Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904759 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3435 Dátum: 2017. Augusztus 08. 10:31 »
Csuja, tudod, én egy egyszerű, szókimondó palóc gyerek vagyok. De , nem hülye. Így, mindjárt látom, ki az aki mismákolni kezd. Mind most te. Ne etessél már engem Csuja.
 Vannak ott olyanok akiket megfolytanál egy kanál vízbe, mindenki tudja. Te azt hiszed, át tudod vágni az egész társaságot.

De, mondok mást. Egy analóg példát, például a környezetvédelem.
 A környezetvédelem mint tudjuk, párt semleges. Sőt, a globális gazdaság mint olyan, a legnagyobb ellensége a környezetnek. És kik a globalisták? A liberális baloldali pártok. Ám még is, ha környezetvédelemről van szó, ők ezt rögtön kisajátítják maguknak, így tisztességes igazi környezetvédő a közelükbe se megy, semmilyen környezetvédőnek mondott szervezetnek.
De, leírom más hogy is mert tudom, te sem az iróniát, sem a humort, se hasonlatokat nem érted meg.
Itt az omme-ban, a te hinta lovad a környezetvédelem. Kisajátítottad magadnak. És mivel veled a tagság, túlontúl túlnyomó többsége nem hogy nem akar, de nem is mer, /félve attól, hogy ha neked ellentmod, vagy csak valami fintor, vagy neked nem tetsző arckifejezés miatt bepereled/  közelebbi kapcsolatba kerülni, így a témát inkább mindenki meszire kerüli.
Így aztán maradsz magányos környezetvédő, pedig talán jobban értek a dologhoz, lévén, hogy az egyik végzettségem, környezeti asszisztens.
 De, inkább hagylak kibontakozni téged. Ami úgy látszik csak nem akar sikerülni, figyelembe véve az elért eredményeket.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 08. 10:43 írta Vivaldi »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3436 Dátum: 2017. Augusztus 08. 10:47 »
Vivaldi!

Te mismákolsz azonnal, ahogy egy témában beégsz. Ezért írtam le veled kapcsolatban az egyszeri ember történetet. Nem nézel szembe a valósággal, hanem azokra hallgatsz, akik a füledbe duruzsolják a legfrissebb információkat. Most nem Tomipapa kapja a legfrissebb hitelrontó ötleteket, hanem te, mert te vállalod a szerepet. Tomipapa beégett és feladta.

A környezetvédelem a szakterületed? Azt hittem, hogy a méhészet. Ha meg tényleg a környezetvédelem, akkor nagyon sokat tudhatsz a növényvédelem okozta környezetszennyezésről is.

Környezetszennyezés-e, ha olyan növényvédőszert vagy szerkombinációt használ a gazda, ami nemcsak arra az élőlényre hat károsan, amelyiknek az elpusztítására szól a használati utasítás?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3437 Dátum: 2017. Augusztus 08. 13:55 »
Nézz csak utána, hogy melyik az én számom a flottából, amit szerveztek, vagy szerveznek, és most már ingyen súgnak nekem. Azt is elmondom neked, hogy ingyen kaptam egy számot, amin súgnak. Ja , és egy telefont is.
 Ha kideríted nyertél egy hangszórót. /talán így jobban alszol/

Tomipapa téma. Tomipapa azért adta fel, mert még neki sincs olyan türelme mint nekem. Látod, én még szóba állok veled, és ezért meg nekem járna hangszóró.

Nem mondanám, ha nem így lenne. Környezeti asszisztensi végzettségem van. Viszont ilyen ez az ország, de inkább a világ, soha sehová nem kellettem. Méhész végzettségem az nincs. Csak kb. 50 évem benne.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3438 Dátum: 2017. Augusztus 09. 11:16 »
Vivaldi! Te nem szóba állsz, hanem provokálsz és lejáratsz embereket. Nem ügyek mellé állsz, hanem tobzódsz az emberi rosszindulatban. 
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3439 Dátum: 2017. Augusztus 09. 11:44 »
Ez a lejáratás olyan, mintha búzát vetnék a Deák téren. A mag a betonra hull és visza pattan.
Téged sem, és mást sem tudok jobban lejáratni, mint ahogy lejáratja saját magát.
 Egy dolog van. Ti ott jól el vagytok egy mással, mindenkinek van kis vaj a füle mögött, kinek több, kinek kevesebb. Most már annak az idejét éljük, hogy betyár becsület sincs bennetek, és egymást baszogatjátok.
 Én meg, véletlenül össze szedtem életem , folyamán egy kis ember ismeretet, meg egy kicsit tudok fogalmazni, ezért leírom.
 Meg nem akarok semmi lenni, nem akarok pénzt az Omméból, /tudom te sem akarsz/ nem kérek tőlük pénzt. /tudom te sem kérsz/. Nem helyezem egzisztenciális vágyaim közepébe az omme-t./Tudom te sem/ Minden bűnöm, hogy felveszem a gyógyszer cukor támogatást, amihez, igazságszerint az omme-*nak semmi köze.
Másrészt én úgy harcolok az omme hosszú távú létéért, hogy semmi hasznom belőle./Tudom te sem./

