Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904487 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #3750 Dátum: 2018. Szeptember 11. 16:17 »
Üdv fórumozók!

Sajnos sok az aktualitása ma is:

https://www.youtube.com/watch?v=UUZvg_GnOqs





Re:Szakma-politika
« Válasz #3751 Dátum: 2018. Szeptember 11. 16:21 »
36:00-tól köhögés után érdekes a videó.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3752 Dátum: 2018. Szeptember 11. 16:47 »
Üdv fórumozók!

Sajnos sok az aktualitása ma is:

https://www.youtube.com/watch?v=UUZvg_GnOqs

"Abbejony", aktuális. Másra nem igen jó.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3753 Dátum: 2018. Szeptember 11. 20:59 »
Azt sem tudom hol kezdjem a választ, mert némelyik szakma, másik meg szakmapolitika.
Egy jó szekszárdi vörös fröccs után megjött az ihletem.
Kivancsi111 a könnyebbik eset, Vivaldinak még néznem kell egy arra alkalmas rendelőt., annyi marhaságot hozott ismét össze.
Ezt javasolja Kivancsi111:
"Én teszek egy javaslatot. Kezd el szervezni az előrehozott új vezetőség megválasztását. Részben a mostanit is neked "köszönhetjük".
Ebben hiba nem lesz, azt megígérem.
Annyit azért kijelenthetek, hogy a tiltakozó levél el nem küldése véleményem szerint is hiba volt, de ez már egy lerágott csont.
Elmondta a NÉBIH vezére, hogy bármilyen levelet küldhetett volna az egyesület, politikai döntés született a neok használatáról.
A jelenlegi kormánypárt meg olyan erős, hogy ezzel szemebe menni MOST MÉG nem szerencsés.
Kivancsi111 ezen megállapításával maximálisan egyet értek, annyi kiegészítéssel, hogy....egyes személyek:
"Tessék most felemelni a hangodat, elismerni a hibát, nem oda illők lettek beválasztva, nem a méhészek érdekeit védik. "
A nem oda illőket meg kell nevezni!
Ez a küldöttek feladata, és olyanokra cserélni akik dolgoznak, és tolják a méhészek szekerét.
A szakmai részére a "Méhészkedés fekvőkaptárban" rovatban válaszolok.
Nagyernyei Attila


*

huber

  • ***
  • 144
Re:Szakma-politika
« Válasz #3754 Dátum: 2018. Szeptember 11. 21:27 »
Attillám!
Egyre nagyobb gáz amit írsz!
Az OMME nem politikai szervezetként definiálta magát.
Nem egyes pártokhoz kéne simulnia, hanem a méhészek érdekeit védeni.
Ha egy szakmai szervezet a tagjai érdekében lép fel, azt a legdurvább diktatúrák kivételével, a politikai pártok nem ellenük való támadásként értékelik. Ilyen esetben megpróbálnak optimális kompromisszumot kidolgozni.
Az OMME talpnyalása ezt nem tette feladattá a regnáló hatalomnak.
Az eredményeket látjuk.
Vajon a méhészeknek van-e olyan gerince, hogy levonják a megfelelő következtetéseket a szakmai szervezet vezetése felé?

Re:Szakma-politika
« Válasz #3755 Dátum: 2018. Szeptember 11. 21:42 »

Egyre nagyobb gáz amit írok?
Miről beszélsz Hubi?
A NÉBIH vezetője Jordán Úr, 350 küldött előtt tette ezt a kijelentést az OMME Küldöttgyűlésén.
Politikai döntés született neo ügyben.
Én csak tájékoztatásként írtam, de ez valóban gáz, hogy ezzel engem hibáztatsz.
Nagyernyei Attila

*

huber

  • ***
  • 144
Re:Szakma-politika
« Válasz #3756 Dátum: 2018. Szeptember 11. 21:53 »
Téged nem hibáztatlak.
Ahhoz te Q-va kicsi pont vagy, hogy érdemben hass ezekre a dolgokra.
Jordan egy csinovnyik. Természetesen azt mondja amit az adott helyzetben elvárnak tőle.
A helyzetet azonban egy MÉHÉSZ ÉRDEKVÉDELNI SZERVEZET módosíthatta volna.
Ilyen jelenleg sajnos nincs.
Helyette van az omme amely a nemzeti és EU-s támogatások baráti zsebekbe játszását tartja fő feladatának.
No erre a hétre ennyit.


