Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.

  • 491 válasz
  • 260789 megtekintés
Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #285 Dátum: 2017. Január 07. 11:53 »
Kedves Méhésztárs,

Engem érdekel. Szerintem valamely országos digitális könyvtárába fel kellene tölteni úgy, hogy a szerőzi jogokért az özvegynek az OMME fizetne díjat, és az OMME honlapon lenne egy linkgyűjtemény a könyvekre.

Üdv

János
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

kocsa

  • *
  • 13
Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #286 Dátum: 2017. Január 16. 22:26 »
Idézet
Az valakinek eszébe jutott-e, hogy az özvegyet megkeresve a szóban forgó könyvet egy jobb minőségű
(kemény fedeles, nem széthullós) formában akár az OMME segédletével újra kiadásba kerüljön?

Ezzel tisztelegni lehetne Zsidei úr emléke előtt, segítenénk az özvegyén + lenne egy jó könyvünk!
(Esetleg ha lenne hozzájárulás akkor szerző társakkal az azóta letelt idő változásait, újdonságait pluszba bele lehetne írni, szerkeszteni....)

Igen :)
Ma a bajai gyűlés után beszéltem a Magyarországi Méhész főszerkesztőjével. Amennyiben sikerül megtalálni a hozzátartozókat, akkor hamarosan polcon lehetnek a könyvek ;)
Ebben szeretnék segítséget kérni, ha lehet. Sajnos a neten nem találtam utalást, hogy hol él Zsidei Doktor özvegye, családja. Ha valakinek van információja ez ügyben, kérem jelezze nekem, hogy minél előbb feltudjuk venni velük a kapcsolatot.
Előre is köszönöm.

Kovács Csaba

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #287 Dátum: 2017. Január 16. 22:48 »
Remélhetőleg a szerző özvegye jó egészségnek örvend! A következő nyilvános címről mindenféleképpen el lehet indulni:

Özv. Zsidei Barnabásné

2016 Leányfalu, Komáromi utca

tel: 26-383513

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #288 Dátum: 2017. Január 16. 22:49 »
Kiindulónak hátha jó lesz, esetleg közülük valaki tud segíteni az elérhetőségekkel kapcsolatban. http://www.omme.hu/?p=4457

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #289 Dátum: 2017. Január 16. 22:50 »
 ;D Aki meg annak idején árveréseken harcolva, hosszú éveket várva végre megvette 15-20 -25000 ft-ért, hát annak meg úgy kell neki...

Írjatok inkább egy új könyvet, egy hasonlót !

*

kocsa

  • *
  • 13
Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #290 Dátum: 2017. Január 16. 22:51 »
Köszönöm, mindenképp megpróbáljuk, és bízunk a legjobbakban.

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #291 Dátum: 2017. Január 16. 22:52 »
Másfél éve még nagyon fitt volt szerencsére :-)

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #292 Dátum: 2017. Január 17. 08:46 »
Nagyszerű lenne ha újra kiadnák ezt a könyvet!Az elsők között rendelnék az biztos!  ;)

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #293 Dátum: 2017. Január 18. 20:01 »
Üdvözletem Mindenkinek !
Cicatricis Géza : A méhészkedés gyakorlata című műve érdekel-e valakit PDF-ben ? (53,4 Mb.)
Ezen a linken megtalálod sok minden mással együtt.

http://csongor.csomortan.ro/DOKUMENTUMOK/

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #294 Dátum: 2017. Január 19. 17:48 »
Köszönjük a linket,nagyon sok hasznos irodalom van fent,Sajna Zsideitől Méhészeti ismeretek című könyv itt sincs fent.

*

kocsa

  • *
  • 13
Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #295 Dátum: 2017. Január 20. 01:08 »
Idézet
Sajna Zsideitől Méhészeti ismeretek című könyv itt sincs fent.

Már folynak a tárgyalások, eddig úgy néz ki, hogy zöld az út. Ha minden jól megy, hamarosan újra kapható lesz a könyv. ;)

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #296 Dátum: 2017. Január 20. 07:40 »
Nagyon fontos lenne olyan nyomdát keresni ami a régi rendszer szerinti ( ha jól tudom fűzött lapos) de ami a lényeg keménykötésű könyvet tudna előállítani, még véletlenül se a ragasztott (szétesős) puha táblás kivitelt!

Mivel szakkönyvről van szó, amit gyakran böngész az ember nem szerencsés, ha lapjaira esik vagy a ragasztása erős ugyan csak a sorok elejét és végét nehezen lehet olvasni, mivel a könyvet nem lehet szétnyitni!!!!

Ha a jobb kivitelű könyvet sikerül előállítani azt nagy örömmel venném meg ismét!  :D
Ha meg olyan lesz mint volt.... :(  (Lesz két szétesős változat!  ;D)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #297 Dátum: 2017. Január 20. 08:42 »
Természetesen a keménykötésűnek mindenki jobban örülni,az lenne az igazi.Én már annak is örülnék és bizakodok is hogy egyszer elérhető lesz ez szenzációs mű.

„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Szakirodalom, videók, digitális könyvek stb.
« Válasz #299 Dátum: 2017. Március 17. 21:30 »
Sziasztok,

dupla példány miatt, eladnám Zsidei Barnabás: A méhészkedés 12 hónapja illetve Gustav-Adolf Oeser: Anyanevelés a méhészetben című könyveimet. Ha érdekel valakit, jelezze.

Elkeltek....

üdv, Szerlo
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 18. 21:10 írta Szerlo »