Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1911623 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #3885 Dátum: 2018. Október 08. 16:53 »
Egy részlet az OMME 2014-évi beszámolójából.

"Az operátor a kaptárazonosító rendszer keretében kialakított komplex informatikai háttér adatbázisának naprakész állapotban tartásért, az azonosító chipek kiadásáért és nyilvántartásáért, valamint a szoftver működtetéséért felelős.
Ennek keretében elvégzi a korábban chippel ellátott méhészek adatainak (pl. méhcsaládszám, telephely, kaptárak típusa, stb.) évenkénti aktualizálását, adás vétel esetén a kaptárakba elhelyezett chippek átvezetését, új méhész számára az azonosítószám, valamint a chipek kiadását és az ezekkel kapcsolatos dokumentációkat iktatja. Elvégzi továbbá a méhészek által vásárolt keretjelölő chipek nyilvántartásba vételét (kódolását).
A szaktanácsadók részére kiadott kézi eszközökre telepített szoftver adatbázisát a központi adatbázisról havi rendszerességgel frissíti. Folyamatos nyilvántartást vezet a kiadott chipekről, ezekkel az OMME Ellenőrző bizottsága felé rendszeresen elszámol. Közreműködik az informatikai rendszer fejlesztésében, fő adminisztrátorként közvetlenül tartja a kapcsolatot a fejlesztő céggel.
Az OMME irodában telefonon ill. személyesen, valamint a méhészeti rendezvényeken tájékoztatja a méhészeket a kaptárazonosító rendszerrel kapcsolatos kérdésekben.
2012/2013-ban elvégzett fejlesztések.
Annak érdekében, hogy ösztönözzük a keretjelölő chipek vásárlását, folyamatosan bővítjük a kézi leolvasó eszközök számát. A jövőben a méhészeti szaktanácsadók mellett az intéző bizottság tagjai is rendelkeznek a chipek leolvasására alkalmas eszközzel, ezzel segítve az esetleges lopás esetén a méhek beazonosítását. 2012/2013 évben 35 db BluePanther hordozható kézi eszköz, valamint 4 db DOTR-900 RFID olvasó beszerzésére került sor. Keretjelölő chipek közül az idei évben 130000darabot vásároltunk."

Azt hiszem az előzőekből vagy a dátumokból kiolvasható a felelős vagy felelősök neve ha vannak ilyenek.
 
Egyszóval ha nem működtek ezek a rendszerek akkor a küldöttgyűlés félre lett informálva anno. A következményeket mindenki gondolja utána.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 08. 17:09 írta jani bátya »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3886 Dátum: 2018. Október 08. 22:30 »
Ha nem megy az érdekvédelem, akkor miért ne csináljon az OMME pótcselekvésként egy nem működő rendszert, amire nem mondhatja senki hogy fölösleges, hiszen elméletileg a méhlopások ellen van kitalálva.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3887 Dátum: 2018. Október 20. 18:27 »
Végül is nem rossz ez az omme, csak olyan elnök kéne aki a méhészekkel is foglakozik.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3888 Dátum: 2018. Október 20. 23:14 »
 Vagy olyan méhészek kellenének akik foglalkoznak az OMME-val , építőleg. :-X

