Gőzölgő

  • 4394 válasz
  • 1657533 megtekintés
Re:Gőzölgő
« Válasz #4380 Dátum: 2024. Február 22. 18:00 »
Hát úgy van hogy 2010 után úgy lett igazítva minden hogy szinte senkinek nincs esélye kiütni orbánt és rablóbandáját. 2010 ben rendesen igazságosan nyertek, ha marad minden (de nem maradhatott mert azonnal lopni kezdtek ipari méretekben), 2014 ben már valszeg nem is kormányoztak volna.
Így bejött nekik a kánaán, nincsenek fékek ellensúlyok 15 éve, azt csinálnak amit akarnak. Amúgy a fidesz bázisa a vidék...pont azok vannak letojva a legjobban...a méhészek pl. De kisgazdák sincsenek már sehol illetve alig.
Mind tönkrementek felhagytak mindennel.
Megvolt ez csinálva rendesen hogy szinte az összes földet kijátszák maguknak a tetvek.
Akkor inkább a tsz, ott 250 család is megélt ahol most meg 3 család milliárdos. Csak addig forgolódtak ezek a piszkos szarok hogy övék lett minden.
Nagyjából mind a mult rendszerhez köthető vagy a kölke, az egykori ágazat vezetőnek vagy épp elnöknek. Amúgy ők már 90 ben ezt szerették volna....zsebrebaszni mindent.
De akkormég kibelezték volna a bandát vidéken holtbiztos.
A fityisz kétharmadával jött el az idejük....ott is bassza az anyját az összes bitóra való de minimum egy dunai fürdésre valók.
« Utoljára szerkesztve: 2024. Február 22. 18:08 írta robi 75 »
Üdv:robi

*

buksi

  • ****
  • 310
Re:Gőzölgő
« Válasz #4381 Dátum: 2024. Február 22. 21:26 »
Talán kellene egy "valós Dózsa gy,"ennek a bandának,de érdekes lesz ki V, kik fogják megtörni a hatalmukat.

Re:Gőzölgő
« Válasz #4382 Dátum: 2024. Február 23. 10:51 »
Buksi ezt vetette fel:
"Attila! Ebben az országban minden megtörténhet ráadásul rossz végkifejletben.Miből gondolod jó vége lesz?/nézd meg az egészségügyet,vannak olyan helyek ahol elzavarják a beteget/Már nem hoz pénzt a méhészet a kormánynak,többet érnek az akku gyárak mint a magyar nemzet,mert tönkre tették,sok méhésztárs látja a valós bajokat Te még nem?"
Nem szerencsés egy szakmai fórumon politizálni, de Záhony óta én is másként látom, mióta bohócot csináltak belőlünk!
Tehát anno bent ültem egy választási bizottságban, és megtapasztaltam a csalást, de abból sem lett semmi.
A boríték a fogó!
Ha üres borítékot dob be a tisztelt választó polgár, akkor indul a láncszavazás.
Emiatt javasoltam, hogy NE lehessen boríték.
A szavazó lap külső oldalát bélyegezze le az önkormányzat jegyzője, és szignózza a választási bizottság elnöke.
A szavazócédula bedobásakor csak a lap külsején lévő pecsétet kell bemutatni, és ezután be lehet dobni az urnába.
Szerintetek?
Minden szintem elutasítja  kormánypárt!
A csalás így "borítékolható", emiatt nem is lesz változás, ne reménykedjetek.
Nekem ez a véleményem, és kifordul a gyomrom az egész politikától.
Csak a méhek,az unokáim,és a családom érdekelnek.
Üdv:
Nagyernyei Attila

*

buksi

  • ****
  • 310
Re:Gőzölgő
« Válasz #4383 Dátum: 2024. Február 23. 12:37 »
Azt látni mindenhol csalás van,van osztogatás külföldre sportra,a Magyar dolgozó termelő nincs megbecsülve,a külföldiek miatt,de miért is van ennyi semmihez sem értő politikus?Egyes területeken nem könnyű méhészkedni,méhszeretetből sajnos már nem éri meg,a megbecsülés átment nemtörődöm állapotba.Itt érdemesebb most győzikének lenni mint méhésznek,sok hülye meg egye meg győzike termelését,talán jól laknak és megfegszi a gyomrukat.

Re:Gőzölgő
« Válasz #4384 Dátum: 2024. Február 23. 16:49 »
Attila!
Nem kérdeznéd meg a Tolna megyei tagtarsadat, hogy mi a franc ez az egész ami itt folyik? Arra hivatkoznak hogy nincs vegyes méz,  de 700 at még alig adtak érte idén.  Itt is 650 ért hirdetik. A piac úgy működik hogy amiből fogytán van,  annak felmegy az ára.  Valami itt nagyon nem kerek..
Vagy itt már csak az export áll minden felett? Akár a termelők tönkretétele árán is?