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3440 Dátum: 2017. Augusztus 09. 12:49 »
Nem érzékeled, hogy a szavaidnak mi a súlya. Mocskolódó, megalázó emberi méltóságot sértő állításokat teszel rendszeresen. A mag visszapattan a betonról, de a takony nem.

Betyárbecsület dolgát meg se vizsgálod azok esetében, akik az OMME tagjai közül pl. a neonikotinoidok használatát védték és a veszélyességét elbagatellizálták.

Az uniós támogatást vagyis a pénzt NEM az OMME adja, hanem az Államkincstár. Az OMME csak azt az állami feladatot vállalja át, hogy megvizsgálja és igazolja, valóban méhész vagy, tehát megfelelsz a jogszabályban előírt feltételnek.

Felvetetted az egzisztenciális szempontokat. Erre az alábbi a válaszom.
Az érdekkéviseleti feladatok ellátása ekkora szervezetnél mint az OMME nem is napi 8 órás, hanem napi 24 órás feladat, tehát egyáltalán nem tartom helytelennek, hogy az itt végzett munkáért munkabér jár. Egyed Árpádra mondhatjuk, hogy Ő az egzisztenciális érdekét előbbre helyezte az érdekképviseleti munkánál, de én még Mészilaci esetére se mondanám, hogy nem kellett volna fizetést kapnia. Az más kérdés, hogy nagyon rosszul csinálta, ahogy sok szempontból helytelenítem azt amit Bross tett megválasztása óta. De ettől még a fizetést nem sajnálom tőle se.
Viszont Tóth Péter és még néhány elnökségi tag szerintem messze nem érdemli meg azt az anyagi megbecsülést, amit eddig kapott.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Szakma-politika
« Válasz #3441 Dátum: 2017. Augusztus 09. 13:40 »
P
 
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 15:36 írta oszkár »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3442 Dátum: 2017. Augusztus 09. 15:53 »
Van földed kapsz,nincs nem kapsz. Van marhád kapsz, nincs, nem kapsz, és sorolhatnám. Sehol nem kell tagnak lenni a méhészeken kívül.
 Ez persze jó dolog, ha egy alomba terel minden méhészt egy képviselettel, ennyi emberrel a háta mögött fel lehet lépni. Már, ha egyáltalán felakarna lépni. De , nem akar. Jól akar élni belőle mindenki, ennyire futja.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3443 Dátum: 2017. Augusztus 09. 16:05 »
Nem érzékeled, hogy a szavaidnak mi a súlya. Mocskolódó, megalázó emberi méltóságot sértő állításokat teszel rendszeresen. A mag visszapattan a betonról, de a takony nem.

Betyárbecsület dolgát meg se vizsgálod azok esetében, akik az OMME tagjai közül pl. a neonikotinoidok használatát védték és a veszélyességét elbagatellizálták.

Az uniós támogatást vagyis a pénzt NEM az OMME adja, hanem az Államkincstár. Az OMME csak azt az állami feladatot vállalja át, hogy megvizsgálja és igazolja, valóban méhész vagy, tehát megfelelsz a jogszabályban előírt feltételnek.

Felvetetted az egzisztenciális szempontokat. Erre az alábbi a válaszom.
Az érdekkéviseleti feladatok ellátása ekkora szervezetnél mint az OMME nem is napi 8 órás, hanem napi 24 órás feladat, tehát egyáltalán nem tartom helytelennek, hogy az itt végzett munkáért munkabér jár. Egyed Árpádra mondhatjuk, hogy Ő az egzisztenciális érdekét előbbre helyezte az érdekképviseleti munkánál, de én még Mészilaci esetére se mondanám, hogy nem kellett volna fizetést kapnia. Az más kérdés, hogy nagyon rosszul csinálta, ahogy sok szempontból helytelenítem azt amit Bross tett megválasztása óta. De ettől még a fizetést nem sajnálom tőle se.
Viszont Tóth Péter és még néhány elnökségi tag szerintem messze nem érdemli meg azt az anyagi megbecsülést, amit eddig kapott.