  Albert

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3889 Dátum: 2018. Október 21. 10:33 »
No, akkor légyszíves Albert kolléga, vezesd elő nekem, hogy hogyan foglakozzak az omme-val.
Tehát, péntek van és október. Miután letakartam a méheimet, egérrácsot felraktam, elő pöfögök a nívámmal az erdőből. Most már ráérek.
 Délután klubfoglakozás. Bemegyek. Előadó egy méhész bivalyboconádról, aki elmondja, hogy hogyan méhészkedik. Négy fias fel, három virágporos oldalra, öt mézes le, vagy fordítva. Legtöbb ilyen csak a spanyolviaszt találta fel, meg jól jön az a kis tisztelet díj amit ezért az előadásért kap, valahogy elüti az időt. Ehhez hozzá is szólhatok, kérdést tehetek fel, de máshoz már nem.
 Mivel tudjuk, hogy hogyan működik ez az előadózás, többet nem is lehet várni tőle. Időnként van néhány néhány hasznos információ is. Az is előfordul, de mivel az eltelt 26 évben, amióta omme tag vagyok és előadásokra járok,  kb 160-180 ilyen elő adást már meghallgattam, hát , hogy is mondjam? Kicsit már unalmas.
 Főleg azért is , mert a nagy dumákból soha a büdös életben nem lett semmi, és a elértük a csúcsot az 1200 ft-os akác, és az 570ft-os vegyes méz árat.
Tehát ennyi ért 26 év nadrág koptatás.
 De, ha ezt megcsináltuk a saját egyesületünkben, még mindig nem tudjuk, hogy az Omme-ért mi a fészkes fenét is tehetnénk.
Felmegyünk pestre és az omme székházban beszélünk a portással, hogy mi bizony a béka segge alól jött méhészek vagyunk, mit segíthetünk? A portás mindjárt felélénkül, hogy hát itt bizony lennne sok munka.
Például kivihetnénk a szemetet, vagy az udvart össze söpörhetnénk.
 Mert, hogy érdemi munkába, /márha lenne ilyen, a semmibe meg nem lehet bele szólni/ senkit nem engedtek bele szólni, az olyan biztos, mint, hogy kávét sem a cikóriából főzik, hanem a lehető legdrágábbat veszik.
És talán nem is lenne szerencsés rátok nézve, ha mi egyszerű tagok oda mennénk, mert esetleg úgy zavarnánk el benneteket a székházból, hogy az ablakon ugrálnátok kifelé, mint a nyulak, mikor nyitva marad az ól ajtó.
 De, lehet, hogy ezt csak én gondolom így, és te tudsz a lózungjaidon kívül valami konkrét tevékenységet is, amivel mi egyszerű benneteket eltartó , tagdíjfizető méhészeket is, elkezdi kurvára érdekelni az omme.
Érdeklődve várom, a válaszodat ez ügyben.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 21. 11:44 írta Vivaldi »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3890 Dátum: 2018. Október 21. 19:06 »
Vivaldinak ebből a hozzászólásából leképezhető az "ember":
"Felmegyünk pestre és az omme székházban beszélünk a portással, hogy mi bizony a béka segge alól jött méhészek vagyunk, mit segíthetünk?"
Kisbetű a Pest, az OMME és ott portás sincs.
Mit tett ő eddig a közösségért?
Szapul, kritizál, most meg már zargatna?
Írja olyan ember aki semmit nem tett még le az asztalra.
Fáj ez a mélység.
Hiába ilyen a tó feneke.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3891 Dátum: 2018. Október 21. 21:10 »
Rendben ez vagyok én az egyszerű méhész, a béka segge alatt, és nagyon buta.
 Ezért kértem, magyarázzátok már el ti okosok, akik nagyon tudtok elnököt is választani, hogy mit tegyek, mert választ még most sem kaptam, hogy mit tegyek, és legfőképpen, hogyan, hogy segítsek rajtatok illetve az ommén /direkt kisbetű/, mert mint látszik akkora szarban vagytok, hogy érvek híján a helyesírásba kötsz bele. innen már csak egy ugrás a szemem színe a lábméretem és a súlyom, mivel ezek mind kurvára fontosak az omme és a ti jövőtök illetően. /Kopasznak úgy sem tudsz nevezni, mert az te vagy, nekem van hajam./
 Szóval, mond már el pontosan, és ne csak úgy nagy általánosságban, lózungok szintjén hogy hogy segítsek rajtatok, Mert én nem tudom, hogy fogjak hozzá.
 Mit vigyek, min vigyem és hová tegyem, és a hozzám hasonló mezei, illetve pataki békáknak, is mit kéne tennünk, hogy elnyerje magas személyetek tetszését?
Mert amit én látok az az, hogy hiába emlegetitek, ti az asztalra lehelyezést, ha az asztal már meg sincs, ráadásul már abba helyzetbe kerültetek , hogy rajtatok már a nagy manitu se tudna segíteni.

Ui:
 Igaz, hogy nagyon buta vagyok meg képzetlen, de nem teljesen hülye, ezért nagyon is jól tudom, hogy mivel segítenék rajtatok legjobban. Ez pedig nem más, mintha befogom a pofám. De, sajnálattal közlöm veled, ezt nem tehetem. És itt azért hivatkoznék bőszen a 26 éves tagságomra, ami azért valljuk be nem semmi. És, tudom neketek nem igen tetszik a szövegem, de ez csak halovány változata annak ami ezután jöhet, ha kibillenek sztoikus nyugalmamból.

