Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1905283 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #3735 Dátum: 2018. Augusztus 09. 19:34 »
Ezt írja Geddekas:
"Beszéltem Brossal. "
Majd így folytatja:
"Felajánlottam, hogy szívesen segítek a mintavételben és az adatok értékelésében."
Ez egy nagyon nemes gesztus részedről, csak kell némi gusztus hozzá.
Én már azon is csodálkozom, hogy felvette a telefont.
Miért?
Hát amiket mostanság írogattál az OMME elnökéről......azért ez Bross erkölcsi nívóját mutatja, hogy nem küldött el a francba.
Korruptnak, alkalmatlannak, megalkuvónak, talpnyalónak meg mit tudom én minek nevezted, majd a segítségedet ajánlod fel?
Szerintem valami összekeveredett benned.
A megoldás rém egyszerű miért változtál meg.
Egy mérhetetlen sértődöttség, átcsapott egy kontroll nélküli dührohamba, majd ezt próbálod puhítani.
Amikor fiam bringázott mindig mondtam neki, hogy egyenletes tempó.
Egyébként többen felhívták a figyelmemet, hogy a személyeskedések miatt nagyon rossz irányba megy a Fekete-Fehér Méhészklub.
Geddekast 2 hétre kitiltottam a megalapozatlan állítása miatt.
(Pancsolnak a kereskedők, meg gyantaszűrnek.)
Kértem, hogy tárjon elénk konkrét bizonyítékokat, mert ezzel árt az ágazatnak.
Nem tette meg, így 2 hétre szabira küldtem, de ott folytatta ahol abbahagyta.
Most nyomatékosan felhívom a figyelmed Geddekas, hogy csak olyan dolgokat közölj tényként, amit bizonyítani is tudsz.
Ellenkező esetben fájó szívvel meg kell válnunk tőled, mert ha csak lódítasz, az árt a Fekete-Fehér Méhészklub színvonalának.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3736 Dátum: 2018. Augusztus 09. 20:26 »
Attila!

Úgy tudom, hogy az OMME nem Bross Péter magántulajdonú cége, hanem a méhészek érdekképviseleti egyesülete. Vagy tévedek?

Én az OMME-nak, és a méhészeknek ajánlottam fel a tudásomat, segítségemet és nem Bross Péter magáncégének. Bross Péternek pedig kutya kötelessége saját sérelmét és az OMME érdekét megkülönböztetni.

Dühös vagyok-e Bross Péterre? Csak annyira vagyok dühös, mint minden méhész aki látja és tudja, hogy mit nem csinált Bross Péter az újraválasztása óta olyasmiben, amiben cselekednie lehetett és kellett volna. Pontosan tudjuk, hogy kik a politikai felelősök az idei méhmérgezési hullámban Zsigó Róbert és Jordán László mellett. Ők egy gyékényen árulták el a méhészek érdekeit egy tál lencséért és áldozták fel a neonikotinoidok oltárán.

Attila, tudom, hogy te is figyelmeztetted Bross Pétert a készülő veszélyre, de te mindíg fel fogod őt menteni a felelősség alól, mert lelkileg erősen kötődsz hozzá, mintha testvéred lenne. Elhiszem és meg is értem. De én senkit soha nem fogok felmenteni. Ha a saját anyám tette volna, azt se menteném fel. Én másképp vagyok összerakva. Megtehetem. Miért? Mert előre szóltam én is Bross Péternek, Darvas Béla is szólt, Etyien B. is, Biró Sanyi is, Tóth Péter szaktanácsadó is, dr. Hegedűs Dénes is stb. Soroljam, hogy hányan szóltak Bross Péternek, olyan emberek, akik szakemberek és hiteles információk alapján figyelmeztették Bross Pétert, hogy jégre viszi a magyar méhészetet, ha nem lép fel időben, tehát 2017-ben!

Az erkölcsi felelős nem Syngenta és Bayer, akik csak azt tették ami a dolguk, eladták a mérgezett magokat, hanem azok, akik megengedték ezeket az emberi egészségre is káros mérgeket alkalmazni és az érdekképviselet vezetői, amiért nem léptek, nem kiáltottak, nem sikítottak, nem tüntetettek, nem gyűjtöttek előtte hadsereget, nem indítottak hadjáratot. Ez lett volna a dolga Brossnak. Mindíg jobb és dicsőbb egy csatában elbukni, mint zsírba ágyazva új székházban heverve megfulladni. Merthogy ez a sors vár az OMME-ra, ha Bross Péter nem jön rá, hogy mi a feladata az OMME-nak.

