, sőt nem is emlékszik az éveken át hangoztatott tirádákra ott komoly személyiségbeli problémákkal állunk szemben. Az a baj, hogy ilyen problémái vannak Nagyernyeinek is, de vele nála mindez rosszindulattól átszőtt szövegértési problémákkal is párosul…
Ha engem kérdezel, szerintem most jutottunk el oda, hogy a talajban már annyi vegyszer halmozódott fel, hogy a növényvédelemhez már az előírt mennyiséget sem kell kiszórni ahhoz, hogy a méheink hulljanak. Mert mintát sok helyről vettek, de ha jól tudom talajmintákat nem elemeztek.

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Szakma-politika
« Válasz #3907 Dátum: 2018. Október 26. 09:03 »
wr, Kitin, Vivaldi

 Parttalan vitába nem megyek bele, veletek reménytelen. Ezt a képet ma készítettem, meg jegyzem nem az enyém a kiállított áru, ettől kicsit igényesebb vagyok. Ezt a marketinget egy kici kínai boltban fedeztem fel, és még most is ott állnék ámulnék bámulnék, ha a feleségem nem nyomja a kezembe a bevásárló szatyrot. Lehet törni a kici fejecskéket, ha mi nem megyünk ki a piacra, majd ki megy a kínai,vagy felvásárolja a mézünket, vagy őrajta keresztül behozzák a rizsszirupos löttyöt. Lehet választani. :-[ Ti meg csak üljetek a fotelba ,és várjátok a sült galambot. Miért nincs magasabb felvásárlási ár.... :'(.hol van ilyenkor az omme . >:(


  Albert :(
És ebben mégis mi a marketing?  ::) Kár hogy nem bámultad tovább, mert kíváncsi lettem volna, hogy mondjuk 2-3 óra elteltével hány üveggel volt ott kevesebb...  ;)

Re:Szakma-politika
« Válasz #3908 Dátum: 2018. Október 26. 10:55 »
    Sajnálom, h te csak 2-3 óra időmúlásra vagy kíváncsi. Az, h mi a marketing? csak annyi, h jelen van , először termelői mézzel (csalogatás) utána idő kérdése és jön az ocó méz, mert ár érzékeny a magyar ugye kedves "kolllllégák". 8) Lehetne még fokozni, de nem teszem mert még azt mondjátok nagy a fantáziám.  Utoljára egy kép Brüsszelből ami tudva levő egy nagy marhaság volt ugye, de már akkor ott voltak a kínaiak, pedig mi nem hívtuk őket.
  Ezért mondom veletek vitatkozni nem lehet , vagy parttalan. :-X

  Albert 

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3909 Dátum: 2018. Október 26. 13:14 »
A következő van, ha megfigyeled.
 Miután a védenceid sikeresen letörték a magyar méz árát, kis forrongás, jobban mindva erjedés kezdődött a méhészek között. Ezért kissé megillettődtek, /nem mondanám, hogy megijedtek/ám érezték, hogy valamit reagálniuk kell.
 Ekkor kezdték forszírozni, /mivel más tanácsot kiötleni nem tudtak,/ onnan felülről az omme-nak nevezett Olümposzról a méz kiszerelést, nezetesen, hogy mindenki szereljen ki mézet, és vigye a piacra.
 Erre föl, a kis nyugdíjas aranydiplomás méhész kollégám, aki kb 40 éve árul már a piacon és /alakulás óta omme tag/ részben ebből is él, csak annyit mondott, hogy ez idézem: " Ez lónak a f@sza, és agyon kéne verni aki ezt kitalálta". Mivel, hogy ő jóval több mézet adott el éveknek ezelőtt 2600 ft-ért, mint mostanság 2000-ért.
 De elismerjük kedves Mózes Albert, és megértjük, és ha te vagy a kép jobb oldalán, már el is hisszük a zsenialitásodat, mert látszik a képeden. És mivel az sem igaz már, hogy jó bornak nem kell cégér, el hisszük neked, hogy ha valami kotyvalékot szép üvegbe teszel, azt jobban megveszik, mint a jó mézet, mondjuk omme-s üvegben. Tehát jó áron eladható méz termeléshez, nem megfelelő méhlegelő kell, ha nem jó üveggyár.
 No már most, ha 1200 ft ért adsz el, egy félkiló akácmézet üveggel, és 200 ft egy díszüveg. Mennyi is az akácmézed ára?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 26. 13:28 írta Vivaldi »

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Szakma-politika
« Válasz #3910 Dátum: 2018. Október 26. 14:01 »
Idézet
Sajnálom, h te csak 2-3 óra időmúlásra vagy kíváncsi.
Nem csak arra, írhattam volna 4-5 órát is.  :D

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Szakma-politika
« Válasz #3911 Dátum: 2018. Október 26. 14:10 »
Idézet
onnan felülről az omme-nak nevezett Olümposzról a méz kiszerelést, nezetesen, hogy mindenki szereljen ki mézet, és vigye a piacra.
Erre szoktam mondani, hogy én a méhekkel foglalkozom, nem kufár vagyok, hogy ott üljek egész nap a piacon. Nekem éppen elég ha megtermelem. A szájába ne adjam esetleg a kedves vevőnek?  ::) Üldögéljen a piacon akinek 2 anyja volt, meg egyébként is, nehogy már az omme mondja meg hogy ki mit csináljon a mézével. Azt persze még nem mondta meg, hogy mit csináljunk a rengeteg vegyszerrel. Tudom, vigyük a méheket máshova... Már aki tudja... Meg akarja...
Vagy velem van baj, vagy itt kicsit máshogy működnek bizonyos dolgok, emberek. Ha én venni akarok valamit, akkor elkezdem túrni a netet meg a környéket a lehetőségek és az árak után. Tehát ha én mézet szeretnék venni, akkor tudnám azt is hogy hol fogok és mennyiért, és a legkevésbé sem érdekelne aki ott üldögél a piacon, mert nagy eséllyel a piacig el sem kéne mennem...

Re:Szakma-politika
« Válasz #3912 Dátum: 2018. Október 26. 14:11 »
     Választ majd később, a tévedések elkerülése végett a kép jobb oldalán nem én vagyok, elnézést a kollégától. Látod Viva még nem is ismersz,és láttatlanban osztod az észt .  ??? ???
   wr még mindig rövidlátó vagy  ;D

  Albert

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Szakma-politika
« Válasz #3913 Dátum: 2018. Október 26. 14:13 »
Idézet
No már most, ha 1200 ft ért adsz el, egy félkiló akácmézet üveggel, és 200 ft egy díszüveg. Mennyi is az akácmézed ára?
Azt kifelejtetted, hogy bele kell töltögetni az üvegbe, ki kell szállítani a piacra, meg ott kell mellette ülni egész nap. Na ezek után számoljuk ki hogy akkor mennyiért is van eladva az a méz...

Re:Szakma-politika
« Válasz #3914 Dátum: 2018. Október 26. 14:17 »
       "mert nagy eséllyel a piacig el sem kéne mennem.."
      Brávó igazi család barát hozzáállás

       "Na ezek után számoljuk ki hogy akkor mennyiért is van eladva az a méz..."

     Most te kivel vagy a medvével , v a vadásszal??? ??? :)
  Albert .