*

Berci

  • ****
  • 250
Re:Szakma-politika
« Válasz #3892 Dátum: 2018. Október 22. 08:01 »

Írja olyan ember aki semmit nem tett még le az asztalra.

Nagyernyei Attila

Mit tett le az asztalra?! Ő hozta az asztalt... a tizenezres OMME tagsággal egyetemben...ha ők, a tagság, nem lenne, akkor nem lenne asztalotok (mézes bödön, hogy igazán autentikus legyek)! Csak a (szakma)politikai korrektség nevében! 

*

wr

  • *****
  • 901
Re:Szakma-politika
« Válasz #3893 Dátum: 2018. Október 22. 08:51 »
Rendben ez vagyok én az egyszerű méhész, a béka segge alatt, és nagyon buta.
 Ezért kértem, magyarázzátok már el ti okosok, akik nagyon tudtok elnököt is választani, hogy mit tegyek, mert választ még most sem kaptam, hogy mit tegyek, és legfőképpen, hogyan, hogy segítsek rajtatok illetve az ommén /direkt kisbetű/, mert mint látszik akkora szarban vagytok, hogy érvek híján a helyesírásba kötsz bele. innen már csak egy ugrás a szemem színe a lábméretem és a súlyom, mivel ezek mind kurvára fontosak az omme és a ti jövőtök illetően. /Kopasznak úgy sem tudsz nevezni, mert az te vagy, nekem van hajam./
 Szóval, mond már el pontosan, és ne csak úgy nagy általánosságban, lózungok szintjén hogy hogy segítsek rajtatok, Mert én nem tudom, hogy fogjak hozzá.
 Mit vigyek, min vigyem és hová tegyem, és a hozzám hasonló mezei, illetve pataki békáknak, is mit kéne tennünk, hogy elnyerje magas személyetek tetszését?
Mert amit én látok az az, hogy hiába emlegetitek, ti az asztalra lehelyezést, ha az asztal már meg sincs, ráadásul már abba helyzetbe kerültetek , hogy rajtatok már a nagy manitu se tudna segíteni.