Attila! Kizárhatsz innen a fórumról, megteheted, de ezzel nem fogod életre kelteni azt a 2 millió kg méhet, aminek a pusztulása megelőzhető lett volna. De legalább meg kellett volna próbálni a megelőzést. Bross Péternek kötelessége lett volna 2017 nyarán temelléd odaállni amikor a Greenpeace sajtótájékoztatóján ott voltál. 2017 szeptember 9-én mellettem kellett volna tüntetni a szaktanácsadói karral és megyei elnökökkel együtt. Lehetett volna sajtózni. Biztos nem velem készítettek volna interjút, hanem vele. Mit tett ehelyett? Te is tudod, nem kell részleteznem.

Attila! Te is tudod, hogy milyen pontos ismereteim vannak a méhekről és a neonikotinoidokról. Igen, valóban sokat tudok segíteni a méhészeknek, hogy az okok kiderüljenek. Csak Bross Péteren múlik, hogy ebben a munkában részt vegyek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3737 Dátum: 2018. Augusztus 09. 20:37 »
Látod Geddekas, tudod te is választ, hogy kiket terhel a felelősség.
Ezért kéne ezt a nyomulást abbahagynod.
A jelenlegi kormánynak, és politikának nekiugrani (egyelőre) nem lehet.
Aki ezzel próbálkozik pórul jár.
Emiatt nagyon nehéz egy civil szervezetet úgy vezetni, hogy védd a méhészek érdekét, de ne haragítsd magadra a politikát.
Erről többször írtunk, hogy széllel szembe nem érdemes...
Annyi talán a pozitívuma a neos dolognak, hogy tisztában vannak vele a döntéshozók, hogy nagyon paprikás a helyzet, és ez már kezd nekik is kényelmetlenné válni.
Én nagyon bízom a jelenlegi agrárminiszterben, mivel ő is méhész, és elég határozottnak tűnik.
Felmentened senkit nem kell azt egyedül a teremtő teheti, de legalább ne azokkal hadakozz akiken nem múlnak az ekkora horderejű döntések.
Nagyernyei Attila


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3738 Dátum: 2018. Augusztus 09. 20:52 »
Látod Geddekas, tudod te is választ, hogy kiket terhel a felelősség.
Ezért kéne ezt a nyomulást abbahagynod. A jelenlegi kormánynak, és politikának nekiugrani (egyelőre) nem lehet.
Már bocsánat, de egy súlyosan hibás intézkedés történt. Ez ellen kötelessége lett volna az OMME-nak, mint érdekképviseleti szervezetnek fellépni. Úgy, ahogy a francia méhészek felléptek. Ez nem jelent semmiféle nekiugrást a Kormánynak, hiszen te is tudod, hogy mi az EU álláspontja. Te is tudod, hogy tavaly komoly formában lépni kellett volna.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Szakma-politika
« Válasz #3739 Dátum: 2018. Augusztus 10. 07:00 »

Attila! Te is tudod, hogy milyen pontos ismereteim vannak a méhekről és a neonikotinoidokról. Igen, valóban sokat tudok segíteni a méhészeknek, hogy az okok kiderüljenek. Csak Bross Péteren múlik, hogy ebben a munkában részt vegyek.

Kicsit szerényebben és alázatosabban ha lehet.
Sokan akik régről ismerjük tevékenységedet ismerjük tudásodat a méhekről....

Brossnak igaza van abban,hogy nem kér a munkádból.
Nézz (nézzetek) vissza az elmúlt úgy 10 évben abba a méhész szerveződésbe ahová betetted a
lábadat rögtön kitört a békétlenség,a pereskedés,és az anarchia.

Legalább béke legyen.
A vizsgálat meg már most maga a katasztrófa azzal,hogy csak jövőre(?!) lesz eredmény.
Addigra mindenki belenyugszik a károkba,beletörődik a megváltozhatatlanba.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3740 Dátum: 2018. Augusztus 10. 08:57 »
Kedves Bükk!