 Csuja, nem viccelem el a dolgot, de én úgy látom, neked komoly segítségre lenne szükséged.
 Remélhetőleg, ez csak kezdet és vissza lehet fordítani, de úgy látom, bizonyos személyek, /ilyen szegény Tóth Péter is/ különös tüneteket, /a pszichológusok ezt úgy nevezik, becsípődés/ okoznak nálad. Azonkívül, hogy már kezdelek nem érteni, mivel néha egyáltalán nem logikus amit írogatsz. Hol ide kapsz, hol meg oda.
Egyszerűen nem tudsz túllépni rajtuk, és ez már kóros. Ugyan úgy mint a látens skizofrénia. Én elhiszem, hogy megviselt idegileg a kizárás, de próbálj túlépni rajta, és ez lehetetlen, ha az agyad, mint a malom, csak az omme körül jár.
 Nézd, eggyet tudnék javasolni, nagyon sürgősen próbálj meg mással elkezdeni foglakozni, mondjuk kirándulgass valahová, vagy menj el templomba, nézz filmeket, esetleg menj el a Tomi papához kertészkedni, de valami mást csinálj, és jöjj le az omméról, az emberekről és viselt dolgaikról.
 Mert ha ezt az utat folytatod, ennek nem lesz jó vége. És, ne mond, hogy nem szóltam.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3444 Dátum: 2017. Augusztus 09. 17:18 »
A kizárás teljes mértékben érvénytelen. Csak idő kérdése, hogy ez beigazolódjon és a határozat törlésre kerüljön. Tehát ez nem visel meg.

Engem sokkal jobban megvisel, hogy ha olyan ember, akire az OMME rábízza a méhek és a méhészek védelmét, képtelen beismerni, hogy óriási hibát követett el, félrevezette a magyar méhésztársadalmat és nem mond le választott pozíciójáról.

Te is a félrevezetett emberek közé tartozol.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #3445 Dátum: 2017. Augusztus 10. 10:30 »
Vegyük azt ami van. vagy is ezt a rendszert, ami most az omme szervezeti felépítését szabályozza.
 Ez olyan amilyen. Szerintem nem jó, de ez van.
  De, mindenkit aki valamilyen választott, tisztséget tölt be, azt e szerint a szervezeti felépítés szerint választották oda, ahol most van.
Ezért senkinek, de senkinek, aki bármi, bárhol van most az ommé-ban, nincsen nagyobb, sem kevesebb joga ott lenni ahol most van. Ebből a szempontból mindenki egyelő.

 Más dolog azonban, az a kérdés, hogy akiket nem választottak oda, azok talán másik felépítés szerint ott lennnének. De ez csak akadémikus kérdés, és feltevésen alapul.

A lényeg a lényeg. Senkit sem lehet felszólítani, hogy mondjon le, ez csak a te véleményed, és ennyit is ér.
Ismerve az ész járásodat már válaszolok is. Igen, az én véleményem is csak egy vélemény, és annyit is ér.
Ezért nem értem miért van tőlem megijedve mindenki.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3446 Dátum: 2017. Augusztus 13. 13:38 »
Tehát kimondhatjuk, hogy  Csuja Laci továbbra is OMME tag!!!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3447 Dátum: 2017. Augusztus 13. 16:50 »
Ez egy nagyon jó hír! Ezzel egyetértek. Szólj Brossnak, hogy hirdesse ki.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #3448 Dátum: 2017. Augusztus 19. 12:26 »
Idézet
2016.11.13. Lurdy Ház
"A küldöttgyűlés 305 igen szavazattal egyhangúlag elfogadta, hogy gyantaszűrt mézet ne lehessen árulni mézként az Európai Unióban."

Igaza van fényeslitkei Tóth Zolinak is és Nagyernyei Attillának is a vitában. De valóságban az OMME elnöke és Elnöksége egyaránt hunyó abban, hogy ennek a határozatnak a végrehajtására egyetlen lépés se történt. Attila fölösleges Tóth Zolira mutogatnod, hogy mit miért nem kezdeményezett. Es Tóth Zoli, neked meg be kell látnod, hogy az OMME nem akar érdekképviseleti feladatot ellátni.