Ui:
 Igaz, hogy nagyon buta vagyok meg képzetlen, de nem teljesen hülye, ezért nagyon is jól tudom, hogy mivel segítenék rajtatok legjobban. Ez pedig nem más, mintha befogom a pofám. De, sajnálattal közlöm veled, ezt nem tehetem. És itt azért hivatkoznék bőszen a 26 éves tagságomra, ami azért valljuk be nem semmi. És, tudom neketek nem igen tetszik a szövegem, de ez csak halovány változata annak ami ezután jöhet, ha kibillenek sztoikus nyugalmamból.
Vivaldi!
Elmondom mit tegyél. Javasold nekik, hogy szavazzanak meg maguknak még nagyobb büdzsét, hogy legyen miből még inkább csinálni a semmit. A támogatás se kell nekünk, az is legyen inkább az övék, hogy tudjanak belőle marketingelni, értelmetlenül hablatyolni, stb. Olyat véletlenül se tegyél, hogy azt mondod nekik, hogy akkor egyszer s mindenkorra tiszta vizet öntsenek ebbe a méhészeti témakörbe! Kezdve azzal, hogy tulajdonképpen minek van az omme, mi lenne a feladata, ha ez és ez lenne akkor annak mi értelme van, ha meg amaz akkor miért nem azt csinálják. Aztán folytatva magával a méhészeti ágazattal, a méhekkel, a méhészekkel. Döntse el a kormány (nem ők) hogy akkor van-e rá szükség vagy nincs, kell-e védeni, támogatni vagy sem, esetleg teljesen magára kell hagyni, mert hát saját jogon méhészkedik mindenki, akkor azt tegye ahogy tudja, mint anyagi, mint méhegészségügyi szempontból. Vagy mégse, mert hát mégis csak élelmiszert termel? Most akkor gond hogy eltűnnek a rovarok a bolygóról vagy ez legyen csak a méhész gondja? Szóval elég sok kérdést kellene itt rendbe tenni. És ha az omme nem ezért van, akkor miért van? Ha nem tudnak tenni ezen ügyekben semmit, akkor ahogy a mondás tartja, "ami nem megy azt nem kell erőltetni", akkor csinálja az, és döntsön az aki tud, képes, akar, stb. Vagy hagyni kell az egészet a fenébe, ahogy volt mondjuk 100 évvel ezelőtt.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3894 Dátum: 2018. Október 22. 09:36 »
Berci!
Ne beszélj többes számban mert nekem sincs asztalom.
Ahogy olvasom a hozzászólásokat alapvető tévedésben vagytok.
Mit tesz az OMME, minek ez a "csúfság" a nyakunkon?
Először is olvassátok el az aktuális alapszabályunkat.
Ha az meg van, és nem értetek vele egyet, tegyetek kivitelezhető,(működőképes) értelmes javaslatot, hogy mit szeretnétek.
Az kevés, hogy így nem jó.
Kritizálni a legkönnyebb, van amikor előre is viszi a dolgot, ha jobbító szándékkal teszitek.
Vivaldi azzal kezdené, hogy....legyenek magasabbak a mézárak.
Na ez az a téma pont amire az OMME-nak semmi hatása sincs, mert ez kereskedelem, és a piaci törvényeknek kéne érvényesülnie.
Ha most ismét azzal jöttök majd, hogy a sok ku...a kereskedő nem ad többet, tegyen valamit az OMME, zsákutca.
Én meg azt mondom mi a frászért adjátok oda 570-ért meg 1.200-ért?????
Ha a kereskedő életben akar maradni, többet kénytelen adjon.
Így kijelenthető, hogy nagyrészt a méhészeken múlik a kialakult helyzet.
Nézzétek meg például az osztrák kollégákat.
Kitámasztottak, hogy ennyiért nem adják, és most pedig amit kiharcoltak, az nekünk álom kategória.
A magyar méhész ennyivel megelégszik, akkor ne az OMME-t meg a kereskedőket szidja, hanem saját magát.
Ja, hogy nincs tartalékotok, meg sok a kiadás kell a lóvé?
Erről sem az OMME tehet, meg a kereskedő.
Aki bírja csinálja, aki nem......
Ezt egy vállalkozás amiben benne van a siker, de a bukás is.
Én a támogatást egy tollvonással megszüntetném, és versenyezzünk.
Akkor eldőlne ki a legény a gáton, ki méhészkedik profi módon és ki a támogatásból fenntartott kókler, atkabank.
Nekem ez a véleményem.
Az összes támogatást pedig kutatásra költeném, és valós szakemberekre bíznám.
Ha ehhez az kell, hogy külföldi kutatóintézet kapja a pénzt azzal is egyet értek.
Ez a 15 éve tartó tökölődés meg monitoringnak nevezett kárfelmérő csúfolkodás, elérkezett a végéhez.
Túl kell lépni ezeken a begyöpösödött dogmákon, mert a világ elrepül Magyarország mellett. 
Nagyernyei Attila

 

Re:Szakma-politika
« Válasz #3895 Dátum: 2018. Október 22. 13:07 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 21:01 írta kivancsi111 »

*

Berci

  • ****
  • 250
Re:Szakma-politika
« Válasz #3896 Dátum: 2018. Október 22. 17:51 »

Én a támogatást egy tollvonással megszüntetném, és versenyezzünk.
Akkor eldőlne ki a legény a gáton, ki méhészkedik profi módon és ki a támogatásból fenntartott kókler, atkabank.



Ebben egyetértünk.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3897 Dátum: 2018. Október 22. 18:23 »
Ebben még én is egyetértek.
 Minden támogatás, minden ágazatban torzít. Azok is elkezdenek foglakozni a dologgal akiknek másképpen eszébe se jutna.
 A támogatás néhány gazdaságot életben tart, és életképesnek mutat, holott ez csak homokra épített vár, és csak ideiglenes. Támogatás nélkül azonnal össze omlik az egész.
És..... senki se higgye, hogy a támogatások a világ végéig kitartanak.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3898 Dátum: 2018. Október 23. 12:54 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 21:01 írta kivancsi111 »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3899 Dátum: 2018. Október 24. 00:43 »
"Kedves "Vivaldi.  Igazolt távolléten voltam , elnézést a késésért.