Re:Gőzölgő
« Válasz #4385 Dátum: 2024. Február 23. 18:13 »
Attila!
Nem kérdeznéd meg a Tolna megyei tagtarsadat, hogy mi a franc ez az egész ami itt folyik?

Kire gondolsz Álanyás mint Attila tagtársa? Csak nem arra, aki nálam okosabb?
Okosabbnak okosabb, megítélés dolga -ha azt nézzük, hogy-  ennyi szerencsétlen méhészből ekkora bolondot tudott csinálni a küldöttek és szaktanácsadók függősége következtében barátai??? segítése érdekében, akkor okosabb. Mit nevezünk okosnak? De vannak önkéntes szamarak is.

Nincs főnököm!
Ha tudni szeretnéd Bross Péter a Tolna Megyei Méhész Egyesület tagja a mai napig.
Igen, a nálam okosabb emberekre mindig irigykedve, de felnéztem.
Te ettől ne tarts.
Nagyernyei Attila

*

leo

  • ***
  • 198
Re:Gőzölgő
« Válasz #4386 Dátum: 2024. Február 23. 20:22 »
Nálam valami nem kerek. Záhony előtt a főnök semmit nem tudott. Sokkal utána valami nyalci levelet irt . A 11 hordó repcéről nem tudok semmit, amit el szeretnék adni. Akác utáni mézet vesznek ukrán v. az alatti áron. Hol kellene érdeklődnöm? A kereskedőknél? Lassan megvilágosodok.
Attila még nem.

Re:Gőzölgő
« Válasz #4387 Dátum: 2024. Február 24. 06:13 »
Miért velem foglalkoztok?
Van még 2 teljes napom, és új elnöke lesz egyesületünknek.
40 évig voltam klubvezető, 27 évig titkár, majd elnök.
Nem megfutamodtam, nem lemondtam, hanem befejeztem.
Az unokák picik, várják a papát.
Azt pedig meg fogom kérdezni, hogy kinek van még eladatlan méze.
Bross Péter eddig a Tolna Megyei Méhész Egyesület tagja volt, most másik egyesületbe ment át.
Hétfő este felszáll a füst nálunk is.
Új csapat lesz, a régiek átadják a stafétát.
Nagyernyei Attila


Re:Gőzölgő
« Válasz #4389 Dátum: 2024. Február 24. 08:07 »

Bross Péter eddig a Tolna Megyei Méhész Egyesület tagja volt, most másik egyesületbe ment át.


Jaj ne! Ugye nem méhész egyesületbe?

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Gőzölgő
« Válasz #4390 Dátum: 2024. Február 24. 09:17 »
"Hétfő este felszáll a füst nálunk is." :)

Milyen "füstről" beszélsz!?  A csipát kellett volna sokkal hamarabb kimosni a szemeitekből. Ez segített volna az "éleslátásotokban".

De egyszer mindenki "hazaér"!  Úgy látom ,ez a folyamat nálad megint erőre kap!

Lemondhatna már a "főnök" is!