Re:Szakma-politika
« Válasz #3757 Dátum: 2018. Szeptember 12. 08:28 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 21:08 írta kivancsi111 »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3758 Dátum: 2018. Szeptember 12. 11:47 »
Azt sem tudom hol kezdjem a választ, mert némelyik szakma, másik meg szakmapolitika.
Egy jó szekszárdi vörös fröccs után megjött az ihletem.
Kivancsi111 a könnyebbik eset, Vivaldinak még néznem kell egy arra alkalmas rendelőt., annyi marhaságot hozott ismét össze.
.........
Nagyernyei Attila

Aranyos Atilla Nagy Király, OMME Kemény Magja, OMME Ostora, Tévelygő Méhészek Nagy Útbaigazítója!

Nem köll Neked rendelőt és elmegyógyászt keresned a jó Vivaldinak, szerintem megpróbálkozhatnál a saját "elmetekerőd" ajánlásával  (akár flotta-szolgáltatás keretében is), ám a Nálad tapasztalható mentális szimptómák alapján az az érzésem, legelébb saját magadnak is kellene már valami nagyobb tudású pszichomókust kerítened, a mostani valami rohadt szar munkát végzett Rajtad!

Azt már csak csendben írom, hogy ez az "alpári személyeskedés" -amit újabban egyre gyakrabban produkálsz gyógyszereid elgurulása nyomán- méltatlan az OMME Kemény Magjához, Omme Ostorához, Tévelygő Méhészek Nagy Útbaigazítójához, Atillához, a Nagy Kerálhoz és úgy általában a szakmaiság fellegvárához, a Fekete-Fehér Klubhoz...!

Szégyellhetnéd magad, ha érvrendszered a másokkal folytatott szakmai viták során kimerül a másik lehülyézésében, lemarházásában, érvek nélküli minősítésében. Nem is reagáltam volna, ha nem éppen Te lennél az, aki ki akarja követelni, kényszeríteni a másik iránti tiszteletet, elfogadást még akkor is, ha nézeteitek eltérőek.

Tényleg rohadt gáz, amit mostanság ismét mind gyakrabban produkálsz. Szégyelld magad, gyakorolj önvizsgálatot és -kritikát, azon kívül javaslom, hogy pihiztesd le saját magad is arra az időre, amely szükséges, hogy mentálisan "restautáld" magad. Szükséged lehet Neked is némi pihenésre, a többfrontos küzdelem szemmel láthatóan erősen leamortizálta amúgy sem túl stabil mentális állapotodat.

Ezen állapot a tényszerű megállapításaid hitelességére is kihatnak. Nem tulajdonítok túl nagy jelentőséget a szakmai tévesztéseidnek, hiszen Te szakma-politikus vagy, nem szakember (bár műszaki rajzolónak aránylag elfogadható is lehetnél, de hát egy műszaki rajz bármilyen szép, mégsem alkotó szakmunka), írtál Te olyat is, hogy mindenki a hasát fogta az ásványvizek nitrit-szennyezettsége és a neonikotinoidok analógiájának "felfedezése" alkalmával, s eme "hasfogás" a röhögésben kulminált, de felhívnám figyelmed, hogy némelyik öreg alkoholista felkapja a fejét, ha nem valós dolgokat olvas Tőled. Ilyen ez is:


Egyre nagyobb gáz amit írok?
Miről beszélsz Hubi?
A NÉBIH vezetője Jordán Úr, 350 küldött előtt tette ezt a kijelentést az OMME Küldöttgyűlésén.
Politikai döntés született neo ügyben.
Én csak tájékoztatásként írtam, de ez valóban gáz, hogy ezzel engem hibáztatsz.
Nagyernyei Attila

Atika, Kerálka!

Mi ez a "Hubi"-ka, Te Pubika?