   Ha már így felemeltél magadhoz, és kollégának nevezel, engedd meg ,h szerényen és naivan válaszoljak néhány felvetésedre.

      pl.  "Délután klubfoglakozás. Bemegyek. Előadó egy méhész bivalyboconádról, aki elmondja, hogy hogyan méhészkedik. "

    I:  Anno a seregben volt irányított szabadidő foglalkozás. az az idő már elmúlt, h kit hívtok meg előadónak az tőletek is függ de az elnökötök ezek szerint demokratikus vezető lehet, mert ő hallgat a véleményetekre a nagy öregekre.
  A "foglalkozáson" gondolom nem csak te vagy, vannak ott kezdők, fiatalok, akiknek még lehet újat mondani-megjegyzem anno  az "öregektől" meg kaptuk a tisztességes választ ha valami nem volt világos.

  Az előadóval kapcsolatban, egy előadást leírni, el mondani úgy ,h azt megértse mindenki, szerintem nem egy egyszerű dolog. Lehet kritizálni de a jelen léteddel szavazol. 20 fő jelenléte szükséges ahhoz, h támogatást igényelhessen a te egyesületed.  A javadalmazása  tudomásom szerint  az NP -ból történik.
 
   II:  " a nagy dumákból soha a büdös életben nem lett semmi, és a elértük a csúcsot az 1200 ft-os akác, és az 570ft-os vegyes méz árat.
Tehát ennyi ért 26 év nadrág koptatás."
    Ki veszi meg ennyiért  tőled? felénk 3200-2400-1600- ig veszik a mézet, a teckóba még magasabb árat is adnak érte. Mikor álltál kinn a piacon, esőben sárban hidegben, adtad már a nevedet arcodat a mézedhez, úgy , h nem ismerős volt a kuncsaft? Emlékszel a régi árusításra -celofános zárás  nescafés egyen üveg- árusítási lehetőségre- helyben kis piac- most, még bivajboconádra is elviheted a mézedet, csak a megfelelő feltételek betartásával. Na itt is van egy lényeges dolog- a feltételek amit az OMME közben járására lett ilyen amilyen, mert azért azt tudjuk, voltak itt is vad elgondolások.

  A felvásárlási árakról csak annyit, van Mo.-on felvásárló aki a te mézedet elviszi tőled, X- Ft-ért ,következő alkalommal nem úgy jön vissza, h a te árudat nagyon jól tudta értékesíteni, és hajlandó többet adni érte... Legközelebb csak azt hallod, h az elmúlt időben milyen rossz minőségi romlás van. Pedig a tied tökéletes mindig. Kinek a dolga lenne itt rendet tenni? Na itt kellene koptatni azt a nadrágot.  A Zrt- ről már nem is mondok semmit.

   III  "Felmegyünk pestre"  , Hát azt a portást te már egyszer meg kóstoltad tudatosan, miközben ő nem volt tisztában a te személyeddel, úgy hogy amilyen az agyjonisten olyan a .....

   " És talán nem is lenne szerencsés rátok nézve,"
    " amivel mi egyszerű benneteket eltartó , tagdíjfizető méhészeket"
   
    .Most olvastam a többi hsz-eket és meglepődve tapasztaltam mennyire benfentesnek gondolsz te engemetet. Honnan veszed ,h én bent lennék a székházban, h a te tag díjadból mennyit kapok, kapok-e egyáltalán. Szépen kérlek ezt hagyd abba mert kénytelen leszek,utána érdeklődni az ügyvédemnél, h ezek a célzások fenyegetések, amit te teszel a nyilvánosság előtt, nem-e sérti az én személyiségi jogaimat, már csak azért is mert te csak mint Vivaldi vagy jelen.  Különben meg ha már így össze barátkoztunk mint kollléga, szerintem nem őriztünk együtt libát,úgy hogy szálljál le rólam.

     A véleményemet és az egyesülettel kapcsolatos elképzeléseket elvárásokat megbeszélem olyan emberekkel akik még a szemembe őszinte méhészek. Lehet, h naivitás, de még mindíg többre tartom azt a beszélgető partnert aki őszintén kritizál, és elfogad.

   " Rendben ez vagyok én az egyszerű méhész, a béka segge alatt, és nagyon buta."(Vivaldi)
   
  Vélemény? Kritika?Önvallomás?  Mi ez ? Ezt nem tudta volna senki jobban megfogalmazni. :-[ :-* ;)

  Remélem megfelelő a válasz és kielégítő voltam, ha nem majd személyesen, v a facén találkozunk.


    Albert