Re:Gőzölgő
« Válasz #4391 Dátum: 2024. Február 24. 09:43 »
Érdemes néhány hozzászólást is elolvasni a megjelent cikkek alatt.
Nekem is megjegyezték már, hogy nem gondolták azt, hogy a méhészek is ennyire "ostobák"...
Tehát osztva Attila véleményét az én gyomrom is kifordul a politikától. Ráadásul a tkm is tele van vele.
Abban is egyetértek, hogy a politika nem ide való téma (lenne). De nem is egy egyesületi szaklapba vagy a másik szaklapba való. Normális országban nem is foglalkoznak ennyit (vagy egyáltalán nem) a politikával.
Viszont sajnos! a mi életünk meghatározó és elkerülhetetlen része. Mert akárhogy is nézzük a politikai döntések határozzák meg a mindennapjainkat. Előnyösebb lenne ha a politikai helyett a szakmai döntések kerülnének előtérbe. Legalábbis a számunkra, mert vannak akiknek nem ez az érdeke.
Ha valaki megfigyeli akkor láthatja, hogy ma (is) minden egyesület, sportklub, iskola, intézmény stb. élén fideszes ember van. (ez még a kerékpáros szövetség esetében is így van, és így van ez az OMME elnök esetében is, akinek a szakmai rálátását a mai napig nem kérdőjelezem meg - a lojalitás és az érdek az viszont már egy másik asztal...) Aki nem az, az nem lehet vezetője semmilyen "intézménynek". És egyikben sem a szakmaiság az elsődleges szempont, hanem a kormánypárthoz kötődő feltétlen lojalitás, engedelmesség. Így van ez pl. a jelenlegi agrárminiszter és a NAK elnök esetében is...
Ha oly büszke lenne a szakmaiságára, akkor már rég lemondott volna a miniszter. Sőt, nem is vállalta volna a miniszterséget. Korábbi államtitkáraik amint látták, hogy miként akarják alakítani a dolgokat politikai alapon, nem adták hozzá a nevüket. Gondolok itt Ángyán Józsefre, Holoda Attillára pl.
Attilának ezt a kijelentését is teljesen megértem és alapvető, normális értékrendnek tartom: "Csak a méhek,az unokáim,és a családom érdekelnek."
De sajnos mindezekre is kihatással van a politika.
Attila, miért dolgozik a fiad külföldön? Miért ott kamatoztatja a tehetségét? Miért dolgozik külföldön rajta kívül még milliós számú magyar honfitársunk? Miért nem itthon, ebben a nemzeti keresztény hazában keresi a boldogulását? Ráadásul ezek az emberek miért a hanyatló nyugatra mennek munkát vállalni? Miért nem a manapság sokaknál oly népszerű Moszkva vagy Belarusz esetleg Türkmenisztán felé indulnak?
Azt sajnos mindannyian látjuk, tapasztaljuk, hogy a politika kihatással van a méhészeti tevékenységünkre.
Azt is látjuk, tapasztaljuk, hogy kihatással van a családunkra, a mindennapi megélhetésünkre. Elég tragikus dolognak tartom ha valakinek a gyerekei, szerettei, hozzátartozói elhagyják az országot. Nincsenek a közelünkben, nem találkozhatunk, beszélhetünk velük nap mint nap. Emiatt sokan nem láthatják, ahogy napról napra fejlődnek, cseperednek az unokák. Mert van ezeknél fontosabb dolog az életben? Így van Attila, nincs fontosabb. Ám a politika sajnos az unokák életére is kihat. Hiszen ahogy ma élünk, amit ma teszünk az fog ránk várni a jövőben (hogy klasszikust idézzek). És nem csak ránk, hanem az unokákra is. Sajnos miközben mi a mindennapi ügyes-bajos dolgainkkal voltunk/vagyunk elfoglalva addig ezek szépen felélték még az unokák jövőjét is. Elképesztően magas államadósság, beleértve a lakosságit is. Az államháztartás hiánya, a folyó fizetési mérleg, a külkereskedelem, a rekord magas infláció, a költségvetési kiigazítások, a magas kamatozású kötvény kibocsátások, mind mind azt mutatják hogy nagyon nagy bajban van ez a szerencsétlen ország. Annak ellenére, hogy éveken keresztül több 10 milliárd euró jött az országba. Mi látszik ebből? Felcsút meg Hatvanpuszta? Folyamatosan csúszunk lefelé. A nemzeti valutánk, a forint, lóf@szt sem ér. 2010-től folyamatosan sikerült 50% -al leértékelni az euróhoz képest. Elinflálódtak a megtakarítások (már akinek van nyilván).
És akkor ami még szintén nagyon fontos az az egészség. Mi van ha megbetegszik valaki? Hova megy? Ki látja el? Össze van roskadva az egész rendszer. Se kórház, se orvos, se nővér, se ügyelet, semmi... Lényeg, hogy stadion az van bőven. Na az van...
Mit csináltak(tunk)ezzel az országgal? Összességében a rendszerváltás óta de azon belül is az elmúlt 14 évben?
Nem csak a szomszédainkkal de az egész világgal haragban vagyunk. Gyűlölünk mindenkit. Leszámítva persze néhány despotikus keleti országot és azok vezetőit.
És mi a válasz mindenre? Brüsszel...
Nem gazdálkodtak ezek, nem folytattak gazdaságpolitikát. Csak osztogattak meg "kiszerveztek". Maguknak jó nagy libacombokat a "parasztnak" meg a morzsát az asztal alá. De az meg annak is örült...
Záhonyba csődítik a méhészeket, hogy tüntessenek Brüsszel ellen majd 2 hétre rá megjelenik a közlönyben, hogy Magyarország Kormánya éppen a tüntetéssel ellenkező rendelkezést hoz. Mintegy feltörölve a méhésztársadalommal a padlót... Erre az OMME ír egy "parasztvakító" levelet. Hát kinek írta?!
Az én véleményem az, hogy ahhoz, hogy pozitív változás következzék ahhoz előbb térdre kell ereszkedni, össze kell omlani. Anélkül nem lesz. De úgy tűnik, hogy ez megtörtént. Aztán a következő lépés, mint ahogy a liturgiában is, "vizsgáljuk meg lelkiismeretünket és bánjuk meg bűneinket..." Mert nekünk vannak azok is. Próbáljuk megérteni, hogy csak támogatásokból nem működik egy ágazat. És nem másoktól ingyen pénzt várni. A támogatás az ez nagyon torz dolog. Különben sincs ingyen ebéd.
Én sok olyan nagy szaktudással és szorgalommal rendelkező méhészt ismerek akik nem a különféle támogatásokra alapozva (korábban ezek nem is léteztek ilyen pénzek) hozták létre a méhészetüket. Hanem a kitartó munkájuk, kudarcaik vagy éppen sikerélményeik eredményeképpen. És az ilyenek erre nem szolgáltak rá.
Akik nem adjuk fel, nehéz és hosszú időszak előtt állunk. Ahhoz, hogy érvényesíteni tudjuk az érdekeinket sok minden kell, de legfőképp idő. Ha egyáltalán tudjuk valaha is...
Az biztos, hogy a megtisztulást azt legelőször önmagunk ill. a saját házunk táján kell kezdeni. Akkor talán majd mehetünk Brüsszelbe is. Talán...!
« Utoljára szerkesztve: 2024. Február 24. 10:19 írta Belphegor »