Mondd már meg, hol a hiba, s akkor azt mondom, hogy az újabban "ihletadóként" vedelt " jó szekszárdi vörös fröccs után megjött" (szó)folyásod szempontjából nem volt hiba példát venned rólam, s a pohár után nyúlni, ha már nem látsz más kiutat.

Azt viszont még mindig szívrepesve várjuk néhányan, hogy mit kezdesz azzal a ténnyel, hogy Csányi ErősenkellaBrossszekerétTónyi barátod -ha nem is vidáman dalolva- csak bevallotta, hogy butusokat beszélt a Kocsmár-jegyzőkönyv (s a NÉBIH jegyzőkönyv) kapcsán, azt viszont most már mi is megbeszélhetnénk, hogy Te miként kívánsz bocsánatot kérni az akkori kijelentéseidért. Kérném, hogy a bocsánatkérést erősen nagyitott és páviánpicsa-színű betűkkel írd majd meg, valamint kérném, hogy a bocsánatkérésed terjedjen ki a tények beismerésén túl az alkoholfogyasztási szokásaim elemzésének helytelen voltára is, nem lévén releváns kapcsolat az alkoholizmusom és a te pszichiátriai problémáid között.

Várom hát a bocsánatkérést és az eheti kvíz-kérdés megfejtését is!

Tudod, Atika, első az etika...!

P.s.: Kérésre küldöm a szó (etika) jelentését, és a kvíz megfejtését is. Ha a kvízt sem ismernéd, szólj, azt is lefordítom...

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3759 Dátum: 2018. Szeptember 12. 13:08 »

A jelenlegi kormánypárt meg olyan erős, hogy ezzel szemebe menni MOST MÉG nem szerencsés.

Nagyernyei Attila

Akkor várjuk meg míg legyengül, ne csináljunk semmit. "Üljünk le oszt ríjjunk". Mint a Litkei MSZMP tagok, mikor nem tudtak mit kitalálni Lenin elvtárs halálának 50. évfordulójára. Mert Lenin szobor már volt, meg utca is volt elnevezve róla, és semmi más ötletük nem volt, hogy hogyan emlékezzenek meg róla.
 Tehát legjobb ha össze jövünk, leülünk egy székbe és tagsági szinten siratunk egy két órát. Mást nem tudunk csinálni, mondod te.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3760 Dátum: 2018. Szeptember 14. 06:51 »
Ismét itt a lehetőség, hogy beleszóljatok abba, hogy mit szeretnétek, milyen legyen a jövő OMME-je.
http://www.omme.hu/?p=11250
A 12.000 tagból 3 javaslat érkezett eddig.
Akár büszke is lehetnék magamra, mert ebből az egyik az enyém.
Kíváncsi lettem volna Vivaldiéra, Demeterére (Tomipapa), na meg az összes elnökségi tagéra.
Úgy látom nem csak a méhészeti rendezvények, kirándulások iránt van passzivitás.
Azért ebben is van jó.
Sokkal nagyobb súlyban szerepel a javaslatom, és ennek örülnöm kéne.
(Web kamera az elnökségi ülésekre stb.)
Nagyernyei Attila



*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Szakma-politika
« Válasz #3761 Dátum: 2018. Szeptember 14. 12:03 »
Szomorú az egész!

De a legszomorúbbak ezek a sorozatos látszat intézkedések.
Hát persze, hogy különböző módon, nem a megfelelő időben, nem megfelelő tájékoztatással létrehozott e-mail fiókokra nem érkeznek javaslatok.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3762 Dátum: 2018. Szeptember 14. 17:45 »
Most írom le 66-odszor. Az én javaslatom, hogy az omme tartsa be az érvényes magyarországi egyesületi törvényt. Semmi más nem kell.
 Hiába szólítgatsz meg minden hónapban, régen is ezt mondtam és most is ezt mondom, akárhányszor is akarod úgy beállítani a dolgot, hogy csak azért csaljátok el az egyesületi törvényt, mert mi hülyék vagyunk, és nem adunk rendes javaslatot.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3763 Dátum: 2018. Szeptember 14. 21:59 »
Az OMME létrehozhat 100 e-mail címet is, akkor se lesz ennek értelme. Adtak megint a ***nak egy pofont.
Mert hát mi történik az erre az e-mail címre, vagy bármelyik OMME-s "ötletelős" e-mail címre küldött levéllel? Ki tudja? Mancika iktatja a titkárságról? Az elnök elé kerül? Az elnökség látja majd? Egyeztetnek róla az elnökségin? A tagság elé terjesztik? Ki dönt róla, hogy melyik javaslatok kerülnek megvitatásra akár széles, akár szűk körben? Mindegyikről szavaznak a küldöttek? Van-e értelme ennek így? Biztos, hogy az alapszabály rossz, és nem az egyesület vezetése hitvány? :-X