A halott csendben van, a halott érdekképviselet is. Ha egy érdekképviselet eredményt akar,  nem lehet csendben, cselekednie kell. Egyébként meg az OMME csendben is akar maradni és a felelősség szétkenésében kiváló partnere bárkinek.

Miért nem sikolt, tiltakozik az OMME amiért csak jövőre lesz eredmény? Vajon miért? Mi a dolga az érdekképviseletnek, ha nem a tiltakozás? Ne hazudja senki, hogy erre nem lehet pézt, labort teremteni! Arra van pénze a miniszternek, amire akar.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Szakma-politika
« Válasz #3741 Dátum: 2018. Augusztus 10. 09:10 »
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 17:47 írta oszkár »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3742 Dátum: 2018. Augusztus 10. 09:20 »
Az erkölcsi felelős nem Syngenta és Bayer[/b], akik csak azt tették ami a dolguk, eladták a mérgezett magokat, hanem azok, akik megengedték ezeket az emberi egészségre is káros mérgeket alkalmazni

Tisztábban látnánk, ha az agrárminisztérium elmagyarázná a méhészeknek, hogy melyik döntésük volt helyes, az amikor engedélyezték a neonikotinoidos csávázószerek használatát a mezőgazdaságban vagy az, amikor nem sokkal később betiltották.Ha netán mindkét döntésük helyes volt, azt is megértené a méhész, ha érthetően mondanák.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Szakma-politika
« Válasz #3743 Dátum: 2018. Augusztus 10. 09:28 »
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 17:47 írta oszkár »

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Szakma-politika
« Válasz #3744 Dátum: 2018. Augusztus 10. 09:50 »
Idézet
Annyi talán a pozitívuma a neos dolognak, hogy tisztában vannak vele a döntéshozók, hogy nagyon paprikás a helyzet, és ez már kezd nekik is kényelmetlenné válni.
Kár hogy ez is csak egy kósza gondolat, és ebből a "paprikás helyzet"-ből sehol sem látni semmit.
Kényelmetlen lenne nekik? Nem vettem észre. A méhészek sincsenek paprikás helyzetben, mert az nem így néz ki. Az nem merül ki abban, hogy leírjuk ide a bajainkat...

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Szakma-politika
« Válasz #3745 Dátum: 2018. Augusztus 10. 14:25 »
A méhészek sincsenek paprikás helyzetben, mert az nem így néz ki.
Ezzel teljesen egyetértek. Ezzel kapcsolatban sokszor eszembe jut az a kép, amikor emberek hosszú sora, csendben, türelmesen, zokszó nélkül menetel a marhavagonok felé.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 11. 06:34 írta neo »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3746 Dátum: 2018. Augusztus 10. 18:29 »
Már bocsánat,ezt meglehetne magyarázni?  Tudom mindent meglehet magyarázni,de az csak" magyarázkodás" marad.

A hóember nem is olvad,csak izzad. :)

Nem magyarázatra, magyarázkodásra gondolok, hanem kiállásra. Az agrárminisztérium bizonyára le tudja vezetni, hogy amikor engedélyezte azt miért tette, majd röviddel azután, amikor tiltotta, azt miért tette. Nyilván mindkettőnek megvan az oka, s ezt jó lenne elmondani a méhészeknek, mert különben csak megy a találgatás és ez senkinek sem jó. Neki is fontos kell, hogy legyen,  hogy mindenki tisztán lásson, és megértse a  döntéseik okát.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 10. 18:35 írta Malya Péter »