*

Meki

  • *
  • 27
Re:Gőzölgő
« Válasz #4392 Dátum: 2024. Február 24. 12:30 »
quote author=Nagyernyei Attila link=topic=27.msg56074#msg56074 date=1708585026]
Ebből az egész kavarásból engem egy dolog akaszt ki, de az nagyon!
Továbbra sem bánom, hogy elmentem Záhonyba, mert egy olyan dolog ellen tüntettünk, ami egész Európát és a magyar méhészeket nyomorba dönti.
Akkor mégis mi a bajom?
A válaszom a következő.
Bohócnak nézték a méhészeket!
Amikor Győrffy Balázs az Nemzeti Agrárkamara elnöke néhány méterre tőlem kijelenti, hogy ezen a határon egy deka ukrán méz nem fog többet bejönni, ....taps, és ováció.
Eltelik bő egy hét, és jön a sokkoló hír, feloldják a tilalmat., de egyedül csak a mézre.
Ezt nem tudom megemészteni.
Véleményem szerint az Agrárkamara, a Gazdakörök egyáltalán nincsenek beszélő viszonyban a kormánnyal, mert ha így lenne, akkor már a tüntetés időpontja is a ciki határát súrolja.
Gyakorlatilag becsaptak bennünket, hülyére vették a méhészeket!
Vagy ha tudták, hogy a tilalom tarthatatlan, akkor minek volta tüntetés, miért nem szóltak előre????
Nekem ez magas.
Türelmesen várom az OMME közleményét.
Nagyernyei Attila
[/quote]
Na, megkaptad közben az OMME közleményét Attila.
Csak nem azzal a gyalázattal értesz egyet, mert mit olvastam a facebookon, hogy visszavontad a támogatásodat a Pásztor Zoltán által megfogalmazott petíció mellől!
Mi az, tán megcsörrent a piros telefon? Nem szégyenled magad legalább egy kicsit, azok után, hogy tüntetni is voltál?


Re:Gőzölgő
« Válasz #4394 Dátum: 2024. Február 24. 19:10 »
Beidézem mit írtam Pásztor Zoltánnak, és egyáltalán nem szégyellem magam!
Senki nem telefonált, mivel nincs főnököm, önálló jogi személyként működik a Tolna Megyei Méhész Egyesület.
Aztán te úgy fikázol ahogy jónak látod, de kapaszkodj, mert rohadtul mellette vagy a valóságnak.
Tehát miért is vontam vissza Pásztor Zoltán által írt támogatásomat?
Íme a válaszom amit neki küldtem:
"Szia Zoli!
Kérlek szépen vegyed ki a Tolna Megyei Méhész Egyesületet az általad kezdeményezett tiltakozók listájából.
Sajnos nem voltam elég körültekintő, és sokan felhívtak, hogy ne támogassam a kezdeményezésedet az ő nevükben!
Mivel a Tolna Megyei Méhész Egyesületben január 29-én volt egy tisztújító közgyűlés, én ott bejelentettem, hogy nem kívánok indulni az elnöki poszttért.
Tehát nem lemondtam, hanem befejeztem.
És jött a fordulat, megtámadták a választást, így jövő héten hétfőn február 26-án rendkívüli tisztújító közgyűlést tartunk.
Közben jeleztem az ügyvédemnek, hogy aláírtam egy petíciót, és ő azt mondta szó szerint….nem szerencsés.
Én azt gondoltam amíg az új elnök nincs bejegyezve mindent csinálhatok, de sajnos ez nem így van.
Nem szeretnék belemenni semmilyen jogi vitába, úgyis elég paprikás nálunk a helyzet.
Küldötti státuszt elvállalom, de nem többet.
Köszönöm megértésedet, és jó egészséget kívánok!
Baráti Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila                                                                                                             
ui: A felháborodásomat továbbra is fenntartom!"

Nagyernyei Attila