Ami viszont biztos, hogy a jó elnökünk nem állhat oda a fényestekintetű miniszterúr elé azzal, hogy hát van itt összefogás, amit kérni tetszett. Egyként dobban a méhész szív, itt a bizonyíték: jött 3 javaslat is a "tagságtól".

Az OMME egy üres héj, aminek két funkciója van: eltartani a vezetőséget, és pályázatot kezelni, és ezt érzi a tagság is.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3764 Dátum: 2018. Szeptember 16. 16:36 »
Azt sem tudom hol kezdjem a választ, mert némelyik szakma, másik meg szakmapolitika.
Egy jó szekszárdi vörös fröccs után megjött az ihletem.
Kivancsi111 a könnyebbik eset, Vivaldinak még néznem kell egy arra alkalmas rendelőt., annyi marhaságot hozott ismét össze.
Ezt javasolja Kivancsi111:
"Én teszek egy javaslatot. Kezd el szervezni az előrehozott új vezetőség megválasztását. Részben a mostanit is neked "köszönhetjük".
Ebben hiba nem lesz, azt megígérem.
Annyit azért kijelenthetek, hogy a tiltakozó levél el nem küldése véleményem szerint is hiba volt, de ez már egy lerágott csont.
Elmondta a NÉBIH vezére, hogy bármilyen levelet küldhetett volna az egyesület, politikai döntés született a neok használatáról.
A jelenlegi kormánypárt meg olyan erős, hogy ezzel szemebe menni MOST MÉG nem szerencsés.
Kivancsi111 ezen megállapításával maximálisan egyet értek, annyi kiegészítéssel, hogy....egyes személyek:
"Tessék most felemelni a hangodat, elismerni a hibát, nem oda illők lettek beválasztva, nem a méhészek érdekeit védik. "
A nem oda illőket meg kell nevezni!
Ez a küldöttek feladata, és olyanokra cserélni akik dolgoznak, és tolják a méhészek szekerét.
A szakmai részére a "Méhészkedés fekvőkaptárban" rovatban válaszolok.
Nagyernyei Attila


 Attila elmagyarázom, mert már nincs remény rá, hogy rájöttök magatoktól.
 Nektek nagyon egyszerű dolgotok lett volna, semmi mást nem kellett volna csinálnotok, mint legalább úgy, vagy valamivel jobban dolgozni mint Mészáros.
 És akkor minden kritikusnak kuss van, velem együtt.
 Azt is aláírom, Mészárosnak akkor kevesebb volt a gondja, főleg azért mert nem volt lekötelezve senkinek, kivétel a méhészek.
Azt is aláírom, jöttek a bajok csőstül. Mert ugye nem, hogy a helyzet semmit nem javult, de még jött is hozzá nem kevés baj is. Destruktoros mérgezés, neo nikotin, mézár stb. Ez pontosan elég, hogy ellenetek fordítsa a tagság túlontúli többségét.
 Mindenestre az erre adott válaszotok meglepő. A bajokról nem beszéltek, illetve úgy csináltok mindtha kikerülhetetlenek lennének, és semmi közötök hozzájuk.
 Semmire sincs érdemi válaszotok, illegalitásba vonultatok, és falat húztatok magatok köré. Innen a fal mögül kiabálgattok ki néha, Körmendy úr és te.
 A helyzeten már változtatni nem tudtok, mert lassan elszalad az időtök. És csak imádkozhattok, hogy a tagságban fennmaradjon a közöny, mert ha ez eltűnik, a holdig zavarják azokat a küldötteket, akik még egyszer Brossra rászavaznak.