Mi lett volna a dolga az elnöknek, ha az OMME érdekképviseleti szervezet lenne?
A határozat végrehajtásához szükséges feladatokat megfogalmazni és az Elnökség elé terjeszteni.
Mi lett volna a dolga az elnökségnek, ha érdekképvisleti szerv elnökségének tartaná magát?
A végrehajtáshoz szükséges feladatokat megvitatni, döntést hozni a végrehajtás hogyanjáról.

Következő lépésben pedig beszámolási kötelezettsége van az elnöknek és elnökségnek a Küldöttgyűlés felé, hogy mit is tett és milyen eredményt ért el.

Nyugodtan mondhatjuk és emiatt senki se sértődhet meg, mert ez az igazság, hogy SEMMI NEM TÖRTÉNT. Vagyis ebben az ügyben a nagy-nagy semmiről tud az elnök és az elnökség beszámolni a Küldöttgyűlés felé.

Miért van ez így? Miért lehet ez így?

Mert az OMME viselkedésében nem érdekképviseleti szervezet, hanem egy nagyon laza állami hivatal, aféle méhészkamara, ami formailag úgy néz ki, mintha egyesület lenne, de működésében az egyesületi érdekképviselti funkció huszadlagos rangú feladat. És ezt az OMME Küldöttgyűlése így tartja jónak, helyesnek.

A küldöttek és az Elnökség szinte egyáltalán nincs tisztába, hogyan is kéne érdekképviseleti munkát végezni. Nem ismerik az érdekképviseleti munka módszertanát, nem is hisznek az erejében. Ezért kapaszkodnak az állam bácsiba és ezért várják onnan a megváltást, ezért alázkodnak meg és ezért hagyják lepusztulni a méhészeti ágazatot.

Az érdekképviselti munka ugyanúgy egy sajátos tudást igényel, ahogy a méhészkedés. Nem igaz, hogy egy jó méhészből kiváló érdekképviselő lesz. Erre tipikus példa Bezzegh Laci Tükör. Akiről mindannyian tudjuk, hogy kiváló méhész, hiszen ebből a munkából tartja el családját és nem is rossz életszínvonalon, viszont az érdekképviseleti munkához nyilvánvalóan nem ért.

Ha az elnökség értene ahhoz a munkához, amire megválasztotta a Küldöttgyűlés, akkor a fenti Küldöttgyűlési határozat végrehajtása ügyében már tényleges lépéseket tett volna.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #3449 Dátum: 2017. Augusztus 19. 20:06 »
Sziasztok!
Elég nagy a rálátásom az OMME-ban történő dolgokra, de arra nem emlékszem, hogy Tóth Zoli konkrét kérést fogalmazott volna meg az elnökség felé.
Több elnökségi taggal is beszéltem, semmiről nem tudnak.
Nem tudom Zoli honnan veszi, hogy nem támogatják.
Olyan érzésem van mintha vaktölténnyel levegőbe lövöldöznénk.
Az kevés, hogy van egy elképzelésem végre kéne hajtani, mert a küldöttek támogatták.
Ha nem áll a dolognak valaki az élére, akkor nem ér a kezdeményezés semmi.
Az ku..va kevés, hogy az OMME nem csinál semmit!
Az OMME az egyesületi tagok közössége!
Saját példával élve.
Anno amikor az üveget kavartam, többször tájékoztattam az elnököt, hogy hol tartok.
Azt kérte akkor beszéljünk ha már kész a szerződés.
Amikor kész volt, aláírta és mehetett a gyártás.
Nekem öröm volt, hogy csinálhattam, ehhez minden segítséget az akkori vezetéstől megkaptam!
Ma kiderült, hogy még mintavétel sem volt!
Szerintem ez katasztrófa.
Akkor miről beszéltek az Unióban?
Valószínű, hogy vannak olyan gyártók, forgalmazók, akik valószínű, hogy gyantaszűrést alkalmaznak?
És hol a laboreredmény?
Ja az nincs.
Addig pedig semmi előrelépés nem lesz.
Ehhez ajánlottam segítséget, amire Tóth Zoli ezt válaszolta:
"Ez a kis játék amibe bele akartok kezdeni legfeljebb arra jó, hogy palástoljátok hová tűnnek el a pénzek az OMME-ban napjainkban.  Maradt még valami a leosztó hivatalban?"
Szerintetek ezután komolyan lehet őt venni?
Nagyernyei Attila