Re:Szakma-politika
« Válasz #3747 Dátum: 2018. Szeptember 11. 08:22 »
Látszik vége a szezonnak a Balcsin.
Kivancsi111 is felébredt.
Senki nem írat le velem semmit, ezek szigorúan a magánvéleményeim, amit vagy másoknál tapasztalok, vagy hiteles méhészektől hallok.
Az érezhető, hogy Brosstól szenvedtek néhányan, de ez szakmapolitika.
El kell jönni küldöttgyűlésre, vagy amit a "ződön" Tomipapa feszeget, lázadjatok, gyűjtsetek aláírást.
Biztosan akkor nem lesz neo probléma, meg minden egyszerre megoldódik.
Látok én is komoly problémákat, de ez egy csapatmunka, melyben nem egyedül az elnök a fogó.
Most úgy működik az OMME, hogy az elnökség számon kéri az elnököt, hogy mit csinált.
Ez egy tévút.
Az elnöknek irányító szerepet kell adni, és ő kérje számon az elnökségi tagokat, hogy mit csináltak, azonkívül, hogy b@szogatják az elnököt.
Valamerre ez a dolog el fog dőlni, mert így nem maradhat.
Az alapszabályt mindenképpen módosítani szükséges, mert korszerűtlen, megakasztja az érdemi munkát.
Arra nagyon kivancsi lennék milyen javaslatot tettél?
Vagy csak a duma?
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #3748 Dátum: 2018. Szeptember 11. 10:56 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 21:08 írta kivancsi111 »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3749 Dátum: 2018. Szeptember 11. 11:52 »
Látszik vége a szezonnak a Balcsin.
Kivancsi111 is felébredt.
Senki nem írat le velem semmit, ezek szigorúan a magánvéleményeim, amit vagy másoknál tapasztalok, vagy hiteles méhészektől hallok.
Az érezhető, hogy Brosstól szenvedtek néhányan, de ez szakmapolitika.
El kell jönni küldöttgyűlésre, vagy amit a "ződön" Tomipapa feszeget, lázadjatok, gyűjtsetek aláírást.
Biztosan akkor nem lesz neo probléma, meg minden egyszerre megoldódik.
Látok én is komoly problémákat, de ez egy csapatmunka, melyben nem egyedül az elnök a fogó.
Most úgy működik az OMME, hogy az elnökség számon kéri az elnököt, hogy mit csinált.
Ez egy tévút.
Az elnöknek irányító szerepet kell adni, és ő kérje számon az elnökségi tagokat, hogy mit csináltak, azonkívül, hogy b@szogatják az elnököt.
Valamerre ez a dolog el fog dőlni, mert így nem maradhat.
Az alapszabályt mindenképpen módosítani szükséges, mert korszerűtlen, megakasztja az érdemi munkát.
Arra nagyon kivancsi lennék milyen javaslatot tettél?
Vagy csak a duma?
Nagyernyei Attila
Már ne haragudjál, de megint a bizonyítványt állítod magadról.
 Egy olyan rendszerben, ahol a tagság és a vezetőség nem tudja semmi képpen eltávolítani egy elnököt, úgy be van betonozva, és még ez sem elég, hanem úgy kell "szerinted" módosítani az alapszabályt, hogy ezt még fokozzuk, hát ez már végképpen nem érthető.
 Kíváncsi lennék , hová lehet még fokozni, az "elnöki" hatalom gyakorlás védelmét. Mit szeretnél? Vitrinbe tegyük Brosst, vagy trezorba zárjuk, vagy érinthetetlennek nyilvánítsuk, vagy több testőr kell köré, esetleg páncélautó. Vagy valami fellegvárban kell elhelyezni, hogy nem , hogy bírálni, de még hozzá szólni se lehessen, vagy mit?
 Kedves Attila elmondom neked, mert úgy látom nem érted.
 Bross nincs életveszélyben. Senki sem fenyegeti még az egzisztenciáját sem. Csupán néhányan kérdést szeretnének intézni hozzá, ami bár lehet kényelmetlen is.
 Mert helyzet van, bezony. Neos. Ilyen a világ. Ha nincs baj, majd lesz. És ha kicsit kényelmetlen is, de válaszolni kéne rá.
 És én javasolnám Brossnak, ha már szóba állna velem, válasszon másik szóvivőt, mert a mostani csapnivaló, nagyon könnyen utolérhető logikai bukfencekkel.

És és még valamit utó iratként. Ha az elnöknek még ettől is nagyobb hatalma lesz, és nem nyertek 2020-ban, mert ugye már elment több mint a fele a ciklusnak, akkor mi lesz veletek? Ha a következő elnök ismerve a ténykedésedet, száműz valahová Bivalyboconádra?
 Erre is kéne gondolni, ha előre látó lennél. De, nem vagy az.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 11. 11:57 írta Vivaldi »